PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - Ελαστικά για 207 CC Turbo
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
climbonice (Θέμης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 CC 1.6 150hp

Ένταξη: 23 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 127
Τόπος: Νέα Σμύρνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Φεβ 2009, 20:06:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

5P1R05 έγραψε:
Φιλαρακι βαλε οτι θες αλλα προς θεου οχι τα π ζερο.... θεοσκληρα.... χθες εκανα το λαθος να τα βαλω και εχω σκυλομετανιωσει.... Ολο το αμαξι τρανταζεται λες και αλλαξα αμορτισερ. Κρατανε βεβαια και στη βροχη πολυ καλα αλλα ειδικα το πρωι που ειναι κρυα και κερμα αν πατησεις το καταλαβαινεις. Πιστευω τα κοντινενταλ τα 3 ειναι η καλυτερη λυση για τα ευαισθητα αμαξακια μας.


Crying or Very sad +1000!
Έβαλα κι εγώ την περασμένη βδομάδα τα P-Zero επειδή τα βρήκα φθηνότερα από Michelin και Continental και τώρα κλαίω τα λεφτά που... πέταξα.

Αργούν να ζεσταθούν, είναι πολύ πιο σκληρά από τα Continental Sport Conatct 2 και το κράτημα στο στεγνό είναι απαράδεκτο (χαζοσπινάρουν πάνω στη στροφή, γενικά πρόσφυση αλλού γι' αλλού).
Χαρακτηριστικό είναι ότι με τα Continental το esp έμπαινε σε ακραίες περιπτώσεις ενώ με τα P-Zero δουλεύει υπερωρίες!

Ας ελπίσουμε τουλάχιστον να βγάλουν περισσότερα χιλιόμετρα λόγω σκληρότερης γόμας (αν και τώρα που το σκέφτομαι μειονέκτημα θα είναι και αυτό γιατί έτσι θα πρέπει να τα κρατήσω περισσότερο).

Thumb Down Thumb Down Thumb Down
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vama51 (Basilis)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 RC Overload

Ένταξη: 25 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 123
Τόπος: Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Φεβ 2009, 22:08:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάντως το Bridgestone RE050 που έχει πάνω το δικό μου από το εργοστάσιο,είναι πάρα πολύ καλό λάστιχο με πολύ καλό κράτημα στο στεγνό και αντίστοιχο στο βρεγμένο (και δεν κοπανάνε όπως τα P Zero που λέτε).Δεν ζεσταίνονται αμέσως,αλλά δεν χρειάζονται και πολύ ώρα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Φεβ 2009, 22:35:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

climbonice έγραψε:
5P1R05 έγραψε:
Φιλαρακι βαλε οτι θες αλλα προς θεου οχι τα π ζερο.... θεοσκληρα.... χθες εκανα το λαθος να τα βαλω και εχω σκυλομετανιωσει.... Ολο το αμαξι τρανταζεται λες και αλλαξα αμορτισερ. Κρατανε βεβαια και στη βροχη πολυ καλα αλλα ειδικα το πρωι που ειναι κρυα και κερμα αν πατησεις το καταλαβαινεις. Πιστευω τα κοντινενταλ τα 3 ειναι η καλυτερη λυση για τα ευαισθητα αμαξακια μας.


Crying or Very sad +1000!
Έβαλα κι εγώ την περασμένη βδομάδα τα P-Zero επειδή τα βρήκα φθηνότερα από Michelin και Continental και τώρα κλαίω τα λεφτά που... πέταξα.

Αργούν να ζεσταθούν, είναι πολύ πιο σκληρά από τα Continental Sport Conatct 2 και το κράτημα στο στεγνό είναι απαράδεκτο (χαζοσπινάρουν πάνω στη στροφή, γενικά πρόσφυση αλλού γι' αλλού).
Χαρακτηριστικό είναι ότι με τα Continental το esp έμπαινε σε ακραίες περιπτώσεις ενώ με τα P-Zero δουλεύει υπερωρίες!

