PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - Πρόγραμμα για 207 Rallye/GT & 207 RC από Etuners
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... , 145, 146, 147  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
SAKIS-LEMANS (Κώστας)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Lemans

Ένταξη: 16 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 1887
Τόπος: Φραπεδονίκη!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Νοέ 2012, 21:11:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κακα τα ψέματα, δεν έχει σημασία π.χ αν έχουμε σκουπίδια στους δρόμους και πόσο τοξικά είναι αυτά.

Το να μην έχεις καταλύτη είναι.... δεν το περιγράφω. Απλά δεν έχεις το δικαίωμα να μολύνεις ανυποψίαστους περαστικούς. Όχι ρε φίλε δεν το έχεις αυτό το δικαίωμα, είναι γαϊδουριά το λιγότερο.

Εγώ το αμάξι το έχω για κανα Σαββατοκύριακο, αν χρειαστώ κάτι μεσοβδόμαδα παίρνω το golf... Καταλύτη το πεζό μου έχει!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
bagos (bagosgt-Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207....

Ένταξη: 17 Σεπ 2012
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Halkida

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Νοέ 2012, 22:11:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω λεω να καθαριστει παλι το τοπικ κ να μεινουν τα βασικα,οπως λεει κ ο τιτλος,κ μερικα ποστ του μεκανικ που λενε για τον καταλυτη,αφου μεταφερθει στο σωστο τοπικ.

Υ.Γ jim γεννησε ο στελιος κ μπορει να του εχει πεσει ολη η δουλεια μαζεμενη κτλ κτλ,χωρις να δικαιολογει αυτο το να μη σηκωνει το τηλ.ας ελπιζουμε οτι ολα ειναι καλα κ απλα δε το σηκωνει λογο δουλειας κ οχι κατι σοβαροτερο,δεν εχει δειξει οτι ειναι απο αυτους,προς το παρων Wink


μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Jim_207GT (Jim)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 12 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 157

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Νοέ 2012, 23:32:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βαγγελη να συμφωνησω μαζι σου στο οτι γεννησε και το σεβομαι ρε γα**το! Η συμπεριφορα του ομως ειναι τελειως αντιεπαγγελματικη δηλαδη να παρακαλαω να μου ρυθμισουνε το αμαξι και να με κοροιδευει ο συνεργατης οτι ταχα ειναι στο εξωτερικο και να μαθαινω απο τριτους αλλα ακουγεται ωραιο? Εγω δεν εχω να πω κατι αλλο και το σταματαω εδω ελπιζω να το δει και ο ιδιος και να επικοινωνησει μαζι μου.

Υ.Γ Για να μην παρεξηγηθω τα παραπονα μου εχουν να κανουνε στο κοματι της εξυπηρετησης και οχι σε τεχνικα θεματα που τον θεωρω αριστο στη δουλεια του!


207 GT με τρελή πίεση!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
michael-grivas (ΜΙΧΑΛΗΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 GT secret project

Ένταξη: 02 Αύγ 2011
Δημοσιεύσεις: 656
Τόπος: ΒΟΛΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 10 Νοέ 2012, 01:58:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SAKIS-LEMANS έγραψε:
κακα τα ψέματα, δεν έχει σημασία π.χ αν έχουμε σκουπίδια στους δρόμους και πόσο τοξικά είναι αυτά.

Το να μην έχεις καταλύτη είναι.... δεν το περιγράφω. Απλά δεν έχεις το δικαίωμα να μολύνεις ανυποψίαστους περαστικούς. Όχι ρε φίλε δεν το έχεις αυτό το δικαίωμα, είναι γαϊδουριά το λιγότερο.

Ρε θέλετε να με βγάλετε από τα ρούχα μου?
Όλα τα άλλα δεν σας ενδιαφέρουν και το μόνο που σας νοιάζει είναι ο καταλύτης?
Το να πάρεις την οικογένεια σου και να πέσεις πάνω σε ένα σορό τοξικών σκουπιδιών δεν σας ενδιαφέρει?
Σοβαροί οικολόγοι είστε ρε μπράβο!
Και για να καταλάβω! Μας ενδιαφέρει να είμαστε νόμιμοι και να περνάμε στο όριο ΚΤΕΟ η μας ενδιαφέρει να προστατεύουμε το περιβάλλον?
Το λέω αυτό γιατί στο προηγούμενο setup που είχα φορούσα αγωνιστικό καταλύτη που τον είχα πληρώσει και 500 euro και σε έλεγχο της τροχαίας μια χαρά την έφαγα την κλήση μου για καυσαέρια!
Το να έχεις δηλαδή έναν ποιο ελεύθερο καταλύτη που μπορεί να είναι μέσα στα όρια του ΚΤΕΟ αλλά μακριά από τις τιμές του κατασκευαστή είναι σωστό?
Προς θεού δεν λέω ότι είναι σωστό να μολύνεις το περιβάλλον αλλά να μην κοροϊδευόμαστε και μεταξύ μας!



