PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - Πρόγραμμα για 207 Rallye/GT & 207 RC από Etuners
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 144, 145, 146, 147  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Νοέ 2012, 20:53:26    Θέμα δημοσίευσης: Re: 1 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gorilas 2O7 έγραψε:
ακου steve γιατι σε βλεπω να μου μιλας επιθετικα χωρις να γνωριζομαστε,αν εσυ γενηθηκες μηχανικος και δεν την εχεις πατησει εισαι παιδι θαυμα.εγω πληρωσα και εμαθα που ποιανουνε τοπο τα λεφτα μου ειτε λεγετε πατσεας ειτε κυριλλος.ενω εσεις συνεχιζεται και τους ταιζεται ακομη και σημερα.λοιπον αφου εισται γνωστες στο συγκεκριμενο θεμα των 207-r56 που ειναι το δικο σας καλο αυτοκινητο;;;;;;;οταν ακομη δεν εχεται λυσει προβληματα σοβαρα ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ ΑΚΟΜΗ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΩ.εγω παντος σας περιμενω


Σταυρε με ολο το σεβασμο θελω να σου πω οτι δεν ειναι σοβαρα λογια αυτα που λες.
Αν εχεις να πεις κατι,πες το και μην πετας νυξεις τετοιου τυπου.
Και προπαντων μην προκαλεις,γιατι στην τελευταια σειρα προκαλεις!
Αν εσυ ειχες-εχεις λεφτα να ταιζεις τους μηχανικους σου μεχρι να μαθεις ο ιδιος τι ειναι το καλυτερο ωστε να κανεις το αμαξι σου γρηγορο,τοτε με συγχωρεις αλλα δεν ειναι εξυπνη κινηση ανθρωπου με λογικη.Αλλοι δεν το κανουν ακομη κι αν εχουν τη δυνατοτητα.

Και κατι τελευταιο..χωρις να ειρωνευομαι και χωρις να αμφιβαλω οτι το αμαξι σου ειναι πολυ γρηγορο και ισως το δυνατοτερο 207 αυτη τη στιγμη,με την πολλαπλη εισαγωγης που βλεπω,μαλλον ακομη συνεχιζεις να πληρωνεις οπως πληρωνες και πριν Crying or Very sad


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Chrisss207 (xristos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 Rallye φπε - i/c

Ένταξη: 06 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 19

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Νοέ 2012, 21:04:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mechanic έγραψε:
Για το προγραμμα των ετουνιερς που ρωτας ναι ειναι καλο,
αλλα πριν ψαχτεις για προγραμμα (ειναι μηχανολογικος νομος) να σεταρουμε πρωτα το hardware kai μετα να πηγαινουμε για το software.
Αλλιως και τσαμπα λεφτα θα δινεις σε αναβαθμισεις
αλλα και ο σαλεξ (και ο καθε σαλεξ δηλαδη) δεν θα μπορει να σου δωσει τα μεγιστα δυνατα, γιατι πολυ απλα του "δενεις" τα χερια με το να μην εχεις ενα ετοιμο προς βελτιωση μοτερ.
Επισης πολυ σημαντικο ειναι το να εισαι σιγουρος οτι εισαι οκ απο θεμα συντιρησης κτλ...
Γιατι βαζωντας προγραμμα με τον ενα η τον αλλο τροπο ανεβαζεις πιεσεις καυσεως, οποτε εισαι σιγουρος οτι ειναι ετοιμο το μοτερ σου να δουλεψει με παραπανω φορτια?
(πχ ο χρονισμος ειναι οκ? η καθαρη διαδρομη του αερα ειναι καθαρη?)
γιατι αν το μοτερ δεν ανεβαζει πιεση, δεν πιανει αποδοση δεν θα φταιει μετα ο προγραμματιστης...


Aπο θεμα συντηρησης πιστευω ειμαι πολυ εναξει,επισης εγινε σερβισε τον σεπτεμβριο..απο χρονισμο...το αυτοκινητο χρονιστηκε τον σεπτεμβριο επισης..πρεπει να προσεξω κατι αλλο??μετα που ια μπει το προγραμμα..πρεπει να προσεχω κατι ιδιαιτερα??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
mechanic (Θανασης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 05 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 1594
Τόπος: Ελλαδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Νοέ 2012, 21:33:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

...

