PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Φωτογραφικές μηχανές
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
kane (Σταύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


SL 55 AMG

Ένταξη: 01 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3238
Τόπος: στο συνεργείο...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 13 Απρ 2008, 20:24:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
ναι αλλα η μηχανη ειναι φορητη.... Wink
τι σημασια εχει σπιτι γραφειο?

εμενα οντως μου χρειαζεται μηχανη καθως φωτογραφιζω σε αυτοψιες πολλες φορες...

δεν εχει καμια λογικη να μη σου το επιτρεπουν εσενα


Αυτό με τη φορητότητα ειναι σωστό,για την μηχανή πάντα.

Αυτο πάλι με τη λογική...στην ελλάδα ειμαστε πάνο.Αν δε το δω γραμμένο,λογική και ξελογική.


Kane + Steve VS 2kg αρνίσιο παϊδάκι, σημειώσατε 1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 13 Απρ 2008, 22:26:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

@Παναγιώτη, ο ξάδερφος την εκανε τη μόντα στη φωτο!

@Σταύρο, για το adorama το ξέρω απλα adorama, katerelos και κατι αλλα μαγαζία στο κέντρο της Αθήνας ειναι αισθητά πιο φτηνά απο πχ. αλύσιδες ηλεκτράδικων για το λόγο οτι κάνουν την εισαγωγή μόνοι τους και δεν υπάρχει εγγύηση αντιπροσωπείας αλλά εγγύηση απο το ιδιο το κατάστημα.
Αν εχεις "πλάτες" τους φίλους σου που ειναι πελάτες προτίμηση αφοβα adorama.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 13 Απρ 2008, 23:17:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το 2005 η SONY είχε πάρει βραβείο compact ψηφιακής φωτογραφικής μηχανής για την DSC-T7

9,8 χιλιοστά πάχος, ελαφρύτερη και από ένα κινητό (και λεπτότερη), 5mp και video με 640x480 στα 30fps με απίστευτο ήχο.

Την κράτησα 2 χρόνια (από τον Μάιο του 2005) διότι μετά πήρα το Ν95 και πάνω κάτω είχε τις ίδιες δυνατότητες στα 5mp οπότε και δεν υπήρχε λόγος να την έχω.

Μπορώ να πώ ότι τα 350 ευρώ που είχε δεν τα λυπήθηκα καθόλου... και μετανιώνω ακόμα που την έδωσα.


Μιας που είπες για compact λοιπόν φίλε Τάκη, αν θες ποιότητα στην σωστή τιμή, πάρε μια από την σειρά DSC της SONY.

Για παράδειγμα, την DSC-T70 που έχει και το 1/1000s για τα Μέγαρα που λέει ο Γιάννης, η αν μπορείς να δώσεις κάτι παραπάνω, πάρε την DSC-Τ100 Smile



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Απρ 2008, 08:51:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εχω την αισθηση οτι η πανασονικ ειναι ενα κλικ πιο πανω σε προδιαγραφες
ειδικα με τον ευρυγωνιο της λεικα ανεβαινει κατηγορια....

σονυ Τ ειχε φιλος και γενικα δε με τρελανε ποτε σε χρωματα

ασε που ειμαι τελειως εναντιον σε οτιδηποτε σονυ...εχω αλλεργια με αυτη τη μαρκα δεκαετιες τωρα ακολουθωντας τη παροιμια...

''παρε σονυ και ποιος σε σωνει...''
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Απρ 2008, 10:42:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ πάλι για εικόνα και ήχο (οικιακά εννοείται και όχι επαγγελματική χρήση) προτιμώ Sony για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο, όπως τόσα χρόνια Smile



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Δεκ 2008, 13:34:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πως σας φαίνεται η NIKON D40 με 2 απλής σειράς φακους 18-55 και 55-200 (6mpixel)? σε σποπυερ τιμή καινουργια κατω από 300ε
υπάρχει και η D60 (10mpixel) αλλά ειναι ακριβότερη πολυ..

επίσης μου ειχα παλαιότερα την Olympus C7070 widezoom και ημουν καταευχαριστημένος... μέχρι που μου την εκλεψαν... ειχε και περιστρεφόμενη αναδιπλουμενη οθόνη που εκανε τις ληψεις από χαμηλα ή ψηλα παιχνίδι...

