PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Τιμοκατάλογος ανταλλακτικών
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 49, 50, 51, 52  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Απρ 2016, 12:55:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είναι δυνατόν να είναι τόσο ακριβά τα πιτσιλιστήρια του 206;;; Τι έχω, καμιά Bentley;

Σωληνάκια αν θέλω να αλλάξω, από πού να πάρω; Κάποιος φίλος είχε πει την πατέντα να πάω σε ένα pet shop που έχει και ενυδρεία και να ζητήσω τέτοια σωληνάκια. Είναι σίγουρα όμως ταιριαστά στο πάχος για τα μπεκάκια; Κι αν ναι, τι υλικό; Σιλικόνη ή PVC;

Τιμή πχ για 1 μέτρο; Κανά ευρώ;


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Απρ 2016, 13:29:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Tα μπεκ; Πάμφθηνα ήταν την τελευταία φορά που πήρα. Confused


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Απρ 2016, 18:31:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

drdino έγραψε:
Tα μπεκ; Πάμφθηνα ήταν την τελευταία φορά που πήρα. Confused


Πήγα ρώτησα στη Φρατζή σε γνωστό κατάστημα με γαλλικά και μου είπαν 13+ τα δύο.

Θα ήθελα πάντως να αλλάξω και σωλήνα, τουλάχιστον αυτόν που μπαίνουν τα 2 μπεκ, γι'αυτό ρώτησα τη φάση με το ενυδρείο. Μη μου πούνε και για σωλήνα πχ κανά 10 ευρώ το μέτρο από κατάστημα ανταλλακτικών ενώ σε pet shop το βρω 1.


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Απρ 2016, 22:51:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Xmm, πριν 5-6 χρόνια που είχα πάρει για το 307 μου νομίζω έκαναν τα μισά. Μπορεί να κάνω και λάθος. Confused


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 26 Απρ 2016, 00:54:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

drdino έγραψε:
Xmm, πριν 5-6 χρόνια που είχα πάρει για το 307 μου νομίζω έκαναν τα μισά. Μπορεί να κάνω και λάθος. Confused


Εμένα δεν είχε τα μικρά στρογγυλά-σφαιρικά μπεκ που κάνουν Γ στην ένωση με το σωληνάκι, μου έδωσε κάτι σαν οβάλ από πάνω που έχουν σαν ευθεία αντί για τρυπίτσες για το νερό και αντί για Γ από κάτω στην ένωση, έχουν γωνία 45°.


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Μάϊ 2016, 21:24:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είναι ψεκαστήρας "βεντάλια" που είχαν τα facelift Smile



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Blue Cub (Δημοσθενης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206CC 1.6 (16V) 2002

Ένταξη: 27 Νοέ 2015
Δημοσιεύσεις: 460
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Μάϊ 2016, 08:05:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα facelift ποιας χρονιας ηταν;
Και γω στο CC ('02) τις κλασσικες μπουγελοφατσες εχω και θα μου αρεσε το ψεκαστικο.
Αν και αν ψεκαζα καμπριο δεν ξερω τι θα γινοταν, μηπως ερχοταν το σπρει στην καμπινα;
Επομενα CC ειχαν βενταλια;


4 οι μεγάλες αγάπες μου. 2 κοπέλες. 2 αμάξια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Andreasf1 (Ανδρέας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 GT 1.6 (HDi) 110

Ένταξη: 05 Δεκ 2012
Δημοσιεύσεις: 514
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Μάϊ 2016, 13:24:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Υπάρχει περίπτωση να έρχεται στην καμπίνα γιατί και σε εμένα που έχω πανοραμική βλέπω στο τζάμι να πέφτουν σταγόνες όταν ψεκαζω. Βέβαια και στο 19 που έχει τα κλασσικά πιτσιλιστηρια παλι έπεφτε στον ουρανό. Εσένα αν ψεκασεις με ανοιχτή είτε είσαι εν κίνησή ειτε όχι, δεν έρχεται τπτ μέσα;


Peugeot 2 0 7 | GT HDI |
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Blue Cub (Δημοσθενης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206CC 1.6 (16V) 2002