Έχει επεξεργασθεί από τον/την mechanic στις Κυρ 11 Νοέ 2012, 16:01:08, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
michael-grivas (ΜΙΧΑΛΗΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 GT secret project

Ένταξη: 02 Αύγ 2011
Δημοσιεύσεις: 656
Τόπος: ΒΟΛΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Νοέ 2012, 21:45:58    Θέμα δημοσίευσης: Re: 1 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

recife_rallye έγραψε:

Και κατι τελευταιο..χωρις να ειρωνευομαι και χωρις να αμφιβαλω οτι το αμαξι σου ειναι πολυ γρηγορο και ισως το δυνατοτερο 207 αυτη τη στιγμη,με την πολλαπλη εισαγωγης που βλεπω,μαλλον ακομη συνεχιζεις να πληρωνεις οπως πληρωνες και πριν Crying or Very sad

Λευτέρη η πολλαπλή εισαγωγής που βλέπεις είναι πληρωμένη χρυσάφι σε προηγούμενο βελτιωτή!
Για αυτό σου λέω άστο καλύτερα γιατί αν ανοίξει το στόμα του ο Σταύρος για μηχανικούς διάσημους που ορισμένοι από αυτούς γράφουν και εδώ μέσα θα πέσουν τα τσιμέντα!
Και το κακό ρε φίλε ξέρεις ποιο είναι?
Ο Σταύρος προτού αποφασίσει να φτιάξει το αμάξι του φρόντισε να ενημερωθεί πρώτα από αυτό εδώ το φόρουμ!
Για αυτό το λόγο ρε φίλε την κάνω ψώνιο ώρες ώρες με τις παπαριες που γράφουν εδώ μέσα χωρίς να γνωρίζουν και χωρίς να έχουν φτιάξει ποτέ στην πράξη βελτιωμένο αυτοκίνητο!
Δεν λέω υπάρχουν και άτομα εδώ μέσα που το κατέχουν το άθλημα αλλά με το μπάχαλο που γίνετε άντε να βγάλεις άκρη!



Πωλείται 207 GT 350+ άλογα. http://www.car.gr/classifieds/cars/view/3505380/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
bagos (bagosgt-Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207....

Ένταξη: 17 Σεπ 2012
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Halkida

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Νοέ 2012, 21:46:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όπως είπε κ ο μεκανικ,λάδι 0-30 κ αφού είσαι οκ από χρονισμα,δες κ τους άυλους της κεφαλής αν είναι οκ....
Για τα υπόλοιπα....λευτέρη θα σε πάρω τηλ να σού πω τι είχε πάθει ο σταύρος... Wink


μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
giannis27 (Σερραίος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rc !!

Ένταξη: 18 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Νοέ 2012, 22:31:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πόσα multicote να κάνω χριστέ μου πόσα Laughing Laughing Laughing

1ον Γατάκι Θανάση τράβα βούλιαξε κάνα καράβι ρε που θα μιλήσεις για βελτίωση κ για σωστή συντήρηση .



2ον για να φτιάξεις μια σωστή εξάτμιση δεν χρειάζεται να είσαι κ κάνας πυριτικός επιστήμονας ,μερικές γνώσεις χρειάζονται κ να κόβει λίγο το άτιμο
άμα δεν κόβει άστα να πάνε Laughing Laughing


any way τσάμπα βρομίζουμε το τόπικ .