Ας ελπίσουμε τουλάχιστον να βγάλουν περισσότερα χιλιόμετρα λόγω σκληρότερης γόμας (αν και τώρα που το σκέφτομαι μειονέκτημα θα είναι και αυτό γιατί έτσι θα πρέπει να τα κρατήσω περισσότερο).

Thumb Down Thumb Down Thumb Down



ποσο τα δουλευεις πιεσεις?
βαλε αεραααααααααααα και θα με θυμηθεις
μπορει να μου πεις κοπαναει
κανει θορυβο...
τραβαει σε ευθυγραμμιση..
αλλα σε κρατημα ειναι πολυ καλο....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
climbonice (Θέμης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 CC 1.6 150hp

Ένταξη: 23 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 127
Τόπος: Νέα Σμύρνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Φεβ 2009, 22:42:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στα 2.5bar τα δουλεύω μπρος - πίσω. Όσο προτείνει ο κατασκευαστής. Πόσο αέρα να βάλω πια!

Σε κράτημα θα το έλεγα απλά καλό και οπωσδήποτε υποδεέστερο από Michelin και Continental. Θα έλεγα και από Goodyear αλλά δεν τα έχω δοκιμάσει.
Shocked Shocked Shocked
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Φεβ 2009, 23:32:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

climbonice έγραψε:
Στα 2.5bar τα δουλεύω μπρος - πίσω. Όσο προτείνει ο κατασκευαστής. Πόσο αέρα να βάλω πια!

Σε κράτημα θα το έλεγα απλά καλό και οπωσδήποτε υποδεέστερο από Michelin και Continental. Θα έλεγα και από Goodyear αλλά δεν τα έχω δοκιμάσει.
Shocked Shocked Shocked


2.5 ειναι το ελαχιστο και 2.9 το μεγιστο αν θυμαμαι καλα στο gt καπου κει θα ναι και σενα...εγω παντως οταν τα χα εβαζα 38psi δεν θυμαμαι ακριβως ποσα bar ειναι...οκ κοπαναγε κτλ αλλα κραταγε πολυ καλυτερα απο οταν το χα 35πχ
εχει καποια γλυστριματακια στις πρωτες 1-2 στροφες...αλλα αν του δωσεις αντρικα ζεσταινεται κ ποιανει μετα
οκ και μενα τα advan που βαλα μ αρεσουν παραπανω
αλλα τι να κανουμε τωρα...
προσπαθησε να βρεις τι καλυτερο γινετε με αυτα που χεις Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gr13 (Chris)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 3008 Allure

Ένταξη: 07 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 729
Τόπος: Ναύπακτος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Φεβ 2009, 13:46:27    Θέμα δημοσίευσης: 207 - Ελαστικά για 207 CC Turbo Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά εμένα φοράει τα Continental SC2 καμία σχέσει με τα Continental SC3 που φοράω στο OPC.Δεν ξέρω αλλα δεν τα εμπιστευομαι τα SC2 στο cc μου ειδικά σε βρεγμένο δρόμο.Το λέω απο προσώπικη εμπειρία αφου πέρασα μια στροφή με ανάποδα τιμονια,με το που μπαίνω και πατάω στα νερά μου ήρθε ο κώλοσ μπροστά ,ούτε το ESP πρόλαβε να κάνει τίποτα(βεβαια το χαρηκα το όλο θέμα θυμήθηκα τα παλιά)αλλα το cc το έχω πιο πολύ για βόλτα παρά για τέτοια.Εγω ανάμεσα σε yokohama και michelen είμαι.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
climbonice (Θέμης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 CC 1.6 150hp

