PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Shift Light
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Μάϊ 2008, 08:29:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

νικο δεν αξιζει. βρισκεις με 80ευρω αλλα δεν ειναι τοσο αξιοπιστα και δε σε βοηθανε παρα μονο κοντρα και αν...δηλαδη εγω προσωπικα αλλου αλλαζω 2α αλλου 3η αρα τι να το κανω ενα σκετο λαμπακι

αυτο το σιφτ λαιτ λογω του οτι εχει τοσα λαμπακια σε βοηθα τρομερα σε στροφες να μη ψαχνεις το στροφομετρο και ειδικα πιστα....
θα με θυμηθεις Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Μάϊ 2008, 08:37:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όπως είπε και ο volvos, για κόντρες είναι εντελώς άχρηστο το σταθερό λαμπάκι. Θέλει μελέτη των διαγραμμάτων ισχύος/ροπής, και δημιουργία κυκλώματος για διαφορετικό σημείο αλλαγής ανά σχέση. Στο ίντερνετ κυκλοφορούν DIY's για κάτι τέτοιο.


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Μάϊ 2008, 08:39:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

salex έγραψε:
Steve έγραψε:
kane έγραψε:
θα πηδήξετε!

Εσένα?


Shift light είπαμε να αγοράσουμε βρεεεε. Όχι redlight!



To Red light το εχει μονημο ο τελεμες!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
tsosmoulis (μητσάκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

106 rallye x 2

Ένταξη: 03 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 1747
Τόπος: ΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Μάϊ 2008, 14:02:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πολλά έξοδα αυτό το μήνα και για αυτό το είπα.count me in τότε.


τί κάνετε? ράλλυ???
στο ΔΝΤ αμέσως!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
kane (Σταύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


SL 55 AMG

Ένταξη: 01 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3238
Τόπος: στο συνεργείο...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Μάϊ 2008, 22:48:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

της ορέκα κυμαινονται απο 179ε μεχρι και 238 τα παρομοια...άρα αυτό το αυστραλέζικο λεει...
Οσοι θελουν να δουν της ορέκα,ας πάνε στους καταλόγους interactive,στον καταλογο competition,στην 115 σελίδα.


Kane + Steve VS 2kg αρνίσιο παϊδάκι, σημειώσατε 1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
thanosdbfan (Θανάσης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


106 RALLYE

Ένταξη: 25 Φεβ 2005
Δημοσιεύσεις: 7

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 17 Μάϊ 2008, 15:43:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά μη το σκέφτεστε.Φτηνότερο γκατζετάκι τέτοιου είδους με τόσε ρυθμίσεις δε πρόκειται να βρείτε.


THERE IS A VERY THIN LINE BERWEEN HOBBY AND MENTAL ILLNESS
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Μάϊ 2008, 08:08:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

o θανος να πουμε οτι εχει ηδη ενα τετοιο εδω και καιρο σε ραλλυ που στροφαρει 9αρες και ξερει απο πρωτο χερι τι κανει Wink
αυτος αλλωστε μας ανοιξε τα ματια
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Μάϊ 2008, 08:10:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι αλλά αυτός δεν είναι 0 stage... Laughing



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 22 Μάϊ 2008, 12:55:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τα διαδικαστικά post σχετικά με το group-buy μεταφέρθηκαν εδώ:
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?p=256815#256815


εδω ας μείνουν μόνο τα τεχνικά πριν αλλά και αργότερα τα τεχνικά θέματα τοποθέτησης.. Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 22 Μάϊ 2008, 16:17:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν μπορώ να καταλάβω τί τα θέλετε όοοοοολα αυτά τα φωτάκια παλιοκάγκουρες. Ενα φωτάκι καλό δηλαδή δεν σας φτάνει; Και θέλετε όλο το χριστουγεννιάτικο δέντρο;

Χώρια που είναι πολύ πιο φτηνό... Rolling eyes

Tα σωστά με ένα φωτάκι, που είναι και πλήρως ρυθμιζόμενα, προειδοποιούν ακριβώς με τον ίδιο τρόπο απ'ότι να ανάβουν πολλά λαμπάκια μαζί. Δηλαδή έχει συχνότητα που αναβοσβύνει μέχρι να μείνει αναμένο στο σημείο που θέλεις να κάνεις αλλαγή.

Τεσπα, ότι νομίζετε εσείς...



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 22 Μάϊ 2008, 21:48:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

γιατι τασο εμεις δεν ειμαστε κοντρακηδες αλλα στροφακηδες Laughing

και οταν τελειωνει το κοντερ στις 7 και εχεις κοφτη αρκετα πιο πανω και εισαι μεσα στις φυστικιες ή στη κ13 σερρες
δε μπορεις να καθεσαι να ασχολεισαι με ποση συχνοτητα αναβει το λαμπακι για να κανεις αλλαγη...ουτε να εμπιστευσαι παντα τη βελονα που χανει συνηθως λιγο το μπουσουλα στα πεζο
βλεπεις οτι εισαι στο 3ο π.χ λαμπακι στην εξοδο και ξερεις τι να κανεις στον επομενο γυρο.... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 22 Μάϊ 2008, 22:19:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τάκη, άστον τον πρόεδρα, ζηλεύει Laughing


ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΟΝ ΒΑΛΕΙΣ ΣΤΟ GROUP BUY ΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΧΤΥΠΙΕΤΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 22 Μάϊ 2008, 22:33:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επιλογές είναι αυτές λοιπόν. Εγώ μικρέ stevάκο έχω shift light ένα μικρό λεντάκι μέσα στα όργανα (ρυθμιζόμενο), γιατί εκεί που πάνε οι στροφές το στροφόμετρο δεν φτάνει. Δεν με έχει προβληματίσει πότε θα αλλάξω ταχύτητα και χωρίς να κοιτάω ξέρω που θα αλλάξω. Ολο το δέντρο θα μου έκανε όμως κάπως... Γιατί δεν βάζετε και ένα Αγιο Βασίλη να σας κάνει και νόημα πότε να αλλάξετε; Laughing



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 22 Μάϊ 2008, 22:35:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τάσο... μεγαλώσαμε ξέρεις... και πρέπει να σου πώ την αλήθεια...




















ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΓΙΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 22 Μάϊ 2008, 22:37:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εχει σιφτ λαιτ ο τασος και με πολυ μικρο κοστος φτιαγμενο αλλα δεν ειναι αυτο που θελω

αμα ειναι απο τις 6800 που ρεταρει εμενα η βελονα (και σενα )
μεχρι τις 7800 που θα βαλω κοφτη για να περναω σωστα φυστικιες με 3η
(χαχαχα) να μαντευω για να αλλαξω ταχυτητα αστα να πανε

ουσιαστικα αυτο που παιρνουμε σου αντικαθιστα το στροφμετρο δεν ειναι απλα ενα λαμπακι Wink


επισης να θυμισουμε οτι ενα αξιοπρεπες σιφτ λαιτ (αυτα με λαμπακι που ρυθμιζεις και συχνοτητα που αναβει) εχουν μινιμουμ 80-90ευρω καινουργια -ισως λεω και λιγα δεν εχω ιδεα-
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 22 Μάϊ 2008, 22:42:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:

επισης να θυμισουμε οτι ενα αξιοπρεπες σιφτ λαιτ (αυτα με λαμπακι που ρυθμιζεις και συχνοτητα που αναβει) εχουν μινιμουμ 80-90ευρω καινουργια -ισως λεω και λιγα δεν εχω ιδεα-


Kαλά εγώ το έφιαξα τσάμπα αλλά δεν είναι εκεί το θέμα. Το δικό μου ήταν αυτά τα απαίσια με τον... προβολέα με ρυθμιζόμενες στροφές και πέταξα την θήκη, κόλησα ένα λεντάκι υψηλής φωτεινότητας και το πέρασα στα όργανα στην θέση κάποιου από τα λαμπάκια που δεν είναι συνδεδεμένα (με τρύπα όμως να φαίνεται μόνο το led).
Την ρύθμιση την έβαλα στους διακόπτες κάτω αριστερά (δίπλα στην δέσμη φώτων που είχε ένα κενό διακόπτη).

Δίνει συγκεκριμένο χρόνο που αναβοσβύνει πρίν τον κόφτη (που ορίζεις εσύ) και ανάβει συνεχόμενα στο σημείο που πρέπει (θέλεις) να κάνεις την αλλαγή. Δεν υπάρχει περίπτωση να το χάσεις γιατί όταν μένει αναμένο το βλέπεις απ'ευθείας στο μάτι σου.

Αυτά αν δεν κάνω λάθος (με τον προβολέα) κάνουν γύρω στα 50-100 ευρώ ανάλογα το πόσο θέλει να 'κονομήσει κάποιος



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
tsosmoulis (μητσάκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

106 rallye x 2

Ένταξη: 03 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 1747
Τόπος: ΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 24 Μάϊ 2008, 21:52:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ερώτηση προς κάποιον γνώστη (αργύρηηηηη!!)

αυτό το μαραφέτι δεν κάνει για αυτοκίνητα που έχουν cable για να λειτουργεί το στροφόμετρο. στο 13αρι κάνει έτσι?έχει αισθητήρα στροφών και έρχεται καλώδιο στο στροφόμετρο από τον εγκέφαλο, από το οποίο θα υποκλέψουμε το σήμα..ε?


τί κάνετε? ράλλυ???
στο ΔΝΤ αμέσως!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Μάϊ 2008, 00:15:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είπαμε, εφ' όσον έχεις ECU και όχι καρμπυρατέρ, σου κάνει Very happy



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
tsosmoulis (μητσάκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

106 rallye x 2

Ένταξη: 03 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 1747
Τόπος: ΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Μάϊ 2008, 00:26:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

είπαμε να μιλήσει κάποιος που ξέρει... Cool


τί κάνετε? ράλλυ???
στο ΔΝΤ αμέσως!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Μάϊ 2008, 07:06:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα πάρεις ή από το καλώδιο που πάει στο καντράν ή από των πολλαπλασιαστή
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη
Σελίδα 2 από 8

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1431s (PHP: 78% - SQL: 22%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on