Ένταξη: 27 Νοέ 2015
Δημοσιεύσεις: 460
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Μάϊ 2016, 13:45:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προτιμω να ψεκαζω εν κινησει για να φευγει οτι σπρει προς τα πισω γιατι ολο και κατι θα μπει και οταν εχω ανεβασμενα τζαμια μενουν πιτσιλιες πανω τους.
Αλλα φανταζομαι το συσσωρευμενο ψεκασμα στο κεντρο του παρμπριζ θα εχει μικροτερη απωλεια απο τους πιδακες νερου σε 4 σημεια. Μπορει και οχι.


4 οι μεγάλες αγάπες μου. 2 κοπέλες. 2 αμάξια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Snap5 (Παναγιώτης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.4 Dynamic (2005)

Ένταξη: 22 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 263
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Μάϊ 2016, 08:14:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στο δικό μου πάντως όταν έχω ανοιχτή την ηλιοροφή τα ψεκαστήρια πέρα από τον καθαρισμό του παμπρίζ χαρίζουν και ένα αναζωογονητικό λούσιμο Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Blue Cub (Δημοσθενης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206CC 1.6 (16V) 2002

Ένταξη: 27 Νοέ 2015
Δημοσιεύσεις: 460
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Μάϊ 2016, 08:21:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Α μαλιστα. Μαλλον μια χαρα ειναι ως εχουν. Μπορει και να λουζουν περισσοτερο απ οσο εχω καταλαβει και τα δικα μου απλα εγω οδηγω αρκετα κοντα στο τιμονι για σωστη οδηγηση αλλα και λογω υψους, που δεν ειμαι αρκετα εκτεθειμενος σε οτι περναει απο πανω. Rolling eyes

Edit
Τωρα που το ξανασκεφτομαι βεβαια, η ηλιοροφη ουσιαστικα "ρουφαει" αερα μεσα με το κενο που δημιουργει στην αεροδυναμικη, ενω στο καμπριο θα φευγει το νερο στον αγερα. Χμ...εξακολουθω να το επεξεργαζομαι σαν ιδεα.


4 οι μεγάλες αγάπες μου. 2 κοπέλες. 2 αμάξια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Giwrgos207GT (ΓΙΩΡΓΟΣ)
Μέλος
Μέλος


207 GT 2009 TUNING BY E-TUNERS

Ένταξη: 27 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 109
Τόπος: ΤΡΙΚΑΛΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Μάϊ 2016, 21:57:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

γνωριζεις κανενας το συνεργειο αλλα και ανταλλακτικα που πουλαει (πουλακη) στο χαιδαρι?εχει παρει κανεις τπτ?


ΜΑΘΕ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΜΕ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ
ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΣΠΕΡΝΑΣ......
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
309 lover (Ευθύμης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 309 & Peugeot 308 GT

Ένταξη: 08 Νοέ 2014
Δημοσιεύσεις: 117

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Μάϊ 2016, 22:43:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πρωην αντιπροσωπος της πεζω ηταν, επι λαιον εποχης.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giwrgos207GT (ΓΙΩΡΓΟΣ)
Μέλος
Μέλος


207 GT 2009 TUNING BY E-TUNERS

Ένταξη: 27 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 109
Τόπος: ΤΡΙΚΑΛΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 14 Μάϊ 2016, 09:52:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οκ ευχαριστω για την ενημερωση


ΜΑΘΕ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΜΕ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ
ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΣΠΕΡΝΑΣ......
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
christos_99 (Christos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.6 16V GTi + PUG 206 RC

Ένταξη: 14 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 431
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 09 Αύγ 2016, 18:39:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπερα.!!
Κατι ψιλοσχετικο με ανταλλακτικα που δεν βρηκα σε αλλο θεμα. Υπαρχει καποια εφαρμογη στην οποια να πληκτρολογεις τον αριθμο πλαισιου του αυτοκινητου και κατοπιν να σου βγαζει ακριβως τον κωδικο του γνησιου ανταλλακτικου που δινει η Peugeot.?
Ειμαι σε αναζητηση τακακια εμπρος κι εχω χασει λιγο την μπαλα με τοσους κωδικους που υπαρχουν


