PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Τοποθέτηση κάρτερ από 106
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
COOL ALEXIS (Aleki)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

C3 Cowmooflage

Ένταξη: 10 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 2776
Τόπος: Fathercare

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Δεκ 2010, 18:52:37    Θέμα δημοσίευσης: 206 - Τοποθέτηση κάρτερ από 106 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με αφορμή το θέμα της aftermarket εξάτμισης από 106 1.6 16V σκέφτηκα να ανοίξουμε ένα νέο θέμα για τον μπορεί να γίνει η τοποθέτηση του κάρτερ από 106 και πως.

Αυτό είναι το κάρτερ από 206

και αυτό είναι το κάρτερ από 106


Θέλω ένα και ένα


Έχει επεξεργασθεί από τον/την COOL ALEXIS στις Τρι 14 Δεκ 2010, 19:26:48, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
nsne (ioannis)
Μέλος
Μέλος


peugeot 106gti

Ένταξη: 03 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 116

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Δεκ 2010, 19:07:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

για ποιο λογο να βαλετε καρτερ απο 106?


no pain-no gain
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
greenpug106 (Κωνσταντίνος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 106 Gti, PT51, etuned

Ένταξη: 24 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 897
Τόπος: Κύπρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Δεκ 2010, 19:26:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nsne έγραψε:
για ποιο λογο να βαλετε καρτερ απο 106?


αφού λέει στον τίτλο για να κουμπώνει η εξάτμιση του 106 (χταπόδι)


Γκαράζ
Peugeot 106 GTi 150+ ίππους etuned
Audi A4 TFSi SLine Special Edition 250+ ίππους etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Δεκ 2010, 19:35:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

greenpug106 έγραψε:
nsne έγραψε:
για ποιο λογο να βαλετε καρτερ απο 106?


αφού λέει στον τίτλο για να κουμπώνει η εξάτμιση του 106 (χταπόδι)


Εκτς του καρτερ υπαρχει και η γεφυρα....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Δεκ 2010, 21:34:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η γεφυρα δεν ειναι προβλημα. Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
COOL ALEXIS (Aleki)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

C3 Cowmooflage

Ένταξη: 10 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 2776
Τόπος: Fathercare

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Δεκ 2010, 21:50:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φίλος του Μάνθου που πήγε Παπαλουκά για να μου πάρει ένα κάρτερ από Rallye άκρη δεν βγάλανε. Είχε ένα μοτέρ από 206 το γύρισαν τούμπα και το κάρτερ από 106 δεν έμπαινε. Λεπτομέρειες δεν ξέρω.


Θέλω ένα και ένα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Δεκ 2010, 22:02:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οι τρυπες απο τις βιδες ειναι ιδιες,απλα καποιες μενουν χωρις βιδα.
Δεν ειναι προβλημα ομως καθως δεν υπαρχει διαρροη.

Απορω παντως πως ειναι τοσο βοδια και δεν μπορεσαν να το βαλουν αφου ο κορμος ειναι ιδιος! Dizzy2
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
COOL ALEXIS (Aleki)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

C3 Cowmooflage

Ένταξη: 10 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 2776
Τόπος: Fathercare

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Δεκ 2010, 22:16:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και οι βίδες που πιάνουνε πάνω στο κάλυμμα του συμπλέκτη Question


Θέλω ένα και ένα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Δεκ 2010, 22:53:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν τις βαζεις ρε,ετσι απλα...
Τα 106 εχουν ξεχωριστη λαμαρινα,αν εννοεις το καπακι που κρυβει το βολαν.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
COOL ALEXIS (Aleki)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

C3 Cowmooflage

Ένταξη: 10 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 2776
Τόπος: Fathercare

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Δεκ 2010, 23:34:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

To νούμερο 11 εννοείς Question


Θέλω ένα και ένα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Δεκ 2010, 23:47:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι.

Παρατηρησε και τα σχεδια που εβαλες παντως για να καταλαβεις ποσο ζωα ειναι...
Και τα δυο καρτερ,ασχετα με το ποσο βαθια λεκανη εχουν,σαν περιγραμμα επαφης ειναι ολοιδια. Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
COOL ALEXIS (Aleki)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

C3 Cowmooflage

Ένταξη: 10 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 2776
Τόπος: Fathercare

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Δεκ 2010, 23:58:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτό το είδα από την πρώτη στιγμή γι' αυτό και το συζητάμε ακόμα.

