PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - Eπιλογη aftermarket τουρμπινας για 207 THP
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, ... 31, 32, 33  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Μάρ 2008, 21:34:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
κοιτα 150αρια εχω ακουσει να εμφανιζουν προβλημα με τουρμπινα
απο συνεργειο. τωρα συχνοτητα ειναι σχετικο πως το βλεπει καθε ενας και πως παρουσιαζει τα περιστατικα

απο 175αρια ομως 207 και μινι δεν εχει ακουστει ουτε κιχ

οποτε καποιος που φοβαται τη σκια του και δε θελει να μπλεξει με πολλα...
ισως μια τουρμπινα απο rc σε καλη κατασταση με 300 ευρω να ειναι λαχειο Wink

ναι μαζι σου...αλλα αλλο να θες να αλλαξεις τουρμπιναγια να παει καλυτερα κ αλλο να αλλαξεις τουρμπινα επειδη εσπασε...αν σπασει του rc θα βαλεις...αν θες να τραβαει ψηλα μεγαλυτερη θα βαλεις...κ πιστευω θα ναι πιο οικονομικο αν δεν ανοιγει η τουρμπινα τοσο χαμηλα...δεν μου κανει για την πολη...τι να το κανω το πεταγμα εκει?μου κανει τι γλυκα οτι ειναι πυραυλος με τοση δυναμη τοσο χαμηλα αλλα οταν βαζω στροφες βλεπω οτι δεν ειναι Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
papadakn (Νίκος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207GT (2007)

Ένταξη: 15 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 38

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 20 Μάρ 2008, 02:14:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το Α και το Ω σε μια τέτοια μετατροπή είναι ο προγραμματισμός του εγκεφάλου και ακόμη δεν υπάρχει στην Ελλάδα τεχνογνωσία για τα αμάξια μας. Εκτός και αν έχεις όρεξη, χρόνο και χρήμα για πειράματα στο αμάξι σου. Απο εκεί και πέρα τα 180 του Κόνδωρα ή η τουρμπίνα του RC και τα 210ps είναι μια ικανοποιητικότατη βελτίωση δεδομένου και του χαρακτήρα του αυτοκινήτου.

Γνώμη μου είναι πως με τα χρήματα που θα δαπανηθούν για μεγάλη τουρμπίνα,intercooler,πρόγραμμα,εξάτμιση (και φρένα ανάρτηση αφού μιλάμε για 210+ άλογα) μπορεί κάποιος να πάρει ένα μεταχειρισμένο 106 1.3 και να του βγάζει τα μάτια στην πίστα και σε αναβάσεις.

Καλό το tuning αλλά πολλές φορές καταλήγουμε με ένα αυτοκίνητο χειρότερο απο το αρχίκο σε θέματα χρηστικότητας και λειτουργικού κόστους. Σε αυτές τις σκέψεις κατέληξα εγώ μετά απο μια 3χρονη συμβίωση με ένα ελαφρώς (σε σχέση με το τι γίνεται στην "πίατσα") βελτιωμένο Forester XT 2.5.


Μετωρολογικός σταθμός Νέας Κηφισιάς
http://www.locus-delicti.com
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 20 Μάρ 2008, 08:43:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κι όμως Νίκο. Μην κοιτάζεις τις κονσέρβες που σερβίρονται δεξιά κι αριστερά.
Προφανώς δεν μπορεί να λειτουργήσει τίποτε άλλο πέραν των απλών περιπτώσεων με μια τέτοια αντιμετώπιση.

Μπορεί να μην είναι προφανές σε όσους δεν ασχολούνται με το άθλημα αλλά τεχνογνωσία υπάρχει. Όλα όσα χρειαζόμαστε τα έχουμε! Ο κινητήρας άμεσου ψεκασμού ακολουθεί πιστά την αρχική πατέντα της Bosch. Οι εγκέφαλοι επίσης. Από πλευράς διαχείρισης κινητήρα, εφαρμόζονται μέθοδοι που έχουν ήδη εξελιχθεί σε αυτοκίνητα πολλών διαφορετικών κατασκευαστών κινητήρων άμεσου ψεκασμού.

