PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - 207 GT/RALLYE/CC μπουζι
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 21, 22, 23  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 20 Ιούλ 2008, 11:40:40    Θέμα δημοσίευσης: 207 - 207 GT/RALLYE/CC μπουζι Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ποιος το ψαξε το θεμα?τι φοραει το αμαξι ?ποτε θελουν σουτ?κατι καλυτερο για μετα?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
pol 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


207 gt

Ένταξη: 20 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 96
Τόπος: n.penteli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Σεπ 2008, 10:52:41    Θέμα δημοσίευσης: 207 gt Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι ρε παιδια το εχει ψαξει κανεισ αθτο αμα αλλαξω μπουζει τι διαφορα θα δω;;;;;;;;;;;


kap pol
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
nik_marin (Nikos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


306 Race

Ένταξη: 07 Μάρ 2005
Δημοσιεύσεις: 582

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Σεπ 2008, 11:04:00    Θέμα δημοσίευσης: Re: 207 gt Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pol έγραψε:
ναι ρε παιδια το εχει ψαξει κανεισ αθτο αμα αλλαξω μπουζει τι διαφορα θα δω;;;;;;;;;;;


Στην τσέπη σου Laughing


Link link2 link3
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Δεκ 2008, 18:16:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χρόνια πολλά σε όλους Παίδες!

Ρίξτε μια ματιά στα μπουζί σας. Τα εργοστασιακά μπουζί των 207gt/rallye/rc ενδέχεται να σας προκαλέσουν προβλήματα (κοψίματα και ασταθή απόδοση) όταν έχουν πάνω από 20.000χλμ χωρίς αλλαγή ή μεγάλο διάκενο λόγω πρόωρης φθοράς.

Περισσότερα σύντομα, άλλαξα τα μπουζί στο δικό μου -που είχαν 33.000χλμ- γιατί μυρίστηκα προβλήματα και όταν τα είδα μου έπεσαν και τα υπόλοιπα μαλλιά...


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
fynos (John)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

Peugeot GT Q2

Ένταξη: 18 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2574
Τόπος: Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Δεκ 2008, 18:21:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σημειωτέων ότι στο service τον 20000 που έκανα δεν αλλάζουν μπουζί !!!
Και το επόμενο service σημειώθηκε για τα 40000 ή χρόνο . . . . οπόοοοοτε, θα πω στον προμηθευτή μου να φέρει Κανά Bosch αν βρει και iridium θα είναι τέλια . . . ε Στέλιο ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Δεκ 2008, 20:35:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν τα αλλαζουν οι μ......... κ το ρωτησα 40000 μου παν κ μετα...μου φαινοντε υπερβολικα πολλα....οπως και για ολα τα αλλα Laughing
τι μπουζακια εχουμε για καλυτερα ρε παιδια
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 27 Δεκ 2008, 19:24:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πριν μερικές ημέρες άλλαξα τα μπουζί μου επειδή παρατήρησα προβλήματα επιδόσεων στο αυτοκίνητο από τη στιγμή που έβαλα πρόγραμμα.

Μέχρι τη στιγμή του προγράμματος το αυτοκίνητό μου είχε κάνει όλα τα σέρβις της αντιπροσωπείας και συνολικά 32.000χλμ. Κανονικα δεν θα έπρεπε να έχουν ανάγκη αντικατάστασης.

Όμως τα μπουζί είχαν τα χάλια τους.

Ρίξτε μια ματιά στο
http://www.carsinspections.com/gr/technical_presentations/peugeot207sparkplugs1.6thp/index.html

Κρούω το καμπανάκι κινδύνου τώρα, πρωτού αρχίσετε να ψάχνετε αν κάτι πηγαίνει στραβά με το αυτοκίνητό σας. Ακόμη και με εργοστασιακό πρόγραμμα υπάρχει σαφής αύξηση κατανάλωσης και πτώση επιδόσεων με τόσο μεγάλη φθορά στα μπουζί...


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
kostas207rc (kostakis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 RC 1.6T

Ένταξη: 02 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα-Καρδίτσα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 27 Δεκ 2008, 20:12:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες Στέλιο νομίζω απασχολεί πολλούς το θέμα αυτό



Sex,πούδρα,πτυσσόμενο κρεβάτι και χρησιμοποιημένες πετσέτες για λίγες μέρες μόνο 15e
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 27 Δεκ 2008, 21:49:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μπορει να περιμενα καιρο αλλα τελικα πηρα την απαντηση πληρης....
επειδη ομως πολλοι απο δω μεσα οπως κ γω μπορει να ψαχνουμε αρκετες ωραιες για μπουζι με μικροτερο διακενο κτλ κ στο τελος να ναι λαθος....μηπως μπορει καποιο καλο παιδι να μου πει αυτα ειναι οκ γι αυτο που λειι ο στελιος?οπως π.χ και οι ακιδες...2 ακιδα δεν παιζουν?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 28 Δεκ 2008, 00:46:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

android έγραψε:
2 ακιδα δεν παιζουν?


