PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Ford Focus RS WRC '03

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Διεθνείς Αγώνες Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 26 Μάρ 2003, 16:04:24    Θέμα δημοσίευσης: Ford Focus RS WRC '03 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παρουσιάστηκε το νέο Focus WRC 2003 το οποίο σύμφωνα με τις πληροφορίες που έδωσε η Ford έχει δεχθεί πάρα πολλές αλλαγές σε σχέση με την προηγούμενη έκδοση.



Συγκεκριμένα :

Aεροδυναμική
Ο τομέας που δώθηκε περισσότερη προσοχή στο νέο Focus. Επιδειώχθηκε να βελτιωθεί η άντωση του οχήματος ιδιαίτερα στα γρήγορα rally όπως η Φιλανδία που θεωρητικά το Focus υστερούσε. Με την πρώτη ματιά φαίνονται οι αλλαγές αυτές. Νέα αεροτομή "φτερούγα" στο πίσω μέρος μεγαλύτερος προφυλακτήρας εμπρός και αλλαγές στα τμήματα αεραγωγών.

Ανάρτηση
Οι τεχνικοί της Ford θεωρούν ότι το μπροστινό τμήμα της ανάρτησης είναι ήδη όσο το δυνατόν καλύτερο σύμφωνα με τους περιορισμούς της FIA. Ομως το πίσω μέρος σχεδιάστηκε από την αρχή ώστε το αυτοκίνητο να γίνει πιο εύκολο στον χειρισμό χρησιμοποιώντας τις δυνάμεις και το βάρος. Η Ford δεν θέλησε να δώσει επιπλέον πληροφορίες για την ανάρτηση.

Βάρος
Ελαφρύτερα μέρη και καλύτερη κατανομή έγινε στο νέο μοντέλο για να βελτιωθεί η ισορροπία του και η συμπεριφορά του.

Αμάξωμα
Και το αμάξωμα αλλά και το roll cage είναι εντελώς καινούργια. Το αμάξωμα είναι πιο ελαφρύ και πιο δυνατό, όπως και το cage σχεδιάστηκε ώστε να υπερπληρεί τις προδιαγραφές τις FIA. Εκεί που δώθηκε ιδιαίτερη προσοχή είναι στις πλάγιες συγκρούσεις τοποθετώντας το πλήρωμα πιο μέσα αλλά και τοποθετώντας πιο ισχυρές πλαινές μπάρες.

Κινητήρας
Η Cosworth Racing δημιούργησε ένα νέο δίλιτρο "Duratec R" κινητήρα, ο οποίος είναι πολύ πιο ελαφρύς από τον προηγούμενο. Αλλαγές και στον υπερσυμπιεστή ώστε να έχει καλύτερη απόκριση αλλά και μεγαλύτερη δύναμη ψηλά.

Eπίσης έγιναν αλλαγές και στο σύστημα ψύξης στον κινητήρα αλλά και στην μετάδοση. Το νέο Focus υπόσχεται χαμηλότερες θερμοκρασίες ακόμα και σε αγώνες δύσκολους με υψηλές θερμοκρασίες όπως η Ελλάδα και η Κύπρος.

To νέο Ford Focus WRC '03 θα συμμετέχει κανονικά από το Rally Ν. Ζηλανδίας



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
pezomania (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.6 16V

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1231
Τόπος: Mandra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 26 Μάρ 2003, 16:32:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πολύ καλό!!

Είναι από τα αμάξια που μου αρέσουν! Προχθές κοίταγα το RC αλλά δυστηχώς και τα 30 που θα έρθουν στην Ελλάδα, έχουν προπουληθεί Crying or Very sad


Η ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ ΕΛΚΕΙ ΤΗΝ ΑΤΕΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 26 Μάρ 2003, 16:44:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pezomania έγραψε:
Πολύ καλό!!

