PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Shift Light
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
tsosmoulis (μητσάκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

106 rallye x 2

Ένταξη: 03 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 1747
Τόπος: ΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 07 Ιούν 2008, 21:33:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

απότι κατάλαβα το κοντοσούβλι είναι η σπεσιαλιτέ του καταστήματος Cool Laughing


τί κάνετε? ράλλυ???
στο ΔΝΤ αμέσως!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 07 Ιούν 2008, 23:01:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με το multiplex ΔΕΝ νομίζω να μπορεί να γίνει η δουλειά σε μια βραδυά μόνο, με πέντε σουβλάκια...

Θέλει 3 βραδυές και πάλι μαλ***ες θα κάνω, ή μισή ώρα στον ηλεκτρολόγο να τελειώνουμε Laughing


Υπ' όψιν ότι μένω πάνω από τον Κωνσταντινίδη με τα μιλφέιγ (2 πολυκατοικές πίσω δεξιά όπως κοιτάς το κοντοσούβλι)... Δε σας έστειλα από εκεί γιατί θα μπαζώνατε άσχημα Laughing



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
tsosmoulis (μητσάκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

106 rallye x 2

Ένταξη: 03 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 1747
Τόπος: ΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 08 Ιούν 2008, 09:53:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κι εγώ πάντως την οδό του ηλεκτρολόγου ακολούθησα και τελείωσα σε λιγότερο από μισή ώρα Cool Laughing


τί κάνετε? ράλλυ???
στο ΔΝΤ αμέσως!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 08 Ιούν 2008, 12:04:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tsosmoulis έγραψε:
ναι το κατανοώ αλλά αν είναι έτσι γιατί έχει να επιλέξεις interval 50,100,250,500 κτλ κτλ? Rolling eyes

Σελ. 9

Available RPM intervals

4000
2000
1000
500
250
100
50

Σελ. 5

Η προεπιλογή είναι στις 1000 σ.α.λ. να ανάβει το κάθε λαμπάκι. Αν όμως εγώ θέλω το lower shift point στις 5000 και το upper στις 8000, θα το κόψει μόνο του στις 500 σ.α.λ. το κάθε λαμπάκι?

Αν το βάλω lower 6000 στις 7800 τί γίνεται που ΔΕΝ έχει κάθε 300 σ.α.λ. interval για να με βολέψει?

Οέο?

Στα παραδείγματα της Σελ. 9 στη μέση, από 1.500 έως 5.500 σ.α.λ. δεν ταιριάζει καμιά υποδιαίρεση από τις διαθέσιμες για τα 7 λαμπάκια που έχει.

Όπως και στις 3.500 με 6.250 που αναφέρει μετά.

Και τα intervals από πού τα μετράει? Από το lower και προς τα πάνω, ή από το upper shift point και προς τα κάτω? Rolling eyes

Ή παίρνει όπως (δεν) λέει upper και lower και το σπάει μόνο του στα intervals?

ΜΗΤΣΟΟΟΟΟΟ



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
tsosmoulis (μητσάκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

106 rallye x 2

Ένταξη: 03 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 1747
Τόπος: ΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 08 Ιούν 2008, 20:12:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λοιπόν..
έβαλα το πρώτο πράσινο να ανάβει στις 5000 στροφές και το τελευταίο να ανάβει στις 8000.
τί κάνει τώρα αυτό μόνο του.πάει 1ο στις 5000 2ο στις 6000 και μετά μειώνεται δραματικά το interval με αποτελέσμα να ανάβει το τελευταίο λίγο πριν τις 8000 πράγμα που με βολεύει κάπως.

αυτό που δεν μπορώ να κάνω είναι να δηλώσω μόνος μου το interval. πατάω παρατεταμένα το πάνω όπως λέει αλλά προφανώς είναι η ίδια διαδικασία με την δήλωση του Upper shift point. βέβαια λέει turn ignition on, το έκανα και πάλι τίποτα. δείτε το και πείτε μου πού το χάνω.
eitherway έστω και κατά λάθος με βολεύει μια και σήμερα το παρατράβηξα με τους κόφτες Cool
περιμένω update από τους υπόλοιπους για το interval.


τί κάνετε? ράλλυ???
στο ΔΝΤ αμέσως!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 08 Ιούν 2008, 21:43:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χαίρομαι που δικαίως τραβάω τα @@ μου από το μεσημέρι.

ΠΡΙΝ κάνεις τις οποιεσδήποτε ρυθμίσεις, μόλις το σύνδεσες στο αμάξι το shift light το δοκίμασες αν ανάβει ακριβώς κάθε 1000 σ.α.λ. το κάθε λαμπάκι??


ΑΝ τα καταφέρω, αύριο θα περάσω και το δικό μου.



