PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - Πρόγραμμα για 207 Rallye/GT & 207 RC από Etuners
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 145, 146, 147  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Μάϊ 2008, 10:48:03    Θέμα δημοσίευσης: 207 - Πρόγραμμα για 207 Rallye/GT & 207 RC από Etuners Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συνέχεια από εδώ:
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=12975
...για περιατέρω συζήτηση χωρίς να "χαλάμε" την παρουσίαση
Εκ της MOD Team
MEMsound



η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την MEMsound στις Τρι 17 Νοέ 2015, 11:23:05, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
BTS (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Λουλακί Κατερπίλαρ

Ένταξη: 30 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1148

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Μάϊ 2008, 15:47:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπράβο Στέλιο (και όποιος άλλος εμπλέκεται φυσικά).

Δεν είναι μόνο η απόδοση του τελικού προϊόντος που εντυπωσιάζει, αλλά και o τρόπος με τον οποίο προσεγγίζετε το θέμα "βελτίωση". Wink


www.euphemus.eu


Έχει επεξεργασθεί από τον/την BTS στις Κυρ 11 Μάϊ 2008, 20:58:37, 4 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
giannis27 (Σερραίος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rc !!

Ένταξη: 18 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Μάϊ 2008, 15:57:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το rc στα πόσα άλογα/ροπή πάει με το συγκεκριμένο πρόγραμμα?


those who can Do
those who can't teach or that they think..............
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Μάϊ 2008, 16:45:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δλδ πηρε 42 αλογα απ οτι ηταν μαμα μονο με το προγραμμα?κ ειχει ιδια βενζινη πριν κ μετα δλδ πχ 100αρα κ στις 2 περιπτωσεις?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Μάϊ 2008, 18:48:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

android έγραψε:
δλδ πηρε 42 αλογα απ οτι ηταν μαμα μονο με το προγραμμα?κ ειχει ιδια βενζινη πριν κ μετα δλδ πχ 100αρα κ στις 2 περιπτωσεις?


Ακριβώς. Με 100άρα έγιναν οι μετρήσεις και στις δύο περιπτώσεις.
Το κέρδος σε ιπποδύναμη αν και μεγάλο, είναι τυπικό των κινητήρων άμεσου ψεκασμού λόγω άγριων εκκεντροφόρων σε σχέση με τους παραδοσιακούς έμμεσου ψεκασμού.


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Μάϊ 2008, 18:50:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

giannis27 έγραψε:
το rc στα πόσα άλογα/ροπή πάει με το συγκεκριμένο πρόγραμμα?


Η αντίστοιχη βελτίωση για το RC δίνει ιπποδυνάμεις κοντά στους 215 ίππους, αλλά μένει να δυναμομετρηθεί ένα βελτιωμένο RC στο ίδιο δυναμόμετρο για να μπορούμε να το παρουσιάσουμε επίσημα.


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
power (Κώστας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT

Ένταξη: 03 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 455
Τόπος: Δράμα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Μάϊ 2008, 19:20:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στελιο μηπως μπορεις να αναφερεις ποσα αλογα στον τροχο εβγαλε το gt μανισιο?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Μάϊ 2008, 19:23:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

salex έγραψε:
android έγραψε:
δλδ πηρε 42 αλογα απ οτι ηταν μαμα μονο με το προγραμμα?κ ειχει ιδια βενζινη πριν κ μετα δλδ πχ 100αρα κ στις 2 περιπτωσεις?


Ακριβώς. Με 100άρα έγιναν οι μετρήσεις και στις δύο περιπτώσεις.
Το κέρδος σε ιπποδύναμη αν και μεγάλο, είναι τυπικό των κινητήρων άμεσου ψεκασμού λόγω άγριων εκκεντροφόρων σε σχέση με τους παραδοσιακούς έμμεσου ψεκασμού.


με χαλαει η 1η δυναμομετρηση που ναι μαμα κ με 100αρα εβγαλε 151.6
νομιζα πως με 95 βγαζει τοσα αλλα δε το βλεπω Crying or Very sad
παντως σιγουρα ειναι πολυ καλο το αποτελεσμα κ η σχεση τιμης/αποδοσεις
επιτελους μαθαμε την αληθεια....μετα απο τοσο σκοτωμα οτι βγαζει 20 αλογα ο αλλοσ οχι 25 ο αλλος 30 κ παει λεγοντας...
το μονο που μενει τωρα ειναι μετρησεις επιδοσεων Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RC_MANOS (ΜΑΝΟΣ)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 24 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 64
Τόπος: ΚΑΣΤΟΡΙΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Μάϊ 2008, 19:27:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εχουμε καμια πληροφορια για RC? Ψαχνω να βαλω προγραμμα γι'αυτο ρωταω!


Aν και μικρός είμαι πολύ γρήγορος......
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Μάϊ 2008, 20:15:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω εχω να δηλωσω οτι το αμαξι μου δε δουλευει...
με βαλανε το εκανα πρωτοτυπο και τωρα δε βγαζει τα 200αλογα που μου εταξαν τροχο και οτι θα περναω το καταφρκατο σβηστος Laughing Laughing

περα απο τη πλακα οσοι μας εχουμε γνωρισει τα παιδια απο κοντα και εχουμε δει δειγματα της δουλειας τους μονο καλα λογια εχουμε να πουμε...

