PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Ράβδοι στρέψης & Αντιστρεπτικές Μέρος 2ο -Διαμετρήματα
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 32, 33, 34  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 03 Μάρ 2003, 12:18:39    Θέμα δημοσίευσης: 206 - Ράβδοι στρέψης & Αντιστρεπτικές Μέρος 2ο -Διαμετρή Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επαναρχόμενος στο θέμα των αντιστρεπτικών και αφού διάβασα ενα πολύ ωραίο link που έδωσε ο φίλος BTS σε άλλο topic είπα να βάλω εδώ τον τύπο που πρέπει να μας μείνει για την αλλαγή αντιστρεπτικών.Με βάση λοιπόν τον τύπο αυτό η διαφορά απο την αλλαγή αντιστρεπτικής προκύπτει ως εξής:

Πάχος νέας αντιστρεπτικής ^4
________________________________ = Διαφορά βελτίωσης

Πάχος υπάρχουσας αντιστρεπτικής ^4

Ο αριθμός που προκύπτει δείχνει την διαφορά της νέας από την παλιά.

Στην περίπτωση του Μίλτου ας πούμε που πήγε απο 19mm σε 21mm έχουμε:

21^4/19^4 = 1,49

Που σημαίνει οτι η νέα αντιστρεπτική είναι 1.49 φορές ή 49% πιο σκληρή απο την μαμίσια.

Not bad Milt Exclamation Exclamation Exclamation

Ετσι επίσης εξηγείται γιατι ο Dimip δεν είδε την ίδια διαφορά.

Το δικό του αποτέλεσμα είναι 1.24 δηλαδή 24% πιο σκληρή απο την μαμίσια του Wink

Ενώ αν έβαζε και αυτός του 2λιτρου στα 21mm το αποτέλεσμα θα ήταν 1.85 δηλαδή 85% πιο σκληρή


pedal to the metal


Έχει επεξεργασθεί από τον/την pugsang στις Δευ 03 Μάρ 2003, 13:10:43, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 03 Μάρ 2003, 12:37:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kαλόοοοοοο Ευγε παιδιά!

Αυτό είναι πάρα πολύ χρήσιμο!!!!

Το μόνο που μένει να βρώ πόσο είναι τα μαμά ελλατήρια μπροστά σε lbs για να βρώ πόσο θα πρέπει να βάλω τις ράβδους πίσω ώστε να είναι ίδια σε αναλογία με την μαμά ρύθμιση...! Scratch

Τα νέα ελλατήρια θα είναι 250lbs....



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
pduke (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 GT 2.0 16V

Ένταξη: 17 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1311
Τόπος: Scholarington(Duke of..)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 03 Μάρ 2003, 13:21:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sidobre έγραψε:


Τα νέα ελλατήρια θα είναι 250lbs....


νομίζω πως έχει ο γιώργος καινούργια 250Lb και τα πουλάει.αν θες πάρε με τηλ


GT όπως Μέγας Τουρίστας

Don't forget about the boogie ... and those marvellous bastards !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
chatasos (Τάσος)
Developer - Administrator
Developer - Administrator
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 1.6 (17V!) GT (2009)

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 2612
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 03 Μάρ 2003, 19:59:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pugsang έγραψε:
Επαναρχόμενος στο θέμα των αντιστρεπτικών και αφού διάβασα ενα πολύ ωραίο link που έδωσε ο φίλος BTS σε άλλο topic είπα να βάλω εδώ τον τύπο που πρέπει να μας μείνει για την αλλαγή αντιστρεπτικών.Με βάση λοιπόν τον τύπο αυτό η διαφορά απο την αλλαγή αντιστρεπτικής προκύπτει ως εξής:

Πάχος νέας αντιστρεπτικής ^4
________________________________ = Διαφορά βελτίωσης

Πάχος υπάρχουσας αντιστρεπτικής ^4

Ο αριθμός που προκύπτει δείχνει την διαφορά της νέας από την παλιά.

Στην περίπτωση του Μίλτου ας πούμε που πήγε απο 19mm σε 21mm έχουμε:

21^4/19^4 = 1,49

Που σημαίνει οτι η νέα αντιστρεπτική είναι 1.49 φορές ή 49% πιο σκληρή απο την μαμίσια.

Not bad Milt Exclamation Exclamation Exclamation

Ετσι επίσης εξηγείται γιατι ο Dimip δεν είδε την ίδια διαφορά.

Το δικό του αποτέλεσμα είναι 1.24 δηλαδή 24% πιο σκληρή απο την μαμίσια του Wink

Ενώ αν έβαζε και αυτός του 2λιτρου στα 21mm το αποτέλεσμα θα ήταν 1.85 δηλαδή 85% πιο σκληρή


Επειδή μπερδεύτηκα λίγο.... 2 ερωτήσεις/περιπτώσεις:

Παλιά = 18
Νέα = 22
Διαφορά = 2.23 άρα η νέα είναι 123% πιο σκληρή?

