PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Γδαρσίματα/επισκευή/ισιωμα/βάψιμο ζαντών
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
kostasvti (kost@s)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 207 rallye

Ένταξη: 25 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 316
Τόπος: Περιστερι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 05 Δεκ 2009, 16:03:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Του πηγα το αμαξι για ισιωμα ζαντας και αφου τα ξεζανταρει που τα ξεζανταρει του πηγα και μιατετραδα καινουρια και του λεω αφου τις ισωσει να βαλει τα καινουρια και ετσι εκανε αλλα χωρις ζυγοσταθμιση.
αρα λοιπον σε 100χλμ θελω ζυγοσταθμιση για να ειναι πενα ε? γιατι σημερα μετα τον πετα στην καβαλας στα 130 ετρεμε παλι και ξενερωσα..


φωτογραφία (1)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 05 Δεκ 2009, 19:59:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λογικο...
αλλα και να σου εκανε σημερα ζυγοσταθμιση ισως μετα από κάποια χιλιόμετρα να ξαναετρεμε, λιγότερο σε σχεση με τωρα, αλλα πολυ πιθανο να το καταλαβαινες
κανε υπομονη μερικα km και πηγαινε μετα για ζυγοσταθμιση και θα εισαι τζετ


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την MEMsound στις Κυρ 06 Δεκ 2009, 01:55:49, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
GeoMel 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207GT

Ένταξη: 18 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 73
Τόπος: θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Δεκ 2009, 19:45:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπον σημερα αλλαξα την μια ροδα με την ρεζερβα μεχρι να γινει η αλλαγη των ελαστικων μου (αναμενεται σε κανενα 10μερο) λογω του οτι εχανε αερα απο ενα σημειο του παλιου ελαστικου. Οταν ομως εβγαλα το παλιο ελαστικο προσεξα 2 μικρες ρωγμες στην μεσα πλευρα της ζαντας (περιπου 1-2 εκατοστα η καθεμια). Θα πρεπει να ανησυχω , επισκευαζεται, η θα πρεπει να παω στο ακρο της αλλαγης ζαντων? Ρωταω γιατι με επισκευες ζαντων δεν εχω ιδιαιτερες γνωσεις. Ευχαριστω εκ των προτερων!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kane (Σταύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


SL 55 AMG

Ένταξη: 01 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3238
Τόπος: στο συνεργείο...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 18 Ιαν 2010, 22:38:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδες μια ερωτηση...

Πηγα κι εφτιαξα μια σπιντλαιν 2108, η οποια ειχε ψιλοτετραγωνιστηκε.Εκανε δηλ μια "κουρμπα" καθετα στην ακτινα της κι ψιλοραγισε στο εσω/εξω χειλος.

Ο μαστορας μου ζητησε 40ε.

Ειναι πολλά ή οχι? με τις τιμές που εχω ακουσει παντως μου φανηκαν υπερβολικα.

Βεβαια απτη στιγμή που δεν ρωτησα ποσο κάνει εξαρχης καλά να πάθω.

(θα ζητησω απόδειξη για σπάσιμο Razz ).


Kane + Steve VS 2kg αρνίσιο παϊδάκι, σημειώσατε 1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 18 Ιαν 2010, 22:51:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σκετο ισιωμα?


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
kane (Σταύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


SL 55 AMG

Ένταξη: 01 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3238
Τόπος: στο συνεργείο...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Ιαν 2010, 12:03:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μανθο προφανως θα την κολλησε και καπου...γιατι οπως σου ειπα ηταν ραγισμενη λιγο.


Kane + Steve VS 2kg αρνίσιο παϊδάκι, σημειώσατε 1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Ιαν 2010, 12:43:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αρα (μετα την κολληση) τορνο για να λειανει την κολληση και αμμοβολη και βαψιμο απο πάνω?