Ένταξη: 23 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 127
Τόπος: Νέα Σμύρνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Φεβ 2009, 16:58:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δε μπορείς να τα έχεις όλα -και κράτημα στη βροχή και κράτημα στο στεγνό. Τα Michelin θεωρώ ότι είναι καλύτερα από τα Continental τόσο στο στεγνό όσο και τη βροχή (όχι ότι κρατάνε κι αυτά στη βροχή). Ωστόσο αν θέλεις κάτι πιο "all around" δοκίμασε Goodyear. Σε όλα τα τεστ δοκιμής ελαστικών βγαίνουν πρώτα, δε μπορεί να είναι τυχαίο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Φεβ 2009, 17:45:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

climbonice έγραψε:
Δε μπορείς να τα έχεις όλα -και κράτημα στη βροχή και κράτημα στο στεγνό. Τα Michelin θεωρώ ότι είναι καλύτερα από τα Continental τόσο στο στεγνό όσο και τη βροχή (όχι ότι κρατάνε κι αυτά στη βροχή). Ωστόσο αν θέλεις κάτι πιο "all around" δοκίμασε Goodyear. Σε όλα τα τεστ δοκιμής ελαστικών βγαίνουν πρώτα, δε μπορεί να είναι τυχαίο.

μια φορα εκανα τετ α κετ στην ζωη μου κ αυτο ηταν οταν εβαλα good year
τα λαστιχα δεν τρωγωταν με τπτ ουτε καν το πλαινο τακουνι...μονο γλυστρουσαν Laughing την στιγμη που ολα τα αλλα εσβηνα μεχρι κ το μισο προφιλ Shocked
παλευα 10 χλμ πιο κατω σε στροφες απ οτι αλλα λαστιχα
οσο για την βροχη...με δευτερα και 20 χλμ με 86 αλογα κ εγραφε Laughing
μπορει να φτιαξε περασαν 4-5 χρονια απο τοτε αλλα δεν θα παρω ευχαριστω...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Απρ 2009, 10:07:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

απο εδω http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?p=316078#316078

stazzy έγραψε:
Ώπ! Το έχασα αυτό το θέμα το Σάββατο!

Τι να πω... Αυτά που έχω διαπιστώσει μέχρι τώρα ειναι τα εξής:
Πιο ανετο, δηλαδή λιγοτερο κοπάνημα στις λακουβες, πολύ καλή ποιότητα κύλισης, λιγότερο σπινιάρισμα, εχω την αίσθηση ότι πατάει καλύτερα στην επιτάχυνση...

Βέβαια, κοπανάει τόσο η οροφή μετά τα Μέγαρα που παίζει να μην μπορώ να εστιάσω στα λάστιχα! :p

Στην ουσία τωρα, δηλαδή στις στροφές, για να είμαι ειλικρινής, το λυπάμαι να το σκίσω ακόμα... (Ούτε 1000km δεν εχω γράψει) Με λίγα μπασίματα κατεχάκη μπορώ να πω με σιγουριά ότι δεν στριβει με τον ίδιο τρόπο όπως με το 205 (με 36 πίεση) Σα να γλιστραει ελαχιστα/πατάει καλύτερα στο πλαι το πελμα και μετά μπαίνει μια χαρά. Επίσης, έχω την αίσθηση ότι το πίσω μέρος είναι πιο... πεταχτό :p Είχα πάει στον Κάλαμο το Πάσχα και αισθανομουν πιο χαραρό το πίσω μέρος και πιο έντονα τις διορθώσεις του ESP. Στο γύρνα από καλαμο (Χωρίς esp) δεν μπορεσα να βγάλω συμπέρασμα γιατί είχε ψιλοκίνηση και είχε βραδυάσει... (Δικαιολογίες του κ@#$ , καταλαβαίνεις τώρα...)

Θέλω να παίξω 38μπροστα κρύο (40 περίπου ζεστο) και 36 πίσω να δω τι 8α γίνει.

Περισσότερα στο σωστό topic καθότι έχω την αίσθηση ότι είμαι λίγο off εδω Smile



εμενα αυτο μου πιο πολυ μου "κάνει" σαν κρυα λάστιχα....
κοινως... για να "δουλεψουν" θέλουν περισσότερο ζέσταμα...