η olympus εχει αυτη τη στιγμή την SP-570 UZ την οποια ειδα από κοντα εχει 10Mpixel και 20x οπτικο ζουμ... λιγο κάτω από 400ε...

επίσης υπάρχει και η sony Sony DSC-H50 που εχει αναδιπλουμενη οθόνη...

αυτα...

ο κοσμος το dslr ειναι "αντε γεια" αλλά ξεφευγουμε σε κοστος παρα πολυ (για κάμια D300 πχ ή αντιστοιχη CANON κλπ κλπ) και προέχουν αλλα εξοδα αυτη τη στιγμή... και ειμαι λιγο προβληματισμένος... Confused Confused Confused

υ.γ. το σενάριο για compact μηχανη δεν με πολυενδιαφέρει μιας και τις ανάγκες της "εκτακτης" φωτογραφίας = να την εχω πάντα μαζί μου την καλύπτω προχείρως με το κινητό (στο αμεσο μέλλον sonyericsson g900 h nokia E66 ή HTC Touch Pro)


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την MEMsound στις Τρι 02 Δεκ 2008, 13:42:05, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
soler (Παναγιω-Τάκης)
Moderator


Τροπέτο 206 GTI

Ένταξη: 20 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 604

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Δεκ 2008, 13:39:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μάνθο μην το σκέφτεσαι καν.

Η τιμή είναι σούπερ.

(ξέρω σε ποια προσφορά αναφέρεσαι)

Wink



Και κατέβαινα το δρόμο σα να είμαι ο Per-Gunnar..
Μα που βρέθηκε μπροστά μου η φουρκέτα στα ρανταρ???
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Δεκ 2008, 13:53:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κανε μου 2 γρηγορους υπολογισμους...
ο 18-55
και ο
55-200
σε τι δυνατότητα ζουμ αντιστοιχουν?


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Sinanai (Κωστής)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) GTi (2006)

Ένταξη: 10 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 5637
Τόπος: Στις "Κάπα" των παλαιών Ε.Ο.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Δεκ 2008, 14:00:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ο 18-55 σε 55/18=3.06 και ο 55-200 σε 200/55=3.64x οπτικό, αλλά δεν είναι το ίδιο με τις compact. Μάνθο, εγώ θα σου πρότεινα να μην πάρεις τη d40x (φαντάζομαι αυτή λες), αλλά να δεις τη d80. Αν και παλαιότερο μοντέλο (μισή γενιά, χοντρικά) είναι απείρως καλύτερο και σε λογικά πλαίσια ακριβότερο... επίσης, αντί για 18-55 και 55-200, πάρε τον 18-135 (ή ακόμα καλύτερα τον νέο 18-200), που έχει ένα μεγαλύτερο εύρος και μετά έναν καλό τηλεφακό. Wink Περισσότερα, εδώ:
http://www.dpreview.com/reviews/nikond40x/
http://www.dpreview.com/reviews/nikond80/

Τώρα είδα τα 6 mp άρα όντως τη d40 εννοείς... Μμμ, εγώ είμαι κατά. Εδώ δε μπορείς να πας με τπτ; Το κακό της d40 είναι ότι δεν έχει εσωτερικό μοτέρ για το focus. Confused


Σβέλτα, μαντόνα, μανιβέλα
φρένο, στραπάτσο, καραμπόλα
μόδα, καβάλα, ντόλτσε βίτα
τρόμπα, φιγούρα, σαχλαμάρα κι άρπα-κόλλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
kane (Σταύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


SL 55 AMG

Ένταξη: 01 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3238
Τόπος: στο συνεργείο...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Δεκ 2008, 14:21:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και γω θα ημουν της αποψης να μην "ψωνισεις" αρχικα ενα φθηνό τηλεφακο,του στυλ 55-250.
Εμένα προσωπικα δν μου άρεσε,ουτε υπεργηγορος ειναι στην εστιαση ουτε ουτε ουτε,φυσικα ειναι καλη λυση για τα χρηματα της.(τελικα βολευτηκα με εναν δανεικό κι αγυριστο 24-85 3.5-4.5

Προτίμησε καποιον οπως ειπαν τα παιδια με πιο στενο ευρος για να σε καλύπτει σε πολλων ειδων φωτογραφησεις, οπως πχ τον 18-135 που σε συμβουλευσαν μιας και πηγαινεις σε νικον, ή καποιον 28-135 στυλ αν πας σε κανον...

