PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - Τακάκια GT/Rallye (για 283mm δισκους)
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Globalzero (Γιάννης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 Rallye (1st stage)

Ένταξη: 02 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 134
Τόπος: Θεσσαλονίκη-Βέροια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 16 Αύγ 2011, 15:53:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κα8ε ποσα km αλλαζετε τακακια? Rolling eyes


e-tuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gotcha (George)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

F20 πετρέλης

Ένταξη: 06 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 813

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 16 Αύγ 2011, 15:58:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αναλογα με τη χρηση! Εγω αλλαξα τα δικα μου στις 27000
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 16 Αύγ 2011, 16:00:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Globalzero έγραψε:
κα8ε ποσα km αλλαζετε τακακια? Rolling eyes

Τα πρώτα τα άλλαξα στα 20000, τα δεύτερα στα 45000...



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Globalzero (Γιάννης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 Rallye (1st stage)

Ένταξη: 02 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 134
Τόπος: Θεσσαλονίκη-Βέροια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Αύγ 2011, 15:24:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

a ωραια στις 28000 πρεπει να αλλαξω και τακακια σε λιγο και λαδια και λαστιχα !Μας μαμησε το 207. Very happy


e-tuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NoDsl 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 26 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 787

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Αύγ 2011, 15:43:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ πάντως κοντεύω 35000 και την παλεύουν τα μπροστινά τακάκια μέχρι τις 40000. Τα πίσω πάνε ακόμα πολυυυ. Παίδες μην αλλάζετε τακάκια αν δεν βλέπετε πρόβλημα επειδή το λένε στο συνεργείο. Δείτε το πάχος της επιφάνειας τριβής. Αν είναι κάτω απο μισό πόντο, οκ θέλουν αλλαγή. Αλλά αν έχει ψωμί, οκ έχουμε καιρό ακόμα. Ανάλογα και τη χρήση βέβαια.

Αν άκουγα τι μου λέγανε σε κάθε συνεργείο θα έπρεπε να τα έχω αλλάξει απο τις 20000.


Λάστιχα με βγάλανε οριακά 28000. Rolling eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 18 Αύγ 2011, 01:17:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

NoDsl έγραψε:
Εγώ πάντως κοντεύω 35000 και την παλεύουν τα μπροστινά τακάκια μέχρι τις 40000. Τα πίσω πάνε ακόμα πολυυυ. Παίδες μην αλλάζετε τακάκια αν δεν βλέπετε πρόβλημα επειδή το λένε στο συνεργείο. Δείτε το πάχος της επιφάνειας τριβής. Αν είναι κάτω απο μισό πόντο, οκ θέλουν αλλαγή. Αλλά αν έχει ψωμί, οκ έχουμε καιρό ακόμα. Ανάλογα και τη χρήση βέβαια.

Αν άκουγα τι μου λέγανε σε κάθε συνεργείο θα έπρεπε να τα έχω αλλάξει απο τις 20000.


Λάστιχα με βγάλανε οριακά 28000. Rolling eyes

Είναι καθαρά θέμα στυλ οδήγησης και το που γίνονται τα χλμ (ταξίδια, πόλη, μικρές αποστάσεις κλπ.)

Εγώ τα αλλάζω μόνος μου, οπότε αν δεν μείνει 1mm πάνω δεν φεύγουν! Wink



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
piratee (vasilis)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 GT (2008)

Ένταξη: 07 Φεβ 2011
Δημοσιεύσεις: 112
Τόπος: Τρίκαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 18 Αύγ 2011, 08:28:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ πάλι έχω τα ίδια εδώ κ 57.000 χλμ. Το καλό είναι οτι στην peugeot τους λέω εγώ αν είναι να τα αλλάξουμε κ αυτοί μου λένε οτι δν χρειάζεται
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Μαριάνα (Mariana)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 GT ('08)

Ένταξη: 22 Αύγ 2010
Δημοσιεύσεις: 248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 18 Αύγ 2011, 12:04:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε τί τιμές κυμαίνονται τα DS2500; Τα σκέφτομαι για την επικείμενη αλλαγή...
Κάνουν από μόνα τους καλύτερη δουλειά από τα εργοστασιακά τακάκια
ή θα πρέπει να τα συνδυάσω και με άλλο υγρό φρένων και σωληνάκια για να δω διαφορά;

Για δίσκους δεν το συζητώ, μένω στους εργοστασιακούς.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Sinanai (Κωστής)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) GTi (2006)