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NoDsl 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 26 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 787

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 09 Αύγ 2016, 18:43:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

christos_99 έγραψε:
Καλησπερα.!!
Κατι ψιλοσχετικο με ανταλλακτικα που δεν βρηκα σε αλλο θεμα. Υπαρχει καποια εφαρμογη στην οποια να πληκτρολογεις τον αριθμο πλαισιου του αυτοκινητου και κατοπιν να σου βγαζει ακριβως τον κωδικο του γνησιου ανταλλακτικου που δινει η Peugeot.?
Ειμαι σε αναζητηση τακακια εμπρος κι εχω χασει λιγο την μπαλα με τοσους κωδικους που υπαρχουν


http://public.servicebox.peugeot.com/pages/index.jsp

Μη νομίζεις όμως οτι έχει και τους τελευταίους κωδικούς. Παίζει να έχουν βγεί replacements και να μη φαίνονται ακόμα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
christos_99 (Christos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.6 16V GTi + PUG 206 RC

Ένταξη: 14 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 431
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Αύγ 2016, 23:35:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

NoDsl έγραψε:
christos_99 έγραψε:
Καλησπερα.!!
Κατι ψιλοσχετικο με ανταλλακτικα που δεν βρηκα σε αλλο θεμα. Υπαρχει καποια εφαρμογη στην οποια να πληκτρολογεις τον αριθμο πλαισιου του αυτοκινητου και κατοπιν να σου βγαζει ακριβως τον κωδικο του γνησιου ανταλλακτικου που δινει η Peugeot.?
Ειμαι σε αναζητηση τακακια εμπρος κι εχω χασει λιγο την μπαλα με τοσους κωδικους που υπαρχουν


http://public.servicebox.peugeot.com/pages/index.jsp

Μη νομίζεις όμως οτι έχει και τους τελευταίους κωδικούς. Παίζει να έχουν βγεί replacements και να μη φαίνονται ακόμα.


Ευχαριστω.!! Ειναι ακριβως αυτο που εψαχνα, βεβαια με ψιλοτρομαξε οταν δηλωσα ιδιοτης και δεν με δεχτηκε, αλλα δηλωσα επαγγελματιας και με πηρε κανονικα.!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Martel 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 03 Οκτ 2016
Δημοσιεύσεις: 2

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 03 Οκτ 2016, 12:54:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα
Γνωρίζει κανείς τιμη αντλιασ υδραυλικού τιμονιού για 307cc;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
johnnym (Γιάννης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 307 1.4 (8V) 2002

Ένταξη: 30 Μάρ 2016
Δημοσιεύσεις: 161
Τόπος: Heraklion

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Οκτ 2016, 20:49:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Martel έγραψε:
Καλησπέρα
Γνωρίζει κανείς τιμη αντλιασ υδραυλικού τιμονιού για 307cc;
car.gr ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΝ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΕΙΣ Θα χρεαιστεις να πας σε συνεργείο ώστε να ταυτοποιηθεί με τον εγκέφαλο (παθών) με καινούρια αντικαταστάθηκε και δε δούλευε,ήθελε allign με τον εγκέφαλο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Martel 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 03 Οκτ 2016
Δημοσιεύσεις: 2

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Οκτ 2016, 18:51:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

johnnym έγραψε:
Martel έγραψε:
Καλησπέρα
Γνωρίζει κανείς τιμη αντλιασ υδραυλικού τιμονιού για 307cc;
car.gr ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΝ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΕΙΣ Θα χρεαιστεις να πας σε συνεργείο ώστε να ταυτοποιηθεί με τον εγκέφαλο (παθών) με καινούρια αντικαταστάθηκε και δε δούλευε,ήθελε allign με τον εγκέφαλο

Χρήσιμη η παρατήρηση .ποσο θα στοιχίσει ;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 49, 50, 51, 52  Επόμενη
Σελίδα 50 από 52

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2447s (PHP: 54% - SQL: 46%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on