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 08 Ιούν 2008, 22:09:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω σημερα θυμηθηκα και το πηρα απο τα κτελ...
οταν τα βρειτε πεστε μου και μενα γιατι απο τετοια δε σκαμπαζω... Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 08 Ιούν 2008, 22:20:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
εγω σημερα θυμηθηκα και το πηρα απο τα κτελ...
οταν τα βρειτε πεστε μου και μενα γιατι απο τετοια δε σκαμπαζω... Laughing

Εσύ υποτίθεται ξέρεις συνδεσμολογία για το multiplex και θα έστελνες και σχεδιάγραμμα... ή ξέρει ο Αργύρης Laughing



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
tsosmoulis (μητσάκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

106 rallye x 2

Ένταξη: 03 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 1747
Τόπος: ΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 08 Ιούν 2008, 23:55:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
Χαίρομαι που δικαίως τραβάω τα @@ μου από το μεσημέρι.

ΠΡΙΝ κάνεις τις οποιεσδήποτε ρυθμίσεις, μόλις το σύνδεσες στο αμάξι το shift light το δοκίμασες αν ανάβει ακριβώς κάθε 1000 σ.α.λ. το κάθε λαμπάκι??


ΑΝ τα καταφέρω, αύριο θα περάσω και το δικό μου.


NAI!!! και μάλιστα για αυτό το λόγο κάνε οποσδήποτε reset πριν τσεκάρεις το οτιδήποτε μετά την σύνδεση.
εγώ όταν βλέπαμε πιο είναι το καλώδιο που δίνει τι σήμα το είχα στις 4000 στροφές (γιατί το 1ο λαμπάκι ανάβει μεταξύ 1000-4000 στροφών πριν το calibration) και στο δικό μου στις 4000 είχε 4 λαμπάκια.
στις 1050 (ραλαντί μου) 1 λαμπάκι είχε αναμμένο.

και ξαναλέω, το εργαλείο είναι πολύ πιο ψαγμένο απότι νομίζουμε Rolling eyes


τί κάνετε? ράλλυ???
στο ΔΝΤ αμέσως!!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την tsosmoulis στις Δευ 09 Ιούν 2008, 07:22:30, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 09 Ιούν 2008, 00:09:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tsosmoulis έγραψε:
NAI!!! και μάλιστα για αυτό το λόγο κάνε οποσδήποτε reset πριν τσεκάρεις το οτιδήποτε μετά την σύνδεση.
εγώ όταν βλέπαμε πιο είναι το καλώδιο που δίνει τι σήμα το είχα στις 4000 στροφές

μαλ***α έκανες, έπρεπε να είχες σβηστό το αμάξι, να βρεις το καλώδιο για το στροφόμετρο να το συνδέσεις και μετά να δώσεις ρεύμα και να βάλεις μπρος το αμάξι. Παρ' όλα αυτά και έτσι που το έκανες, αν έκανες reset, διορθώνεται η μαλ***α σου Razz
tsosmoulis έγραψε:
(γιατί το 1ο λαμπάκι ανάβει μεταξύ 1000-4000 στροφών πριν το calibration)

Το 1ο λαμπάκι κανονικά ανάβει στις 1000 σ.α.λ. και μετά τα υπόλοιπά ανάβουν ανά 1.000 σ.α.λ. μέχρι τις 7.000 σ.α.λ. δηλαδή.
tsosmoulis έγραψε:
και στο δικό μου στις 4000 είχε 4 λαμπάκια.

Αν πριν οποιαδήποτε ρύθμιση και με το calibration μόνο είχες αυτές τις τιμές, είσαι σε καλό δρόμο.
tsosmoulis έγραψε:
στις 1050 (ραλαντί μου) 2 λαμπάκι είχε αναμμένο.

Κάνε μια μετάφραση στα Ελληνικά ρε Αλβανέ μήπως και σε καταλάβουμε...

tsosmoulis έγραψε:
και ξαναλέω, το εργαλείο είναι πολύ πιο ψαγμένο απότι νομίζουμε Rolling eyes

Και εγώ αυτό θέλω να πιστεύω, γα** τα 125 ευρώ του, αλλά αν δεν το βάλω... θα συνεχίσω να τραβάω τα @@ μου για τα intervals και την ρύθμιση αυτών Mad Evil



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
tsosmoulis (μητσάκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

106 rallye x 2

Ένταξη: 03 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 1747
Τόπος: ΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 09 Ιούν 2008, 07:28:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

έλα ρε ήταν αργά.το διόρθωσα. έλεγα ότι στις 1050 (ρελαντί μου) είναι 1 λαμπάκι αναμμένο.