Άρα τσιμπάω ένα κάρτερ και ένα κάλυμμα και είμαστε έτοιμοι για super ντούπερ χταποδάκι.

Καμία άλλη παρατήρηση Question Question


Θέλω ένα και ένα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 15 Δεκ 2010, 00:07:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μια φλαντζοκολλα καλης ποιοτητας,με λαδι κατα προτιμηση...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
iceage (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Τον τελευταίο καιρό με 309

Ένταξη: 05 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 1165
Τόπος: Serres mode

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Δεκ 2010, 18:20:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

COOL ALEXIS έγραψε:
Άρα τσιμπάω ένα κάρτερ και ένα κάλυμμα και είμαστε έτοιμοι για super ντούπερ χταποδάκι.
Και μία διαφράγματα κάρτερ και είσαι αρχηγός.


3rioStooges-Motorsport Team

Ιδρυτής Συμφωνικής Ορχήστρας Βορείων Προαστίων...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Δεκ 2010, 19:40:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

βγαλαμε τιμη για αυτα? Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
iceage (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Τον τελευταίο καιρό με 309

Ένταξη: 05 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 1165
Τόπος: Serres mode

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Δεκ 2010, 09:24:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
βγαλαμε τιμη για αυτα? Cool

Όχι ακόμη. Όσο για αν το κάρτερ του 106 μπαίνει σε μπλοκ από 206-TU5JP4 , δώστε μου ένα παλιό κάρτερ από 206 να του βάλω πάνω τα διαφράγματα του 106 να σας βγάλω όσες φωτό θέλετε.


3rioStooges-Motorsport Team

Ιδρυτής Συμφωνικής Ορχήστρας Βορείων Προαστίων...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
christos_99 (Christos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.6 16V GTi + PUG 206 RC

Ένταξη: 14 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 431
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 06 Ιούν 2016, 18:02:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μια ερωτηση.

Μαζι με καρτερ απο ραλλυ πρεπει να αλλαχθει και η τρομπα λαδιου.? Να μπει δηλαδη κι αυτη απο ραλλυ.? Ή δεν παιζει ρολο και θα δουλευει κανονικα το μοτερ μονο με την μοντιφα του μεταλλικου φιλτρου λαδιου.?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alfasud (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 106 R 1.6 (16V)

Ένταξη: 09 Νοέ 2011
Δημοσιεύσεις: 457

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 06 Ιούν 2016, 21:17:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν το έχω κάνει ( ακόμη ), αλλά σε ένα δυό DIY που έχω δει σχετικά με τοποθέτηση JP4 κορμού σε 106/σάξο, δεν αναφέρουν κάτι περί αλλαγής αντλίας λαδιού.



Auto Power
"Ο ΝΟΤΗΣ"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 06 Ιούν 2016, 21:47:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οχι,δεν χρειαζεται αλλαγη τιποτα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
kpsig 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 23 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 438

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Ιούν 2016, 08:10:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

christos_99 έγραψε:
Μια ερωτηση.

Μαζι με καρτερ απο ραλλυ πρεπει να αλλαχθει και η τρομπα λαδιου.? Να μπει δηλαδη κι αυτη απο ραλλυ.? Ή δεν παιζει ρολο και θα δουλευει κανονικα το μοτερ μονο με την μοντιφα του μεταλλικου φιλτρου λαδιου.?


Για ποιά μοντίφα μιλάς;;;

Επίσης, θέλει ειδική φλαντζόκολλα... Εγώ σήμερα πρέπει να (ξανά)βγάλω το κάρτερ (από 106 με απλά διαφράγματα σε μοτέρ TU5JP4) γιατί δεν στεγανοποίησε η κλασσική φλατζόκολλα που έβαλα... Θέλει ειδική πολυουρεθανική... Βέβαια σκέφτομαι να κόψω καμία φλάτζα από παρμενίτη να ξεμπλέξω.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1382s (PHP: 74% - SQL: 26%) - SQL queries: 19 - GZIP enabled - Debug on