PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Γδαρσίματα/επισκευή/ισιωμα/βάψιμο ζαντών
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
ice gus (ΚΩΣΤΑΣ)
Μέλος
Μέλος


206 1.6(8v)xs 2000

Ένταξη: 17 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 116
Τόπος: ΕΞΑΡΧΕΙΑ-ΕΛΕΥΣΙΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Δεκ 2002, 10:15:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΙΚΕΛ ΟΠΩΣ ΑΠΟ ΤΗ ΜΑΜΑ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΑΠΟ
ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΕΓΙΝΑΝ ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ ΟΠΩΣ ΟΤΑΝ ΤΙΣ ΦΟΡΕΣΑ. ΑΝ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΕΠΑΝΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕ ΤΟ ΑΡΧΙΚΟ ΒΑΨΙΜΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΑΨΟΓΕΣ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΑΝΙΚΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ. ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΦΤΙΝΟΤΕΡΑ ΟΛΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΥΣΙΜΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
alxdr74 (αλεξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot 307 1.4 XS

Ένταξη: 11 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 491
Τόπος: GREECE

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Δεκ 2002, 11:23:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΚΩΣΤΑΣ έγραψε:
ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΙΚΕΛ ΟΠΩΣ ΑΠΟ ΤΗ ΜΑΜΑ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΑΠΟ
ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΕΓΙΝΑΝ ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ ΟΠΩΣ ΟΤΑΝ ΤΙΣ ΦΟΡΕΣΑ. ΑΝ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΕΠΑΝΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕ ΤΟ ΑΡΧΙΚΟ ΒΑΨΙΜΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΑΨΟΓΕΣ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΑΝΙΚΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ. ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΦΤΙΝΟΤΕΡΑ ΟΛΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΥΣΙΜΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑ!


Οσο για τα καυσιμα, τιμη απο shell που βαζω: 0,64 απλη αμολυβδη και 0,73 super αμολυβδη! Smile Υπάρχει ποιο φθηνή?




Peugeot...The drive of your life
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
t69sniper 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206cc

Ένταξη: 16 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 12

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 10 Μάρ 2003, 21:10:22    Θέμα δημοσίευσης: Χτυπημένες ζάντες Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pedes, exo ktipisi tis zantes se pezodromio me apotelesma na gdar8oun. Ine alouminiou! Iparxi kapia alifi i kapios tropos gia na tis episkeuaso?
TY
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 11 Μάρ 2003, 00:44:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σε 3 ΜΙΚΡΑ γδαρσιματα που ειχα στις δικες μου - επαναλαμβανω ΜΙΚΡΑ δηλ. 1-1.5 εκατοστα σε μηκος, χρησιμοποιησα λιγο απο το σπρευ που ειχα βαψει τη σιτα μου.
Ειναι σπρευ για μεταλλα χρωματος ασημι φυσικα.
προσεκτικα με μια μπατονετα "εβαψα" το γδαρσιμο και μπορω να πω πως το αποτελεσμα ειναι ικανοποιητικο, δεν φαινεται σχεδον τιποτα.
Τωρα σε μεγαλα γδαρσιματα δεν ξερω πως θα φαινεται.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
PoLiThS (Νικόλας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


306 Cabriolet 1.6 Full (2001)

Ένταξη: 15 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 841
Τόπος: Κατηχώρι Πορταριάς Βόλος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 11 Μάρ 2003, 03:04:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν εχουν χτυπησει και εχουν στραβώσει (πραγμα που θα δείς στην ζυγοστάθμιση) θα πρέπει να προβείς σε επισκευή τους (γινεται!!!) και ωαφή τους... τωρα για κόστος... πρεπει να ρωτήσεις παντως....




Le Tavernier....

Η Κουλαρα Ποτε δεν πεθαίνει δεν την σκιάζει φοβέρα καμια.. μονο λίγο καιρο ξαποσταίνει και ξανα προς τα γκαζια τραβα τραβα τραβα και ξανα προς τα γκαζια τραβααααα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
XASOS 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


ΒMW 525

Ένταξη: 10 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 86

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 12 Μάρ 2003, 10:21:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

PoLiThS έγραψε:
Αν εχουν χτυπησει και εχουν στραβώσει (πραγμα που θα δείς στην ζυγοστάθμιση) θα πρέπει να προβείς σε επισκευή τους (γινεται!!!) και ωαφή τους... τωρα για κόστος... πρεπει να ρωτήσεις παντως....

