PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Βελτίωση σε 207 RC

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
kostas207rc (kostakis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 RC 1.6T

Ένταξη: 02 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα-Καρδίτσα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 03 Αύγ 2008, 10:32:32    Θέμα δημοσίευσης: Βελτίωση σε 207 RC Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα σε όλους παιδες.Ψαχνω εδώ και λίγο καιρό να βρώ τρόπους να κάνω το RC μου πιο γρήγορο.Δυστυχώς το αμάξι είναι παραγωγής Απριλίου 2008 και έτσι δεν είναι διαθέσιμο ακόμα το πρόγραμμα της Peugeot.Η απορία μου είναι η εξής.Ακούω συνέχεια για φίλτρα,Down pipe,kai εξατμίσεις.Μάλιστα καποιοσ με πειραγμένο RC μου προτεινε:Φίλτρο,downpipe,κολάρα και σωλήνα εξάτμισης κατά 2χιλιοστά μεγαλύτερη χωρίς να πειάξω τελικό καθόλου.Παρακαλώ θέλω τη βοήθειά σας πάνω στο θέμα και αν τελικά το αμάξι θα έχει απόδοση με τα συγκεκριμένα πράγματα.Ευχαριστώ!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 03 Αύγ 2008, 11:06:48    Θέμα δημοσίευσης: Re: Βελτίωση σε 207 RC Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kostas207rc έγραψε:
Φίλτρο,downpipe,κολάρα και σωλήνα εξάτμισης κατά 2χιλιοστά μεγαλύτερη χωρίς να πειάξω τελικό καθόλου.Παρακαλώ θέλω τη βοήθειά σας πάνω στο θέμα και αν τελικά το αμάξι θα έχει απόδοση με τα συγκεκριμένα πράγματα.Ευχαριστώ!!



Αυτο που σου ειπε δεν θα κανει τπτ....
Λοιπον για να δεις φως θες πρωτο σταδιο για αρχη δλδ φ.π.ε. δλδ φιλτρο ελευθερο στο φιλτροκουτι προγραμα (e tunners δοκιμασμενο) και ολοσωμη εξατμηση απο downpipe και περα (μεσαιο,καταλυτη,σωληνωση μεγαλητερης διαμετρου και ΤΕΛΙΚΟ καζανακι,υπαρχουν και με λιγο και διακριτικο θορυβο...)...μετα σκαστρες κλπ μπιχλιμπιδια για να γουσταρεις....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
kostas207rc (kostakis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 RC 1.6T

Ένταξη: 02 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα-Καρδίτσα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 03 Αύγ 2008, 11:43:38    Θέμα δημοσίευσης: Re: Βελτίωση σε 207 RC Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτο που σου ειπε δεν θα κανει τπτ....
Λοιπον για να δεις φως θες πρωτο σταδιο για αρχη δλδ φ.π.ε. δλδ φιλτρο ελευθερο στο φιλτροκουτι προγραμα (e tunners δοκιμασμενο) και ολοσωμη εξατμηση απο downpipe και περα (μεσαιο,καταλυτη,σωληνωση μεγαλητερης διαμετρου και ΤΕΛΙΚΟ καζανακι,υπαρχουν και με λιγο και διακριτικο θορυβο...)...μετα σκαστρες κλπ μπιχλιμπιδια για να γουσταρεις....[/quote].Γιάννη έχω την εντύπωση οτι ακο΄θω πολλέσ διαφορετικέσ γνώμες.Στην Peugeot ξέρεισ τι μου είπαν?Ότι το φίλτρο δεν κάνει γιατί το αμάξι μπουκώνει(Κονδορ)και αν κανω αυτό που λες από etuners χάνω εγυήση
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 03 Αύγ 2008, 13:13:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

1)Δεν χανεις εγγυηση γιατι ειναι θεμα λογισμικου το οπιο δεν φεναιτε πουθενα οτι υπαρχει.....
2)Εννοειται οτι θα μπουκωσει...υποτιθετε οτι τα βαζεις ολα μαζι να δουλεψουν σαν συνολο και οχι κατα μοναδα...
3)Μιλα με παιδια που εχουν ηδη κανει πραγματα και εχουν δει αποτελεσματα και ελα πες μου... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 03 Αύγ 2008, 14:32:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το παν σε ενα τουρμπατο αμαξι ειναι το downpipe(σε αρχικα σταδια βελτιωσης).οση διαφορα θα δεις αμα αλλαξεις εξατμηση μετα απο καταλυτη,αλλη τοση θα δεις κ μονο με αλλαγη downpipe.με αυτα που σου ειπαν,δε θα εχεις προβλημα,αλλα μη περιμενεις κ να δεις αλλο αμαξι.εννοειτε οτι θα δεις διαφορα.το αμαξι θα γινει λιγο πιο νευρικο κ θα ανεβαζει πιο ευκολα στροφες.ομως σκεψου οτι στη καλυτερη περιπτωση,με πολυ σωστα πραγματα,απο εξατμηση(downpipe,σωληνα μεγαλυτερη,πιο ελευθερα καζανακια) κ φιλτρο,κ παντα με τις καλυτερες επιλογες,θα δεις μια αυξηση ιπποδυναμης γυρω στα 10ps to πολυ.οποτε με αυτα που σου ειπαν να βαλεις,υπολογισε ποσα θα παρεις Confused γνωμη μου,κανε ενα πραγμα καθε φορα αλλα ολοκληρομενο.κ θα παρεις τη σωστη ιπποδυναμη που πρεπει κ θα τελειωνεις ενα ενα με τα πραγματα που βαζεις κ δε θα ξανασχοληθεις Wink



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostas207rc (kostakis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 RC 1.6T

Ένταξη: 02 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα-Καρδίτσα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 03 Αύγ 2008, 18:49:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Oπότε με λίγα λόγια το βασικό είναι το πρόγραμμα.Από εκεί πέρα όλα τα άλλα χρειάζονται για να δουλέψει στο full το αμάξι και να βγεί οση παραπάνω ιποδύναμη γίνεται σωστα?Όντως έχω δει το site και έχω καλή άποψη από όσα ακούω για τους Etuners.Υπάρχει κάποιος με RC που να έχει τοποθετήσει το πρόγραμμα?Ας εποικινωνήσει μαζί μου!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 04 Αύγ 2008, 09:28:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μιας και ειμαστε στο topic περι εισαγωγης-εξαγωγης,οτι downpipe,καταλυτες,μεσαια και σωληνες να βαλετε,αν το τελικο καζανι δεν ειναι ελευθερο αλλα με παραλληλους σιγαστηρες,παπαρια θα δειτε καθως ολη η ροη θα σταματαει εκει. Wink

Οποτε το τελικο ειναι must εκτος και αν σε καποιο μοντελο ειναι ελευθερο,πραγμα που εχω να δω πολλα χρονια σε αυτοκινητο παραγωγης. Rolling eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0969s (PHP: 72% - SQL: 28%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on