PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - Σκάστρα για 1.6 THP
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 50, 51, 52  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
myth (Γιαννης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 GT

Ένταξη: 25 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 382
Τόπος: Περιστερι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Μάρ 2008, 01:40:35    Θέμα δημοσίευσης: 207 - Σκάστρα για 1.6 THP Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

EDIT:

Αναβαθμιση εργοστασιακής σκάστρας

-> Αντικατασταση με group VAG 2,0 TFSI

MOD Team
MEMsound




ρε παιδες πως θα ξερω αν η σκαστα που κοιταω πχ..
http://img504.imageshack.us/my.php?image=511za8.jpg
μπορει να κανει σε 207GT??..τι ακριβως πρεπει να κοιταω γενικως στις σκαστρες..πως θα καταλαβαινω αν κανει στο αμαξι??εξαρταται απο το μεγεθος τις τουρπινας??δεν ξερω καθολου απο τι εξαρταται και θα ηθελα να μαθω εαν ξερετε

Ευχαριστω... Smile colors
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
myth (Γιαννης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 GT

Ένταξη: 25 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 382
Τόπος: Περιστερι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Μάρ 2008, 02:44:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κανεις ρε παιδες δεν εχει να μ απαντησει??? Sad Sad Sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 22 Μάρ 2008, 16:03:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οι σκαστρες του τυπου που κοιτας κανουν ολες στο αμαξι σου αρκει να τρυπισεις τιν πλαστικη εισαγωγη κ να περνεις πιεση απο εκει περα.γιατι ολες αυτες του στυλ που δειχνεις θελουν πιεση για να "ανοιξουν".η μονη λυση ειναι ενας ανταπτορας που λειτουργει σαν σκαστρα.αυτο φοραω κ εγω κ οποιος αλλος ξερω με "σκαστρα".



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
power (Κώστας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT

Ένταξη: 03 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 455
Τόπος: Δράμα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 22 Μάρ 2008, 16:27:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οπως αυτο.

http://www.youtube.com/watch?v=aH6EsT3om_0
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 22 Μάρ 2008, 16:45:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ακριβως φιλε κωστα Wink



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
power (Κώστας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT

Ένταξη: 03 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 455
Τόπος: Δράμα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 22 Μάρ 2008, 17:57:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έβαλα ξανά την σκαστρα (forge) και σε συνδυασμό με το βαρελάκι ο θόρυβος εχει αυξηθεί κατά πολύ (της σκαστρας).
Έκανα και μια πατατιά, ξέχασα να συνδέσω το καλώδιο που έχει στη μαμά σκαστρα και μου έβγαλε depollution system faulty. Πρέπει να πάω Peugeot για να σβήσει ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 22 Μάρ 2008, 18:01:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν βγαλεις την μπαταρια κ την ξαναβαλεις να κανει reset δεν σβηνει? Question
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
myth (Γιαννης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 GT

Ένταξη: 25 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 382
Τόπος: Περιστερι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 22 Μάρ 2008, 19:12:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

bagosgt έγραψε:
οι σκαστρες του τυπου που κοιτας κανουν ολες στο αμαξι σου αρκει να τρυπισεις τιν πλαστικη εισαγωγη κ να περνεις πιεση απο εκει περα.γιατι ολες αυτες του στυλ που δειχνεις θελουν πιεση για να "ανοιξουν".η μονη λυση ειναι ενας ανταπτορας που λειτουργει σαν σκαστρα.αυτο φοραω κ εγω κ οποιος αλλος ξερω με "σκαστρα".


ωραια..αφου λες πως γινεται,και οι περισσοτεροι δεν ειστε ικανοποιημενοι με την forge γιατι δεν το κανετε ετσι οπως λες??δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν το κανετε καπως ετσι οπως λες και οπως φαινεται στο βιντεο που εβαλε ο κωστας??γιατι οπως εχω διαβασει σχεδον ολοι δεν ειστε ικανοποιημενοι με την forge(λογω ηχου)....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 22 Μάρ 2008, 19:22:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

η βλαβη δε σβηνει μονη της,την κραταει μεσα στη μνημη κ ασ μην αναβει το λαμπακι κ πρεπει να το σβησουν με το μηχανιμα.
οσο για την σκαστρα φιλε γιαννη,εγω δεν εχω κανενα παραπονο.ας σου απαντησουν αυτοι που εχουν Wink κ να σου απαντησω στην ερωτηση σου,γιατι δε το κανουν αφου εχουν προβλημα με την forge,γιατι προφανως δεν θελουν να τρυπησουν την εισαγωγη του αυτοκινητου?σου αρκει αυτος ο λογος? Wink