Ούτε να το σκέφτεσαι Γιώργο... Στα τουρμπάτα πάντοτε θέλουμε μια ακίδα με μεγάλη θερμική αντοχή. Για αυτό οι ψυχρότερες βαθμίδες είναι από πλατίνα ή ιρίδιο και αυστηρά μονάκιδα με μικρο διακενο.

Λέγοντας μικρό εννοούμε διάκενο κοντά στα 0.6mm.

Ρίξτε μια ματιά στις επίσημες πληροφορίες της NGK για τα μπουζί στον Τύπο:
http://www.carsinspections.com/gr/technical_presentations/peugeot207sparkplugs1.6thp/Mini_CooperSsparkplugsngk.pdf


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 28 Δεκ 2008, 00:52:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ευχαριστω στελιο αλλα θα σε πρηξω λιγο ακομα Laughing
καλυτερα ποια ειναι γι αυτο το αμαξι πλατινα η ιριδιου? οχι τπτ μωλις περασα τα 20000χλμ οποτε πρεπει να τρεξω να τα αλλαξω

και κατι που ειδα στις φωτο...θελει αλλο κλειδι για να βγει οχι το κλασικο μπουζοκλειδο η ετσι μου φανηκε?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 28 Δεκ 2008, 09:18:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

android έγραψε:
ευχαριστω στελιο αλλα θα σε πρηξω λιγο ακομα Laughing
καλυτερα ποια ειναι γι αυτο το αμαξι πλατινα η ιριδιου? οχι τπτ μωλις περασα τα 20000χλμ οποτε πρεπει να τρεξω να τα αλλαξω

και κατι που ειδα στις φωτο...θελει αλλο κλειδι για να βγει οχι το κλασικο μπουζοκλειδο η ετσι μου φανηκε?


Ακριβώς Γιώργο. Δεν βγαίνουν με παραδοσιακό μπουζόκλειδο!

Και να ήθελες, δεν υπάρχουν άλλα μπουζί που να ταιριάζουν αυτή τη στιγμή...
Είναι καινούργιος τύπος και κανένας κατασκευαστής από τους συνηθισμένους υπόπτους δεν έχει συμβατά μπουζί ακόμα (denso, bosch κλπ)! Confused


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 28 Δεκ 2008, 14:12:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και ποσο κανουν τα μπουζι αυτα απο την πεζο?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
fynos (John)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

Peugeot GT Q2

Ένταξη: 18 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2574
Τόπος: Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 29 Δεκ 2008, 11:59:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στέλιο, καμία σχέση με τα mini S έχει το μπουζί μας ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 29 Δεκ 2008, 15:35:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

fynos έγραψε:
Στέλιο, καμία σχέση με τα mini S έχει το μπουζί μας ?


Τα Mini Cooper S 1.6T, Mini Cooper S Works, Peugeot 207 RC, Peugeot 207 GT/Rallye/GTI, Peugeot 308 1.6T φορούν όλα τα ίδια μπουζί.

Δεν υπάρχουν άλλα μπουζί που να ταιριάζουν στο καπάκι των κινητήρων EP6-DT / DTS.


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 29 Δεκ 2008, 15:44:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εχει αρχισει να με εκνευριζει αυτο το θεμα

δηλαδη βαζουμε προγραμμα για θερμοκρασιες για πιο σωστα μειγματα για λιγοτερη καταπονηση στα μπουζι...
δηλαδη τοσο σκ**α γινεται ενας εγκεφαλος στη παραμετροποιηση του για νε περασει ενα ρημαδο euro5???????
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
power (Κώστας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT

Ένταξη: 03 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 455
Τόπος: Δράμα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 29 Δεκ 2008, 15:45:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

android έγραψε:
και ποσο κανουν τα μπουζι αυτα απο την πεζο?


Περίπου 8 ευρώ το ένα


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
fynos (John)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

Peugeot GT Q2

Ένταξη: 18 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2574
Τόπος: Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 29 Δεκ 2008, 15:48:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
εχει αρχισει να με εκνευριζει αυτο το θεμα

δηλαδη βαζουμε προγραμμα για θερμοκρασιες για πιο σωστα μειγματα για λιγοτερη καταπονηση στα μπουζι...
δηλαδη τοσο σκ**α γινεται ενας εγκεφαλος στη παραμετροποιηση του για νε περασει ενα ρημαδο euro5???????


Δεν ξέρω για το euro5 αλλά τώρα που έβγαλα κάρτα δεν μου είπαν απολύτως τπτ και οι τιμές των ρίπων ήταν πολύ..... χαμηλά !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 29 Δεκ 2008, 15:51:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ο τροπος που μετρανε καυσαερια στα γιουρο ειναι τελειως διαφορετικος με το στατικο τροπο των κτεο κλπ κλπ γιαννη οποτε καμια σχεση Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
fynos (John)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

Peugeot GT Q2

Ένταξη: 18 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2574
Τόπος: Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 29 Δεκ 2008, 15:55:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Α μάλιστα . . .
Τα ‘μαμά’ 207 με τα ‘φτιαγμένα’ έχουν διαφορά στο στατικό μέτρημα ?
Με πιο τρόπο μετράνε στο euro 5... από περιέργεια ρωτάω !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 21, 22, 23  Επόμενη
Σελίδα 1 από 23

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2816s (PHP: 83% - SQL: 17%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on