Λεφτα για ξόδεμα να χεις... Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes

Επισης για τον 55-200 ή 55-250 (βαλε χ1.6 εφοσον δν πας σε φουλφρειμ) σε τερμα ζουμ,ακομη και με σταμπιλαιζερ θελει το τριποδακι του το σωμα...

Y.G. επισης γιατι δν κοιτας (εκει που προφανως ειδες την προσφορα αυτη) για κανα κιτακι κανον 400-450δ? τσάμπα τις δινουν...


Kane + Steve VS 2kg αρνίσιο παϊδάκι, σημειώσατε 1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Δεκ 2008, 14:28:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Bασικά απ'ότι είδα, το μοναδικό μειονέκτιμα της D40 είναι ότι δεν έχει μοτερ για την αυτόματη εστίαση και έτσι πρεπει να έχεις φακό με ενσωματομένο μοτερ. Βεβαια δεν είναι τραγικά κακό, αλλά συνήθως καθυστερούν πολύ να εστιάσουν (προσωπική γνώμη).

Από την άλλη μεριά, για τις δικές σου απαιτήσεις, η D40 είναι μια χαρά (αλήθεια δεν είδα D40 ή D40X; ) και η τιμή με δύο (φτηνούς) φακούς είναι παραπάνω από Super.

Ξεκίνα (όπως και στην... βελτίωση) με το να προσδιορίσεις ποιοί είναι οι στόχοι σου (αρα και οι απαιτήσεις σου από ένα σώμα), πόσο πολύ θα προχωρήσεις μέσα σε 2 με 3 χρόνια (σε απαιτήσεις - σε αυτό θα σε βοηθήσει και η Ναυσικά) και τότε βρες με τις απαιτήσεις που θες, την καλύτερη σχέση τιμής/απόδοσης.



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
soler (Παναγιω-Τάκης)
Moderator


Τροπέτο 206 GTI

Ένταξη: 20 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 604

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Δεκ 2008, 14:29:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
κανε μου 2 γρηγορους υπολογισμους...
ο 18-55
και ο
55-200
σε τι δυνατότητα ζουμ αντιστοιχουν?


Το 55-200 είναι υπέρ αρκετό ζουμ Μάνθο.

Σου είπα και την άλλη φορά ότι δε μπορείς να συγκρίνεις το zoom των compact με αυτό των dslr και να πεις είναι 10x π.χ.

Στα -300ε είναι τρομακτικά καλύτερη λύση από οποιαδήποτε compact που σκέφτεσαι.

Στο υπογράφω.



Και κατέβαινα το δρόμο σα να είμαι ο Per-Gunnar..
Μα που βρέθηκε μπροστά μου η φουρκέτα στα ρανταρ???
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Δεκ 2008, 14:33:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλά ολα αυτά που λετε...
απλά το παραπάνω "πακετάκι" (d40+18-55+55-200) στα 279ε...
και οτιδηποτε αλλο εχω δει ξεφευγει εντόντως σε τιμή...
κοινώς εγω ημουν μια χαρα ικανοποιημένος και με εκείνη που ειχα (βλ πιο πάνω) οπότε θεωρω οτι και με αυτή θα την κάνω την δουλεια μου μια χαρα...

γι αυτό καισκεφτόμουν την 570 απλά ειδα την προσφορα και ειπα μπας και μπω "ευκολα" στο κοσμο των dslr

η πχ d80 σε τι λεφτα παίζει (αν παίζει να την βρει κανείς σε καινουργια)?

αυτό με το μοτερακι του focus στην d40 δεν το πιασα Confused


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Δεκ 2008, 14:35:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

α και τι διαφορες εχει η d40 απ' την d40x ??


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
soler (Παναγιω-Τάκης)
Moderator


Τροπέτο 206 GTI

Ένταξη: 20 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 604

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Δεκ 2008, 14:42:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πολύ το κουράζουμε χωρίς λόγο και βαριέμαι και να γράφω.

Δηλαδή θα πάρεις dslr με 2 φακούς στα ίδια λεφτά που θα έπαιρνες την compact.

Πόση συζήτηση λες να σηκώνει αυτό το πράγμα?

