PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - Πρόβλημα με τα φρένα???
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
red_storm (Γιώργος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 1.4 (16V) Sport Pack (2007)

Ένταξη: 04 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 165

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Ιούν 2008, 00:05:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βρε παίδες να σας ρωτήσω κάτι, τα υγρά φρένα τι χρώμα έχουν?-χαζή ερώτηση!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Ιούν 2008, 17:48:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

red_storm έγραψε:
Βρε παίδες να σας ρωτήσω κάτι, τα υγρά φρένα τι χρώμα έχουν?-χαζή ερώτηση!


τις περισοτερες φορες κιτρινο ψιλο ανοιχτο εχω δει κ φτηνιαρικα που ναι μπλε
το θεμα ειναιο τι dot ειναι πλεον βαζουμε 5.1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
IAKOVOS (iakovos)
Μέλος
Μέλος


307CC 1.6 16 V 2007

Ένταξη: 03 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 173
Τόπος: ΚΡΗΤΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Ιούν 2008, 18:54:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

. Razz


ΓΙΑ ΟΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
red_storm (Γιώργος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 1.4 (16V) Sport Pack (2007)

Ένταξη: 04 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 165

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Ιούν 2008, 00:37:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

android έγραψε:
red_storm έγραψε:
Βρε παίδες να σας ρωτήσω κάτι, τα υγρά φρένα τι χρώμα έχουν?-χαζή ερώτηση!


τις περισοτερες φορες κιτρινο ψιλο ανοιχτο εχω δει κ φτηνιαρικα που ναι μπλε
το θεμα ειναιο τι dot ειναι πλεον βαζουμε 5.1



τι ακριβώς είναι το dot?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Ιούν 2008, 00:40:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

red_storm έγραψε:
Βρε παίδες να σας ρωτήσω κάτι, τα υγρά φρένα τι χρώμα έχουν?-χαζή ερώτηση!


Τσιρλί!



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Ιούν 2008, 21:39:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

red_storm έγραψε:
android έγραψε:
red_storm έγραψε:
Βρε παίδες να σας ρωτήσω κάτι, τα υγρά φρένα τι χρώμα έχουν?-χαζή ερώτηση!


τις περισοτερες φορες κιτρινο ψιλο ανοιχτο εχω δει κ φτηνιαρικα που ναι μπλε
το θεμα ειναιο τι dot ειναι πλεον βαζουμε 5.1



τι ακριβώς είναι το dot?


ειναι η προδιαγραφη
οπως τα λαδια εχουν api sae
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kos_argyris (kostas)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 rc (2008)

Ένταξη: 08 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 256

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 18 Αύγ 2008, 21:08:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συγγνώμη για το off topic, μια ερώτηση μόνο. Δοκίμαζα στο rc το χειρόφρενο εν κινήσει με esp off και το πεντάλ έτρεμε όπως τρέμει το abs. Τι το προκαλεί αυτό? thanks
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Νοέ 2011, 17:09:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μετά απο περίπου 550 χλμ Εγνατία, και ενώ σε όλη τη διαδρομή παίζει να μη χρειάστηκε να πατήσω και καθολου φρένο, στο τέλος της διαδρομής, νιώθω τρέμουλο κατα το φρενάρισμα το οποίο γίνεται αισθητό απο 120->80 χαω περίπου.
Δεν μπορεί να στράβωσα δισκόπλακα, δεν κούρασα καθόλου φρένα, το ταξίδι ήταν όλο ευθείες, και δεν χρειάστηκε πουθενά να τσεκουρώσω δηλ να το πλάκώσω στα φρένα με πολλά χλμ.
Καμια ιδέα απο κάναν παθόντα? Μέχρι να το πάω φρενόμετρο να μετρήσω τις δισκόπλακες??? Τι άλλο μπορει να φταίει Question



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kourlis (Γιάννης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 03 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 221
Τόπος: Κολωνός - Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Νοέ 2011, 17:49:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

android έγραψε:
εγω παλι ακουω ενα θορυβο "σαν να βρισκει τροχος σε πλαστικο πχ"ενα χρρρ απαλο πολυ θελει τρελει ησυχια...
οταν εχω στριμενο τιμονι κ του δωσω να σπινιαρη λιγο σε ξεκινημα

και μιας λεμε για φρενα δαγκανες απο rc κτλ μπαινουν στο gt κ ποσο παν? Laughing


Στο κάνει μόνο στο ξεκίνημα??? Στην πορεία δεν στο κάνει αν κόψεις το τιμόνι από ένα σημείο και πάνω??? Αυτό μου το κάνει εμένα και δεν έχω ιδέα τι είναι... ένα πολύ ελαφρύ σα να βρίσκει ο τροχός κάπου... Και μιας και το 'χω πάρει μεταχειρισμένο δεν έχω ιδέα αν είναι φυσιολογικό ή όχι...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
chiefjian (Ηλίας)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Smart CDI

