PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Αμορτισέρ
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 97, 98, 99  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  

Η ανάρτηση σου εδώ και τώρα!
Έχω εργοστασιακή ανάρτηση...οπότε...τι να λέμε τώρα?
31%
 31%  [ 80 ]
Έχω αλλάξει μόνο ελατήρια...όλα μια χαρά & χαμηλώμενο & τρένο!
6%
 6%  [ 17 ]
Έχω αλλάξει μόνο ελατήρια...αλλά κοπανάει το άτιμο, αλλά είναι τρένο!
7%
 7%  [ 20 ]
Έχω αλλάξει μόνο αμορτισέρ...θεωρώ ότι είναι καλή λύση!
4%
 4%  [ 12 ]
Έχω αλλάξει ελατήρια & αμορτισέρ...αλλά κοπάνει, χάνει σε άνεση!
16%
 16%  [ 41 ]
Έχω αλλάξει ελατήρια & αμορτισέρ...δεν κοπάνει & δεν έχασε σε άνεση!
8%
 8%  [ 22 ]
Έχω αλλάξει ελατήρια & αμορτισέρ...κοπάνει κάπου-κάπου αλλά δεν έχει χάσει την Γαλλική άνεση!
9%
 9%  [ 25 ]
Έχω εργοστασιακή ανάρτηση...και την εμπιστεύομαι....τι χαμηλώματα και ιστορίες...??
10%
 10%  [ 27 ]
Δεν έχω άποψη, δεν με αγγίζει...το αναρτησιακό!
3%
 3%  [ 9 ]
Σύνολο Ψήφων : 253

Συγγραφέας Μήνυμα
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 03 Ιούν 2002, 17:54:10    Θέμα δημοσίευσης: 206 - Αμορτισέρ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στο τόπικ "Χαμήλωμα με μαμά αμορτισέρ...!" ενσωματώθηκαν (σχεδόν) όλα τα "ελατηριο-τόπικ"...

Προσοχή να μείνει το παρών (όσο γίνεται) τόπικ για αμορτισέρ και όχι για ελατήρια/ρυθμιζόμενες αναρτήσεις κ.α...

Για αυτά υπάρχουν τα "Ελατήρια" και "Ρυθμιζόμενη ανάρτηση"

Εκ της MOD Team
MEMsound


Ανοίγω λοιπόν αυτό το topic-poll για να δούμε πραγματικά τι γίνεται με εμάς τους ίδιους όσο αφορά την ανάρτηση του 206. Διαπιστώνω ότι τελικά πολλά από τα παιδιά εδώ έχουν αλλάξει και κάτι π.χ. ελατήρια ή αμορτισέρ/ελατήρια οπότε δεν θα ήταν άσχημο να σφυγομετρήσουμε τις απόψεις....και να πούμε τις εμπειρίες...

Ενώ κυκλοφορεί (και είναι και σωστή) η άποψη: όχι στο χαμήλωμα με ελατήρια χωρίς αλλαγή αμορτισέρ...παρατηρώ ότι τελικά πολλοί βάζουν μόνο ελατήρια.....Ας πούμε τελικά τις απόψεις μας περί του θέματος.....

Φυσικά στην κουβέντα θα χρειαστούμε και την έμπειρη άποψη κατόχων 106....

Σημείωση: Από την συλλογή πληροφοριών θα βγάλουμε και ένα όμορφο άρθρο που θα μπει στο site και θα αφορά καθαρά το 206.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 03 Ιούν 2002, 18:00:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα σου κάνω ένα review αλλά όχι τώρα, πνίγομαι.



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 03 Ιούν 2002, 18:05:08    Θέμα δημοσίευσης: Γειά σου φίλε SIDOBRE! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Νομίζω ότι το θεματάκι είναι καλό...και χωράει πολύ κουβέντα....οπότε SIDOBRE έχουμε όλο το καιρό μπροστά μας να το αναπτύξουμε αλλά και να δούμε και τις τάσεις όλων των παιδιών...