Ένταξη: 10 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 5637
Τόπος: Στις "Κάπα" των παλαιών Ε.Ο.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 18 Αύγ 2011, 12:09:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κάνουν κι από μόνα τους δουλειά, αλλά άλλη - και σημαντικότατη - δουλειά κάνουν και υγρά/σωληνάκια, που έχουν και μικρό κόστος. Wink


Σβέλτα, μαντόνα, μανιβέλα
φρένο, στραπάτσο, καραμπόλα
μόδα, καβάλα, ντόλτσε βίτα
τρόμπα, φιγούρα, σαχλαμάρα κι άρπα-κόλλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Μαριάνα (Mariana)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 GT ('08)

Ένταξη: 22 Αύγ 2010
Δημοσιεύσεις: 248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 18 Αύγ 2011, 12:13:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

...συμφωνώ!
Τί υγρά και τί σωληνάκια βάζουμε; Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Sinanai (Κωστής)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) GTi (2006)

Ένταξη: 10 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 5637
Τόπος: Στις "Κάπα" των παλαιών Ε.Ο.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 18 Αύγ 2011, 12:18:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάμε εδώ. Wink


Σβέλτα, μαντόνα, μανιβέλα
φρένο, στραπάτσο, καραμπόλα
μόδα, καβάλα, ντόλτσε βίτα
τρόμπα, φιγούρα, σαχλαμάρα κι άρπα-κόλλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 18 Αύγ 2011, 12:51:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν υπαρχη λογος για νορμαλ χρηση να σκασεις 180 για τακακια..μπορεις να παρεις τα thermo quiet, που ειναι καλυτερα απο τα μαμα και μαξ 70 κατι ευρω
αν και για τα επ. μελος ελτρεκα που τα δωσε 55 ευρω ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimkeras (Δημοσθένης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

e-tuned

Ένταξη: 18 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 1515
Τόπος: Λευκάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 19 Αύγ 2011, 13:11:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

android έγραψε:
δεν υπαρχη λογος για νορμαλ χρηση να σκασεις 180 για τακακια..μπορεις να παρεις τα thermo quiet, που ειναι καλυτερα απο τα μαμα και μαξ 70 κατι ευρω
αν και για τα επ. μελος ελτρεκα που τα δωσε 55 ευρω ...



Τζωρτζ, σε σχέση με τα απλά Ferodo, τα Thermo quiet δε μου έκαναν καμία διαφορά στο φρενάρισμα. Και συν ότι στα 1-2 πρώτα φρεναρίσματα σφύριζαν ελαφρά. Confused
Το μόνο πως έμεναν οι ζάντες λίγο καθαρότερες.


Vroum-vroum!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 19 Αύγ 2011, 15:59:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

την διαφορα που ψαχνεις δεν θα την δεις με τακακια...
η αλλαγη τακακιων μπορει να δώσει ΜΟΝΟ επιπλεον διαρκεια σε πολυ πιεσμενη χρηση (πχ συνεχόμενοι γυροι σε πίστα ή καταβαση), οχι ομως επιπλεον δυναμη πεδησης
για επιλεον δυναμη πεδησης θελεις δυνατότερες δαγκανες Wink

κοινως αν "μενετε" (μετα απομερικές στροφες) απο φρενο ψαχτείτε με τακακια (και πρωτα απ ολα με τον τροπο οδηγησης)

αν ομως δεν σας επαρκεί η δυναμη του φρεναρισματος (ενδεχομενως ακομα και απ το πρωτο φρεναρισμα) τοτε...δαγκανες Wink (ή/και μεγαλητερης διαμετρου δισκους)


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 19 Αύγ 2011, 22:11:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

dimkeras έγραψε:
android έγραψε:
δεν υπαρχη λογος για νορμαλ χρηση να σκασεις 180 για τακακια..μπορεις να παρεις τα thermo quiet, που ειναι καλυτερα απο τα μαμα και μαξ 70 κατι ευρω
αν και για τα επ. μελος ελτρεκα που τα δωσε 55 ευρω ...



Τζωρτζ, σε σχέση με τα απλά Ferodo, τα Thermo quiet δε μου έκαναν καμία διαφορά στο φρενάρισμα. Και συν ότι στα 1-2 πρώτα φρεναρίσματα σφύριζαν ελαφρά. Confused
Το μόνο πως έμεναν οι ζάντες λίγο καθαρότερες.