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimkeras (Δημοσθένης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

e-tuned

Ένταξη: 18 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 1515
Τόπος: Λευκάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 22 Μάρ 2008, 19:59:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ωραία όλα αυτά. Αλλά για να ακούγεται κάπως έτσι, τί πρέπει να κάνουμε?

http://www.youtube.com/watch?v=HLdoJG1Ske0&feature=related


Vroum-vroum!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
power (Κώστας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT

Ένταξη: 03 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 455
Τόπος: Δράμα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 22 Μάρ 2008, 20:05:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτό που είπε ο Βαγγελης να τρυπήσεις την πλαστική εισαγωγή.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
dimkeras (Δημοσθένης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

e-tuned

Ένταξη: 18 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 1515
Τόπος: Λευκάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 22 Μάρ 2008, 20:08:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απλά ο ήχος από το 207 δε με ενθουσίασε. Αυτός που έχει το Astra είναι μακράν καλύτερος...


Vroum-vroum!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
myth (Γιαννης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 GT

Ένταξη: 25 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 382
Τόπος: Περιστερι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 22 Μάρ 2008, 20:11:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω παντως πιστευω πως αν πας σε ενα καλο μαγαζι(μηχανικο)..μπορεις να βαλεις σχεδον οτι σκαστρα τυπου universal...και δεν νομιζω οτι θα ειναι τοσο επιφοβο..απλα πρεπει να τα ψιλοσκασεις...δεν ειμαι και πολυ γνωστης της σκαστρας...αμα καποιος ξερει ας μας πει αν ειναι επιφοβο....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 22 Μάρ 2008, 20:35:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ε,δε γινεται το αμαξι να ειναι σε ολα καλο.αντε να στριψει το αστρα οπως το 207 Wink αλλα να σου πω,γουστα ειναι αυτα.παντως το προτιμω απο το να μην ακουγεται καθολου Very happy αν βγει αργοτερα κατι πιο αξιοπιστο τοτε υπαρχει περιπτωση να το αλλαξω αλλα μεχρι τοτε προτιμω τον σιγουρο τροπο.



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimkeras (Δημοσθένης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

e-tuned

Ένταξη: 18 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 1515
Τόπος: Λευκάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 22 Μάρ 2008, 20:41:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

bagosgt έγραψε:
αντε να στριψει το αστρα οπως το 207 Wink


Και το Astra στρίβει! Με την αγορά, σου δίνουν δώρο ένα ζευγάρι κουπιά! Laughing


Vroum-vroum!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 22 Μάρ 2008, 20:56:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ωραιος Laughing



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostas207GT (KOSTAS)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


PEUGEOT 207 1,6 automatic

Ένταξη: 11 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 70
Τόπος: ΧΑΝΙΑ ΚΡΗΤΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 23 Μάρ 2008, 09:17:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kostas207GT έγραψε:
Με την forge σκαστρα πες οτι κατι κακο γινετε την βγαζεις και δεν φενεται τιποτα με το αν κοψεις την εισαγωγη τι κανεις?τον πινεις....εγγυηση τελος...



PEUGEOT 207 ΧΑΝΙΑ,ΚΡΗΤΗ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
isim (Ιωαννης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


208 Allure

Ένταξη: 10 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 334

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 23 Μάρ 2008, 15:00:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να κανω και εγω μια ασχετη ερωτηση...Εαν αλλαξεις σκαστρα χανεις την εγγυηση;;;;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 23 Μάρ 2008, 18:17:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οχι,δε χανεις.



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostas207GT (KOSTAS)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


PEUGEOT 207 1,6 automatic

Ένταξη: 11 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 70
Τόπος: ΧΑΝΙΑ ΚΡΗΤΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Μάρ 2008, 20:12:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

isim έγραψε:
Να κανω και εγω μια ασχετη ερωτηση...Εαν αλλαξεις σκαστρα χανεις την εγγυηση;;;;


Την χανεις φιλε μου εχω ρωτησει και εχω ξαδελφο που δουλεuει στην peugeot.Αν δεν ξερουμε κατι καλυτερα να μην απανταμε....το λεω για τον φιλο μου που ειπε οτι δεν την χανουμε εκτοσ και αν θελει να μας πληρωσει αυτος την ζημια.Και για να ξερουμε περνει υγρασια η τουρμπινα και μπαινουν σκονες με την forge αλλα εγω την εβαλα και ρισκαρω οπως ολοι μας.


PEUGEOT 207 ΧΑΝΙΑ,ΚΡΗΤΗ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 50, 51, 52  Επόμενη
Σελίδα 1 από 52

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2105s (PHP: 88% - SQL: 12%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on