αν ολα αυτα μια χαρα ειναι η τιμη
και εδω Αθηνα τοσο ζητανε (για 4άδα τοπικη επισκευη "σενιαρισμα" / βαψιμο ~200ε)


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
kane (Σταύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


SL 55 AMG

Ένταξη: 01 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3238
Τόπος: στο συνεργείο...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Ιαν 2010, 14:46:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
αρα (μετα την κολληση) τορνο για να λειανει την κολληση και αμμοβολη και βαψιμο απο πάνω?

αν ολα αυτα μια χαρα ειναι η τιμη
και εδω Αθηνα τοσο ζητανε (για 4άδα τοπικη επισκευη "σενιαρισμα" / βαψιμο ~200ε)


μανθο δεν γνωριζω αν εκανε ολα αυτα...Δεν κατεβηκα ακομη θεσνικη να την παρω.
Εχω αλλες 2 που μου ειπε ο ζαντας μου οτι θελουν ισιωμα,αλλα μου πε επισης πως με τη ζυγοσταθμιση δεν θα εχουν προβλημα.

Να τις ισιωσω κι αυτες η οχι? (φυσικα αν ειναι να δωσω 80ε για 2 ζαντες ουτε για αστειο,τι στιγμη που τις αγορασα 100ε Rolling eyes ).


Kane + Steve VS 2kg αρνίσιο παϊδάκι, σημειώσατε 1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Ιαν 2010, 17:37:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αλλο ισιωμα
αλλο "επισκευή"

αν απλά μια ζάντα την ζέστανε+την χτυπησε+την ισιωσε+ αντε και λιγο στον τορνο για το φινιρισμα τοτε τα 40 ειναι πολλα - κανονικα κάνα 25άρι ευρω -μαξ 30ε επρεπε να σου ζητησει

αν εκανε οτι εγραψα στο προυγουμενο ποστ με βαψιμο κλπ τοτε ειναι "καλα" Wink



εξαρταται για ποιες ζαντες μιλάμε και τι εχεις σκοπό να τις κάνεις.
κατα καιρους εχω δόσει:
πχ 200ε για 4άδα ζάντες για επισκευή/βάψιμο = σαν καινουργιες
ή πχ απλά 50ε για πχ ισιωμα 2 ζαντών από αλακισμενο πεσιμο σε λακουβα
ή πχ κάνα 50άρι για απλό βάψιμο με σπρει
κλπ κλπ...

το θεμα ειναι τι εχεις στο μυαλο σου... απο πλευρας χρησης αλλα και αισθητικής/εμφανισης Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
bab2112 (Μπαμπης)
Μέλος
Μέλος


πολλα ποδηλατα

Ένταξη: 27 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 120
Τόπος: shovelville

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Ιαν 2010, 19:08:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλα απο θεμα αισθητικης δεν νομιζω να κοφτεται τοσο αλλα κ απο λειτουργικης αποψης, σταυρε ναναι καλα οι ζαντες να σπανε οσο ειναι φθηνες γιατι κατι πρεπει να σπασει...


βρουμ βρουμ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
karaflas (Makis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 1.4 8V XS

Ένταξη: 28 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 5

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Απρ 2010, 15:49:31    Θέμα δημοσίευσης: επισκευη ζαντων Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα σε ολους εγω πηγα σε ενα βουλκανιζατερ στον αγιο δημητριο επισκευη και βαψυμο 230 ακριβα η φτηνα θελω τη γνωμη σας
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
stratos gti 
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


peugeot 106 gti

Ένταξη: 10 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 215
Τόπος: katw ap to livadi

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Μάϊ 2010, 23:02:32    Θέμα δημοσίευσης: Επισκευές Ζαντών Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εχει κανεις καποιον να μ στειλει...??? εχω μια ζαντα μονο και ειναι πολυ λιγο στραβη. τιμες περιπου και χρονο ???? Από θεσσαλονικι μονο. .... ευχαριστω πολυ!!!