those who can Do
those who can't teach or that they think..............
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Νοέ 2012, 02:10:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

michael-grivas έγραψε:
Ε αυτό δεν το περίμενα από εσένα!
Ούτε και εγώ από εσένα!
michael-grivas έγραψε:
Μιλάς εσύ που πετάγεσαι μόνιμος σαν την πορδή εκεί που δεν σε σπέρνουν
Η πορδή με καλεί μόνη της, είτε με σπείρεις είτε όχι.
michael-grivas έγραψε:
και κάνεις ένα φόρουμ μπάχαλο έτσι για τον χαβαλέ σου για δικηγόρους?
Ποιός το κάνει άραγε που επικεντρώνει την προσοχή σε άλλα θέματα, αντί επί της ουσίας;
michael-grivas έγραψε:
Αυτό που ήθελα να πω αναφερόμενος στα σκουπίδια είναι ότι ζούμε σε μια χώρα μπάχαλο που δεν σέβεται τον πολίτη της και το έχει αποδείξει με χίλιους δυο τρόπους!
Και επειδή είναι μπάχαλο, ας γίνουμε και εμείς μαλ**ες, ας μη συμπεριφερθούμε έξυπνα. Go with the flow σα τα πρόβατα.
michael-grivas έγραψε:
Πως λοιπόν περιμένει από εμένα σεβασμό?
Περιμένει γιατί θα έρθουν και τα παιδιά σου να κατοικήσουν σε αυτό τον πλανήτη που στρώνεις εσύ.
michael-grivas έγραψε:
Και επειδή είμαι σε θέση να γνωρίζω κάποια πράγματα….
Το ίδιο χέρι βάζεις και στα φιλαράκια σου που δεν έχουν καταλύτη?
Άσε μας ρε steve που έγινες ξαφνικά και οικολόγος!
Δεν έχω φιλαράκια που δεν έχουν καταλύτη φίλε Μιχάλη δυστυχώς. Και δεν έγινα ξαφνικά, πάντα ήμουν, άσχετα αν με ξέρεις κι από χθες ή όχι.
gorilas 2O7 έγραψε:
που ειναι το δικο σας καλο αυτοκινητο;;;;;;;οταν ακομη δεν εχεται λυσει προβληματα σοβαρα ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ ΑΚΟΜΗ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΩ.εγω παντος σας περιμενω
Είναι χωρίς r56 γιατί ξέρουμε κάτι παραπάνω.

Περίμενε μας, δε θα αργήσουμε και πολύ Wink



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
michael-grivas (ΜΙΧΑΛΗΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 GT secret project

Ένταξη: 02 Αύγ 2011
Δημοσιεύσεις: 656
Τόπος: ΒΟΛΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Νοέ 2012, 02:38:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δηλαδή εσύ διαλέγεις τα φιλαράκια σου με το αν έχουν καταλύτη η όχι? Question
Είσαι και κλανιάρης…… Evil
Η ουσία του θέματος ήταν το πρόγραμμα και όχι καταλύτης! Wink
Άιντε ύπνο τώρα!



Πωλείται 207 GT 350+ άλογα. http://www.car.gr/classifieds/cars/view/3505380/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Νοέ 2012, 12:32:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

michael-grivas έγραψε:
Δηλαδή εσύ διαλέγεις τα φιλαράκια σου με το αν έχουν καταλύτη η όχι? Question
Ναι, έχω και αυτό το κριτήριο.
michael-grivas έγραψε:
Είσαι και κλανιάρης…… Evil
Η κλανιά θα ήθελα να ήξερα που κολλάει ρε άντρα...
michael-grivas έγραψε:
Η ουσία του θέματος ήταν το πρόγραμμα και όχι καταλύτης! Wink
Η ουσία του θέματος είναι μια μηχανολογική βελτίωση του κώλου όπου απουσιάζει ο καταλύτης για θέμα μαγκιάς ή έλλειψης γνώσεων.
michael-grivas έγραψε:
Άιντε ύπνο τώρα!
Καλημέρα μπαμπά, όλα καλά;


Τί μαλ**ας άνθρωπος είσαι ρε φίλε πάντως και σύ που θα μας πείς να πάμε και για ύπνο...

Αν ήταν να προσφέρεις κάτι σε αυτό το forum, θα είχες περάσει και από εδώ

http://www.psclub.gr/forum/viewforum.php?f=53

και από εδώ

http://www.psclub.gr/forum/viewforum.php?f=9

και από εδώ

http://www.psclub.gr/forum/viewforum.php?f=23




Αλλά το μόνο που σε ενδιαφέρει είναι να στέλνεις τον κόσμο για ύπνο ρε μαλ**α άνθρωπε και να μας ενοχλείς με την παρουσία σου.