Είναι από τα αμάξια που μου αρέσουν! Προχθές κοίταγα το RC αλλά δυστηχώς και τα 30 που θα έρθουν στην Ελλάδα, έχουν προπουληθεί Crying or Very sad


50 νομιζω θα ερθουν στην Ελλαδα


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NICK (ΝΙΚΟΣ)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 XT Premium 1.4 (2000)

Ένταξη: 05 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 232
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 26 Μάρ 2003, 19:26:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικά 100 κύριοι,αλλά τι να τα κάνεις...Μήπως υπάρχει καμμιά περίπτωση να πέσει κανένα στα χέρια μας Question Question Άτιμη κοινωνία Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
GIANNIS206 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 RC

Ένταξη: 07 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1168
Τόπος: Σέρρες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Μάρ 2003, 01:43:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να ρωτήσω κάτι:Το RC θα βγει σε λίγα κομμάτια όπως το GT?Ή θα είναι ευρείας παραγωγής?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Μάρ 2003, 09:51:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mηπως μπερδευεστε κυριοι Question Question

Για το FOCUS RS μιλατε για 30 κοματια Question Γιατι παραπανω γραφετε RC.

Η μηπως και το 206 RC ειναι με περιορισμενο αριθμο παραγωγης Question Παντως για το FOCUS τα κοματια ειναι 30 μεχρι τωρα και υπαρχει πιθανοτητα για αλλα 20 αν μπορεσει η FORD MOTOR HELLAS να τα παρει.

Αυτα ειναι βαση ενγκυκλειων και ειναι αυτα που ισχυουν μεχρι τωρα.Οτι αλλο και να σας λενε ειναι ψεματα Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
GIANNIS206 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 RC

Ένταξη: 07 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1168
Τόπος: Σέρρες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Μάρ 2003, 09:57:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εμένα πάντως Νίκο με μπέρδεψαν!Για το FOCUS το ξέρω εσύ μουτ το είπες!Για το RC δεν ξέρω!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
fpug 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος




Ένταξη: 05 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 392

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Μάρ 2003, 11:06:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οχι ρε παιδια το 206RC δεν ειναι περιορισμενης παραγωγης. Οποιος θελει παιρνει. Τωρα για το FORD RS οντως μονο 50 ερχονται Ελλαδα.
Μαλιστα ειδα σημερα ενα απο αυτα παρκαρισμενο σε ενα βενζιναδικο στην Σπυρου Πατση. Κουκλι ειναι Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Μάρ 2003, 16:12:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Marko Martin: "Αυτό το αυτοκίνητο μπορεί να νικήσει οπουδήποτε" δήλωσε ο οδηγός της Ford. "Είναι γρήγορο και εντυπωσιάζει εκτός από την εμφάνιση αλλά και στην οδήγηση. Ομως στην Ν. Ζηλανδία είμαστε πιο συγκρατημένοι διότι θα τρέξει πρώτη φορά και θα ήταν θαύμα να μην συναντήσουμε αγώνα χωρίς αναποδιές. Ομως από τον επόμενο γύρο το αυτοκίνητο θα είναι σίγουρα έτοιμο να νικήσει"

Και μερικές φωτογραφίες







... Mήπως η αεροτομή σας θυμίζει τίποτα; Rolling eyes

Μάλλον ισχύουν οι φήμες ότι οι υπόλοιποι προσπαθούν να μοιάσουν στην Peugeot! (βλέπε Fabia "μικρό και γρήγορο" με όμοια αεροτομή, και τώρα το Focus που ετοιμάζει το εξωτερικό του να "φοράει" τις καινοτομίες που "δίδαξαν" οι Γάλλοι...)



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
chatasos (Τάσος)
Developer - Administrator
Developer - Administrator
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 1.6 (17V!) GT (2009)

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 2612
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Μάρ 2003, 17:34:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε σα δεν ντρέπονται!!!! Αντιγράφουν τους Γάλλους???
Και εξογκωμένοι προφυλακτήρες και μεγάλη αεροτομή!!!!!


Ο φορουμάρχης επέστρεψε παντρεμένος & ανανεωμένος!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Μάρ 2003, 18:04:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βαλτε βαλτε και αλλες Foto....και καμια απο μεσα δεν εχει Θειο Question Laughing Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
chatasos (Τάσος)
Developer - Administrator
Developer - Administrator
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 1.6 (17V!) GT (2009)

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 2612
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Μάρ 2003, 19:12:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΝΙΚΟΣ έγραψε:
Βαλτε βαλτε και αλλες Foto....και καμια απο μεσα δεν εχει Θειο Question Laughing Laughing




Ζηλεύεις Νικόλα? Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil


Ο φορουμάρχης επέστρεψε παντρεμένος & ανανεωμένος!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Μάρ 2003, 09:27:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩΩΩ ΘΕΙΟ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟΟΟΟ Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Laughing Laughing

Καλα....σας παραδεχωμαι.Που τις βρισκετε ολες αυτες τις Φοτο Question Question


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Μάρ 2003, 09:38:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΝΙΚΟΣ έγραψε:
Καλα....σας παραδεχωμαι.Που τις βρισκετε ολες αυτες τις Φοτο Question Question


Δημοσιογραφικό τμήμα 206 Club!