Έχει επεξεργασθεί από τον/την stratos gti στις Παρ 28 Μάϊ 2010, 16:12:11, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
GeoMel 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207GT

Ένταξη: 18 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 73
Τόπος: θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Μάϊ 2010, 00:28:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εχει εναν μαστορα κοντα στο παλατακι (παοκ), που του ειχα παει και εγω τη δικια μου οταν ειχε στραβωσει. Λογικα σε 1-2 μερες ειναι ετοιμη (εμενα μου ειχε κανει 1 μερα). Και τιμη ειχα πληρωσει αν θυμαμαι καλα 40-50 ευρω (βεβαια δεν ξερω αναλογα και με τη ζημια).
Το συνεργειο του ειναι οπως εισαι στο δρομο του φοινικα για αεροδρομιο στριβεις απο το φαναρι αριστερα για να πας προς το παλατακι και στο πρωτο στενο αριστερα. Ειναι ενας παππους ο οποιος ειχε συνεργειο στη δελφων και τωρα πηγε εκει.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
stratos gti 
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


peugeot 106 gti

Ένταξη: 10 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 215
Τόπος: katw ap to livadi

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Μάϊ 2010, 00:36:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πιο παλια ειχα πληρωσει για 2 50ε!!! αλλα εμενα ειναι 15αρες ισως γι αυτο εσενα να σου πηρε τοσο λογικα φορας 17 .....δεν ξερω αν παει με το μεγεθος......μου κανε 4 ωρες ν τ φτιαξει....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
stratos gti 
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


peugeot 106 gti

Ένταξη: 10 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 215
Τόπος: katw ap to livadi

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Μάϊ 2010, 16:12:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κανεις????
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
abaleo (stathis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Pug 206 1.6 (16V) GTi (2005)

Ένταξη: 04 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 890
Τόπος: Καλλιθέα - Πάτρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 22 Ιούν 2010, 14:09:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φίλος με καινούριο γκολφ είχε την ατυχία να το βρει καλλιτεχνημένο..
η ζάντα έγινε έτσι:




γνωρίζετε αν επισκευάζεται ή αν πρέπει να πάει για καινούρια ζάντα?
σε ερωτήσεις σε μάστορες λάβαμε ποικίλες απαντήσεις
λένε ότι λόγω διχρωμίας και επειδή μπροστά είναι γυαλισμένο αλουμίνιο και όχι βαμμένο δεν φτιάχνεται εύκολα


---
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
ParisMcridis (paris)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4(16v) & 207rc II

Ένταξη: 26 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 979

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Σεπ 2010, 10:24:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κοιταζω μια τετραδα μεταχειρησμενες team dynamics 1 17χ7 για το rc.
1 θελουν βαψημο γιατι εχουν πολλα χτυπηματα...οποτε θα γινουν κ μαυρες Smile .Ποιον προτεινετε για βαψημο?
2 αν θελουν λιγο ισιωμα μετα την επισκευη θα ειναι σα καινουργιες η θα κανουν τιποτα περιεργα?
3 Ηταν φορεμενες σε 206 οποτε τι offset ειναι γιατι αυτος που τις εχει δε ξερει...κ πως μπορω να το μαθω αν πχ δεν ειναι το μαμα offset του 206 τι ειναι?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Σεπ 2010, 10:43:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

1 και 2 -> Πεττας και θα κανεις την δουλεια σου μια χαρα
3) το 206 εχει ετ 28 (στις 15", 16" και 17"). Οι 17" td αν δεν κανω λαθος εβγαιναν σε ετ 25 και 15. οτι και να ειναι σου κανουν...και μακαρι να ειναι ετ15... Wink Wink Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
ParisMcridis (paris)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4(16v) & 207rc II

Ένταξη: 26 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 979

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Σεπ 2010, 10:47:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Thanks.Κ εγω αυτο θελω το 15.. Very happy Very happy αλλα πως θα το καταλαβω τι offset ειναι?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Σεπ 2010, 10:59:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εεε διαβάζοντάς το...
...το γραφει πανω της ειτε απο μεσα ειτε απ εξω... "ΕΤ τοσο"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Επόμενη
Σελίδα 9 από 11

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1317s (PHP: 69% - SQL: 31%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on