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
bagos (bagosgt-Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207....

Ένταξη: 17 Σεπ 2012
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Halkida

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Νοέ 2012, 12:50:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Make sex,not war....ξεπατωθηκατε....


μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Νοέ 2012, 13:07:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve, καλοπροαίρετα μιάς και δέν έχω όρεξη να συμμετέχω σε αυτή τη κουβέντα. Ο Μιχάλης και ο gorilas(δέν θυμάμαι και πως το λένε το παιδί) μόνο και μόνο από την προσωπική τους εμπειρία στη βελτίωση του 207 έχουν να μας προσφέρουν πολλά εδώ μέσα. Μην ψάχνετε ευκαιρίες για τσακωμό, ο καθένας κάνει τις επιλογές του στη βελτίωση, άλλες μας αφορούν άλλες όχι.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostas207rc (kostakis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 RC 1.6T

Ένταξη: 02 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα-Καρδίτσα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Νοέ 2012, 13:08:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά στο θέμα μας...ο άνθρωπος κάτι ρώτησε για πρόγραμμα και έχουμε 2 σελίδες και μαλώνουμε για τον καταλύτη...
Μιχάλη θα σου πω κάτι πολύ σημαντικό...
Είσαι σε μία πολη επαρχιακή που δεν έχει καμία σχέση με την Αθήνα που είναι πολλά παιδιά...στο λέω αυτό για να καταλάβεις ότι όταν εγώ δεν είχα καταλύτη στο φανάρι(μιας και έχει πολλα η Αθήνα) ντρεπόμουνα που βρωμούσε ο τόπος ...
Αν εκείνη την ώρα ήταν δίπλα μου η πίσω μου ένας οικογενειάρχης
με παιδί μέσα στο αμάξι του και ρούφαγε το καρκίνο και κατέβαινε κάτω εγώ τι θα του έλεγα?Sorry φίλε αλλά η χώρα είναι γενικά μπ***λο???
παιδιά λίγο σοβαρότητα...



Sex,πούδρα,πτυσσόμενο κρεβάτι και χρησιμοποιημένες πετσέτες για λίγες μέρες μόνο 15e
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bagos (bagosgt-Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207....

Ένταξη: 17 Σεπ 2012
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Halkida

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Νοέ 2012, 14:19:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εσυ κοίτα τι θα κανείς με τη τουρμπίνα κ ασε τα σπαμαρισματα.εχεις ξεπατωσει 2 τουρμπίνες δε λιγότερο από 3 μήνες.τραβά βαλε μια γνήσια πάλι,να ησυχάσει το κεφαλακι μας...


μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostas207rc (kostakis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 RC 1.6T

Ένταξη: 02 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα-Καρδίτσα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Νοέ 2012, 15:45:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

bagos έγραψε:
Εσυ κοίτα τι θα κανείς με τη τουρμπίνα κ ασε τα σπαμαρισματα.εχεις ξεπατωσει 2 τουρμπίνες δε λιγότερο από 3 μήνες.τραβά βαλε μια γνήσια πάλι,να ησυχάσει το κεφαλακι μας...

Κάτι βρήκα Wink



Sex,πούδρα,πτυσσόμενο κρεβάτι και χρησιμοποιημένες πετσέτες για λίγες μέρες μόνο 15e
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Chrisss207 (xristos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 Rallye φπε - i/c

Ένταξη: 06 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 19

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Νοέ 2012, 17:39:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mερικοι εδω μεσα κανετε σαν παιδια..ελεος..σε forum για αυτοκινητα μπηκα ή για το ποιοσ θα την πει στον αλλον...εσεις που ειστε αντιθετοι με το decat...ειπατε τ γνωμη σας,ριξατε το κραξιμο σασ...αντε φτανει...αφηστε να απαντησει κ κανεις για το προγραμμα...δηλαδη τ να πω..το γαμ***τε το θεμα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Jim_207GT (Jim)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 12 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 157

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Νοέ 2012, 18:21:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε παιδες κατι ασχετο αλλα ξερετε τη γινετε με τους etuners? Δεν λεω καλοι και χρυσοι στη δουλεια τους αλλα ψαχνω τον Στελιο 2 μηνες και ειναι αφαντος!