οπότε
ή απλά η οδήγηση σου γενικώς δεν τα ζεσταίνει, οπότε σου ειναι "υπερβολικα"
ή απλά δεν πίεσες αρκετα εκεινη την μέρα...
Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Gr13 (Chris)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 3008 Allure

Ένταξη: 07 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 729
Τόπος: Ναύπακτος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 24 Ιούλ 2009, 09:55:02    Θέμα δημοσίευσης: 207 - Ελαστικά για 207 CC Turbo Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τι γνώμη εχεται?Ειμαι ανάμεσα στα εξης για το cc μου:

1. Brigestone Potenza
2. Yokohama Parada Spec-2
3. Michelin Exalto
4. Goodyear Eagle F1 Asimetric
5. Fulda Exalero Y(Εχω διαβάσει πολλα καλα σχολια για το συγκεκριμένο πάνω σε 207ccT και εβγαλε και 23000χιλιομετρακια)


Family Racing Team :D
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 24 Ιούλ 2009, 11:41:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω λεω αυτα κ στην διασταση που εβαλα
http://www.camskill.co.uk/products.php?plid=m4b0s15p15213
με 310 ευρω εχεις βαλει 4αδα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
climbonice (Θέμης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 CC 1.6 150hp

Ένταξη: 23 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 127
Τόπος: Νέα Σμύρνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 24 Ιούλ 2009, 11:50:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εάν έχεις περιορίσει τις επιλογές σου μόνο στα συγκεκριμένα λάστιχα τότε:
Michelin Exalto.

Βέβαια δεν αναφέρεις καθόλου τι ζητάς από τα λάστιχά σου: επιδόσεις, μακροζωία, άνεση κτλ;

Το κάθε ελαστικό κάπου υπερτερεί, κάπου υστερεί θα πρέπει να επιλέξεις κάποιο ανάλογα με τις απαιτήσεις σου.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gr13 (Chris)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 3008 Allure

Ένταξη: 07 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 729
Τόπος: Ναύπακτος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 24 Ιούλ 2009, 21:28:48    Θέμα δημοσίευσης: 207 - Ελαστικά για 207 CC Turbo Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

climbonice έγραψε:
Εάν έχεις περιορίσει τις επιλογές σου μόνο στα συγκεκριμένα λάστιχα τότε:
Michelin Exalto.

Βέβαια δεν αναφέρεις καθόλου τι ζητάς από τα λάστιχά σου: επιδόσεις, μακροζωία, άνεση κτλ;

Το κάθε ελαστικό κάπου υπερτερεί, κάπου υστερεί θα πρέπει να επιλέξεις κάποιο ανάλογα με τις απαιτήσεις σου.


Ανεση,ασφάλεια και να είναι παντώς καιρού κυρίως αναζητώ.Σκέψου οτι τα Conti sp2 που είχε το αμάξι δεν μου άρεσαν καθόλου καμία σχεση με τα sp3 που φοράει το OPC.Ασε που τα εχω κάνει φλάτ τα sp2 και επιπλεον δεν τα εμπιστευόμουν οπου χρειάστηκε γλυστησαν χρακτιριστηκα.


Family Racing Team :D
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
mrkaza (Παναγιώτης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 24 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 457

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 25 Ιούλ 2009, 08:46:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τώρα αν εγώ πω οτι το ίδιο λάστιχο σε αλλο αμάξι ειναι ΤΕΛΕΙΩΣ διαφορετικό θα γίνω γραφικώς ?

Θα πω το έξεις παράδειγμα αν και θεωρεία πχ P-zero σκληρό δε ζεσταίνεται κοπανάει αλλά αν ζεσταθεί κρατάει αρα κάνει μόνο για "καυτιδες " έλα μου ντε που το 207 είναι ΤΟΣΟ βαρύ που καταφέρνει να ζεστάνει το λάστιχο σχετικά εύκολα επίσης δεν κοπανάει τόσο γιατί και το ποιο σκληρό πλαϊνό υποκύπτει στους νόμους της βαρύτητας Smile .

Αν τώρα αυτό το λάστιχο σε ενα Saxo rallo πχ που ειναι πούπουλο αμφιβάλω πολυ αν θα ζεσταινόταν χωρίς να κανείς λιγο drift πρώτα :D .