1-2 παραπανω φρενα καλα εχεις στα ζορια ,μην περιμενεις και παπαδες .ακομα βγαζουν λιγα περισοτερα χλμ απο αλλαγη σε αλλαγη
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giwrgos207GT (ΓΙΩΡΓΟΣ)
Μέλος
Μέλος


207 GT 2009 TUNING BY E-TUNERS

Ένταξη: 27 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 109
Τόπος: ΤΡΙΚΑΛΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 25 Νοέ 2011, 20:10:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ρωτησα για αλλαγη τακακια μπροστα στην peugeot τρικαλων τιμη :104 ευρω μου λεει κομπλε(τακακια-υγρο-εργατικα) Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
δεν πανε καλα οι ανθρωποι.....


ΜΑΘΕ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΜΕ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ
ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΣΠΕΡΝΑΣ......


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Giwrgos207GT στις Κυρ 27 Νοέ 2011, 14:40:25, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 25 Νοέ 2011, 20:16:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ποσο επρεπε να σου 'πουν δηλαδη?


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Giwrgos207GT (ΓΙΩΡΓΟΣ)
Μέλος
Μέλος


207 GT 2009 TUNING BY E-TUNERS

Ένταξη: 27 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 109
Τόπος: ΤΡΙΚΑΛΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 27 Νοέ 2011, 14:39:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

απλως μου φανηκανε πολλα...ισως εχεις δικιο και να παιζει ρολο οτι εχουμε και 5 μηνες απληρωτοι απο την δουλεια και για αυτο να μου φανηκανε πολλα.


ΜΑΘΕ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΜΕ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ
ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΣΠΕΡΝΑΣ......
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
oustampas (Στέφανος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


207 le mans (χωρίς αυτοκόλητα)

Ένταξη: 14 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 64
Τόπος: Aνοιξη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Νοέ 2011, 22:16:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
Ποσο επρεπε να σου 'πουν δηλαδη?

Δεν είναι και φθηνά αν σκεφτείς ότι τα τακάκια που βάζουν τ αγοράζουν 10 άντε 20 ευρώ το πολύ και το ύγρο που φαντάζομαι για συμπλήρωση μιλάμε σχεδόν τσάμπα... Άλλο αν έχουμε συνηθίσει να μας τον πιάνουνε στις αντιπροσωπείες και μας φαίνεται λογικό...Δεν είναι!

Υ.γ. Άσχετο, αλλά μόλις παρήγγειλα από αγγλία ds2500 και βγήκαν περίπου 160Ε με μεταφορικά! Για να δούμε, γιατί μετα mintex που πήγα κι έβαλα, ούτε τα λάστιχα δεν προλάβαινα να ζεστάνω...


"Στην πρωτη στροφή μπήκα τρένο..
Στη δεύτερη στροφή μπήκα πόρτες γιατί τσίμπησα το φρένο..."
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Arvas (Dimitris)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 207RRRRRRRRRCccccc

Ένταξη: 15 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 320
Τόπος: Αθήνα-Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Νοέ 2011, 23:11:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
την διαφορα που ψαχνεις δεν θα την δεις με τακακια...
η αλλαγη τακακιων μπορει να δώσει ΜΟΝΟ επιπλεον διαρκεια σε πολυ πιεσμενη χρηση (πχ συνεχόμενοι γυροι σε πίστα ή καταβαση), οχι ομως επιπλεον δυναμη πεδησης
για επιλεον δυναμη πεδησης θελεις δυνατότερες δαγκανες Wink

κοινως αν "μενετε" (μετα απομερικές στροφες) απο φρενο ψαχτείτε με τακακια (και πρωτα απ ολα με τον τροπο οδηγησης)

αν ομως δεν σας επαρκεί η δυναμη του φρεναρισματος (ενδεχομενως ακομα και απ το πρωτο φρεναρισμα) τοτε...δαγκανες Wink (ή/και μεγαλητερης διαμετρου δισκους)


Αυτό δεν ειναι απόλυτα σωστό. Καλύτερα τακάκια έχουν και μεγαλύτερο συντελεστή τριβής, αγωνιστικά τακάκια έχουν ακόμα μεγαλύτερο αλλα σε υψηλές θερμοκρασίες που μόνο σε πίστα θα πιάσεις. Τα συνηθισμένα τακάκια εχουν περίπου 0.3 τα ds2500 και τα roesch εχουν περιπου 0.4-0.45 ανάλογα την θερμοκρασία, μέχρι και 0.9+ έχω δει σε ακραίες περιπτώσεις. Επιπλεον έχουν αρκετα πιο σφιχτο πετάλι=καλύτερη αίσθηση (τα ds2500 με τα μαμά rc που έχω δοκιμάσει). Δεν τα λέω για σένα Μάνθο τα λέω γενικά και χωρίς παρεξήγηση...


Photobucket
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16  Επόμενη
Σελίδα 13 από 16

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2154s (PHP: 60% - SQL: 40%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on