Πωλείται 207 GT 350+ άλογα. http://www.car.gr/classifieds/cars/view/3505380/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
SAKIS-LEMANS (Κώστας)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Lemans

Ένταξη: 16 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 1887
Τόπος: Φραπεδονίκη!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 10 Νοέ 2012, 10:24:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φυσικά και μας ενδιαφέρουν όλα τα άλλα, καθώς και ο καταλύτης.

Αλλα καλα είναι να ξεκινάμε πρώτα απο το τι μπορεί να κάνει ο καθένας μόνος του. Αν το κάνουμε αυτό ο καθένας, τότε πολλά πράγματα θα αλλαξουν. Επειδή υπάρχει μία κατάσταση δεν σημαίνει ότι είμαστε ωχαδελφιστες και βάζουμε και εμείς το πετραδάκι μας να την κάνουμε χειρότερη.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 10 Νοέ 2012, 10:52:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ισως ο mecanic να μπορει να μας διαφωτίσει με καποια τεχνικα στοιχεια του στυλ "ποιες τιμες καυσαερίων ειναι υγιεινές" (ή εν πάση εριπτωση δεν ειναι "αστα να πάνε στο διαολο")...

κοινώς αν βαλει καποιος το Χ ή τον Ψ καταλύτη τι τιμές καυσαερίων θα πρεπει να εχει (και δεν εννοω για να περναει ΚΤΕΟ -- αυτο λυνεται με αλλους τρόπους...) ???

το θεμα ειναι να ειναι "σωστό το αμαξι" και "να μην δηλητηριαζεις του πισω/διπλα σου"...

επίσης ανεξαρτητως του εκαστοτε καταλύτη που θα χρησιμοποιηθεί... δεν εχει σημασία και το προγραμμα πως θα ρυθμιστεί για να ειναι τα καυσαερια του (οσο πιο) "υγειανα" γινεται???


υγ τα σκουπιδια/τα εργοστασια/τα ταξι/τα φορτηγα κλπ κλπ ειναι αλλο θεμα -- ΑΣΧΕΤΟ με την βελτιωση των Pug -- και για οποιον εχει οικολογικους προβληματισμους επι αυτών μπορουμε να το συζητησουμε σε αντιστοιχο τοπικ οικολογίας... ΟΧΙ ΕΔΩ... ΕΛΕΟΣ!!!!


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 10 Νοέ 2012, 11:30:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
Ισως ο mecanic να μπορει να μας διαφωτίσει με καποια τεχνικα στοιχεια του στυλ "ποιες τιμες καυσαερίων ειναι υγιεινές" (ή εν πάση εριπτωση δεν ειναι "αστα να πάνε στο διαολο")...

κοινώς αν βαλει καποιος το Χ ή τον Ψ καταλύτη τι τιμές καυσαερίων θα πρεπει να εχει (και δεν εννοω για να περναει ΚΤΕΟ -- αυτο λυνεται με αλλους τρόπους...) ???

το θεμα ειναι να ειναι "σωστό το αμαξι" και "να μην δηλητηριαζεις του πισω/διπλα σου"...

επίσης ανεξαρτητως του εκαστοτε καταλύτη που θα χρησιμοποιηθεί... δεν εχει σημασία και το προγραμμα πως θα ρυθμιστεί για να ειναι τα καυσαερια του (οσο πιο) "υγειανα" γινεται???


υγ τα σκουπιδια/τα εργοστασια/τα ταξι/τα φορτηγα κλπ κλπ ειναι αλλο θεμα -- ΑΣΧΕΤΟ με την βελτιωση των Pug -- και για οποιον εχει οικολογικους προβληματισμους επι αυτών μπορουμε να το συζητησουμε σε αντιστοιχο τοπικ οικολογίας... ΟΧΙ ΕΔΩ... ΕΛΕΟΣ!!!!

