PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - Τακάκια GT/Rallye (για 283mm δισκους)
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Jim207GT (Δημήτρης)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 23 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1174
Τόπος: Βύρωνας Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 22 Φεβ 2008, 14:42:06    Θέμα δημοσίευσης: 207 - Τακάκια GT/Rallye (για 283mm δισκους) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράπονο απο τα φρένα δεν έχω κανένα. Δυνατά και με πάρα πολυ καλή αίσθηση και ανθεκτικά στην χρήση αλλά αυτή η σκόνη από τα μαμά τακάκια απλά δεν αντέχετε με τίποτα. Υπάρχει κάτι σε aftermarket που δεν αφήνει τέτοια σκόνη πάνω στην ζάντα(αν βελτιώνουν και την απόδωση ακόμα καλύτερα)?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 22 Φεβ 2008, 17:43:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

απ οτι ξερω τα carbon τακακια δεν αφηνουν τριματα...
απο αποδοση δεν ξερω και να υπαρχουν για 207 παλι δεν ξερω
που να βαλεις κ καμια ασπρη ζαντα εκει να δεις γελιο Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 22 Φεβ 2008, 18:04:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γ******Α!!!!! Twisted evil Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
fynos (John)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

Peugeot GT Q2

Ένταξη: 18 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2574
Τόπος: Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 22 Φεβ 2008, 22:08:33    Θέμα δημοσίευσης: Re: 207 Τακάκια GT/Rallye Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Jim207GT έγραψε:
H σκόνη από τα μαμά τακάκια απλά δεν αντέχετε με τίποτα. Υπάρχει κάτι σε aftermarket που δεν αφήνει τέτοια σκόνη πάνω στην ζάντα(αν βελτιώνουν και την απόδωση ακόμα καλύτερα)?


Στο 206 στα ίδια φρένα που έχουμε και τώρα, είχα DS 2500 αυτά δεν βγάζανε τόση μουντζούρα + ότι είχαν τρομερή απόδοση μετά το ζέσταμα φυσικά !

Εγώ πάντως σκέφτομαι για το σετάκι που μου έλεγε ο Mem από κοντά για 302 από PS
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Jim207GT (Δημήτρης)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 23 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1174
Τόπος: Βύρωνας Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 22 Φεβ 2008, 23:13:52    Θέμα δημοσίευσης: Re: 207 Τακάκια GT/Rallye Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

fynos έγραψε:

Εγώ πάντως σκέφτομαι για το σετάκι που μου έλεγε ο Mem από κοντά για 302 από PS


Περισσότερες πληροφορίες όπως τιμή, απόδοση??
Πάντος με την σκόνη με βλέπω να την βάφω την ζάντα αλλά Fynos έτσι δεν θα φαινετε τπτ Shocked Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 23 Φεβ 2008, 02:22:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αποδοση ... "γεια σας".... 4 πίστονα ειναι .... με οτι τακακι θες... ds3000 πχ...
γυρω στα 1400ε... Wink
βλ site peugot sport...

επίσης με τετοια φρενα θελει μια σχετική προσοχη οταν ειναι κρυα
+κάνουν σχετική φασαρία...
αλλά οταν τα χρειαστείς... εχουν αρκετή περισσότερη δυναμη αλλά και απέιρως περισσότερη αντοχή σε παρατεταμένο φρενάρισμα (πχ ταπα σε κατυφορική διαδρομή...) Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 23 Φεβ 2008, 15:37:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
αποδοση ... "γεια σας".... 4 πίστονα ειναι .... με οτι τακακι θες... ds3000 πχ...
γυρω στα 1400ε... Wink
βλ site peugot sport...

επίσης με τετοια φρενα θελει μια σχετική προσοχη οταν ειναι κρυα
+κάνουν σχετική φασαρία...
αλλά οταν τα χρειαστείς... εχουν αρκετή περισσότερη δυναμη αλλά και απέιρως περισσότερη αντοχή σε παρατεταμένο φρενάρισμα (πχ ταπα σε κατυφορική διαδρομή...) Wink


αλλα μεσα στην πολη εισαι στο τσακ για το δαφνι με τους τοσους θορυβους Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimitris27 (dimitris)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 23 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 24
Τόπος: Δαφνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Ιούν 2008, 19:09:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

για να μην ανοιξω νεο topic τα γραφω εδω....υστερα απο τα πρωτα καλα ανοιγματα και με σχεδον 3500 χλμ στο κοντερ θα μου επιτρεψετε να διαφωνισω μαζι σας για τα φρενα του rallye/gt...δεν μπορω να πω οτι με ικανοποιουν στο βαθμο που περιμενα..τα ηθελα πιο δυνατα,μου δινουν την αισθηση οτι πρεπει να φτασει το ποδι μου στο πατωμα για να φρεναρω ικανοποιιτικα.επισης θα ηθελα και τα λαστιχα να βοηθουν λιγο παραπανω στο φρεναρισμα και δεν μου δινουν την ιδια αισθηση με exalto 2 τα οποια ηταν κορυφαια στο φραναρισμα.τι προτεινεται για μια μικρη αναβαθμιση στα φρενα χωρις υπερβολικο κοστος?σωληνακια αεροπορικου τυπου και τα σχετικα?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
fynos (John)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

Peugeot GT Q2

Ένταξη: 18 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2574
Τόπος: Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Ιούν 2008, 19:31:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

dimitris27 έγραψε:
θα μου επιτρεψετε να διαφωνισω μαζι σας για τα φρενα του rallye/gt...δεν μπορω να πω οτι με ικανοποιουν στο βαθμο που περιμενα..τα ηθελα πιο δυνατα,μου δινουν την αισθηση οτι πρεπει να φτασει το ποδι μου στο πατωμα για να φρεναρω ικανοποιιτικα.