207 GT με τρελή πίεση!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Νοέ 2012, 18:28:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν ξερω ποση σημασια εχει αλλα "γεννησε" . . . Wink

απλα το αναφερω


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Jim_207GT (Jim)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 12 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 157

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Νοέ 2012, 18:51:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καταρχην να του ζησει και οτι καλύτερο γι αυτον και την οικογενεια του !
Aκομη και ετσι να ειναι θα μπορουσε να παρει ενα τηλεφωνο ρε διαολε στον ιδιο χωρο βρισκομαστε οταν με χρειαστηκε να κανει τη δουλεια του δεν βρηκε κλειστα τηλεφωνα και εγω φετος εκανα 2 χειρουργια τη επρεπε να κανω να εξαφανιστω! Τελοςπαντων ευελπιστω μπας και δει το μηνυμα μου και επικοινωνησει μαζι μου!


207 GT με τρελή πίεση!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
michael-grivas (ΜΙΧΑΛΗΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 GT secret project

Ένταξη: 02 Αύγ 2011
Δημοσιεύσεις: 656
Τόπος: ΒΟΛΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Νοέ 2012, 18:57:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
michael-grivas έγραψε:
Δηλαδή εσύ διαλέγεις τα φιλαράκια σου με το αν έχουν καταλύτη η όχι? Question
Ναι, έχω και αυτό το κριτήριο.
michael-grivas έγραψε:
Είσαι και κλανιάρης…… Evil
Η κλανιά θα ήθελα να ήξερα που κολλάει ρε άντρα...
michael-grivas έγραψε:
Η ουσία του θέματος ήταν το πρόγραμμα και όχι καταλύτης! Wink
Η ουσία του θέματος είναι μια μηχανολογική βελτίωση του κώλου όπου απουσιάζει ο καταλύτης για θέμα μαγκιάς ή έλλειψης γνώσεων.
michael-grivas έγραψε:
Άιντε ύπνο τώρα!
Καλημέρα μπαμπά, όλα καλά;


Τί μαλ**ας άνθρωπος είσαι ρε φίλε πάντως και σύ που θα μας πείς να πάμε και για ύπνο...

Αν ήταν να προσφέρεις κάτι σε αυτό το forum, θα είχες περάσει και από εδώ

http://www.psclub.gr/forum/viewforum.php?f=53

και από εδώ

http://www.psclub.gr/forum/viewforum.php?f=9

και από εδώ

http://www.psclub.gr/forum/viewforum.php?f=23




Αλλά το μόνο που σε ενδιαφέρει είναι να στέλνεις τον κόσμο για ύπνο ρε μαλ**α άνθρωπε και να μας ενοχλείς με την παρουσία σου.

Πρώτα από όλα δεν σε έβρισα ….για ύπνο σε έστειλα!
Δεύτερον δεν μπορώ να καταλάβω πως σε ενοχλώ με την παρουσία μου από την στιγμή που δεν είμαι παρών!
Γιατί αν ήμουν παρών φιλαράκο στο πρώτο μαλ**α που θα ξεστόμιζες θα ήσουν λιπόθυμος!
Τις μαγκιές αυτές εκεί που σε παίρνει!
Έχω το δικαίωμα να έχω την άποψη μου είτε αυτό σου αρέσει είτε όχι!
Δεν το κατάλαβα δηλαδή νταβατζή στα τέτοια μας σε βάλαμε?
Όσο για την προσφορά στο φόρουμ αν βγάζατε λίγο την τσίμπλα από τα μάτια σας και βλέπατε λίγο ποιο σοβαρά και χωρίς εγωισμούς τι έχει να σας πει ο άλλος τα πράγματα θα ήταν πολύ εύκολα για όλους και ποιο πολύ για τον απλό αναγνώστη που μπαίνει εδώ μέσα να πάρει μια γνώμη και στο τέλος φεύγει ποιο πολύ μπερδεμένος!

