PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207RC - Περίεργη αίσθηση στα πετάλια
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
animalinstict (Αντώνης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 1.6RC

Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 61
Τόπος: Κ.Πατήσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Μάϊ 2008, 12:00:58    Θέμα δημοσίευσης: 207RC - Περίεργη αίσθηση στα πετάλια Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημέρα στο Forum. Έχω να κάνω μια ερώτηση σχετικά με κάτι που γίνετε στο αμάξι. Κάθε φορά που βάζω μπρος το αμάξι και ξεκινάω, στα πρώτα 50m έχω μια αίσθηση στα πετάλια σα να κομπλάρει κάποια τροχαλία. Πως είναι όταν ανάβεις το A/C για παράδειγμα. Ακούγετε ενα "χρουπ" και σου δείνει την αίσθηση οτι κάτι κομπλαρε. Αυτό γίνετε ΠΑΝΤΑ και μόνο οταν το αμάξι είναι σβηστο, το βαλω μπρος και φύγω. Όταν το βάζω μπρος περιμένω 1-2 λεπτά να πέσουν λίγο οι στροφές στις 800 και μετά φευγω. Πάντα γίναιτε στα πρώτα 50m. Είτε είναι αναμενο το a/c είτε οχι.

Καμια ιδέα τι μπορει να είναι? Το κάνει σε όλους? Είναι φυσιολογικό? Δεν είχα παλαιότερα τουρμπο αυτοκίνητο και όλα τωρα μου φαίονονται περίεργα Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ayrton 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 RC

Ένταξη: 19 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 300

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Μάϊ 2008, 12:35:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν εχω παρατηρηση κατι τετοιο. ολα φυσιολογικα στα πεταλια.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mez (Isidοros)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 207 ήταν-κάποτε-Rallye

Ένταξη: 15 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 306
Τόπος: Αθήνα Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Μάϊ 2008, 14:02:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχω παρατηρήσει ακριβώς το ίδιο, μόνο που θα έλεγα ότι εκτός των προαναφερθέντων κάνει το πεντάλ του γκαζιού σαν να υποχωρεί στιγμιαία.


"It's all about balance"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
giannis27 (Σερραίος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rc !!

Ένταξη: 18 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Μάϊ 2008, 14:13:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

στις πόσες στροφές στο κάνει αυτό?
στις χαμηλές
η
κάθε φορά που αφήνεις κ ξανά πατάς το πεντάλ ανεξάρτητα από τις στροφές!?


those who can Do
those who can't teach or that they think..............
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
animalinstict (Αντώνης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 1.6RC

Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 61
Τόπος: Κ.Πατήσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Μάϊ 2008, 14:42:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όπως είπα επειδή το αμάξι το κάνει αυτό ΜΟΝΟ στα πρώτα 50m -> κατα συνέπεια το αμάξι είναι ακόμα παγωμένο, το δουλέυω το πολύ μέχρι τις 2.500στρ. Το κάνει σε σταθερό γκάζι. Δεν έχω δοκιμάσει σε "ασε-πατα".

mez δεν ξέρω αν υποχωρεί το πεντάλ αλλά το νιώθεις στο πόδι σου οτι κάτι παίζει εκει πέρα. Είναι στιγμιαίο, γίνετε 1 φορά μόνο και είναι στανταρ οτι το κάνει.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Μάϊ 2008, 14:47:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πολύ πιθανό να είναι από την μονάδα του abs.


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
giannis27 (Σερραίος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rc !!

Ένταξη: 18 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Μάϊ 2008, 15:27:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το δουλεύεις πολύ χαμηλά!!!
εγώ πρώτα χιλιόμετρα κ το δουλεύω μέχρι 3.500 στροφές!απαλά κ ευγενικά όμως!


those who can Do
those who can't teach or that they think..............
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
mez (Isidοros)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 207 ήταν-κάποτε-Rallye

Ένταξη: 15 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 306
Τόπος: Αθήνα Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Μάϊ 2008, 16:42:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα μπορούσε να έχει σχέση με την μονάδα του ηλεκτρονικού γκαζιού....

Εν τω μεταξύ σήμερα που έβαλα το αμάξι μπροστά για λίγο έκανε ένα απίστευτο τρίξιμο μέσα από τον κινητήρα!!!! Αλλά μετά τίποτα, δεν το ξαναέκανε όσες φορές και αν προσπάθησα, τι να πω...