Απλά υπερβολικός . . . . . και το λέω αυτό καθώς στο 206 μου είχα τα ίδια φρένα με το 207 gt !
Βάλε ferodo ds 2500 και ίσος αλλάξεις γνώμη !
Εκτός και έχουν πρόβλημα !

Σχετικά με τα λάστιχα, κανένα σχόλιο !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Ιούν 2008, 21:25:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ρε τι λετε το φρενο ποιανει τρελα ψηλα πολυ πανω κ μου σπαει τα νευρα γιατι παντα σταματαω πιο μπρωστα στα πρωτα φρεναρισματα επειδη οδηγω κ αλλα παλιοτερα αυτοκινητα εχουν τρελη διαφορα στο που ποιανουν
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimitris27 (dimitris)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 23 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 24
Τόπος: Δαφνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Ιούν 2008, 23:21:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οταν πηρα το rallye για test drive οντως μου εκαναν εντυπωση τα φρενα και μου φανηκαν πολυ δυνατα ...αλλα στο αυτοκινητο που οδηγω τωρα καμμια σχεση,και σε καμμια περιπτωση δεν πιανει απο ψηλα το φρενο,...δεν μου δινουν την εντυπωση οτι υπαρχει καποιο προβλημα αλλα σε αποτομο φρεναρισμα με πολλα δεν μου δινει την αισθηση που θα ηθελα..δε νοιωθω το αμαξι να κοβει αποτομα, και μου δημιουργει μια αισθηση ανασφαλειας.οσο για τα λαστιχα θα επιμηνω το michelin ηταν απιαστο,αψογο φρεναρισμα αψογο κρατημα και σου εδινε συνεχεια την αισθηση οτι ηταν πανταχου παρων,και με κανα δυο γνωστους που μιλησα την ιδια γνωμη ειχαν...τωρα τι να πω σε καθε οδηγο που εχει το δικο του στυλ δεν θα ταιριαζουν τα ιδια...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
johnnyg (ΓΙΑΝΝΗΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207cc 1.6 (16V)turbo

Ένταξη: 03 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 7
Τόπος: ΧΑΝΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Ιούν 2008, 10:09:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

hallo.Απλώς θα σας πω οτι τα πρωτα μου τακάκια τα άλλαξα στα 10.000κμ.Δεν μου αρέσει η αίσθηση και οταν το πιέσεις σε στροφιλίκια αμα ζεσταθούν σε κρεμάνε (επικίνδυνο).Καμια καλη προταση για διάρκεια και απόδωση?Και μια τιμούλα παρακαλω?Τκς


cabrio for ever!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Ιούν 2008, 12:00:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

johnnyg έγραψε:
hallo.Απλώς θα σας πω οτι τα πρωτα μου τακάκια τα άλλαξα στα 10.000κμ.

Ποιός ο λόγος που τα άλλαξες στα 10.000 χλμ?



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Ιούν 2008, 12:32:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το γραφει...


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Ιούν 2008, 15:22:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
johnnyg έγραψε:
hallo.Απλώς θα σας πω οτι τα πρωτα μου τακάκια τα άλλαξα στα 10.000κμ.

Ποιός ο λόγος που τα άλλαξες στα 10.000 χλμ?


εγω τα αλλαξα στις 8500...
ο λογος?
τελειωσαν Laughing Laughing Laughing

τα λαστιχα εχω παθει πλακα ποτε δεν περιμεναα η pirelli να βγαλει τετοιο λαστιχο...πριν παρω το αμαξι ηθελα να τα αλλαξω κ ολοι μου λεγανε ειναι καλα κ μαμανε κ γω νομιζα με κοροιδευαν αλλα του ταιριαζουν
κ αν σκεφτεις οτι κανουν 600ευρω ενω τα αλλα 740+ τζαμι ειναι Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Ιούν 2008, 15:52:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

8500??

Θα με στείλετε αδιάβαστο...

50.000 χλμ με 3 χιλιοστά τακάκι... Rolling eyes

Ή είστε τσολιάδες (και τσαρουχώνετε τα φρένα με το παραμικρό) ή κουλοί και σε κάθε στροφή φρενάρετε Rolling eyes

Τί από τα 2?



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Ιούν 2008, 17:16:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
8500??

Θα με στείλετε αδιάβαστο...

50.000 χλμ με 3 χιλιοστά τακάκι... Rolling eyes

Ή είστε τσολιάδες (και τσαρουχώνετε τα φρένα με το παραμικρό) ή κουλοί και σε κάθε στροφή φρενάρετε Rolling eyes

Τί από τα 2?


στο κορολλα τα αλλαζω καθε 60.000 χιλ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Ιούν 2008, 18:05:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπράααβο το παιδί! Very happy



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
giannis27 (Σερραίος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rc !!

Ένταξη: 18 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Ιούν 2008, 20:04:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μάλλον λόγο του esp !


those who can Do
those who can't teach or that they think..............
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Ιούν 2008, 23:44:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

giannis27 έγραψε:
μάλλον λόγο του esp !


αυτο σκεφτηκα γιατι η μια μερια ηταν αρπαγμενη αρκετα περισοτερο γιατι γουσταρω κ μπαινω πιο ταπα στις αριστερες ...γι αυτο το βγαλα να του δινω τερμα θελω στην στροφη ολη την ταχυτητα ... Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Επόμενη
Σελίδα 1 από 16

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3439s (PHP: 89% - SQL: 11%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on