Ρύθμιση μπεκ, πίεσης στην μπεκιέρα, μεταβλητού χρονισμού για γρηγορότερο spool-up, έλεγχος πίεσης τουρμπίνας κι όλα όσα χρειάζονται για να ρυθμιστεί ένα τέτοιο αυτοκίνητο τα έχουμε έτοιμα. Σε λίγο θα είναι έτοιμο και αυτοκίνητο, για να αποδείξει του λόγου το αληθές.

Τάκη είσαι σίγουρος για την πολλαπλή; Από ό,τι θυμάμαι είναι διαιρούμενη. Η τοπυρμπίνα βγαίνει ανεξάρτητα από την πολλαπλή! Κουμπώνεις μια άλλη κι έφυγες! Razz


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
giannis27 (Σερραίος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rc !!

Ένταξη: 18 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 20 Μάρ 2008, 17:31:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν το 308 rc βγει τελικά στην παραγωγή κ έχει 218 άλογα όπως ακούγεται !!!!
τότε ίσως το 308 rc να φοράει μεγαλύτερη τουρμπίνα από αυτή του 207 rc κ λογικά άλλα εντόσθια!!
οπότε σε αυτήν την περίπτωση (αν γίνει έτσι τελικά) παίρνεις την τουρμπίνα/πιστόνια από το 308 rc κ με ένα πρόγραμμα θα είσαι κάπου στα 240 ps !!!!
το ξέρω ότι ακούγεται σαν σενάριο επιστημονικής φαντασίας αλλά το ίδιο ακριβώς έγινε κ με το gt-rc :πριν βγει το 207rc πολλά περιοδικά έλεγαν ότι το 207 rc θα φοράει την ίδια τουρμπίνα με το 207 gt κ απλά θα δουλεύει με μεγαλύτερη πίεση!στην τελική όμως το rc έχει λίγο μεγαλύτερη τουρμπίνα δουλεύει στην ίδια πίεση(0.8)κ έχει 25άλογα παραπάνω ! Exclamation


those who can Do
those who can't teach or that they think..............
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 20 Μάρ 2008, 21:50:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι μονο που εχει και αλλη εξατμιση και αλλα εντοσθια και αλλη τουρμπινα και αλλο προγραμμα οποτε αν τα βαλεις κατω στο τελος καταληγεις οτι επρεπε να παρεις κατευθειαν το rc.
και μη μου ξεκινησεις θεωριες οτι αν ειχα τα λεφτα και οι διαφορα τους κλπ κλπ δεκτα κατανοητα και σεβαστα
αλλα το Gt δε γινεται να το κανεις rc χωρις να ξεπερασεις τα λεφτα που εχει ενα rc Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 20 Μάρ 2008, 22:41:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
ναι μονο που εχει και αλλη εξατμιση και αλλα εντοσθια και αλλη τουρμπινα και αλλο προγραμμα οποτε αν τα βαλεις κατω στο τελος καταληγεις οτι επρεπε να παρεις κατευθειαν το rc.
και μη μου ξεκινησεις θεωριες οτι αν ειχα τα λεφτα και οι διαφορα τους κλπ κλπ δεκτα κατανοητα και σεβαστα
αλλα το Gt δε γινεται να το κανεις rc χωρις να ξεπερασεις τα λεφτα που εχει ενα rc Wink


αι γεια σου...για αυτο σου λεω να το κανεις πανω απο το rc αφου θα το ξεπερασεις το κοστος...να αξιζει ο κοπος Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Jim_207GT (Jim)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 12 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 157