Εγώ ψήφισα το 1....τι να λέμε τώρα???
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 12 Ιούν 2002, 20:58:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φιλε miltelas , και vini, και οσοι πιστοι ... ψαχνοντας για το προβλημα του καθισματος "επεσα" σε συνεργειο με ειδικευση στα γαλλικα (peug+citr) kai μιλωντας με τον μηχανικο ξεφυγε η κουβεντα και πιασαμε τις αναρτησεις.
Μου προτεινε λοιπον μια αναρτηση gaz (η καπως ετσι "γκαζ" μου ακουστηκε) ελατηρια+αμορτισερ σαν πολυ πολυ καλη, πληρως ρυθμιζομενη 10κλικ μπροστα 14 πισω (που σαι ρε sidobre me ta klik soy) h opoia kostizei peri ta 250.000 drx, και υποσχεται πολλα.
Για οποιον ψαχνεται πολυ.!
Λοιπον ακουω αποψεις και ιδεες αν και μαλλον ξεφευγει του προυπολογισμου μου.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 12 Ιούν 2002, 21:56:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

To μόνο που κατάφερα να βρω είναι το

http://www.webtribe.net/g/gixer1109/locost/gaz%20shocks/gaz_shocks.html

Ελπίζω να βγάλουμε κάποια άκρη με τα GAZ.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Ιούν 2002, 07:54:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Νικο καλημέρα,

Αποκλείεται να μην θελει ευθυγράμμιση.Αφου λύνεται το μπροστινό σύστημα αποκλείεται να κάτσουν τα γόνατα στις σωστές θέσεις.Πήγαινε στον Ντάσιο & ζήτα να σου κανουν ευθυγράμμιση.Αν παρατηρήσεις το μηχάνημα θα δεις οτι εχω δίκιο.Ευθυγράμμιση επειγόντως γιατι αμα σου φαγωθούν στραβά τα λάστιχα χαιρέτα την καινούργια οδική συμπεριφορά του αυτοκινήτου σου.

Κεφάλαιο Gaz shocks.
Εχω ακούσει αρκετά καλα αλλα για την Αγγλική άσφαλτο ή για πίστες.Δυστυχώς δεν ξέρω κανέναν που να τα εχει βάλει & δοκιμάσει στην Ελλάδα σε αντίστοιχο αμάξι.Κατα τα άλλα τα αμορτισερ της gaz είναι ανοιγόμενα & επισκευαζόμενα.Δυστυχώς ποτε δεν εμπιστεύτηκα τις επισκευες των αμορτισερ.Ειχα κανει σε κατι KONI επισκευή αλλα δεν ειχε πετύχει.Απο τοτε ακολουθώ την τακτική πέταμα - αλλαγή.Το ίδιο ισχύει & για τα Avo. Γι αυτο έβαλα τα Spax.Επίσης οι διαφορές ήταν πολύ μικρές στην τιμή:

spax:180.000
avo:210.000
gaz:240.000


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Ιούν 2002, 08:39:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ευχαριστω περιμενω κιαλλες αποψεις.
αφου ο vini den katafere na brei site για τα gaz ,τοτε..... καηκαμε


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Ιούν 2002, 08:47:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pugsang έγραψε:
Νικο καλημέρα,

Αποκλείεται να μην θελει ευθυγράμμιση.Αφου λύνεται το μπροστινό σύστημα αποκλείεται να κάτσουν τα γόνατα στις σωστές θέσεις.Πήγαινε στον Ντάσιο & ζήτα να σου κανουν ευθυγράμμιση.Αν παρατηρήσεις το μηχάνημα θα δεις οτι εχω δίκιο.Ευθυγράμμιση επειγόντως γιατι αμα σου φαγωθούν στραβά τα λάστιχα χαιρέτα την καινούργια οδική συμπεριφορά του αυτοκινήτου σου.



Καλημέρα Μάκη!

Ερωτήσεις!
1. Ευθυγράμμιση δεν κάνουμε όταν το αυτοκίνητο παίρνει δεξιά η αριστερά?
2. Πως καταλαβαίνουμε ότι ένα αυτοκίνητο θέλει ευθυγράμμιση?
3. Πως μπορώ να τους πείσω ότι πρέπει να γίνει ευθυγράμμιση από την στιγμή που επιμένουν ότι δεν χρειάζεται?
4. Δεν είναι ρίσκο να πάω κάπου έξω να κάνω ευθυγράμμιση?

Καμιά ιδέα κανείς?
Pezomania εσένα σου είχαν κάνει ευθυγράμμιση?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Ιούν 2002, 10:51:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικά θα το πάω για ευθυγράμμιση...!!!
Εμαθα ότι ο ΝΤΑΣΙΟΣ τα ευθυγραμμίζει στο συνεργείο ΜΑΜΑΣ στην Πανόρμου 66....οπότε το απόγευμα θα τον επισκεφτώ....να δούμε αν θα βγάλουμε άκρη....