"It's all about balance"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
animalinstict (Αντώνης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 1.6RC

Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 61
Τόπος: Κ.Πατήσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Μάϊ 2008, 16:51:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

giannis27 έγραψε:
το δουλεύεις πολύ χαμηλά!!!
εγώ πρώτα χιλιόμετρα κ το δουλεύω μέχρι 3.500 στροφές!απαλά κ ευγενικά όμως!


Δεν είναι θέμα καινούριο ή παλιό. Απλά επειδή είναι παγωμένο δε θέλω να γυρνάει η τουρμπίνα. Στα πρώτα χιλιόμετρα το πήγαινα κι εγώ μέχρι το πολύ 4. Τώρα φτάνω μέχρι 5.500 με δυνατά αλλά όχι απότομα ανοίγματα και πάντα απο 3η και πάνω. 1η,2α ακόμα όχι. Ίσως να είναι υπερβολικά αυτα που λέω αλλά όπως προείπα είμαι new στο κόσμο των τούρμπο και όπως λέει μια παριμοία "κάλιο γαϊδουρόδενε παρά γαϊδουρογύρευε"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
RME (Κωστας)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 GT 1.6THP etuners STAGE 2.5

Ένταξη: 17 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 56
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Μάϊ 2008, 20:42:08    Θέμα δημοσίευσης: Re: 207RC - Περίεργη αίσθηση στα πετάλια Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

animalinstict έγραψε:
Καλημέρα στο Forum. Έχω να κάνω μια ερώτηση σχετικά με κάτι που γίνετε στο αμάξι. Κάθε φορά που βάζω μπρος το αμάξι και ξεκινάω, στα πρώτα 50m έχω μια αίσθηση στα πετάλια σα να κομπλάρει κάποια τροχαλία. Πως είναι όταν ανάβεις το A/C για παράδειγμα. Ακούγετε ενα "χρουπ" και σου δείνει την αίσθηση οτι κάτι κομπλαρε. Αυτό γίνετε ΠΑΝΤΑ και μόνο οταν το αμάξι είναι σβηστο, το βαλω μπρος και φύγω. Όταν το βάζω μπρος περιμένω 1-2 λεπτά να πέσουν λίγο οι στροφές στις 800 και μετά φευγω. Πάντα γίναιτε στα πρώτα 50m. Είτε είναι αναμενο το a/c είτε οχι.

Καμια ιδέα τι μπορει να είναι? Το κάνει σε όλους? Είναι φυσιολογικό? Δεν είχα παλαιότερα τουρμπο αυτοκίνητο και όλα τωρα μου φαίονονται περίεργα Smile


μου το κανει και μενα παντα οταν ειναι σβυστο. απο την ημερα που το πηρα. Απο την αντιπρωσοπεια μου ειπαν οτι ειναι ο ηχος μιας ηλεκτροβανας του τουρμπο. τι να πω δεν ξερω μαλον ειναι φυσιολογικο.
Οταν το βαλω μπροστα και κανω 50μ ακουγετε ενας ηχος που δονει την πεταλιερα απο κατω σαν κατι να ενεργοπιειτε μετα ουτε κιχ. Μολις το σβησω για κανα δυο ωρες παλι τα ιδια. Αλλα για να το κανει και σε αλλους ακριβως το ιδιο μαλλον ειναι φισιολογικο, βεβαια θελει πολλυ προσοχη για να το καταλαβεις γιατι ειναι ανεπεσθητος θορυβος.