Ακριβώς επειδη η ποιοτητα καυσαερίων είναι ενα θεμα που εξαρταται απο πολλές παραμετρους, είδος/κατασταση καταλύτη, κατασταση κινητήρα, προγραμμα κλπ, δεν μπορει κανενας να σου πει ποτε και με ποιο σεταπ τα καυσαερια σου θα ειναι σωστα ή μη βλαβερά. Γι' αυτο υπάρχει η καυσανάλυση.

Και επειδη το θέμα ΚΤΕΟ μπορεί να συζητηθεί στο φορουμ, και επειδη λίγο πολυ ο Ελληνάρας εχει δεδομένο το λάδωμα του ΚΤΕΟ, για μενα όσο κράξιμο τρωει αυτος που δεν βαζει καταλύτη, 10 φορες παραπανω θα επρεπε να τρωει αυτος που εχει τη λογική, παω ΚΤΕΟ και αν δεν περναει λαδώνω. Γιατι τα καυσαερια και ολο αυτο που συζητάμε εδω πέρα ειναι μονο ενα μέρος ολης αυτης της μαλακισμενης νοοτροπίας. 'Ενας σωστος ελεγχος ΚΤΕΟ μπορει να σου δωσει στοιχεια για την κατασταση του αυτοκινητου σου που δεν μπορει να στα δωσει ενα συνεργειο. και ένα απο αυτα ειναι και η καυσανάλυση.



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mechanic (Θανασης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 05 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 1594
Τόπος: Ελλαδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 10 Νοέ 2012, 18:41:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

....

Έχει επεξεργασθεί από τον/την mechanic στις Κυρ 11 Νοέ 2012, 15:58:11, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mechanic (Θανασης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 05 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 1594
Τόπος: Ελλαδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 10 Νοέ 2012, 18:52:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

...

Έχει επεξεργασθεί από τον/την mechanic στις Κυρ 11 Νοέ 2012, 15:58:39, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
michael-grivas (ΜΙΧΑΛΗΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 GT secret project

Ένταξη: 02 Αύγ 2011
Δημοσιεύσεις: 656
Τόπος: ΒΟΛΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 10 Νοέ 2012, 21:41:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ερώτηση..
Το να μελετάς/σχεδιάζεις/κατασκευάζεις μια εξάτμιση με καταλύτη πάνω
και να αποδίδει καλύτερα από μια άλλη "τυπική" ντεκατ είναι το ίδιο σε απόδοση με το να το να μελετάς/σχεδιάζεις/κατασκευάζεις μια εξάτμιση χωρίς ντεκατ?



Πωλείται 207 GT 350+ άλογα. http://www.car.gr/classifieds/cars/view/3505380/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
giannis27 (Σερραίος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rc !!

Ένταξη: 18 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 10 Νοέ 2012, 22:05:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

michael-grivas έγραψε:
Ερώτηση..
Το να μελετάς/σχεδιάζεις/κατασκευάζεις μια εξάτμιση με καταλύτη πάνω
και να αποδίδει καλύτερα από μια άλλη "τυπική" ντεκατ είναι το ίδιο σε απόδοση με το να το να μελετάς/σχεδιάζεις/κατασκευάζεις μια εξάτμιση χωρίς ντεκατ?



ναι
μια σωστή μελετημένη εξάτμιση με καταλύτη δουλεύει μπορεί να δουλέψει το ίδιο σε απόδοση από μια μελετημένη εξάτμιση χωρίς καταλύτη .


κ ο λόγος είναι απλός παντού σε όλες τις κατασκευές θέλεις μια τιμή μπακπρέσουρ (τώρα το πόσο εξαρτάται αναλόγως το σετ απ )
απλά χρειάζονται γνώσεις με το μάτι δεν γίνεται δουλειά . Sad


those who can Do
those who can't teach or that they think..............
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
galetas710 (νικος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


peugeot 207 rallye limited edition 2010

Ένταξη: 17 Δεκ 2010
Δημοσιεύσεις: 65
Τόπος: αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 10 Νοέ 2012, 22:34:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

giannis27 έγραψε:
ναι
μια σωστή μελετημένη εξάτμιση με καταλύτη δουλεύει μπορεί να δουλέψει το ίδιο σε απόδοση από μια μελετημένη εξάτμιση χωρίς καταλύτη Sad


κι ακομα καλυτερα πολλες φορες.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mechanic (Θανασης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 05 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 1594
Τόπος: Ελλαδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Νοέ 2012, 00:25:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

...