Ένταξη: 04 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 220
Τόπος: Aσπρα Σπιτια Βοιωτιας-Χανια Κρητης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 24 Δεκ 2011, 20:33:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια βοηθεια..!!!Διαβασα μερικα ποστ και ξεθαβω το ποστ...εμενα οπως ειπε ο βαγγος παραπανω μου κανει αυτο το γρυλισμα στο ξεκινημα οταν χαζοσπινιαρει και επισης τωρα τελευταια που το ζοριζω σε στροφες μου βγαζει braking faulty-stop αλλα ξανασβηνει,δηλαδη κραταει 2-3 δευτερολεπτα και σβηνει!Να πω οτι το αμαξι ειναι εργοστασιακο εκτος απο ενα τελικο και εχει 26000κμ!!


It's not the ride...it's the rider!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
rallakias22 (Κωστας)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 rallye

Ένταξη: 26 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 113
Τόπος: Λάρισα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Δεκ 2011, 13:55:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kαι εμενα ακουγεται αυτος ο θορυβος οταν χαζοσπινιαρει στο ξεκινημα απο την αρχη που το πηρα και νομιζω οτι ειναι απο το esp
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
chiefjian (Ηλίας)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Smart CDI

Ένταξη: 04 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 220
Τόπος: Aσπρα Σπιτια Βοιωτιας-Χανια Κρητης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Δεκ 2011, 18:29:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν ειναι κατι ηλεκτρονικο τοτε ειναι το ASR αλλα ο ηχος ειναι "μηχανικος" και εκτος αυτου ακουγεται και με ESP off!


It's not the ride...it's the rider!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Δεκ 2011, 18:48:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχει αναφερθει παλιοτερα οτι αυτος ο ήχος είναι απο τις ηλεκτροβάνες του ESP που ανοίγουν μετά τα 20χαω μετα απο καθε ξεκινημα (αν έχει μεινει σβηστό για αρκετη ώρα), ενω ο ήχος ακούγεται επίσης καθε φορα που ενεργοποιείται το ESP, ειτε σε σπινιαρισμα, είτε σε γλύστριμα κλπ...



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
chiefjian (Ηλίας)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Smart CDI

Ένταξη: 04 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 220
Τόπος: Aσπρα Σπιτια Βοιωτιας-Χανια Κρητης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Δεκ 2011, 18:57:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριστω Μακη...Ξερουμε κατι για το bracking faulty που μου βγαζει πανω σε στροφες οταν το ζοριζω συνεχομενα??Μηπως εχουν πεσει τα υγρα των φρενων....??Εχει και κωλοκαιρο ειναι ολα κλειστα γιορτινες μερες και δεν κυκλοφορω το αμαξι γιατι φοβαμαι μην μου μεινει στα χερια η μηπως μεινω απο φρενα πουθενα.... Rolling eyes Rolling eyes


It's not the ride...it's the rider!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Samer (SAM)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207GT GTX

Ένταξη: 04 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 573

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Απρ 2013, 16:21:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπον, εχω θεμα με τα πισω φρενα. Πιο συγκεκριμενα την πισω αριστερη δαγκανα. Εχω σωληνακια υψηλης εδω και 1.5 χρονο, αλλα τωρα και κανα 3μηνο περιπου κολαει η πισω δαγκανα. Μου εχει κανει ζημια στο δισκο κιολας, το τακακι ειναι το 1/3 απο το τακακι της αλλης πλευρας, και το μυριζα οταν εβγαινα απο το αμαξι. Αλλαξα τα πισω σωληνακια παλι με υψηλης και εξαερωση αλλα το μονο που εκανε ειναι οτι πια δεν μενει κολλημενο, μονο οταν παταω φρενω σε καμια κατηφορα σε στοπ και αφηνω ακουω τη δαγκανα να ξεκολλαει μετα απο 1 δευτερολεπτο. Δεν θυμαμαι το υγρο που βαζω αλλα ειναι το ιδιο που εβαζα παντα.

Τι γινεται εκει πισω?

Και αν θελω να αλλαξω δισκοπλακες πισω? Πρεπει να πουλησω τα νεφρα μου για να παρω ολο το σετ??

Μπορει να φταιει μονο η δαγκανα?