Τα χω δει ολα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Jim207GT (Δημήτρης)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 23 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1174
Τόπος: Βύρωνας Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Μάϊ 2008, 20:56:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στον Κώστα του το έχω πεί. Το παραχαϊδεύει γιαυτό. Τι 2.000-3.500 ρε πιείτε του το αίμα και ότι είναι να βγάλει ας το βγάλει τώρα μες την εγγύηση. Κυριακή γύρναγα με φίλο με GSXR-1000 από Κινέτα η καλύτερη φάση το μηχανάκι μπροστά να ανοίγει δρομό και γώ απο πίσω τέζα.....μονίμως πάνω απο 6.000rpm και είδα άπειρες φορες το κοντέρ να τερματίζει. Μάλλον το φτιάξαν καλά γιατι το αμάξι ούτε τσικ δεν έκανε. Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Μάϊ 2008, 22:45:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Jim207GT έγραψε:
Στον Κώστα του το έχω πεί. Το παραχαϊδεύει γιαυτό. Τι 2.000-3.500 ρε πιείτε του το αίμα και ότι είναι να βγάλει ας το βγάλει τώρα μες την εγγύηση. Κυριακή γύρναγα με φίλο με GSXR-1000 από Κινέτα η καλύτερη φάση το μηχανάκι μπροστά να ανοίγει δρομό και γώ απο πίσω τέζα.....μονίμως πάνω απο 6.000rpm και είδα άπειρες φορες το κοντέρ να τερματίζει. Μάλλον το φτιάξαν καλά γιατι το αμάξι ούτε τσικ δεν έκανε. Cool


αμα ηταν να κανει απο τωρα τσικ στα 150000χλμ τι θα κανει? Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Jim207GT (Δημήτρης)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 23 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1174
Τόπος: Βύρωνας Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Μάϊ 2008, 00:36:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

android έγραψε:

αμα ηταν να κανει απο τωρα τσικ στα 150000χλμ τι θα κανει? Laughing


Μάλον δεν με παρακουλουθείς Very happy για το σασμάν μου πήγαινε το τσικ....
Πάντος μεγάλες προσδοκίες έχεις και μακάρι δλδ να βγείς αληθινός αλλά πολύ φοβάμαι ούτε την 100αρα δεν θα φτάσουμε Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
myth (Γιαννης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 GT

Ένταξη: 25 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 382
Τόπος: Περιστερι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Μάϊ 2008, 01:19:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εμενα μ κανει ακριβως αυτο δλδ μια φορα με το που ξεκιναω αλλα μου το κανει στον συμπλεκτη...λογικα επειδη ειναι κρυο...δεν ειναι τπτ!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Μάϊ 2008, 06:29:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παρακαλω να κλειδωσει σιγα σιγα το τοπικ....εξαντληθηκε νομιζω... Wink Wink Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Μάϊ 2008, 21:32:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτό το κάνει λόγο του ESP.
Δεν θυμάμαι αυτή την στιγμή για ποιο λόγο αλλά έχει να κάνει με την πίεση στο κύκλωμα των φρένων.
Ακόμα και τα 307 που έχουν ESP κάνουν αυτό ακριβώς το πράμα ένα μικρό σαν χτύπημα στα πετάλια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
dimkeras (Δημοσθένης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

e-tuned

Ένταξη: 18 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 1515
Τόπος: Λευκάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Μάϊ 2008, 22:02:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και το δικό μου το κάνει, στο πενταλ του γκαζιού. Κάθε φορά που ξεκινάς τον κινητήρα και μόλις ξεπεράσεις τα 20km/h.
Το λύσαμε λοιπόν κι αυτό! Laughing


Vroum-vroum!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Μάϊ 2008, 00:18:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Touristas έγραψε:
Αυτό το κάνει λόγο του ESP.
Δεν θυμάμαι αυτή την στιγμή για ποιο λόγο αλλά έχει να κάνει με την πίεση στο κύκλωμα των φρένων.
Ακόμα και τα 307 που έχουν ESP κάνουν αυτό ακριβώς το πράμα ένα μικρό σαν χτύπημα στα πετάλια.


Και εμένα το κάνει Αργύρη, ενώ δεν έχω esp. Rolling eyes


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Μάϊ 2008, 05:55:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτό το κάνουν μόνο όσα έχουν ESP εσένα μπορεί να είναι κάτι άλλο εκτός κι εάν έχει να κάνει με την μονάδα το ABS. Μπορεί η τελευταίας γενιές πχ ABS 8 να έχουν κάτι διαφορετικό. Θα το δω και θα σου πω.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Μάϊ 2008, 09:39:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ok... Πάντως αν θυμάσαι όταν είχα έρθει για το cruise, σου είχα πει για εκείνο το καμπανάκι που ακούγεται όταν βάζω μπρος ενίοτε, ενώ 1-2 φορές μου είχε βγάλει στιγμιαία braking fault, χωρίς να ανάψει τπτ στο καντράν ή να μείνει μόνιμο σφάλμα.


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1328s (PHP: 79% - SQL: 21%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on