το κόστος είναι περίπου 20Ε η μία ζάντα για ίσιωμα και βάψιμο.... αυτό που αναρωτιέμαι όμως είναι αν τις ισιώνεις συχνά δεν χάνουν την ακαμψία τους???
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
PoLiThS (Νικόλας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


306 Cabriolet 1.6 Full (2001)

Ένταξη: 15 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 841
Τόπος: Κατηχώρι Πορταριάς Βόλος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 12 Μάρ 2003, 12:29:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

XASOS έγραψε:
PoLiThS έγραψε:
Αν εχουν χτυπησει και εχουν στραβώσει (πραγμα που θα δείς στην ζυγοστάθμιση) θα πρέπει να προβείς σε επισκευή τους (γινεται!!!) και ωαφή τους... τωρα για κόστος... πρεπει να ρωτήσεις παντως....

το κόστος είναι περίπου 20Ε η μία ζάντα για ίσιωμα και βάψιμο.... αυτό που αναρωτιέμαι όμως είναι αν τις ισιώνεις συχνά δεν χάνουν την ακαμψία τους???


Την Στεγανοτητα που την πας ?




Le Tavernier....

Η Κουλαρα Ποτε δεν πεθαίνει δεν την σκιάζει φοβέρα καμια.. μονο λίγο καιρο ξαποσταίνει και ξανα προς τα γκαζια τραβα τραβα τραβα και ξανα προς τα γκαζια τραβααααα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 12 Μάρ 2003, 13:12:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

XASOS έγραψε:
PoLiThS έγραψε:
Αν εχουν χτυπησει και εχουν στραβώσει (πραγμα που θα δείς στην ζυγοστάθμιση) θα πρέπει να προβείς σε επισκευή τους (γινεται!!!) και ωαφή τους... τωρα για κόστος... πρεπει να ρωτήσεις παντως....

το κόστος είναι περίπου 20Ε η μία ζάντα για ίσιωμα και βάψιμο.... αυτό που αναρωτιέμαι όμως είναι αν τις ισιώνεις συχνά δεν χάνουν την ακαμψία τους???


Εγώ την δικιά μου, μετά από ένα χτύπημα σε λακούβα, την είχα πάει για επισκευή (23 ευρώ)...
Με παρόμοιο κόστος, πιστεύω οτι μπορείς να τις βάψεις και να τις κάνεις σαν καινούργιες...
Υπάρχει όμως και το αλλά...
Οι ζάντα χάνει την ακαμψία της και είναι πλέον πιο ευπαθείς στις ...στενές επαφές με τις λακούβες...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Vasso (Βάσω)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 09 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 395
Τόπος: Fortaleza - Brasil (Νέα Σμύρνη)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 12 Μάρ 2003, 13:17:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

20 ΕΥΡΩ Question Question 23 ΕΥΡΩ Question Question
ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΠΛΗΡΩΣΑ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ 40 Shocked Shocked
Μήπως μπορείτε να μου πείτε που τις φτιάχνετε να ξέρω για την επόμενη φορά ??? έχω κάτι γρατζουνιές σε μια και θα ήθελα να την πάω για βάψιμο. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad


Fortaleza !!

Ο ήλιος καίει .....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Rally (Γιάννης)
Μέλος
Μέλος


106 RALLYE 16v

Ένταξη: 15 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 138
Τόπος: Καλλιθεα-Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 12 Μάρ 2003, 13:44:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vassop26 έγραψε:
20 ΕΥΡΩ Question Question 23 ΕΥΡΩ Question Question
ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΠΛΗΡΩΣΑ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ 40 Shocked Shocked
Μήπως μπορείτε να μου πείτε που τις φτιάχνετε να ξέρω για την επόμενη φορά ??? έχω κάτι γρατζουνιές σε μια και θα ήθελα να την πάω για βάψιμο. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad


βασσω 20 ευρω στον χοιμε την εφτιαξα εγω μετα απο λακουβα δυνατη που την εκανε πενταγωνη!!!δεν ξερω αν γνωριζεις ο χοιμες εχει και καταστημα στην θησεως λιγο πριν τον κωτσοβολο με ζαντες


SPEED AND TURN!!!

