PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - Σφύριγμα στα φρένα σε 207 RC
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
animalinstict (Αντώνης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 1.6RC

Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 61
Τόπος: Κ.Πατήσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 22 Απρ 2008, 19:28:31    Θέμα δημοσίευσης: 207 - Σφύριγμα στα φρένα σε 207 RC Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα!! Έχω ένα 207 RC το οποίο το έχω μόλις 2 βδομάδες και έχει ήδη κάνει 1300χλ. Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι πως σε καθημερινά φρεναρίσματα μέσα στη κίνηση της αθήνας, τα φρένα κάνουν αυτό το κλασσικό εκνευριστικό σφύριγμα.
Έχει κανεις καμια ιδέα τη μπορεί να φταίει? Μήπως πρέπει να πάω να τα αλλάξουν πριν χαλάσουν τους δίσκους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 22 Απρ 2008, 21:36:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και στο gt το ιδιο τα πισω φρενα το κανουν εμενα...νομιζω γινετε λογο τριβεις...σε αλλο αμαξι ειχα παει σε φρενα κ μου χε βαλει μια αλοιφη ανα μεσα σε τακακι δαγκανα κ σταματησε
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mez (Isidοros)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 207 ήταν-κάποτε-Rallye

Ένταξη: 15 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 306
Τόπος: Αθήνα Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Απρ 2008, 03:27:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα δεις ότι μετά από κάμποσα χλμ. θα σταματήσει και θα στο κάνει μόνο όταν είναι κρύα, ή τουλάχιστον έτσι έγινε σε εμένα...


"It's all about balance"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Απρ 2008, 15:33:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εμενα παλι μεχρι τα 4000χιλ δεν εκανε κιχ Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
KouKou (Stefanos)
Μέλος
Μέλος


207 GT/saxo 1.1

Ένταξη: 11 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 192
Τόπος: Θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 24 Απρ 2008, 06:48:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μετα από λίγα χλμ θα σταματήσει!
έτσι έγινε σε μένα τουλάχιστον.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ikaros! (Dimitris)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 14 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 33
Τόπος: Athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 24 Απρ 2008, 18:41:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και σε μενα σφυριζουν που και που.Στον 1 μηνα σφυριζαν πιο συχνα..Τωρα πιο αραια..


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 24 Απρ 2008, 23:40:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τοσο σφυριγμα ποια...αν βρεθουν 4-5 207 στο δρομο μαζι δλδ ουτε σε γηπεδο να μασταν... Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mez (Isidοros)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 207 ήταν-κάποτε-Rallye

Ένταξη: 15 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 306
Τόπος: Αθήνα Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 25 Απρ 2008, 11:04:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

android έγραψε:
τοσο σφυριγμα ποια...αν βρεθουν 4-5 207 στο δρομο μαζι δλδ ουτε σε γηπεδο να μασταν... Laughing


Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


"It's all about balance"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Αύγ 2008, 17:09:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εμένα που σφυράει το 206cc μου οταν δεν πατάω φρενο? καθος κινουμε με 60-100 κμ/h σιρίζουν οι μπροστα τροχοι (ο αριστερος νομίζω) , μολισ χαμηλώσω πολυ ταχύτητα ή πατησψ φρένο σταματαει.. τι ειναι ? ρουλεμαν?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
White_SK (Στέλιος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 05 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 13
Τόπος: Θεσσαλλλλονίκη σε λέω και αν με δώσεις και κιμά σε κάνω και κεφτέδες !!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Αύγ 2008, 17:48:12    Θέμα δημοσίευσης: !! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φίλος είμαι στα 2.900khm και ο θορυβος που λες οτι έχεις , τον έχω ακόμα... Τελικά τι παίζει ? Rallye-GT-RC μια απο τα ίδια στο θέμα αυτό έτσι ? Το χειρότερο είναι πως κανείς δεν ξέρει τι είναι και απο τι προέρχεται.. Ρώτησα στην Λαιον.. Θα περάσει είπαν... Αι να δούμε Twisted evil


.. Μπράβο !! Είσαι ο κλασσικός έλληνας ευθειάκιας !
Έλα μην πλακώνεσαι στα φρένα πριν την στροφη.. Κρίμα είναι ..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Jim207GT (Δημήτρης)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 23 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1174
Τόπος: Βύρωνας Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Αύγ 2008, 18:39:00    Θέμα δημοσίευσης: Re: !! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

White_SK έγραψε:
Φίλος είμαι στα 2.900khm και ο θορυβος που λες οτι έχεις , τον έχω ακόμα... Τελικά τι παίζει ? Rallye-GT-RC μια απο τα ίδια στο θέμα αυτό έτσι ? Το χειρότερο είναι πως κανείς δεν ξέρει τι είναι και απο τι προέρχεται.. Ρώτησα στην Λαιον.. Θα περάσει είπαν... Αι να δούμε Twisted evil


Εμένα δεν σφύριξαν ποτέ, ούτε και τώρα με τα καινούργια τακάκια. Και τα rallye/gt δεν έχουν καμία σχέση με τα φρένα του RC άλλοι δίσκοι άλλες δαγκάνες άλλα τακάκια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
NIKOS F (ΝΙΚΟΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