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 20 Μάρ 2008, 23:31:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σχετικα ειναι ολα αυτα εγω για παραδειγμα αν ειχα RC θα εβαζα αλλη εξατμιση και αλλο προγραμμα στο μονο που θα συμφωνησω μαζι σου φιλε Android ειναι η τουρμπινα και τα εμβολα αν και θελω να πιστευω οτι τουλαχιστον για τουρμπινα αν κανετε λιγο υπομονη θα βγει κατι στην αγορα ολο και καποια γνωστη εταιρια θα βγαλει κατι τωρα για τα εμβολα αυτο ειναι που με προβληματιζει αφου χρειαζεται να λυσεις μοτερ εγω που δουλευω σε συνεργειο γλιτωνω τα εργατικα αλλα οσο να ναι σε ποναει λιγο !Υπαρχει και κατι που εχει σε γινει σε GT συγκεκριμενα Αγγλια και ειναι η τοποθετηση τουρμπινας απο 2.0 TFSI οταν θα γνωριζω παραπανω θα σας ενημερωσω!


207 GT με τρελή πίεση!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 20 Μάρ 2008, 23:39:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Jim_207GT έγραψε:
Υπαρχει και κατι που εχει σε γινει σε GT συγκεκριμενα Αγγλια και ειναι η τοποθετηση τουρμπινας απο 2.0 TFSI οταν θα γνωριζω παραπανω θα σας ενημερωσω!


Αν όντως τα κατάφεραν, αναρωτιέμαι τί έκαναν ακριβώς.
Reprofile στο μαντέμι της Κ02 για να βάλουν Κ03 ίσως και να μη χρειάζονται πολλαπλή εξαγωγής;


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
U142093 ((Γιώργος)210ps+32kg)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207RC 1.6 (2007)

Ένταξη: 25 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 43

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 21 Μάρ 2008, 23:37:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και καλή τύχη στην συναρμολόγηση.

Παίδες ότι και να κάνετε πρώτα από όλα πρέπει να ξεπεράσετε τις ασφαλιστικές δικλείδες του εγκεφάλου ( εγώ ένα φίλτρο άλλαξα και κλείδωσε για προστασία της τουρμπίνας ο εγκέφαλος, επειδή έβλεπε περισσότερη ροή αέρα)

Εάν μιλάω με γόνους πλουσίων οικογενειών παρακαλώ να μην λάβετε τα παρακάτω υπ όψη.

Από μια ματιά που έριξα στα γραφόμενα σας θα εμπιστευτείτε την περιουσία σας, που με κόπο και αίμα έχετε αποκτήσει στον κάθε ανερχόμενο Κύρο Γρανάζι, που το βράδυ μετά τη φασολάδα που έφαγε και του κάθισε βαριά είδε όνειρο πως θα βελτιώσει το μωρό σας.

Κύριοι υπομονή περιμένετε κάποιο διάστημα να δούμε τι προτάσεις θα έχουν να παρουσιάσουν οι σοβαροί βελτιωτικοί οίκοι του εξωτερικού που ότι και αν κάνουν βασίζεται στην αξιοπιστία, και σε επιστημονικά δεδομένα.

Όλοι οι μηχανικοί που ασχολούνται με τα Peugeot νομίζω ότι η πείρα τους πάνω στις τουρμπίνες είναι πενιχρή πάρτε σαν παράδειγμα τις πρώτες βελτιώσεις στον όμιλο VAG τι νιλες έπαθαν οι άνθρωποι, το φυσάνε και δεν κρυώνει.

Ερώτηση για τους κατόχους των GT

Γιατί πήρατε GΤ και τώρα προσπαθείτε να το κάνετε RC?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Jim_207GT (Jim)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 12 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 157

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 22 Μάρ 2008, 15:38:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καταρχην ξεχνας κατι το GT Βγηκε πρωτο δηλαδη τη να κανουνε ολοι αυτοι οι αγοραστες που το πηρανε πρωτοι?Να τα πουλησουνε να παρουνε RC Αφου κακα τα ψεματα οι περσοτεροι τα χρωστανε ακομη.