όσο για την μαλ***α μου, όπως λες, άντε να σε δω πως θα βρεις το καλώδιο που δίνει το σήμα, βλάχο. εκτός και αν πάρεις από τον πολλαπλασιαστή, δηλαδή να τραβάς 15 μέτρα καλώδια Evil

το θετικό με την εγκατάσταση που κάναμε είναι ότι τα καλώδια είναι "τοπικά" στο καντράν.

σκέφτομαι να στείλω κανα mail από Garry μερια Rolling eyes για τα intervals.


τί κάνετε? ράλλυ???
στο ΔΝΤ αμέσως!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 09 Ιούν 2008, 09:59:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπήκεεε!!! Yahoo!

Αργύρη ευχαριστώ για την βοήθεια του κοινού Razz

tsosmoulis έγραψε:
έλα ρε ήταν αργά.το διόρθωσα. έλεγα ότι στις 1050 (ρελαντί μου) είναι 1 λαμπάκι αναμμένο.

όσο για την μαλ***α μου, όπως λες, άντε να σε δω πως θα βρεις το καλώδιο που δίνει το σήμα, βλάχο. εκτός και αν πάρεις από τον πολλαπλασιαστή, δηλαδή να τραβάς 15 μέτρα καλώδια Evil

Όχι μόνο βρήκαμε το σήμα, αλλά τραβήξαμε κάτι περίπου στο 1m καλώδιο και όχι 15 που λες εσύ τσομπάνε Tease

tsosmoulis έγραψε:
το θετικό με την εγκατάσταση που κάναμε είναι ότι τα καλώδια είναι "τοπικά" στο καντράν.

σκέφτομαι να στείλω κανα mail από Garry μερια Rolling eyes για τα intervals.

Να μην του στείλεις τίποτα. Το βράδυ θα βγώ για δοκιμές Cool

Φωτό video κλπ. το βράδυ Very happy

Τώρα πάω γυμναστήριο Razz



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
tsosmoulis (μητσάκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

106 rallye x 2

Ένταξη: 03 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 1747
Τόπος: ΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 09 Ιούν 2008, 10:12:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ξύπνησαν τα λάχανα να μας πούνε και τσομπάνους Evil


τί κάνετε? ράλλυ???
στο ΔΝΤ αμέσως!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 09 Ιούν 2008, 12:15:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οιταξτε για συνδεσμολογια εγω δεν ασχολουμαι...
θα παω αργυρη εεε το πολυ πολυ αμα δεν εχει χρονο παω σπιτι του και κανω τη μπειμπισιτερ μεχρι να το βαλει Laughing

αμα βρειτε και λοιπα μου λετε

εγω με βλεπω να το βαζω 6000-7750 με 250 βημα και 7800 κοφτη!


σταυρο που το τοποθετησες...???
σκεφτομαι να το βαλω καντραν αναμεσα στροφμετρο-ταχυμετρο χαμηλα αλλα φοβαμαι οτι στροφες δε θα βλεπω καλα Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 09 Ιούν 2008, 15:29:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
οιταξτε για συνδεσμολογια εγω δεν ασχολουμαι...
θα παω αργυρη εεε το πολυ πολυ αμα δεν εχει χρονο παω σπιτι του και κανω τη μπειμπισιτερ μεχρι να το βαλει Laughing

αμα βρειτε και λοιπα μου λετε

Φρόντισε να έχεις βγάλει την σκούπα και να έχεις ξεγυμνώσει την φύσα του πολλαπλασιαστή για να μπορέσει να πάρει το καλώδιο και να τελειώσει στο 5λεπτο Razz (η αν δεν έχεις σκούπα οποιονδήποτε σωλήνα έχεις που να βρίσκεται δίπλα στο ψευτοκάπακο του κινητήρα )

volvos έγραψε:
εγω με βλεπω να το βαζω 6000-7750 με 250 βημα και 7800 κοφτη!

Αν το βάλεις 6000-7750 τότε πάει

6000 / 6250 / 6500 / 6750 / 7000 / 7250 / 7500 / 7750

Θέλεις άλλο ένα λαμπάκι γιατί τα 7 δε σου φτάνουν Laughing

volvos έγραψε:
σταυρο που το τοποθετησες...???
σκεφτομαι να το βαλω καντραν αναμεσα στροφμετρο-ταχυμετρο χαμηλα αλλα φοβαμαι οτι στροφες δε θα βλεπω καλα Crying or Very sad

Μην σκεφτείς καθόλου μα καθόλου για οπουδήποτε στο καντράν. Με το που στρίψεις το τιμόνι, χάνεις οπτική επαφή με το shift light και δεν θα μπορείς να δείς πόσα λαμπάκια θα έχεις στις φυστικιές Laughing

Στο καντράν είναι αποκλειστικά και μόνο για ευθειάκηδες που θέλουν τις αλλαγές στις ταχύτητες όταν το τιμόνι είναι στην θέση ευθείας.