Και ξαναλέω η συζήτηση ξεκίνησε από το παλικάρι που έκανε μια απλή ερώτηση για το πρόγραμμα και κατέληξε για ακόμη μια φορά σε μπάχαλο που προκάλεσες ΕΣΥ steve!



Πωλείται 207 GT 350+ άλογα. http://www.car.gr/classifieds/cars/view/3505380/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Νοέ 2012, 20:22:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

χωρίς πολλα-πολλα λόγια

να πω απλα οτι η αφαίρεση του καταλύτη "δεν ειναι βελτίωση"
ειναι προχειρη-οικονομικη λύση.

ΜΠΟΡΕΙ οντως να αποφερει καποια θετικα αποτελέσματα σε ορισμένα αυτοκίνητα
ΟΜΩΣ
101% τα ιδια αποτελεσματα (ισως και καλήτερα - αλλα δεν ειμαι ειδικός επι του θεματος - αν και εμπιστευομαι τα λεγομενα ειδικών οπως πχ του mecanik) θα μπορουσε να τα εχει ΣΩΣΤΑ ΜΕΛΕΤΗΜΕΝΟ συστημα εξάτμισης με καταλύτη (με το οποιο αντίστοιχο οικονομικο τιμημα φυσικά) και με την συνειδηση ησυχη "οτι δεν σπερνω δηλητηρια στο πέρασμα μου"

Βεβαια οταν μπαίνει και ο παραγοντας "κοστος" καθένας κάνει τις επιλογές του και φτανει οπου φτανει η τσέπη του --- αυτο ομως δεν σημαίνει οτι η αφαίρεση του καταλύτη "αυτη καθ' αυτήν" ειναι σωστή. Είναι 100% λάθος απλα δεν μπορουμε (χρηματα) ή δεν ξέρουμε (γνωσεις πάνω σε αυτο το συγκεκριμενο τομεα και οχι "γενικα περι βελτιωσης..." -- για οσους "μαζί μιλ'άνε και χωρια καταλαβαίνουν") πως να το κάνουμε με τον σωστο τρόπο.


----
υ.γ. τις αγωνιστικές κατασκευές μην τις μπλέκετε (που κι εκεί πλέον οι επίσημες κατασκευές εχουν καταλύτη)
1) η "ποσοστητα" χρησης τους ειναι ελαχιστη σε σχεση με ενα πολιτικό αυτοκινητο που μπορει να κάνει πχ 20000+km/χρονο
2) η χρηση τους συνηθως (με εξαίρεση τις πιστες) ειναι σε πολυ ανοιχτο χώρους -- και οχι σε μποτιλιαρισμα σταματα ξεκινα με το πίσω ή διπλα αυτοκινητο στο μισό μέτρο


υ.γ.2 απ την αλλη -- γιατι πάντα υπαρχει και η αλλη πλευρα... αν κάποιος εχει το πολιτικό του αυτοκινητο για πολυ πολυ περιστασιακη χρήση πχ 3~4000km/χρονο και αυτη "εκτός πόλης" / μποτιλιαρίσματος... ε μεσα σε ολη την μολυνση του περιβαλοντος και την καταστροφή της υγείας μας αυτο ειναι "το κερασακι στην τουρτα"... --- το θεμα ειναι ποσοι decat-αρισμένοι το κάνουν αυτο και δεν ειναι με το αμαξι τους "παντού" και για ολες τις δουλειες...


υ.γ.3 σας αφηνω τωρα να συνεχισετε την συζητηση επιπεδου νηπειαγωγείου -- βαριέμαι ακομα και να διαγραψω / ξεκαθαρησω...



η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 144, 145, 146, 147  Επόμενη
Σελίδα 145 από 147

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,5322s (PHP: 53% - SQL: 47%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on