207 GT με τρελή πίεση!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 22 Μάρ 2008, 16:17:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δε ξερω για τους αλλους αλλα κοιτα να δεις μια διαφορα.αλλο να παρεις ενα αμαξι κ να το κανεις να παει λιγο καλυτερα αποτι ειναι γνησιο κ αλλο να του αλλαξεις τα φωτα στη βελτιωση.οποτε κ στις 2 περιπτωσεις δεν εχει να κανει γιατι πηραμε το gt k oxi το rc.κ το 2ο να ειχα(εγω συγκεκριμενα) παλι τα ιδια θα εκανα για αρχη(φιλτρο,προγραμμα,εξατμιση).τωρα απο κει κ περα,αμα σκοπευεις να κανεις κατι παραπανο(οπως να το ανεβασεις αρκετα) θα χρειαστεις οποσδοιποτε πιστονια κ τετοια.οποτε γιατι να δωσεις 2000 παραπανω αφου ετσι κ αλλιως θα αλλαξεις τα παντα στο μοτερ?οπως κ τα φρ με τα κουπρα,για να ανεβασεις πανο αο καποιο σημειο θελοθν πιστονια οποτε κ τα 2 με τα ιδια πραγματα στο ιδιο σημειο θα φτασουν(πιστονια,μπιελες,μπεκ,τουρμπινα κτλ).ενας φιλος εχει ενα φρ που μεχρι κ εισαγωγη εχει αλλαξει κ ειναι πανω απο 350 αλογα.υπαρχει περιπτωση να συγκριθει κουπρα μαζι του?
ετσι κ με τα δικα μας.εγω εξατμιση,φιλτρο κ προγραμμα θα βαλω οχι για να πιασω το rc αλλα για να πηγαινει καλυτερα αποτι γνησιο.αλλα κ το rc να ειχα παλι τα ιδια θα εκανα Wink



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
207_GT (PANAGIOTIS)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 207gt

Ένταξη: 28 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 9
Τόπος: xaidari egaleo

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 22 Μάρ 2008, 17:05:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οταν πιρα το gt μου δεν ηξερα καν για το rc εχω δοσει 22000ευρω με χαρτια jbl αεροτομη φιμε φιλτρο σκαστρα καπακια rc... φιλος κ σιναδελφος πηρε rc με δωρο φιμε , πανοραμικι ,συναγερμο κ εχει 25 αλογα παραπανω με 22500ευρω γιατι???? αυτο ειναι αδικο...γιαυτο τρογομε κ ψαχνωμε


exo gt k eimai kala!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimkeras (Δημοσθένης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

e-tuned

Ένταξη: 18 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 1515
Τόπος: Λευκάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 22 Μάρ 2008, 20:16:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

207_GT έγραψε:
οταν πιρα το gt μου δεν ηξερα καν για το rc εχω δοσει 22000ευρω με χαρτια jbl αεροτομη φιμε φιλτρο σκαστρα καπακια rc... φιλος κ σιναδελφος πηρε rc με δωρο φιμε , πανοραμικι ,συναγερμο κ εχει 25 αλογα παραπανω με 22500ευρω γιατι???? αυτο ειναι αδικο...γιαυτο τρογομε κ ψαχνωμε



Οπότε κράτησέ το μέχρι να λήξει η εγγύηση, μετά δώσε το και πάρε κάτι γρηγορότερο.
Κι αυτό είναι ένα είδος βελτίωσης!


Vroum-vroum!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
power (Κώστας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT

Ένταξη: 03 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 455
Τόπος: Δράμα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 22 Μάρ 2008, 20:45:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι καθε 2 χρονια θα αλλαζουμε αυτοκινητο Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
dimkeras (Δημοσθένης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

e-tuned

Ένταξη: 18 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 1515
Τόπος: Λευκάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 22 Μάρ 2008, 20:49:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

power έγραψε:
Ναι καθε 2 χρονια θα αλλαζουμε αυτοκινητο Laughing



Λες να κρατήσει περισσότερο? Laughing


Vroum-vroum!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Μάρ 2008, 08:50:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παρακαλώ όποιος διαφωνεί να παραδεχτεί δημόσια ότι θα τον χάλαγε να έχει 240 άλογα με 2500Ε παραπάνω και μια τουρμπίνα που θα αντέξει περισσότερο από την εργοστασιακή!


