PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

ESP & ANTISPIN

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
thodoris150378 (thodoris)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 25 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 5
Τόπος: moschato

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Ιούλ 2008, 15:27:43    Θέμα δημοσίευσης: ESP & ANTISPIN Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΠΑΙΔΕΣ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟ ΚΑΙ, ΟΝΤΑΣ ΨΙΛΟΑΣΧΕΤΟΣ, ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΕΙ ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ. ΠΡΙΝ ΑΠΟ 2 ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΗΡΑ ΕΝΑ RC ΚΑΙ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ ΤΟ ΕΞΗΣ: ΕΦΟΣΟΝ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΔΙΑΘΕΤΕΙ ANTISPIN, ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΣΠΙΝΙΑΡΕΙ; ΒΕΒΑΙΑ Η ΕΝΔΕΙΞΗ ΤΟΥ ESP ΑΝΑΒΟΣΒΗΝΕΙ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ; ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΠΙΝΙΑΡΕΙ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Ιούλ 2008, 15:42:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το αμαξι σπινιαρει που? σε αποτομο ξεκινημα ?

Κοιταξε τα συστηματα αυτα αφηνουν λιγο σπιναρισμα να εκδηλωθει και μετα το "πνιγουν". Αλλα με το συστημα αναμενο σιγουρα δεν θα σπιναρεις ανεξελνκτα... Εξαλου για να αναγνωρησει το συστημα σπιναρισμα (και να επεμβει) πρεπει και αυτο να υπαρξει εξαρχης, οπως και τα ABS επιτρεπουν πολλα στιγμιαια μπλοκαρισματακια (αλλα οχι να κλειδωσουν εντελος τα φρενα...). Ετσι δουλευουν αυτα.

Επειτα παιζουν ρολο και τα λαστιχα, αν τα εχουν φτησει σιγουρα το antispin θα πρεπει να επεμβαινει πιο συχνα (πραγμα ενοχλητικο μαλλον..)


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Ιούλ 2008, 15:46:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πατα off το esp κ δοκιμασ ενα σπινιαρεις...μετα καντο με on esp τοτε θα δεις την διαφορα σιγουρα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
thodoris150378 (thodoris)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 25 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 5
Τόπος: moschato

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Ιούλ 2008, 15:55:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΣΤΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΣΠΙΝΙΑΡΕΙ...ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ, 2 ΜΗΝΩΝ ΠΕΡΙΠΟΥ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
thodoris150378 (thodoris)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 25 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 5
Τόπος: moschato

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Ιούλ 2008, 15:57:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΕΛΑΤΩΜΑ;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Ιούλ 2008, 16:51:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το θεμα ειναι ποσο σπινιαρει...
Γραφει κατω στη ασφαλτο ας πουμε για ολοκληρα μετρα ή σπιναρει στο ξεκινημα λιγο και μετα ηρεμει ?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Ghost Dog (John Φυστίκης)
Ταμίας
Επίσημο Μέλος

206 wRC + 2008 allure 1.2 puretech 130

Ένταξη: 18 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 5423
Τόπος: Μερικεεές στροφές μπροστά...(\στη χωρα που γεννηθηκε ο πολιτισμος)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Ιούλ 2008, 17:17:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα σε παρακαλουσα να γραφεις με πεζους χαρακτηρες και να μην ανοιγεις ανεξελεγκτα νεα topics, σεβομενος τους κανονες του forum.....
Eκ της MOD-Team
Ghost Dog
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ayrton 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 RC

Ένταξη: 19 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 300

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Ιούλ 2008, 18:46:08    Θέμα δημοσίευσης: Re: ESP & ANTISPIN Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

thodoris150378 έγραψε:
ΠΑΙΔΕΣ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟ ΚΑΙ, ΟΝΤΑΣ ΨΙΛΟΑΣΧΕΤΟΣ, ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΕΙ ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ. ΠΡΙΝ ΑΠΟ 2 ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΗΡΑ ΕΝΑ RC ΚΑΙ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ ΤΟ ΕΞΗΣ: ΕΦΟΣΟΝ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΔΙΑΘΕΤΕΙ ANTISPIN, ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΣΠΙΝΙΑΡΕΙ; ΒΕΒΑΙΑ Η ΕΝΔΕΙΞΗ ΤΟΥ ESP ΑΝΑΒΟΣΒΗΝΕΙ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ; ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΠΙΝΙΑΡΕΙ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Μην ανυσηχεις φιλαρακο και το δικο μου ετσι κανει. υπαρχει ενα αρχικο μικρο σπινιαρισμα αλλα μετα ενεργοποιηται το esp (αναβοσβηνη και στο ταμπλο) και το spin σταματαει.μην ανυσηχεις Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
thodoris150378 (thodoris)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 25 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 5
Τόπος: moschato