DO YOU SPEAK RALLYE???
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vasso (Βάσω)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 09 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 395
Τόπος: Fortaleza - Brasil (Νέα Σμύρνη)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 12 Μάρ 2003, 13:59:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
βασσω 20 ευρω στον χοιμε την εφτιαξα εγω μετα απο λακουβα δυνατη που την εκανε πενταγωνη!!!δεν ξερω αν γνωριζεις ο χοιμες εχει και καταστημα στην θησεως λιγο πριν τον κωτσοβολο με ζαντες


Το ξέρω , από εκεί πήρα τις ζάντες μου και μεγάλη βλακεία που δεν την πήγα εκεί ...


Fortaleza !!

Ο ήλιος καίει .....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Ntinos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Saxo Vts-206 QUIKSILVER

Ένταξη: 14 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 417

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 15 Μάρ 2003, 19:42:10    Θέμα δημοσίευσης: Re: Xtipimenes Zantes! :(( Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

t69sniper έγραψε:
Pedes, exo ktipisi tis zantes se pezodromio me apotelesma na gdar8oun. Ine alouminiou! Iparxi kapia alifi i kapios tropos gia na tis episkeuaso?
TY


αν πας τις ζαντες σου για επισκευη και βαψιμο να ξερεις οτι πρεπει να τις πας και τις 4 γιατι αν βαφτει η μια θα φενεται και οποτε μετα ακουμπας πεζοδρομιο θα ξεκολαει το χρωμα+οτι θα χασουν την αρχικη λαμψη που εχουν.εγω σου συνιστω να τις αφησεις ως εχουν.μπορει η βαφη να ειναι μεταλλικη αλλα παρτο κιαλλιως.ενα αμαξι που βαφεται ειναι ποτε το ιδιο με την βαφη του εργοστασιου?οχι,αρχικα φενεται ενταξει αλλα με το περασμα του χρονου και τα χτυπηματακια η βαφη φευγει ευκολα και θαμπωνει.οσο για το ισιωμα αυτο εξαρταται αποκλειστικα απο τις ιδιοτητες του κραματος.πολυ προχειρα σου λεω μια πολυ ανθεκτικη ζαντα που δεν στραβωνει ευκολα (μεγαλη ελαστικη περιοδο παραμορφωσης)οταν υποστει πλαστικη παραμορφωση (μονιμο στραβωμα) ειναι πολυ κοντα στο σημειο 'cracking'.αν το κραμα εχει μικρη περιοδο ελαστικης και μεγαλη πλαστικης (δηλ δεν φτανει στο σημειο 'cracking' ευκολα) μπορει να επιδιορθωθει αλλα μετα ειναι και ευκολοτερο να ξαναστραβωσει.συμπερασμα?για να εισαι παντα σιγουρος αγοραζεις ζαντες τις 1ης περιπτωσης και τις αλλαζεις οταν γινεται η στραβη οσο και ασχημο να ειναι για το πορτοφολι σου.τετοια κραματα ειμαι σιγουρος οτι χρησιμοποιει η momo.για αλλες μαρκες δεν εχω γνωση.γιαυτο και οι 'μαγκες' στα βουλκανιζατερ σου λενε οτι ειναι οι χειροτερες ζαντες και τσαμπα τα λεφτα.βεβαια στον αντιποδα αμα σπασει η ζαντα εν κινησει ειναι μειωμενη ασφαλεια ενω μια στραβη δεν θα σε επιρεασει το ιδιο.απτην αλλη η momo επειδη το ξερει και ειναι 'γατες' το marketing team δεν πουλανε μονες ζαντες παρα μονο κατοπην παραγγελλειας και περιμενεις με την ρεζερβα εσυ.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 10 Απρ 2003, 12:28:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φοραω τις 15" ζαντες της Allesio. ειναι χρωματος ασημι.
τις εχω εδω και 16 μηνες τωρα και τις προσεχω οσο μπορω.αυτο σημαινει πως σε καθε πλυσιμο που κανω στο 206 πλενω και τις ζαντες.
Εδω και 1-2 εβδομαδες παρατηρησα πως στην περιοχη των μπουλωνιων - μεσα στις τρυπες εχει αρχισει και ξεφλουδιζει το στρωμα με το οποιο εχουν επιχρυστει.
Χθες κατα το πλυσιμο ειδα οτι το ξεφλουδισμα επεκτεινεται γυρω απο τις τρυπες των μπουλωνιων απο την εξω πλευρα .
ετσι οπως παει σε λιγο θα ξεφλουδισουν παρα πολυ!!!
Που μπορει να οφειλεται αυτο ;;;
1. στην πολυκαιρια-φυσικη φθορα;
2. στα σκυλια που οι ηλιθιοι ιδιοκτητες τους (το 99.9% αυτων) τα βαζουν να κατουρανε τις ροδες των αυτοκ/των μας ;;;
3. στο συχνο πλυσιμο ;
4. στην κακη ποιοτητα της ζαντας η του επιχρυσματος ;;