αφηστε εμενα απο εξω ειμαι ειδικη περιπτωση Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Μάϊ 2008, 18:06:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το εχει δοκιμασει κανενας απο εδω μεσα το συγκεκριμενο προγραμμα?απο εγγυηση τι λεει?αποτι μιλησα παντως με εναν εξουσιοδοτημενο αντιπροσωπο,η καθε αντιπροσωπια εχει τον δικο της ανθρωπο για προγραμμα κ σε καλυπτει μονο αυτη για εγγυηση.οπως για παραδειγμα οταν ειπα οτι ο κονδωρ δινει εγγυηση,αυτοι μου απαντησαν "αν παρουμε κατα γραμμα τους ορους εγγυησης τοτε μπορουμε να στην κοψουμε κ για την εξατμηση κ για το φιλτρο που φορας" Wink



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Morfeas (Κωνσταντίνος)
Μέλος
Μέλος


207 gt

Ένταξη: 11 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 134

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Μάϊ 2008, 22:19:44    Θέμα δημοσίευσης: 207 gt 194hp Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το συγκεκριμένο πρόγραμμα το “φοράω” εδώ και 1 μήνα και οι εντυπώσεις μου είναι τόσο καλές που άμα τις αναφέρω κατά γράμμα θα φανώ υπερβολικός. Για να μπώ στο ζουμί… το αμάξι με 5η επιταχύνει καλύτερα απ’ ότι το μαμά με 4η.Επειδή κάνω πολλές διαδρομές εθνική οδό να σας πω ότι το μαμά από 170 να πάει 210 περνάει αρκετός χρόνος και καμιά φορά δεν φτάνει ποτέ η βελόνα στα 210,τώρα απλά πατάς τέρμα το γκάζι και σε λιγότερο από 8 sec έχει πάει στο τέρμα η βελόνα και το αμάξι πάει κι’άλλο,είμαι σίγουρος ότι πρέπει να έχει πάνω από 230 πραγματικά. Σήμερα άνοιξα με μια bmw 320ci(2,2lt 170 hp) η οποία έχει 222 τελική,μετά τα 210 έφευγα αργά αλλά σταθερά ομοίως και με cooper s και το καλύτερο την Παρασκευή ανοίγω σε μια ελαφριά ανηφορική ευθεία στο ύψος τις Κινέτας με ρολαριστή 5η από 130 με ένα s2000 μέχρι τα 220 περίπου όπου και μας κόψανε πηγαίναμε ακριβώς το ίδιο. Από κατανάλωση δεν έχω δει καμία διαφορά η αυτονομία κυμαίνετε από 400 έως 450 χιλιόμετρα όπως πριν.Και τέλος πρέπει να πω ότι οι βελτιωτές είναι επαγγελματίες με όλη την έννοια τις λέξεως και πάνω απ’ όλα εμπνέουν εμπιστοσύνη.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Morfeas στις Πεμ 28 Μάϊ 2009, 20:04:16, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Μάϊ 2008, 08:01:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ειδα και εγω δουλεια των παιδιων(E-Tuners) και οντως εχουν ποιοτητα που δεν συναντας αλλου αλλα πανω απο ολα ειναι επαγγελματιες,με ολη την εννοια της λεξης.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Μάϊ 2008, 09:39:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

meta to κονδωρα (κακα τα ψεματα η εγγυηση ειναι μεγαλο πραμα)

θεωρω και εγω τα παιδια (μαζι με ανδριανακη) ΤΙΣ ΜΟΝΕΣ ΑΞΙΟΠΙΣΤΕΣ λυσεις για να βαλεις χερι σε τοσο εξελιγμενο εγκεφαλο ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ

γιατι λυσεις τυπου κονσερβα πουλαει και η κουτση μαρια...
αν θες να σου φτιαξουν προγραμμα μπροστα στα ματια σου και με τις δικες σου ιδιοτροπιες -απαιτησεις στο τροπο λειτουργιας κακα τα ψεματα...δεν υπαρχουν λυσεις στο ελαδισταν




υ.γ.εγω περιμενω ακομα να τη δω τη δουλεια τους Laughing Laughing Laughing Laughing
(ειμαστε στην etuners-volvamakso version 22A)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Μάϊ 2008, 10:07:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φιρι-φιρι το πας να σου ερθει κανενα τιμολογιο παροχης υπηρεσιων στο σπιτι... Rolling eyes
Να γκρινιαξει κανενας αλλος,να πω ενταξει,εσυ βρε γαιδαρε τι παραπονο εχεις; Question Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Μάϊ 2008, 10:20:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μα 200 αλογα απο tsi

αει στο διαολο και εγω παλευω να πιασω τα 150...σκ**α Evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Μάϊ 2008, 19:09:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Jeff (Γιώργος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 22 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 5

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Μάϊ 2008, 17:17:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ποιός μπορεί να μου πει πού μπορώ να βάλω το πρόγραμμα εδώ στην Αθήνα; Κατά προτίμηση νότια προάστια..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Μάϊ 2008, 20:41:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γράφει στην παρουσίαση του αυτοκινήτου πώς μπορείς να έρθεις σε επαφή... Rolling eyes



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Morfeas (Κωνσταντίνος)
Μέλος
Μέλος


207 gt

Ένταξη: 11 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 134

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Μάϊ 2008, 22:51:15    Θέμα δημοσίευσης: fw Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με αφορμή την απορία κάποιου μέλους για το τι χρόνους κάνει το 207 σε άλλη ενότητα, πιστεύω ότι ένα 207 με το συγκεκριμένο πρόγραμμα κάνει καλύτερους χρόνους από ένα μαμά rc και αυτό γιατί στο maha βγάζει 10 ίππους λιγότερους οι οποίοι βγαίνουν με λειτουργία overboost για 20 δευτερόλεπτα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 145, 146, 147  Επόμενη
Σελίδα 1 από 147

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3304s (PHP: 46% - SQL: 54%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on