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Ιούλ 2008, 22:03:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η αλήθεια είναι πως δεν το έχω δοκιμάσει σε παρατεταμένο σπινιάρισμα, διότι με το που το κάνει αφήνω το γκάζι, όποτε δεν ξέρω τι γίνεται μετά...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ironman02 (Giorgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 1.6T Rallye (2009)

Ένταξη: 29 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 1284
Τόπος: Λονδίνο, Αγγλία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Ιαν 2010, 23:01:39    Θέμα δημοσίευσης: Κοπάνημα στο σπινιάρισμα Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

(Δεν ήξερα που να το ρωτήσω και μου φάνηκε κάπως σχετικό το topic...)Smile

Θέλω να ρωτήσω:

Όταν σπινιάρω (με ή χωρίς αντισπίν) κοπανάει όλο το αμάξι...Δηλαδή σε σημείο να το λυπάμαι το καημένο! Το κάνει και σε άλλους αυτό?
Ταρακουνιέται πάρα πολύ έντονα, ειδικά μπροστά, μέχρι που αφήνω το γκάζι να ηρεμήσει γιατί λέω θα διαλυθεί στο τέλος. Μήπως φταίνε τίποτα βάσεις?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
drspeed (Giorgos)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 31 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 73

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Ιαν 2010, 23:13:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το φαινόμενο αυτό λέγεται wheel hoping και μπορεί να σου δώσει πολλά πράγματα στο χέρι και το πρώτο θα είναι το σασμάν.Γίνεται όταν οι τροχοί χάνουν και βρίσκουν πρόσφυση και μετά ξαναχάνουν κλπ πολύ γρήγορα
Κόψε τα βίαια σπιναρίσματα δεν θα σου βγούν σε καλό


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Ιαν 2010, 23:19:04    Θέμα δημοσίευσης: Re: Κοπάνημα στο σπινιάρισμα Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ironman02 έγραψε:
(Δεν ήξερα που να το ρωτήσω και μου φάνηκε κάπως σχετικό το topic...)Smile

Θέλω να ρωτήσω:

Όταν σπινιάρω (με ή χωρίς αντισπίν) κοπανάει όλο το αμάξι...Δηλαδή σε σημείο να το λυπάμαι το καημένο! Το κάνει και σε άλλους αυτό?
Ταρακουνιέται πάρα πολύ έντονα, ειδικά μπροστά, μέχρι που αφήνω το γκάζι να ηρεμήσει γιατί λέω θα διαλυθεί στο τέλος. Μήπως φταίνε τίποτα βάσεις?


χωροπηδαν οι τροχοι ....μονο οι μπρωστα αφου μονο εκει εχει κινηση
μην το κανεις αυτο γιατι δεν εχει καλα αποτελεσματα ...οι βασεις θα ναι το τελευταιο που θα σε νοιαζει...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ironman02 (Giorgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 1.6T Rallye (2009)

Ένταξη: 29 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 1284
Τόπος: Λονδίνο, Αγγλία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Ιαν 2010, 23:25:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλά δεν το κάνω συχνά, ούτε επίτηδες.
Απλά τώρα με τις βροχές έτυχε να μου συμβεί 1-2 φορές που πήγα να βγώ γρήγορα και γενικά σε άλλα αμάξια δεν μου έχει συμβεί τόσο έντονα.
Γι'αυτό μου έκανε εντύπωση..Thanks anyway!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
sonermgb (Αρης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


peugeot 307 1.6xs 2007 facelift

Ένταξη: 04 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 350
Τόπος: αθηνα.χαλανδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Ιαν 2010, 23:28:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και το κανει και ιδιετερα στα διοδια...... Twisted evil το χω παθει 2-3 φορες...αλλα οντως στεναχωριεμαι πολυ οταν γινετε....αθελα μου βεβαια





Χαμογέλα ρε!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1623s (PHP: 67% - SQL: 33%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on