Πάντως τελικά εμένα με εκνευρίζει που πήγα να αναφέρω τους λόγους που μου έιπε ο Μάκης και ο ΝΤΑΣΙΟΣ μου είπε ότι καλό θα ήταν να του κάνω ευθυγράμμιση.... ενώ ισχυριζόταν ότι δεν χρειάζεται ... :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

Για να δούμε....

Μάκη THANKS
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Ιούν 2002, 11:53:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Νικο,

Το αν χρειαζεται ευθυγραμμιση ειναι δεδομένο.Απο τη στιγμή που λύνονται τα γονατα τελείωσε.Το καταλαβαίνεις ευκολα γιατι το τιμόνι ελαφραίνει οτι πας να στρίψεις απο την πλευρά που χάνει.Επισης αφήσεις το τιμόνι στην ευθεία θα σου τραβάει προς τα εκει που εχει πρόβλημα(δεξιά ή αριστερά).Η οθονη του μιχανήματος εχει τρεις ενδείξεις.
Η πανω ελεγχει την καθετότητα του συστήματος σε σχέση με το επίπεδο του δρόμου η κατω την γωνία κάμπερ και η μεσαία δεν θυμάμαι.Σημαντικό ειναι η γωνία κάμπερ να ειναι η ίδια δεξιά αριστερά.Για το Rallye είναι -0,4 αν θμάμαι καλά.Καλό ειναι να τους πείς να σου σφίξουν(καργάρουν) την μπαρα θολων πριν την ευθυγράμμιση αφου απο χθες θα εχει παρει τα μπόσικα απο την νεα επανατοποθέτηση της.Αυτο γίνεται απο το ρυθμιστικό παξιμάδι της μπάρας και θυμίσου πάντα προς τα πανω ετσι ωστε να φευγει μακρια η μπαρα απο το καπάκι της μηχανής


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Ιούν 2002, 13:13:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pugsang έγραψε:
Νικο,

Το αν χρειαζεται ευθυγραμμιση ειναι δεδομένο.Απο τη στιγμή που λύνονται τα γονατα τελείωσε.Το καταλαβαίνεις ευκολα γιατι το τιμόνι ελαφραίνει οτι πας να στρίψεις απο την πλευρά που χάνει.Επισης αφήσεις το τιμόνι στην ευθεία θα σου τραβάει προς τα εκει που εχει πρόβλημα(δεξιά ή αριστερά).Η οθονη του μιχανήματος εχει τρεις ενδείξεις.
Η πανω ελεγχει την καθετότητα του συστήματος σε σχέση με το επίπεδο του δρόμου η κατω την γωνία κάμπερ και η μεσαία δεν θυμάμαι.Σημαντικό ειναι η γωνία κάμπερ να ειναι η ίδια δεξιά αριστερά.Για το Rallye είναι -0,4 αν θμάμαι καλά.Καλό ειναι να τους πείς να σου σφίξουν(καργάρουν) την μπαρα θολων πριν την ευθυγράμμιση αφου απο χθες θα εχει παρει τα μπόσικα απο την νεα επανατοποθέτηση της.Αυτο γίνεται απο το ρυθμιστικό παξιμάδι της μπάρας και θυμίσου πάντα προς τα πανω ετσι ωστε να φευγει μακρια η μπαρα απο το καπάκι της μηχανής



Γωνία κάμπερ ίδια, σφίξημο μπάρας θόλων, τα σημείωσα Μάκη....

Aργότερα θα δούμε....και τι θα γίνει στο συνεργείο....

Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Ιούν 2002, 15:13:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτο ειναι το site Gaz shocks

http://www.dampertech.co.uk/


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Ιούν 2002, 18:24:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα περί ευθυγράμμισης και τα ρέστα....

Λοιπόν αφού μετά από τις απόψεις που άκουσα εδώ...περί ευθυγράμμισης μετά από αλλαγή ελατηρίων....πήγα πριν από λίγο στο μαγαζί που συνεργάζεται η PEUGEOT ΝΤΑΣΙΟΣ... βουλκανιζατέρ /ευθυγραμμίσεις /ζυγοσταθμίσεις....

Λοιπόν παιδιά! Προσοχή! Προσοχή!
Πολύ περιεκτικά θα σας πω τι έγινε!