ΝΙΚΟΣ έγραψε:
ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩΩΩ ΘΕΙΟ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟΟΟΟ Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Laughing Laughing


Σα δεν ντρέπεσαι.... Μου φαίνεται ότι εκεί που δουλεύεις σε έχουν επιρρεάσει!!!!



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Μάρ 2003, 09:44:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λες... Question Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes

Ειχα και τον Μιλτο εδω χθες το απογευμα.

Λεω να του δωσω ενα FOCUS Laughing Laughing Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Μάρ 2003, 10:07:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΝΙΚΟΣ έγραψε:
Λες... Question Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes

Ειχα και τον Μιλτο εδω χθες το απογευμα.

Λεω να του δωσω ενα FOCUS Laughing Laughing Laughing


Eχω την αίσθηση ότι θα μαραζώσει με ένα Focus...



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Μάρ 2003, 12:30:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τασο μου και αν ειναι το FOCUS RS Question Question Question Wink Wink Wink Twisted evil Twisted evil Twisted evil Evil Evil Evil


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
Ronin (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 Grand Tourisme 2.0 16v

Ένταξη: 08 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 1252
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Μάρ 2003, 14:57:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπα στο Μιλτο οτι και να του δωσεις θα του αρεσει.Αρκει να στριβει απ οτι εχω καταλαβει... Very happy Very happy

Ε και το focus στριβει,κακα τα ψεματα....ειδικα το rs... Exclamation Exclamation
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 29 Μάρ 2003, 02:43:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πηγή: Ford Rallye Sport

"Το αναβαθμισμένο της αγωνιστικό αυτοκίνητο παρουσίασε η Ford Motor Company, με το οποίο θα συνεχίσει τη φετινή αγωνιστική περίοδο στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ράλι. Το 80% των εξαρτημάτων του 2003 Ford Focus WRC είναι ολοκαίνουργια.

Σε αυτά συμπεριλαμβάνονται το νέο πακέτο αεροδυναμικής και διαφορετική ρύθμιση της πίσω ανάρτησης. Βελτιωμένη είναι επίσης η κατανομή του βάρους, αλλά και ο ελαφρύτερος νέος υπερτροφοδοτούμενος δίλιτρος κινητήρας Duratec, η εξέλιξη του οποίου έγινε σε συνεργασία με την Cosworth.


Η όλη κατασκευή είναι αποτέλεσμα της συνεργασίας της Ford Rallye Sport με την κύρια ομάδα μηχανικών της αμερικανικής εταιρείας. Σύμφωνα με δηλώσεις του διευθυντή της ομάδας ράλι της Ford, Malcolm Wilson, το νέο αυτοκίνητο πρέπει να είναι εξίσου αξιόπιστο με τον προκάτοχό του. "Είμαστε ιδιαίτερα ικανοποιημένοι από την αξιοπιστία του Focus, το οποίο απέσπασε βαθμούς σε καθένα από τα 17 τελευταία ράλι... Το επόμενο βήμα είναι να αυξήσουμε το επίπεδο απόδοσης και είμαστε βέβαιοι ότι αυτό δεν θα αποβεί σε βάρος της γενικότερης αξιοπιστίας" ανέφερε χαρακτηριστικά.


Ύστερα από τον απαραίτητο έλεγχο από τη FIA, το νέο Ford Focus WRC θα εμφανιστεί στο Ράλι της Νέας Ζηλανδίας στις 11 Απριλίου 2003. Συγκεκριμένα, ο Markko Martin με συνοδηγό τον Michael Park και ο Francois Duval με συνοδηγό τον Stephane Prevot θα βρίσκονται πίσω από το τιμόνι των δύο καινούργιων αυτοκινήτων. Όσο για τον τρίτο οδηγό της Ford, τον Mikko Hirnonen (με συνοδηγό τον Jarmo Lehtinen), αυτός θα συνεχίσει την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο με το περσινό Focus WRC."


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Διεθνείς Αγώνες Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,076s (PHP: 73% - SQL: 27%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on