για πειτε καμια ιδεα ;;

φανταζομαι οτι μπορουμε να επισκευασουμε το ξεφλουδισμα αν τις βουτηξουμε σε μπανιο οπου θα ξανα-επιχρυσθουν. ποιος το κανει αυτο και ποσο αραγε κοστιζει ;;;


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
StAkIS (Χρήστος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 29 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 110
Τόπος: Αργυρούπολη,Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Απρ 2003, 23:07:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DimiP έγραψε:
Φοραω τις 15" ζαντες της Allesio. ειναι χρωματος ασημι.
τις εχω εδω και 16 μηνες τωρα και τις προσεχω οσο μπορω.αυτο σημαινει πως σε καθε πλυσιμο που κανω στο 206 πλενω και τις ζαντες.
Εδω και 1-2 εβδομαδες παρατηρησα πως στην περιοχη των μπουλωνιων - μεσα στις τρυπες εχει αρχισει και ξεφλουδιζει το στρωμα με το οποιο εχουν επιχρυστει.
Χθες κατα το πλυσιμο ειδα οτι το ξεφλουδισμα επεκτεινεται γυρω απο τις τρυπες των μπουλωνιων απο την εξω πλευρα .
ετσι οπως παει σε λιγο θα ξεφλουδισουν παρα πολυ!!!
Που μπορει να οφειλεται αυτο ;;;
1. στην πολυκαιρια-φυσικη φθορα;
2. στα σκυλια που οι ηλιθιοι ιδιοκτητες τους (το 99.9% αυτων) τα βαζουν να κατουρανε τις ροδες των αυτοκ/των μας ;;;
3. στο συχνο πλυσιμο ;
4. στην κακη ποιοτητα της ζαντας η του επιχρυσματος ;;

για πειτε καμια ιδεα ;;

φανταζομαι οτι μπορουμε να επισκευασουμε το ξεφλουδισμα αν τις βουτηξουμε σε μπανιο οπου θα ξανα-επιχρυσθουν. ποιος το κανει αυτο και ποσο αραγε κοστιζει ;;;


Σε απόπειρα κλοπής ίσως;;;!! Sad Sad (Βλέπε εμένα!!)

Μπορούν να φτιαχτούν με αμμοβολή, κόστος γύρω στα 50 € /ζάντα!!!




206 Θαύματα Του Κόσμου Σε Ενα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Απρ 2003, 01:28:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

StAkIS έγραψε:
DimiP έγραψε:
Φοραω τις 15" ζαντες της Allesio. ειναι χρωματος ασημι.
τις εχω εδω και 16 μηνες τωρα και τις προσεχω οσο μπορω.αυτο σημαινει πως σε καθε πλυσιμο που κανω στο 206 πλενω και τις ζαντες.
Εδω και 1-2 εβδομαδες παρατηρησα πως στην περιοχη των μπουλωνιων - μεσα στις τρυπες εχει αρχισει και ξεφλουδιζει το στρωμα με το οποιο εχουν επιχρυστει.
Χθες κατα το πλυσιμο ειδα οτι το ξεφλουδισμα επεκτεινεται γυρω απο τις τρυπες των μπουλωνιων απο την εξω πλευρα .
ετσι οπως παει σε λιγο θα ξεφλουδισουν παρα πολυ!!!
Που μπορει να οφειλεται αυτο ;;;
1. στην πολυκαιρια-φυσικη φθορα;
2. στα σκυλια που οι ηλιθιοι ιδιοκτητες τους (το 99.9% αυτων) τα βαζουν να κατουρανε τις ροδες των αυτοκ/των μας ;;;
3. στο συχνο πλυσιμο ;
4. στην κακη ποιοτητα της ζαντας η του επιχρυσματος ;;

για πειτε καμια ιδεα ;;

φανταζομαι οτι μπορουμε να επισκευασουμε το ξεφλουδισμα αν τις βουτηξουμε σε μπανιο οπου θα ξανα-επιχρυσθουν. ποιος το κανει αυτο και ποσο αραγε κοστιζει ;;;


Σε απόπειρα κλοπής ίσως;;;!! Sad Sad (Βλέπε εμένα!!)