PEUGEOT 206CC (04) 118hp

Ένταξη: 29 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 21
Τόπος: ΓΛΥΦΑΔΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Αύγ 2008, 18:50:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Eμένα πολύ σπάνια , ακολούθησα την συμβουλή που είδα εδώ ,
δηλαδή 2-3 γερά φρεναρίσματα και συνήθως σταματάει το ''φαινόμενο''
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Αύγ 2008, 20:19:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mετα θα ξανασφυραει οταν οι δισκοι ετοιμαζοναται για πεταμα... Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Theo_207RC (Θοδωρής)
Μέλος
Μέλος
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 RC by E-tuners

Ένταξη: 29 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 171
Τόπος: Aθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Φεβ 2009, 23:09:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εμένα ρε παιδιά στην σρχή δεν μου το έκανε και μου το κανει μερικές φορές τώρα που είμαι στα 12000 χιλιόμετρα. Τι λέτε να φταίει?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
smoki (Spyros)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 rallye

Ένταξη: 07 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 410

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Φεβ 2009, 12:55:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και μενα το κανει στα ελαφρια πατηματα του φρενου και κυριως οταν ειναι κρυα. Στην peugeot μου ειπαν οτι εχει γινει σταμπα στο τακακι απο υγρασια και οτι αυτο οφειλεται στο οτι τα τακακια δεν περιεχουν αμιαντο οπως τα πιο παλια


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
ironman02 (Giorgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 1.6T Rallye (2009)

Ένταξη: 29 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 1284
Τόπος: Λονδίνο, Αγγλία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 29 Μάρ 2009, 20:24:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και σε μένα το κάνει παιδία και έχω 1700 χλμ. Το κάνει σχεδόν απ'οταν το πήρα. Μου σπάει τα νεύρα ώρες ώρες, σου τρυπάει το αυτί....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
vama51 (Basilis)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 RC Overload

Ένταξη: 25 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 123
Τόπος: Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 29 Μάρ 2009, 21:15:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το πρόβλημα είναι το εξής.Σε δύο διαφορετικές μάρκες (Suzuki,Lancia) που αγόσαν 2 μέλη της οικογένειας καινούργιο αμάξι,κάνουν το ίδιο.Σε ερώτηση προς τις αντίστοιχες αντιπροσωπίες πήραν την ίδια απάντηση.Τα τακάκια σε όλα τα καινούργια αμάξια δεν περιέχουν για περιβαλλοντικούς λόγους αμίαντο με αποτέλεσμα να κάνουν αυτόν τον ήχο.Οπότε κάτι τέτοιο πιθανόν να συμβαίνει και με τα δικά μας αυτοκίνητα .
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ironman02 (Giorgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 1.6T Rallye (2009)

Ένταξη: 29 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 1284
Τόπος: Λονδίνο, Αγγλία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 29 Μάρ 2009, 21:28:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Thanks για την απάντηση Βασίλη, υποθέτω οτι γι'αυτό το λόγο σφυράνε τα τακάκια αλλά παραμένει πολύ ενοχλητικό για καινούργιο αμάξι. Δεν περιμένεις κάτι τέτοιο από αμάξι του κουτίου. Μα καλά αυτοί οι κατασκευαστές δεν δοκιμάζουν κάτι πριν το βγάλουν στην παραγωγή? Εντάξει πιό οικολογικό συμφωνώ αλλά δεν μπορεί να μην έβρισκαν μια λύση για το σφύριγμα αν το έψαχναν λιγάκι....Δεν μπορώ δηλαδή να δεχτώ οτι από εδώ και πέρα το αμάξι μου σε κάθε φρενάρισμα θα μου τρυπάει τα αυτία επειδή βγάλανε τον αμίαντο από τα τακάκια και δεν ψάξανε λίγο παραπάνω το θέμα για να βρούν μια λύση. Να πάρω αμάξι του 1990 δηλαδή πάλι για να έχω τα αυτία μου ήρεμα....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
vama51 (Basilis)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 RC Overload

Ένταξη: 25 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 123
Τόπος: Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 29 Μάρ 2009, 21:39:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όντως είναι πολύ ενοχλητικό και να σου πω την αλήθεια το δικό μου δεν κάνει έντονο θόρυβο αλλά το Ypsilon της κοπελιάς μου ή στο SX4 του πατέρα μου είναι πολύ εκνευριστικό!Σε αυτό που λες " Μα καλά αυτοί οι κατασκευαστές δεν δοκιμάζουν κάτι πριν το βγάλουν στην παραγωγή? Εντάξει πιό οικολογικό συμφωνώ αλλά δεν μπορεί να μην έβρισκαν μια λύση για το σφύριγμα αν το έψαχναν λιγάκι" έχεις δίκιο.Αλλά...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ChrisR (Χρήστος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 rallye

Ένταξη: 11 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 44
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 29 Μάρ 2009, 22:21:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδιά σταματάει το σφύριγμα, εμένα στα 4000κμ δεν έκανε κιχ!
πατίστε και κανα δυο δυνατά φρένα να σταματήσει πιο γρήγορα Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1083s (PHP: 76% - SQL: 24%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on