Αν και σε 205/45/17 εχω οδηγήσει μόνο τα Pzero και αυτο για 1700 κμ όταν γυρνάω σπίτι και δεν το ζορίζω και πιάνω τα λάστιχα το μπροστά είναι πάντα ζεστό ενο το πίσω εξαρτάτε μετά απο μπάνιο σχοινιά (Διόνυσος rules) ήταν και τα δυο έτοιμα να λιώσουν :D .

Ίδιο αμάξι αλλά το 1.4 με τα Goodyear 185/65/15 που είχε μαμα κράταγε αλλα διαλισαν τα πλαϊνά τακούνια αμεσος (1000 κμ) το υπόλοιπο εμεινε άθικτο για άλλα 25κ και κράταγε ΠΟΛΥ καλά μετά εβαλα 195/60/15 Dunlop ultra response και στα 3κ πούλησα το αμάξι Razz ΜΕΧΡΙ να ζεσταθούν ΓΛΙΣΤΡΑΓΑΝ σα τρελά αλλά είχαν ενα ποιο ελεγχόμενο γλίστρημα απο το γλίστρημα στα όρια του Goodyear οταν τα είχες ζεστάνει ομως γαντζώνανε αρκετά καλά ώσπου πείρα το 207 1.6 Rallie και κατάλαβα οτι δεν κράταγε ΚΑΝΕΝΑ τους :D . P-nerro RULES ...


Αν τα γράφω κάπως ακαταλαβίστικα συγνώμη αλα είμαι δυσλεκτικός και τα κάνω μαντάρα στον γραπτό λόγο Sad

Οχι I/C δεν αλάζω ακουτε ??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 26 Σεπ 2009, 13:21:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

για ενα 150άρι 207cc θελουμε λάστιχα
ειμαι μεταξυ των T1R και των Proxes4
MHN μου πείτε για αλλα λάστιχα.
Μεταξυ των δυο εχει κάποιος εμπειρία σε 207 (cc κατα προτίμηση) ή και σε αλλο αμάξι "συγκριτικά" με ταξυ των 2?


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
climbonice (Θέμης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 CC 1.6 150hp

Ένταξη: 23 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 127
Τόπος: Νέα Σμύρνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 21 Φεβ 2010, 00:00:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπορεί κάποιος που φοράει τα "μαμά" ελαστικά να μου πει ακριβώς τη διάστασή τους; Είναι 205/45R17 84W ή 205/45ZR 88W;

Παρακαλώ να απαντήσουν μόνο όσοι έχουν ή γνωρίζουν τι φοράει το 207 CC 1.6 THP.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Jim207GT (Δημήτρης)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 23 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1174
Τόπος: Βύρωνας Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 21 Φεβ 2010, 00:07:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

205/45ZR 88W

Και τα περισσότερα να μην πώ όλα, φόραγαν Continental Sport Contact 2
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
climbonice (Θέμης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 CC 1.6 150hp

Ένταξη: 23 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 127
Τόπος: Νέα Σμύρνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 21 Φεβ 2010, 00:27:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριστώ!
Thumb Left
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 21 Φεβ 2010, 00:42:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
για ενα 150άρι 207cc θελουμε λάστιχα
ειμαι μεταξυ των T1R και των Proxes4
MHN μου πείτε για αλλα λάστιχα.
Μεταξυ των δυο εχει κάποιος εμπειρία σε 207 (cc κατα προτίμηση) ή και σε αλλο αμάξι "συγκριτικά" με ταξυ των 2?


εγω φιλε μανθο φοραω τα T1R κ ειμαι απολυτα ευχαριστημενος,πολυ καλυτερα απο τα γνησια πιρελι.



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
xalkiadakhs 207gt (xristoforos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 26 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 645

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 21 Φεβ 2010, 02:16:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
για ενα 150άρι 207cc θελουμε λάστιχα
ειμαι μεταξυ των T1R και των Proxes4
MHN μου πείτε για αλλα λάστιχα.


περιμενω να δω και εγω εντυπωσεις απο αυτα μιας και σκεφτομαι και εγω για μια απο τις δυο περιπτωσεις....
Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 3 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1573s (PHP: 80% - SQL: 20%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on