Άντε με γεια Laughing



Και κατέβαινα το δρόμο σα να είμαι ο Per-Gunnar..
Μα που βρέθηκε μπροστά μου η φουρκέτα στα ρανταρ???
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Sinanai (Κωστής)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) GTi (2006)

Ένταξη: 10 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 5637
Τόπος: Στις "Κάπα" των παλαιών Ε.Ο.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Δεκ 2008, 14:43:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μάνθο, σου έδωσα ένα link για τη d80, αλλά μάλλον δεν το πρόσεξες. Τώρα για τις διαφορές d40 vs d40x, δες εδώ:
Nikon d40 vs d40x
Γενικά, η κυριότερη διαφορά τους είναι στην ανάλυση, που όμως στη d40x μπορεί να αποβεί και κατά, λόγω περισσότερου θορύβου/κόκου (noise) με ψηλά iso (φωτοευαισθησία). Κοινώς, μεταξύ των δύο, θα διάλεγα τη d40, δηλαδή τη φθηνότερη. Wink Γνώμη μου είναι αν θες να μπεις στον dslr κόσμο, να μπεις σωστά και η d80 είναι σαφώς σωστότερη βάση. Έχε, επίσης υπίψιν σου ότι στις dslr, εκεί που "επενδύεις" είναι οι φακοί, οι οποίοι και μένουν περισσότερο από τα σώματα. Wink


Σβέλτα, μαντόνα, μανιβέλα
φρένο, στραπάτσο, καραμπόλα
μόδα, καβάλα, ντόλτσε βίτα
τρόμπα, φιγούρα, σαχλαμάρα κι άρπα-κόλλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Δεκ 2008, 14:50:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

soler έγραψε:
Πολύ το κουράζουμε χωρίς λόγο και βαριέμαι και να γράφω.

Δηλαδή θα πάρεις dslr με 2 φακούς στα ίδια λεφτά που θα έπαιρνες την compact.

Πόση συζήτηση λες να σηκώνει αυτό το πράγμα?

Άντε με γεια Laughing


αντε βρε σαχλαμαρα!!!!
θυμασαι ΠΟΣΟ τσουρεκια μας τα εκανες με το μπλοκε και την αναρτηση!
ουστ!!
γραφε!!!!


πάντως βολέυομαι και με μια τετοια φωτο
http://www.dpreview.com/gallery/nikond40_samples/ (δ40)
και ας μην βγαλω πχ μια τετοια
http://www.dpreview.com/gallery/nikond40x_samples/ (δ40χ)
Laughing Laughing Laughing


αυτό για τους φακους που ειπε ο Τάσος??
και το μοτερακι τους?!?!?! Shocked Confused Shocked Confused


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Δεκ 2008, 14:51:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sinanai έγραψε:
Μάνθο, σου έδωσα ένα link για τη d80,


την ειδα..
τιμη δεν ξέρω... Confused Confused


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Δεκ 2008, 14:55:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

H D40 "φοράει" αισθητήρα 6 megapixel ενώ η D40X 10 megapixel.

To ότι δεν έχει εσωτερικό μοτερ για εστίαση, σημαίνει ότι σε περιορίζει π.χ. μόνο σε φακούς που έχουν εσωτερικό μοτερ (AF-S και AF-I).

Κατά τα άλλα το σώμα είναι καθαρά "entry level" στον κόσμο της DSLR και θεωρείται καλό.

Για την τιμή που λες, πάρτην με κλειστά τα μάτια (δεν το συζητάω).
Θα σου μάθει πολλά, και μετά από καιρό (όταν θα βρίσκεσαι σε προχωρημένο στάδιο) μπορείς να κοιτάξεις για κάτι καλύτερο.

Μην ξεχνάς ότι η σημαντικότερη διαφορά Compact/DSLR είναι στο μέγεθος του αισθητήρα, άρα και στην ποιότητα της φωτογραφίας (+ ότι έχεις την επιλογή να αλλάζεις φακούς).

Προσωπικά π.χ. σήμερα δεν θα έπαιρνα την D80. Είναι πλέον "γερασμένο" μοντέλο και θα προσανατολιζόμουνα στην D90 (το σκέφτομαι για να είμαι ειλικρινής).



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Δεκ 2008, 15:01:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mάνθο το πακέτο της D40 το πήρα και εγώ... Χτύπα το, στην τιμή που έρχεται είναι πολύ καλή ευκαιρία... Wink


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Επόμενη
Σελίδα 2 από 17

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,194s (PHP: 63% - SQL: 37%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on