PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - Πρόβλημα με τα φρένα???
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 16 Απρ 2013, 15:33:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Samer έγραψε:

Καποιος ειχε γραψει για αν το αμαξι ειναι 5 ετων κ πανω. Που πηγε?? Το διαβασα χθες το βραδυ τελευταια στιγμη.

Αυτο το κιτ επισκευης το εχουνε στην αντιπροσωπεια η αφτερμαρκετ? Μπορει καποιος να μου πει τιμη δαγκανας πισω για αν δεν επισκευζεται?

Εγω το ειχα γραψει και το διορθωσα. θα σου πω το γιατι. τα 207 απ οτι καταλαβα, φορεσανε δυο εκδοσεις πισω φρένων.

Τα νεότερα φορανε TRW. o δισκος που δινει το servicebox γι αυτα ειναι αυτος με τα 117€. Το κιτ επισκευης κοστίζει 60€.

Τα πρώτα φορανε δαγκάνες BOSCH (αυτες που εχουν στο πισω μερος να προεξέχει ενα μικρο στρογγυλό εξαρτηματακι). για αυτες δινει επιλογή για 2 εκδοσεις δισκων, τον καινουργιο, και τον παλιο με τα 97€ (για ηλικία >=5 Rolling eyes ). το κιτ επισκευης κοστιζει 62€.

Δεν ξερω αν εχουν διαφορα μεταξυ τους οι δισκοι σε χαρακτηριστικά, γιατι οι aftermarket δεν τους διαχωρίζουν. Διαχωριζονται μονο τα τακάκια τα οποια ειναι εμφανως διαφορετικά (TRW/BOSCH).



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Samer (SAM)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207GT GTX

Ένταξη: 04 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 573

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 24 Απρ 2013, 18:39:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Υπαρχει πιθανοτητα το προβλημα να ειναι απο το ABS? και να κολλαει η πισω αριστερι δαγκανα?



"I wish I could see things from your point of view, unfortunately i can't stick my head that far up my ass"!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Απρ 2013, 20:27:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φιλος με C4 πλακωθηκε στα φρενα και αφου σταματησε δεν ξανα ξεκινησε ποτε, ο πισω δεξια τροχος ειχε μπλοκαρει, το προβλημα ηταν στον κατανεμητη της πεδησης, κατι ειχε κολλησει, τωρα το ABS λιγο δυσκολο αν σκεφτεις οτι απλα δεν επιτρεπει στο τροχο να μπλοκαρει.


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Απρ 2013, 20:30:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ABS=EBD


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Samer (SAM)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207GT GTX

Ένταξη: 04 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 573

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Απρ 2013, 00:30:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απο 207CC THP κανουν οι πισω δισκοπλακες και δαγκανες στο GT?



"I wish I could see things from your point of view, unfortunately i can't stick my head that far up my ass"!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Απρ 2013, 00:37:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι, ειναι ίδια.



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Απρ 2013, 00:45:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απλα επειδή και το CC και τα GT/Rallye φορανε δυο εκδόσεις φρενων (ΤRW/BOSCH), δεν ξερω αν υπαρχει συμβατοτητα μεταξυ των 2 τυπων φρενων ως προς το κουμπωμα στα ακρα του αξονα. Δλδ αν ειχες πχ. TRW, αν θα σου κουμπωνουν τα BOSCH. Λογικα δεν θα υπαρχει θεμα.



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Samer (SAM)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207GT GTX

Ένταξη: 04 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 573

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Απρ 2013, 00:58:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

makis106 έγραψε:
Απλα επειδή και το CC και τα GT/Rallye φορανε δυο εκδόσεις φρενων (ΤRW/BOSCH), δεν ξερω αν υπαρχει συμβατοτητα μεταξυ των 2 τυπων φρενων ως προς το κουμπωμα στα ακρα του αξονα. Δλδ αν ειχες πχ. TRW, αν θα σου κουμπωνουν τα BOSCH. Λογικα δεν θα υπαρχει θεμα.


Maki σ'ευχαριστω!



"I wish I could see things from your point of view, unfortunately i can't stick my head that far up my ass"!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
saikoe_39 (Κώστας)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207

Ένταξη: 27 Απρ 2009
Δημοσιεύσεις: 1008
Τόπος: Στο στόκολο.!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Απρ 2013, 02:39:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κανουν η brembo δινει ενα κωδικο για ολα τα 249 χ 9...!

http://bremboaftermarket.com/en/Car_Disc_Catalogue/Catalogue_Search.aspx?PagingIndex=2&SearchMode=Size&IsResult=True&SearchDiameter=249&SearchTH=9&SearchMinTH=7&SearchA=69,2&SearchB=56&SearchC=4


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
Σελίδα 3 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2005s (PHP: 56% - SQL: 44%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on