Έχει επεξεργασθεί από τον/την mechanic στις Κυρ 11 Νοέ 2012, 15:59:23, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
michael-grivas (ΜΙΧΑΛΗΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 GT secret project

Ένταξη: 02 Αύγ 2011
Δημοσιεύσεις: 656
Τόπος: ΒΟΛΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Νοέ 2012, 02:20:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η ερώτηση μου δεν είχε καμία δόση ειρωνείας ούτε έκρυβε κάποιο σκοπό!
Το ξέρεις Θανάση ότι έχω να πω το λέω στα ίσια και δεν μασάω τα λόγια μου!
Οπότε μην ανακατεύουμε μηχανικούς και εξατμησαδες οκ?
Αυτό που ρώτησα να μάθω είναι αν μια ψαγμένη ντεκατ έχει την ίδια απόδοση με μια ψαγμένη με καταλύτη! Τόσο απλά.



Πωλείται 207 GT 350+ άλογα. http://www.car.gr/classifieds/cars/view/3505380/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
michael-grivas (ΜΙΧΑΛΗΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 GT secret project

Ένταξη: 02 Αύγ 2011
Δημοσιεύσεις: 656
Τόπος: ΒΟΛΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Νοέ 2012, 02:52:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επίσης Θανάση θέλω να ξεκαθαρίσουμε κάτι γιατί ακούω συνέχεια για λεγκο κτλπ.
Πες μου σε παρακαλώ τι είναι καλύτερο να πας σε έναν εξατμισα για να σου φτιάξει πχ μια εξάτμιση Φ70 και σε κάθε πάτημα που κάνει ο κουρμπαδόρος να έχεις στένωση πέντε χιλιοστά η να την φτιάξεις με καμπύλες και να μην έχεις καμία στένωση?
Το λέω αυτό γιατί στο παρελθόν έχω πετάξει ένα σορό λεφτά σε διάσημους εξατμισαδες και τα αποτελέσματα ήταν τραγικά!
Το αποκορύφωμα ήταν το χταπόδι που είχα φτιάξει για την 2860 που φορούσα σε πολύ γνωστό εξατμισα των Αθηνών και μάλιστα πληρωμένο ένα χιλιάρικο το οποίο σε σχέση με το λουκάνικο που κοροϊδεύατε τότε ήταν καμιά 20αρια άλογα κάτω και με φουλ πίεση 500 στροφές πάνω!
Πες μου σε παρακαλώ τι κάνεις σε αυτή την περίπτωση?
Γιατί στα λόγια όλα είναι απλά!
Δεν έχουν όλοι την τύχη να έχουν γνώσεις όπως εσύ και κάποια άλλα άτομα εδώ μέσα!



Πωλείται 207 GT 350+ άλογα. http://www.car.gr/classifieds/cars/view/3505380/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Νοέ 2012, 10:01:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

michael-grivas έγραψε:

Δεν έχουν όλοι την τύχη να έχουν γνώσεις όπως εσύ και κάποια άλλα άτομα εδώ μέσα!


Ακριβως!
Σε ακουω (η μαλλον σε διαβαζω Laughing )τοση ωρα βρε Θαναση,αλλα ακομη δεν εχω καταλαβει για ποιους εξατμισαδες αναφερεσαι λεγοντας πως μπορουν να κανουν τετοια μελετη και κατασκευη που ζητας.
Στην Ελλαδα ΚΑΝΕΝΑΣ.Ασε που ουτε στο εξωτερικο γινεται αυτο σε εξατμισαδες του στυλ που εχει ο περισσοτερος κοσμος τη δυνατοτητα να προσεγγισει.
Και αντε μεχρι τα πρωτα σταδια κατι γινεται με τις επωνυμες,που και παλι δεν ειναι σωστο να βγαινει ιδια εξατμιση για οοοολα τα 207 rc πχ γιατι ολο και κατι διαφορετικο θα εχουν στο σετ απ τους που αλλαζει αρδην τη συμπεριφορα του μοτερ.Στα bt ειναι που γινεται Ο χαμος.