1. Πήγα στο μαγαζί 16:30

2. Βάλαμε τα όργανα στο 206....και αρχίσαμε τις μετρήσεις.

3. Ολα ήταν άριστα!

4. Μόνο η "παράλληλος" ξέφευγε λίγο, μόλις 0,05...είναι η μεσαία που ανέφερε και ο Pugsang ποιο πάνω

5. Οπότε έπρεπε να ρυθμίσουμε, φυσιολογικά το 0,05...σημειώνω ότι το 0,05 είναι πολύ μικρό ώστε να το πάρει είδηση η ανθρώπινη αίσθηση...

6. Το ρυθμίζουμε σε 10sec και τελειώνουν οι εργασίες στις 16:45 ! Τι χρωστω? 22euro!!!! για 0,05!!!!

7. Ολο αυτό το τέταρτο το παληκάρι με ρωτούσε και διάφορα για το 206...τι είναι, πως είναι, Gti, XS, άλογα, μέσα-έξω, ΑΒS, ωραίο κλπ...

8. Με διαβεβαιώνει ότι όλα καλά...μπαίνω στο 206 μου να φύγω...

9. Βγαίνω Κηφισίας, περνώ την υπόγεια...περνώ φάρο Ψυχικού....και ξαφνικά διαπιστώνω ότι το εργαλείο παίρνει αριστερά....ενώ κρατώ το τιμόνι σε ευθεία!!

10. Οχι ρε γα**το, και τα έλεγα! Αν ξεκινήσω τις ευθυγραμμίσεις θα φάω όλη μου την ζωή μέσα στο βουλκανιζατέρ!

11. Αντε πάλι πίσω! ώρα: 17:15...πάω και μου λέει το παληκάρι αποκλείεται να είναι από την ευθυγράμμιση...γιατί δεν κάναμε σχεδόν τίποτα!

12. Τι λες ρε μεγάλε!!!! Πας καλά? Φτιάξτο ή το παρατάω εδώ και φεύγω...
Οκ. μου λέει...κάτσε να το πάμε μια βόλτα να το δω! Νάτα λέω....αυτό ήταν! Και ο τύπος μπάινει μέσα....πάταει και το γκαζάκι και πάμε και βολτίτσα...

13. χμμμ! Πράγματι παίρνει αριστερά....δεν είναι τίποτα...2 δευτερόλεπτα υπόθεση!....πάμε στο συνεργείο πάλι....βγάζει ένα κατσαβίδι...βιδώνει κάτι και μου λέει ΕΤΟΙΜΟΣ!

14. Ετοιμος? Γιατί ρε μεγάλε δεν το έφτιαξες από πριν και με ταλαιπωρείς ?

15. Ε! Να! και ίσως και εφόσον και νόμιζα και έτσι και ΓΙΟΥΒΕΤΣΙ !!!!!

16. Και εγώ? Κατέβαζα Καντήλια!!!!


Τα συμπεράσματα δικά σας.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Ιούν 2002, 18:58:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φιλε μου , δεν θελω να σε φορτωσω κιαλλο μια που τα χεις παρει ηδη, και με το δικιο σου, αλλα εσυ δεν ησουν που μας ελεγες τα καλυτερα λογια για τον ΝΤΑΣΙΟ;
και εισαι και πελατης του. σκεψου δηλαδη να παει κανεις για 1Η φορα και να μην ειναι τακτικος πελατης.
να πω οτι εφταιγε η ωρα? οπως και να το κανουμε ειναι κοντα στο κλεισιμο -αν δεν κανω λαθος καπου 17:00 κλεινουν?
παντως νομιζω πως για τα περισσοτερα συνεργεια αν οχι ολα ισχυει το που θα πεσεις, δεν μπορεις να εισαι απολυτος οτι το ταδε ειναι καταπληκτικο συνεργειο γιατι ερχεται μια φορα που δεν θα σε ικανοποιησει.
τελικα το 206 σου παει ευθεια τωρα? διορθωθηκε το προβληματακι?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Ιούν 2002, 19:06:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pugsang ΕΙΣΑΙ ΠΡΩΤΟΣ !!!

που το ξετρυπωσες ρε θηριο?