Μπορούν να φτιαχτούν με αμμοβολή, κόστος γύρω στα 50 € /ζάντα!!!


ευχαριστω αλλα δεν δινω 200Ε για αμμοβολη...
δεν τα τρωω παστουλες, να μου μεινει κι η γλυκα.... Laughing οπως λεει κιενας φιλος...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
pezomania (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.6 16V

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1231
Τόπος: Mandra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Απρ 2003, 07:34:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μάλλον Δημήτρη, σε μέτρια ποιότητας επιχρύστοσης ή αν τις έχεις ΄βγάλει σε κανένα ζαντάδικο ή βουλκανιζατερ, μπορεί αυτός που πήγε να στις βγάλει με το πιστόλι, να τις χτύπησε και να αρχίσει τώρα να σου ξεφλουδίζει.


Η ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ ΕΛΚΕΙ ΤΗΝ ΑΤΕΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Απρ 2003, 18:33:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pezomania έγραψε:
Μάλλον Δημήτρη, σε μέτρια ποιότητας επιχρύστοσης ή αν τις έχεις ΄βγάλει σε κανένα ζαντάδικο ή βουλκανιζατερ, μπορεί αυτός που πήγε να στις βγάλει με το πιστόλι, να τις χτύπησε και να αρχίσει τώρα να σου ξεφλουδίζει.


αυτο ακριβως κιεγω φοβαμαι γιατι καπως ετσι εγινε!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
zzzleepy (Μαύρος Χέλωνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 06 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1289
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Μάϊ 2003, 00:07:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στο τρακάρισμα που είχα πρόσφατα η μια ζάντα μου στράβωσε και έσπασε σε ένα σημείο. Στην αρχή έλεγα να την επισκευάσω και να την κρατήσω αλλά είχα τις αμφιβολίες μου. Εν τω μεταξύ το λάστιχο δεν έπαθε ΤΙΠΟΤΑ! (Potenza RE720). Τελικά πήρα μια καινούρια όμως έδωσα και την παλιά για επισκευή ώστε να την έχω σαν ρεζέρβα (αλήθεια θα χωρέσει στη θέση της μαμίσιας στη ρεζέρβα;). Κόστος: 50Ε μαζί με μεταχειρισμένο λάστιχο...




Για όλο τον κόσμο είσαι κάποιος... για κάποιον είσαι όλος ο κόσμος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
teoman (Τεό)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


C230 Sport Coupe Kompressor

Ένταξη: 19 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 2143
Τόπος: Jurassic Park

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Μάϊ 2003, 10:03:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

zzzleepy έγραψε:
Στο τρακάρισμα που είχα πρόσφατα η μια ζάντα μου στράβωσε και έσπασε σε ένα σημείο. Στην αρχή έλεγα να την επισκευάσω και να την κρατήσω αλλά είχα τις αμφιβολίες μου. Εν τω μεταξύ το λάστιχο δεν έπαθε ΤΙΠΟΤΑ! (Potenza RE720). Τελικά πήρα μια καινούρια όμως έδωσα και την παλιά για επισκευή ώστε να την έχω σαν ρεζέρβα (αλήθεια θα χωρέσει στη θέση της μαμίσιας στη ρεζέρβα;). Κόστος: 50Ε μαζί με μεταχειρισμένο λάστιχο...


Κάτσε,επειδή το λέγαμε,50Ε πήρες ζάντα αλουμινίου σαν την παλιά σου ή τόσο ήταν το κόστος επισκευής της χτυπημένης?


Ότι αξίζει πονάει... Και είναι δύσκολο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
zzzleepy (Μαύρος Χέλωνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 06 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1289
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Μάϊ 2003, 10:37:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η καινούρια ζάντα με το προηγούμενο λάστιχο είχε 150Ε. 50Ε έχει η επισκευή της παλιάς με ένα μεταχειρισμένο λάστιχο.

Αλήθεια θα χωράει στο χώρο της ρεζέρβας ή καλύτερα να μην την κουβαλάω μαζί μου;




Για όλο τον κόσμο είσαι κάποιος... για κάποιον είσαι όλος ο κόσμος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Επόμενη
Σελίδα 2 από 11

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2013s (PHP: 83% - SQL: 17%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on