Εγώ το έβαλα τέρμα πάνω αριστερά, μεταξύ παρμπριζ και ταμπλώ (πίσω δηλαδή από τον αριθμό πλαισίου που έχει το τζάμι χαμηλά με άσπρο φόντο και μαύρα γράμματα).


Υπ' όψιν επίσης ότι από εκεί που τραβήξαμε σήμα, δεν ξέρω αν έφταιγε το καλώδιο ή ολόκληρο το 206, αλλά γυρίσαμε το Calibration στο 1 λαμπάκι.

Προς το παρόν είναι κάθε 1000 σ.α.λ. και λαμπάκι Cool Στις 10 που σχολάω πάω για ρύθμιση... στις 6300 που έχουμε τον κόφτη Razz (για να δούμε τί γίνεται και με τις υποδιαιρέσεις (intervals) Rolling eyes )

Εν τω μεταξύ, αν η βελόνα του στροφομέτρου δεν καλύψει την γραμμή τον στροφών ακριβώς, δεν ανάβει λαμπάκι... μιλάμε για τρελλή ακρίβεια! Shocked



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 09 Ιούν 2008, 16:28:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

to teλικο καλιμπρασιοαν θα το κανεις μεσω διαγνωστικου οπου θα βλεπεις στροφες κινητηρα ακριβως οταν εχεις κοφτη 7+ Laughing

7 λαμπακια δεν εχει? (ουτε που θυμαμαι)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 09 Ιούν 2008, 16:41:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
to teλικο καλιμπρασιοαν θα το κανεις μεσω διαγνωστικου οπου θα βλεπεις στροφες κινητηρα ακριβως οταν εχεις κοφτη 7+ Laughing

7 λαμπακια δεν εχει? (ουτε που θυμαμαι)

Ναι ρε φίλος, τότε θα γίνει το τελικό.

Αλλά μέχρι τον Αύγουστο δεν μπορώ να είμαι με το υπάρχον setup Razz


(ναι 7 λαμπάκια έχει σύνολο)



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
tsosmoulis (μητσάκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

106 rallye x 2

Ένταξη: 03 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 1747
Τόπος: ΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 09 Ιούν 2008, 17:27:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:

Εγώ το έβαλα τέρμα πάνω αριστερά, μεταξύ παρμπριζ και ταμπλώ (πίσω δηλαδή από τον αριθμό πλαισίου που έχει το τζάμι χαμηλά με άσπρο φόντο και μαύρα γράμματα).


και όταν στρίβεις ρε τσομπάνο σε δεξιές τί θα βλέπεις?να μην πω τί.
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα.


τί κάνετε? ράλλυ???
στο ΔΝΤ αμέσως!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 09 Ιούν 2008, 18:17:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tsosmoulis έγραψε:
και όταν στρίβεις ρε τσομπάνο σε δεξιές τί θα βλέπεις?να μην πω τί.
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα.

Εγώ θα βλέπω το shift light που ακόμα και με την άκρη του ματιού φαίνεται πόσα λαμπάκια είναι αναμένα (έχει δυνατό φως το άτιμο) ενώ εσύ θα βλέπεις την 30cm γκλίτσα μου Cool

ΧαΛβά.



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
tsosmoulis (μητσάκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

106 rallye x 2

Ένταξη: 03 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 1747
Τόπος: ΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 09 Ιούν 2008, 18:37:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
tsosmoulis έγραψε:
και όταν στρίβεις ρε τσομπάνο σε δεξιές τί θα βλέπεις?να μην πω τί.
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα.

Εγώ θα βλέπω το shift light που ακόμα και με την άκρη του ματιού φαίνεται πόσα λαμπάκια είναι αναμένα (έχει δυνατό φως το άτιμο) ενώ εσύ θα βλέπεις την 30cm γκλίτσα μου Cool

ΧαΛβά.


μωρέ εγώ γκλίτσα θα βλέπω εσύ λαμπάκια δεν θα βλέπεις στις δεξιές
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχα0χοα0χοα0χοα0χοα0χοα0χοχ0οαχ0οχ0χο0αοχ0αοχ0αοχ0αοχ0αοχ0αοχ0αοχ0αοχ0αοχ0αοχ0αοχ0αοχ0αοχ0οαχ0οαχ0οα0χο0αοχ0αχο0α


τί κάνετε? ράλλυ???
στο ΔΝΤ αμέσως!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη
Σελίδα 4 από 8

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1225s (PHP: 68% - SQL: 32%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on