PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Trip computer

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
justdrive 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 1.4 (16V) 2007

Ένταξη: 01 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 36
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Μάϊ 2008, 18:08:57    Θέμα δημοσίευσης: Trip computer Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχει κανένας κοιτάξει αν δουλεέι σωστά το trip computer? εγώ το τσέκαρα μια μέρα και είδα ότι με μέση κατανάλωση 6 litres/ 100 Km είχε μία δαιφορά γύρω στα 2 λίτρα. (πήγα και γέμισα το ντεπόζιτο με 6 λιτρα βενζίνη γιατί έκανα ακριβώς 100 χμ) Είδα ότι ο δείκτης της βενζίνης δεν πήγε ακριβώς εκεί που ήταν όταν ξεκίνησα το ταξίδι, αλλά λίγο πιο κάτω!!!! Δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό αυτό! Βέβαια η κατανάλωση είναι μία μέση ένδειξη οπότε μία μικρή αποκλιση είναι και επιστημονικά αποδεδειγμένη ότι θα την έχει! αυτό που δεν ξέρω είναι αν αυτά τα 2 λίτρα που αναφέρω ως διαφορά είναι μέσα στα πλαίσια του φυσιολογικού! αν ξέρει κανένας που το έχει ψάξει ας απαντήσει!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bakclima (ΓΕΩΡΓΙΟΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 2.0 (16V) RC (2004) Α7

Ένταξη: 30 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 1084
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Μάϊ 2008, 19:13:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μπορει να σε εκλεψε και ο βενζινας Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Μάϊ 2008, 20:23:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

bakclima έγραψε:
μπορει να σε εκλεψε και ο βενζινας Wink


+1000000000000001!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Μάϊ 2008, 20:52:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Tο γεγονος να ηταν το αμαξι σε ανηφορα η κατηφορα το ελαβες υποψη?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Μάϊ 2008, 21:27:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Διορθώστε και αυτό το tripe. Very happy


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
justdrive 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 1.4 (16V) 2007

Ένταξη: 01 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 36
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Μάϊ 2008, 00:10:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ο βενζινάς δε με έκλεψε. υπολόγισα με βάση το trip computer πόσα λίτρα καταναλώθηκαν και του ζήτησα να μου βάλει τα αντίστοιχα λίτρα. Τώρα αν κλέβει η αντλία..... του άλλο καπέλο! Η ανηφόρα δεν παίζει κανένα ρόλο! απλά ανεβάζει την καταλάλωση! και αντίσοιχα στην κατηφόρα πέφτει! απλά δεν ξέρω αν αυτά τα δύο λίτρα είναι φυσιολογική απόκλιση? αυτό επίσης που δεν ξέρω είναι αν η μικρή κατανάλωση στην εθνική ( κάνοντας πολλά χιλιόμετρα) υπερκαλύπτει τα λίγα χιλιόμετρα με πολλή μεγάλη κατανάλωση μέσα στην πόλη!!!( και βγάζει μία μέση κατανάλωση γύρω στο 6 λιτρα/ 100 χιλιόμετρα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Μάϊ 2008, 00:19:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

justdrive έγραψε:
Ο βενζινάς δε με έκλεψε. υπολόγισα με βάση το trip computer πόσα λίτρα καταναλώθηκαν και του ζήτησα να μου βάλει τα αντίστοιχα λίτρα. Τώρα αν κλέβει η αντλία..... του άλλο καπέλο! Η ανηφόρα δεν παίζει κανένα ρόλο! απλά ανεβάζει την καταλάλωση! και αντίσοιχα στην κατηφόρα πέφτει! απλά δεν ξέρω αν αυτά τα δύο λίτρα είναι φυσιολογική απόκλιση? αυτό επίσης που δεν ξέρω είναι αν η μικρή κατανάλωση στην εθνική ( κάνοντας πολλά χιλιόμετρα) υπερκαλύπτει τα λίγα χιλιόμετρα με πολλή μεγάλη κατανάλωση μέσα στην πόλη!!!( και βγάζει μία μέση κατανάλωση γύρω στο 6 λιτρα/ 100 χιλιόμετρα!


η ανηφορα κ η κατηφορα παιζει ρολο οταν βλεπεις το δεικτη...αλλα σου λεει σε ευθια αλλο σε ανηφορα αλλο σε κατηφορα...
βαζεις μεχρι να κανει κλαπ βενζινη οχι παραπανω...κανεις 100 χλμ κ ξαναγεμιζεις απο το ιδιο παλι μεχρι να κανει κλαπ κ οχι παραπανω..ετσι θα γλυτωσεις τα διαφορετικα πατα ασε του βενζινα...και θα χεις ιδιο κλεψιμο αντλιας ...παρε κ ψιλα...μαζι Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0828s (PHP: 73% - SQL: 27%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on