μηπως ξερεις να μου απαντησεις : αν παραγξειλω απο Αγγλια (λεμε τωρα ΑΝ!!!) και τα πληρωσω 300 λιρες συμπεριλαμβανομενου ΦΠΑ (VAT) + εξοδα αποστολης, θα πρεπει να πληρωσω καποιο τελωνειο δηλ. καποιο φορο?
Ρωταω γιατι δεν εχω αγορασει ποτε τιποτα απο εξωτεικο με τον παραδοσιακο τροπο.
Φανταζομαι οτι ολο και κατι θα πληρωνω ετσι?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Ιούν 2002, 19:16:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DIMIP έγραψε:
φιλε μου , δεν θελω να σε φορτωσω κιαλλο μια που τα χεις παρει ηδη, και με το δικιο σου, αλλα εσυ δεν ησουν που μας ελεγες τα καλυτερα λογια για τον ΝΤΑΣΙΟ;
και εισαι και πελατης του. σκεψου δηλαδη να παει κανεις για 1Η φορα και να μην ειναι τακτικος πελατης.
να πω οτι εφταιγε η ωρα? οπως και να το κανουμε ειναι κοντα στο κλεισιμο -αν δεν κανω λαθος καπου 17:00 κλεινουν?
παντως νομιζω πως για τα περισσοτερα συνεργεια αν οχι ολα ισχυει το που θα πεσεις, δεν μπορεις να εισαι απολυτος οτι το ταδε ειναι καταπληκτικο συνεργειο γιατι ερχεται μια φορα που δεν θα σε ικανοποιησει.
τελικα το 206 σου παει ευθεια τωρα? διορθωθηκε το προβληματακι?


οκ. dimip σόρυ...
παίρνω πίσω ότι είπα για το ΝΤΑΣΙΟ...
νομίζω ότι μπορώ να κάνω και μερικά λάθη αφού είμαι κάτοχος PEUGEOT μόλις 2 μήνες....και δεν ξέρω καλά τι παίζεται....με αυτή τη μάρκα στην Ελλάδα...
Ισως παρασύρθηκα....
Σορυ...υποσχομαι ότι δεν θα ξαναγίνει....

οκ. λάθος μου....μακρυά από το ΝΤΑΣΙΟ....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Ιούν 2002, 19:21:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

re sy, μην αρπαζεσαι !
δεν το πα για κακο.
καλα αστο να παει.
λαθος μου που εγραψα τετοια ωρα που εισαι φορτωμενος sorry.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Ιούν 2002, 19:24:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DIMIP έγραψε:
re sy, μην αρπαζεσαι !
δεν το πα για κακο.
καλα αστο να παει.
λαθος μου που εγραψα τετοια ωρα που εισαι φορτωμενος sorry.


οχι βρε συ...προς Θεού! Δεν αρπάχτηκα...ίσα-ίσα που κάποια πράγματα...τώρα αρχίζω και τα πιάνω....

Μην ανυσυχείς... εσύ καλά τα λες...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Ιούν 2002, 19:49:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ok


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
pezomania (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.6 16V

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1231
Τόπος: Mandra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Ιούν 2002, 07:52:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΠΡΟΣ VINI

ΡΕ ΝΙΚΟ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ Ο ΝΤΑΣΙΟΣ ;

ΕΑΝ ΛΕΩ ΕΑΝ ΠΑΣ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΣΟΥ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ, 10 ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΟΥΝΕ ΚΑΙ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΠΑΣ 1 ΦΟΡΑ (ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΤΟ ΕΦΤΙΑΞΑΝ!) ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΗΨΟΥΝΕ ΝΑ ΤΣΕΚΑΡΟΥΝ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΟΡΘΩΣΟΥΝ, ΜΟΛΙΣ ΤΟΥΣ ΤΟ ΙΠΟΔΕΙΞΕΙΣ, ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ;

ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΣΟΥ ΕΤΥΧΕ ΚΑΤΙ, ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΤΑΝΟΙΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕΣ ΟΤΙ Ο ΝΤΑΣΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ! ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΝΑ ΖΗΤΑΣ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΣΑΝ ΝΑ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΤΙ ΤΡΟΜΕΡΟ!

ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΕΓΩ ΠΟΥ Ο ΤΥΠΟΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΒΑΛΕ ΤΑ ΕΛΑΤΗΡΙΑ ΘΑ ΜΕ ΣΚΟΤΩΝΕ!!!


Η ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ ΕΛΚΕΙ ΤΗΝ ΑΤΕΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 97, 98, 99  Επόμενη
Σελίδα 1 από 99

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2536s (PHP: 58% - SQL: 42%) - SQL queries: 21 - GZIP enabled - Debug on