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Μάρ 2008, 23:08:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

salex έγραψε:
Παρακαλώ όποιος διαφωνεί να παραδεχτεί δημόσια ότι θα τον χάλαγε να έχει 240 άλογα με 2500Ε παραπάνω και μια τουρμπίνα που θα αντέξει περισσότερο από την εργοστασιακή!


αναλογα πως θα τα βγαζε φιλε μου...γιατι αν ειναι να ψαχνω την μουρη καθε φορα που παω να τα χωσω σε μια στροφη κ να σφυριζω αδιαφορα οταν αρχηζουν οι στροφες...τοτε θα με χαλαγε πολυ...γιατι κακα τα ψεματα αν το χεις για ευθια τα 240 αλογα δεν ειναι τπτ εισαι αργος παλι...
αχ τι να πω που corsa opc εφτασε 300 αλογα ...καληνυχτα Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 26 Μάρ 2008, 22:12:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

android έγραψε:

αχ τι να πω που corsa opc εφτασε 300 αλογα ...καληνυχτα Laughing


Να πεις "Καληνύχτα μπιέλες" ή αλλιώς "ελάτε να δείτε τα βεγγαλικά"
ή "κάνε μια ευχή - ακόμη μια μπιέλα που έγινε αστεράκι".

Εδώ μερικά πρώτα στάδια opc έσπασαν λόγω υπερβολικής πίεσης με την μαμά τουρμπίνα. Άκουσον άκουσον, μοτέρ Opel! Μου θέλουν και 300 άλογα με μαμά σωθικά τρομάρα τους...


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Jim_207GT (Jim)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 12 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 157

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 26 Μάρ 2008, 22:36:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για ολα τα πραγματα υπαρχουν λυσεις αμα πληρωνεις!!Εχουμε και λεμε η τουρμπινα του RC κανει περιπου 1600 ευρω ελεος αρα ειναι ασυμφορο σαν αγορα εκτος αν βρεις σε καλη κατασταση μεταχειρησμενη? Μπορεις ομως με 700 ευρω να βαλεις μια πολυ καλυτερη τουρμπινα απο οτι του RC και με αλλα 600 μια νεα πολαπλη η τιμες που αναφερω ειναι καινουργια ανταλακτικα και οχι μεταχειρησμενα τα προβληματα που θα συναντησεις ειναι αρκετα αλλα οχι και τοσο πολυπλοκα για καποιον που ξερει α) θα χρειαστεις νεες παροχες λαδιου για την τουρμπινα β) μια σκαστρα aftermarket και γ) ενα νεο σεταρισμα στον εγκεφαλο ενω καλα θα ητανε να αλλαξεις και τη διαμετρο της σωληνας στην εξατμιση! Γιατι τα τραγικοποιουμε τοσο τα πραγματα εξαλου οτι θα βαλουμε μεγαλυτερη τουρμπινα δεν δημαινει οτι πρεπει να βγαλουμε 250 αλογα ενω θα χρειαζεται πλεον να δουλεουμε την μαμα τουρμπινα τσιτα αφηστε που δεν μου αρεσει να τουρμπιζει απο τοσο χαμηλα ο κινητηρας αλλα αυτα ειναι γουστα!


207 GT με τρελή πίεση!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 26 Μάρ 2008, 23:35:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ουτε εμενα μ αρεσει να τσουλαω σιγα κ να δινει τοσο νωρις....γιατι μετα ψωφαει κ νωρις οταν του δινω Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, ... 31, 32, 33  Επόμενη
Σελίδα 2 από 33

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,166s (PHP: 75% - SQL: 25%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on