"I wish I could see things from your point of view, unfortunately i can't stick my head that far up my ass"!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimkeras (Δημοσθένης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

e-tuned

Ένταξη: 18 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 1515
Τόπος: Λευκάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Απρ 2013, 21:44:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είχα το ίδιο πρόβλημα πέρσυ. Αναγκάστηκα να αλλάξω δαγκάνες και ευτυχώς που το πρόλαβα και δε μου χάραξε πολύ τον δίσκο. Το κόστος του κάθε δίσκου πίσω που πάει μαζί με το μουαγιέ μου είπαν στην αντιπροσωπεία πως είναι περί τα 170€ (σύνολο 340€ δηλαδή...).


Vroum-vroum!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Απρ 2013, 21:55:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σίγουρα ειναι θέμα δαγκάνας που κολλάει και ίσως με λίγο γράσσο στους πείρους να έστρωνε, διαφορετικά υπαρχει και κιτ επισκευης πειρου δαγκάνας.
Το servicebox δίνει το σετακι για εναν πισω δίσκο στα 117€ για τα φρένα TRW και 97€ για τα φρένα BOSCH.

Αλλα υπάρχουν και πιο συμφέρουσες λύσεις...
http://www.mister-auto.gr/el/piso-diskophren/peugeot-207-wa-wc-1-6-16v-turbo-150bhp_v19351_g900008.html



etuned


Έχει επεξεργασθεί από τον/την makis106 στις Τρι 16 Απρ 2013, 00:12:09, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nik_marin (Nikos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


306 Race

Ένταξη: 07 Μάρ 2005
Δημοσιεύσεις: 582

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Απρ 2013, 23:47:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Samer έγραψε:
Λοιπον, εχω θεμα με τα πισω φρενα. Πιο συγκεκριμενα την πισω αριστερη δαγκανα. Εχω σωληνακια υψηλης εδω και 1.5 χρονο, αλλα τωρα και κανα 3μηνο περιπου κολαει η πισω δαγκανα. Μου εχει κανει ζημια στο δισκο κιολας, το τακακι ειναι το 1/3 απο το τακακι της αλλης πλευρας, και το μυριζα οταν εβγαινα απο το αμαξι. Αλλαξα τα πισω σωληνακια παλι με υψηλης και εξαερωση αλλα το μονο που εκανε ειναι οτι πια δεν μενει κολλημενο, μονο οταν παταω φρενω σε καμια κατηφορα σε στοπ και αφηνω ακουω τη δαγκανα να ξεκολλαει μετα απο 1 δευτερολεπτο. Δεν θυμαμαι το υγρο που βαζω αλλα ειναι το ιδιο που εβαζα παντα.

Τι γινεται εκει πισω?

Και αν θελω να αλλαξω δισκοπλακες πισω? Πρεπει να πουλησω τα νεφρα μου για να παρω ολο το σετ??

Μπορει να φταιει μονο η δαγκανα?


Επειδή κόλλαγε η δαγκάνα άλλαξες σωληνάκια?
Αυτό στο πρότεινε μηχανικός? Ή εσύ?

Είναι θέμα δαγκάνας...
Βρες έναν φρένα καλό και πήγαινε.


Link link2 link3
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Samer (SAM)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207GT GTX

Ένταξη: 04 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 573

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 16 Απρ 2013, 09:53:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις.

Εγω ειπα να αλλαξουμε σωληνακια. Ειχαμε ηδη ενα αλλο ζευγαρι και ειπα να κανουμε μια δοκιμη. Και ο μηχανικος μου ειπε οτι λογικα ειναι η δαγκανα που εχει θεμα απλα δεν ειχα πολυ χρονο τοτε και τωρα ψαχνομαι γιατι θα μπει το αμαξι για μερικες μερες και να ειναι ολα ετοιμα να γινει και η δουλεια με τα φρενα.

Ζημια στο δισκο εχει γινει και θα παω για αλλαγη.

Καποιος ειχε γραψει για αν το αμαξι ειναι 5 ετων κ πανω. Που πηγε?? Το διαβασα χθες το βραδυ τελευταια στιγμη.

Αυτο το κιτ επισκευης το εχουνε στην αντιπροσωπεια η αφτερμαρκετ? Μπορει καποιος να μου πει τιμη δαγκανας πισω για αν δεν επισκευζεται?



"I wish I could see things from your point of view, unfortunately i can't stick my head that far up my ass"!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nik_marin (Nikos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


306 Race

Ένταξη: 07 Μάρ 2005
Δημοσιεύσεις: 582

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 16 Απρ 2013, 10:05:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=25483&highlight=


Link link2 link3
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 2 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3669s (PHP: 62% - SQL: 38%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on