PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 gt αλλαγη ταχυτητων
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
baden (baden)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207gt

Ένταξη: 30 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 25

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Απρ 2008, 22:52:19    Θέμα δημοσίευσης: 207 gt αλλαγη ταχυτητων Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μολις εφτασα τα 1100km και σχεδον παντα απο 3η σε 4η νοιωθω ενα μαγκωμα σα να θελει περισοττερη δυναμη.Ειναι φυσιολογικο?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Απρ 2008, 15:11:06    Θέμα δημοσίευσης: Re: 207 gt αλλαγη ταχυτητων Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

baden έγραψε:
μολις εφτασα τα 1100km και σχεδον παντα απο 3η σε 4η νοιωθω ενα μαγκωμα σα να θελει περισοττερη δυναμη.Ειναι φυσιολογικο?

ολες οι αλλαγες γινοντε σε 2 φασεις Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Απρ 2008, 16:33:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

E Γ Γ Υ Η Σ Η
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Jim207GT (Δημήτρης)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 23 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1174
Τόπος: Βύρωνας Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 12 Μάϊ 2008, 13:37:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικά ενώ το γνωστό γρατσούνισμα της αλλαγής 1ης σε 2ας ακουγώταν μόνο πάνω από τις 5.500rpm την Πέμπτη που μας πέρασε και αφού έφυγα από το Club γ***ηκε ο Δίας. Τώρα γρατσουνάει από τις 3.000rpm και πάνω ακόμα και με πολύ αργή αλλαγή(Αχχχ το ματιάσατε ρεμάλια.... Very happy ). Για να προλάβω σχόλια όχι δεν το πίεσα καθόλου μιας και γνώριζα καλά το πρόβλημα και μετα τα 2-3 πρώτα γρατσουνίσματα είχα σταματήσει να κάνω γρήγορες αλλαγές χώρια ότι από τα 5.000χλμ είχα βάλει ELF TRP. Μάλλον ήρθε η ώρα του Sad
Τέλος πάντων πήγα σε εξουσιοδοτημένο την παρασκευή, όπου μου λένε "μπά δεν το έχουμε ξανακούσει σε άλλο..." καλά μας δουλεύουνε σκέφτομαι, δεν δίνω βάση και τελικά θα αλλάξουν συνχρονιζέ και κάποια γρανάζια τα οποία όμως δεν υπάρχουν και θα περιμένω καμια 10αριά μέρες. Τώρα μία ερώτηση για όποιον γνωρίζει υπάρχει τίποτα καλύτερο(συνχρονιζέ γρανάζια PS) να βάλω σε αυτό το σασμάν(BE αν δεν κάνω λάθως) καθώς και κάποιο άλλο γρανάζι 5ης μπάς και μακρύνει λίγο. Το λέω αυτό μιάς και θα το ανοίξουν που θα το ανοίξουν.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 12 Μάϊ 2008, 14:52:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάρε τηλ τον Κόνδωρα και μίλα με Βελιμεζάκη να δεις τι υπάρχει από PS για το ΒΕ σασμάν... Wink 2106894321


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Jim207GT (Δημήτρης)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 23 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1174
Τόπος: Βύρωνας Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Μάϊ 2008, 16:56:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μετά από τηλ. στον Κονδορα δεν υπάρχει τπτ ακόμα για το σασμάν μου Sad
Τόσο διαφορετικό να είναι??
Θα βάλω πάλι τα μαμά και βλέπουμε.
Γνώμη μου άν δεν αλλάξουν τα συνχρονιζέ με PS καθώς και τα γρανάζια 1ης, 2ας με PS και τέλος μία κάτω μόνο βάση μοτερ powerflex δεν πρόκειτε να φτιάξει αυτό το σασμάν.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
myth (Γιαννης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 GT

Ένταξη: 25 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 382
Τόπος: Περιστερι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Μάϊ 2008, 13:15:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ρε παιδες τι εννοειτε γρατζουνισμα??εμενα παντως εχει 4000 χιλιομ και δεν ακουω τπτ...αλλα σχεδον απο την πρωτη μερα που το πηρα με το που εβαζα δευτερα και αφηνα συμπλεκτη ακουγα ενα κλουπ!!!σαν να κου μπωνε η ταχυτητα(συνηθως το κανει οταν ειναι κρυο)...τι να πω.... Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Μάϊ 2008, 14:30:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ προτείνω να ανοίγει ο καθένας ένα topic με το αυτοκίνητο του και την πινακίδα του και να λέμε για τις ταχύτητες και την αλλαγή τους Very happy



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Μάϊ 2008, 15:37:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

myth έγραψε:
ρε παιδες τι εννοειτε γρατζουνισμα??εμενα παντως εχει 4000 χιλιομ και δεν ακουω τπτ...αλλα σχεδον απο την πρωτη μερα που το πηρα με το που εβαζα δευτερα και αφηνα συμπλεκτη ακουγα ενα κλουπ!!!σαν να κου μπωνε η ταχυτητα(συνηθως το κανει οταν ειναι κρυο)...τι να πω.... Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes



ξεκινας τερμα 1η κοφτιαζει καπακια συμπλεκτη δεν αφηνεις γκαζι βαλε 2α κ θα δεις Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
myth (Γιαννης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 GT