Συμπερασμα..Δεν υπαρχει εξατμισας που να μπορει να μελετησει ξεχωριστα καθε αυτοκινητο και να κατασκευασει τετοια εξατμιση που λες και απο την αλλη δεν υπαρχει κανενας ιδιοκτητης που να εχει τοσα λεφτα και γνωσεις,ωστε να στειλει το αυτοκινητο του στη supersprint πχ για να του κατασκευασουν μια εξατμιση αποκλειστικα για το αυτοκινητο του(που και παλι δεν ξερω αν γινεται και αν εχει κανει καποιος κατι τετοιο,τυχαια το ειπα)

Οπως λεει και μια παροιμια ''η αλεπου δε χωρουσε στη φωλια της,κρεμουσε και κουδουνια''
Γι αυτο λοιπον μην θεωρεις δεδομενο το να γνωριζουν οι εξατμισαδες,γιατι οποτε πηγαινεις σε αυτους θα σε διωχνουν οπως παλια Laughing Laughing

Και κατι τελευταιο,υπαρχουν παιδια εδω που εχουν δωσει ενα σκασμο λεφτα πανω στο αμαξι τους,βλεπε μιχαλης.Πιστευεις πως αν υπηρχε εστω και ενας που να μπορει να κανει τετοια μελετη και κατασκευη για το αυτοκινητο του,δεν θα ετρεχε να τον βρει?
Εγω ψυφιζω ''θα ετρεχε'' δαγκωτο! Laughing


Υ.Γ Γι αυτο λοιπον παρε σειρα απ τα παιδια και ξεκινα να σχεδιαζεις εξατμισεις γιατι αλλιως φως δε θα δουμε Laughing Laughing Laughing


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Νοέ 2012, 10:31:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mechanic έγραψε:
michael-grivas έγραψε:
Ερώτηση..
Το να μελετάς/σχεδιάζεις/κατασκευάζεις μια εξάτμιση με καταλύτη πάνω
και να αποδίδει καλύτερα από μια άλλη "τυπική" ντεκατ είναι το ίδιο σε απόδοση με το να το να μελετάς/σχεδιάζεις/κατασκευάζεις μια εξάτμιση χωρίς ντεκατ?


Αυτη η ερωτηση ερχεται απο το "μηχανικο" ή εξατμισα σου?
ή απο σενα? Wink

Αν ειναι απο σενα ναι, μια σωστη
(με την πραγματικη αντικειμενικη εννοια, γιατι και τις λεγκο που βλεπουμε για σωστες τις πληρωνετε)
καταλυτικη ειναι καλυτερη απο μια ντεκατ.

Αν ειναι απο το μηχανικο σου, πες του να ριξει μια ματια στα φαινομενα ροης
και να μου πει τι συντελεστη τριβης χρησιμοποιει, και πως διαχειρηζεται τα ωστικα κυματα, και μετα θα του απαντησω... Laughing


Τι συντελεστή τριβής χρησιμοποιεί και πως διαχειρίζεται τα ωστικά κύματα;

ΧαΧαΧα... Έγραψες Θανάση!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Νοέ 2012, 11:20:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

enai ok
eida sta apla thp me tourbines os rc
posoi efarmosan ti exei pei o thanasis...

o ellinas mono na kriniazei kserei.

αν θελετε συνεχιστε στο τοπικ για τουρμπινες
ρωτωντας ακριβως τι να κανετε το θαναση.

αλλα ΠΡΟΣΟΧΗ
ο θανασης σας περιγραφει πως θα παρετε το ιδιο
αποτελεσμα με καταλυητη.οχι πως θα γινετε γρηγορπτεροι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Νοέ 2012, 15:38:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πως γινετε να μην εχει γραψει κανεις απο τους 2 που πατησαν και να γινετε αυτο το μπαχαλο απορω και για ενα πατημα που εχει κανα μηνα...Επειδη το πατημα ηταν τελιως φιλικο και ανευ σημασιας για μενα ποιος ηταν μπρωστα,δεν ηταν κοντρα,δεν με απασχολει και δεν λεω τιποτα γι αυτο.

Οσο για την τουρμπινα και για θεματα συμπεριφορα σας, γιατι αλλοι ειναι ποντικια,αλλοι κραζουν αλλου και απο δω ειναι οκ,οποιος εχει τα φραγκα και τα μπαλακια παμε να την κατεβασουμε για μετρημα,αν ειναι μαμα,την ανοιγετε επιτοπου και τα πληρωνετε ολα.ΠΑΕΙ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mechanic (Θανασης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 05 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 1594
Τόπος: Ελλαδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Νοέ 2012, 15:54:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λαθος μου που καθομαι και ασχολουμαι,
μισο λεπτο να σβησω μερικα ποστ μου και τελιωνει εδω η κουβεντα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... , 145, 146, 147  Επόμενη
Σελίδα 146 από 147

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,8628s (PHP: 40% - SQL: 60%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on