Ένταξη: 25 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 382
Τόπος: Περιστερι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 23 Μάϊ 2008, 20:31:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αα τωρα καταλαβα τι λετε...ναι κλασσικο...στανταρ πραματα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Jim207GT (Δημήτρης)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 23 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1174
Τόπος: Βύρωνας Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 23 Μάϊ 2008, 21:50:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σήμερα το πήρα το αμάξι! Ένα μεγάλο μπράβο στα παιδιά στην Oscar, εχθές το πρωί τους το άφησα σήμερα κατα τις 11 ήταν κομπλέ. Πρώτες εντυπώσεις όλα μιά χαρά και πώς να μην είναι αφού αλλάχτηκαν γρανάζια και συνχρονιζέ 1-2ας 3-4ης ρουλεμαν συμπλέκτη και ρουλεμαν άξονα σασμαν, καθώς και οι 2 φλατζες από τα ημιαξόνια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
myth (Γιαννης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 GT

Ένταξη: 25 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 382
Τόπος: Περιστερι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Μάϊ 2008, 10:22:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλες αλλαγες..και με το μαλακο εε?? Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Jim207GT (Δημήτρης)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 23 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1174
Τόπος: Βύρωνας Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Μάϊ 2008, 16:16:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

myth έγραψε:
καλες αλλαγες..και με το μαλακο εε?? Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes

Thanx Johny και πρίν με το μαλακό τις άλλαζα αλλά.......
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
myth (Γιαννης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 GT

Ένταξη: 25 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 382
Τόπος: Περιστερι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Μάϊ 2008, 20:26:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εεε αμα ειναι ετσι καψτες τοτε μπας και στρωσει..... Embarassed Embarassed Embarassed
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Decho13 (Panos)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 206 1.4??? (16v) XS????

Ένταξη: 09 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 56
Τόπος: Αθήνα - Χανιά

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Μάϊ 2008, 20:40:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με το μαλακο τις αλλαζες και το εκανες 407 !!! Αν τις αλλαζεις γα***ας τι θα το κανεις RC???? Laughing Laughing Laughing Laughing


206: O Mπαμπάς Μου Θα Μου Πάρει Rallye!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Jim207GT (Δημήτρης)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 23 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1174
Τόπος: Βύρωνας Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Μάϊ 2008, 20:41:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάντως για να μην νοιώθω μόνος να δείτε τι καλούς φίλους έχω. Ο Stazzy καινούργιο 207cc από 0χλμ δεν έβγαινε η 5η και φόρυβο τρελό η 2άρα(καινούργιο σασμάν από τους Γαλάτες). Και σήμερα ολοκαίνουργιο 308 ενός φίλου έμεινε και με έπαιρνε τηλ να τον μαζέψω. Στα καλά καθούμενα δεν πέρνει 1η-2α, απο 3η και πάνω όλα οκ Shocked. Άρε αθάνατη Peugeot με τα σασμάν σου. Χμμμ μας στέλνουν β' διαλογής οι αλήτες Razz Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Lefter1s RC 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 RC κάποτε

Ένταξη: 22 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 659
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Μάϊ 2008, 14:53:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και εμενα στην αρχη δεν μου εβγαινε η 5η (τις 3 πρωτες φορες σχεδον με τιποτα...), αλλα με τη χρηση εστρωσε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Μάϊ 2008, 16:15:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

χα ....χα.... χα ... μωλις διαβασα για το 308 gt 6αρι κιβωτιο μωλις 45 κιλα...με παρα πολυ καλο κουμπωμα κτλ. γενικα ηταν η 1η φορα που εβλεπα να γραφουν ετσι για γαλλικο σασμαν κ λεει αντεχει μεχρι 27.5 κιλα ροπης αυτο δε μ αρεσε Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
pol 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


207 gt

Ένταξη: 20 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 96
Τόπος: n.penteli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Μάϊ 2008, 18:08:42    Θέμα δημοσίευσης: 207 gt Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

γεια σασ και εμενα κανει αυτο το 8ορυβο απο 1 σε 2 να παω στον κονδορα 8α μου το φτιαξει ειναι μεσα στην εγγυηση


kap pol
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Jim207GT (Δημήτρης)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 23 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1174
Τόπος: Βύρωνας Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Μάϊ 2008, 23:16:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

android έγραψε:
χα ....χα.... χα ... μωλις διαβασα για το 308 gt 6αρι κιβωτιο μωλις 45 κιλα...με παρα πολυ καλο κουμπωμα κτλ. γενικα ηταν η 1η φορα που εβλεπα να γραφουν ετσι για γαλλικο σασμαν κ λεει αντεχει μεχρι 27.5 κιλα ροπης αυτο δε μ αρεσε Laughing


Τι 27.5kg μόνο? Με remap, φίλτρο και κομπλέ εξάτμηση από downpipe δλδ μόνο stg1 θα είναι κοντά στα 30-32kg άχχχ τίποτα από Caterpilar σας βρίσκετε??? Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1279s (PHP: 73% - SQL: 27%) - SQL queries: 14 - GZIP enabled - Debug on