Παλιά = 22
Νέα = 18
Διαφορά = 0.45 άρα η νέα είναι 45% πιο μαλακιά ή -55% πιο σκληρή?


Ο φορουμάρχης επέστρεψε παντρεμένος & ανανεωμένος!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 03 Μάρ 2003, 20:32:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pugsang έγραψε:
Επαναρχόμενος στο θέμα των αντιστρεπτικών και αφού διάβασα ενα πολύ ωραίο link που έδωσε ο φίλος BTS σε άλλο topic είπα να βάλω εδώ τον τύπο που πρέπει να μας μείνει για την αλλαγή αντιστρεπτικών.Με βάση λοιπόν τον τύπο αυτό η διαφορά απο την αλλαγή αντιστρεπτικής προκύπτει ως εξής:

Πάχος νέας αντιστρεπτικής ^4
________________________________ = Διαφορά βελτίωσης

Πάχος υπάρχουσας αντιστρεπτικής ^4

Ο αριθμός που προκύπτει δείχνει την διαφορά της νέας από την παλιά.

Στην περίπτωση του Μίλτου ας πούμε που πήγε απο 19mm σε 21mm έχουμε:

21^4/19^4 = 1,49

Που σημαίνει οτι η νέα αντιστρεπτική είναι 1.49 φορές ή 49% πιο σκληρή απο την μαμίσια.

Not bad Milt Exclamation Exclamation Exclamation

Ετσι επίσης εξηγείται γιατι ο Dimip δεν είδε την ίδια διαφορά.

Το δικό του αποτέλεσμα είναι 1.24 δηλαδή 24% πιο σκληρή απο την μαμίσια του Wink

Ενώ αν έβαζε και αυτός του 2λιτρου στα 21mm το αποτέλεσμα θα ήταν 1.85 δηλαδή 85% πιο σκληρή


μπραβο pugsang, πολυ χρησιμο!
ετσι εξηγουνται ολα... με την περιπτωση μου!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Μάρ 2003, 00:22:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pugsang έγραψε:
Τωρα αυτό πως σας φαίνεται?

Ράβδοι στρέψεως 22mm καινούργιες για 106 1.6 16V 69 ευρα έκαστηΧ2 = 138 Ευρά

Τη στιγμή που η Peugeot sport Ελλάδος τις δίνει 545 Ευρά και η Γαλλία τις δίνει 326 Ευρά

ΤΙ Ν ΑΥΤΑ ΡΕΕΕΕΕΕ??????????

ΠΟΥ ΠΑΜΕ ΡΕΕΕΕ??????????


Για να μην με ρωτήσετε σας λεω πως ηδη τις παρήγγειλα(φυσικά) και αυριο τις παραλμβάνω!Και με εγγύηση επιστροφής σε περίπτωση που συμβεί το αναπάντεχο και δεν ταιριάζουν!


Μακη................Πως που και γιατι Question Question Question Question

Πολυ φθηνες μου ακουγονται.........Της PEUGEOTSPORT ειναι Question Question

Εγω τις πληρωσα καπου στα 130.000 δρχ αν θυμαμε καλα.
ΠΡΟΣΟΧΗ...........Υπαρχει αριστερη και δεξια αντιστοιχα Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation

Συμβολιζοντε με 2 γραμμες πανω στην ραβδο η μια και με μια γραμμη η αλλη.Δεν θυμαμε ποια εχει και ποια γραμμη.Αν ειναι η αριστερη ή η δεξια.

Οπως ειναι η μαμισια....(εχουν και αυτες τις γραμμες) αντιστοιχα βαζεις την 22 αρα.

Οποιος σας πει τουλαχιστον για 106 ειμαι 1000% σιγουρος οτι δεν παιζει ρολο αριστερη και δεξια να ξερετε οτι λεει ψεματα.ΠΡΟΣΟΧΗ σε αυτο Exclamation Exclamation Exclamation Παντως εγω εξακολουθω να πιστευω οτι σε τετοια ζητηματα οπως πχ η αναρτηση την ΄΄φθηνη΄΄ καποια στιγμη θα την πληρωσεις και ακριβα.

Πειτε με κολημενο με την PEUGEOTSPORT,πειτε με οπως θελετε αλλα τα εχω παθει και γιαυτο τα λεω.

Δεν θελω να το παιξω πολυξερος ουτε εξυπνος......Απλα θελω να γλυτωσω να μην την πατησετε οπως εγω Exclamation


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Μάρ 2003, 04:47:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μάκη, η πληροφορίες σου είναι πολύτιμες. Σε ευχαριστούμε.

Έτσι εξηγήθηκε καί επιστημονικά Ντίμη γιατί εγώ είδα μεγαλύτερη διαφορά από ότι εσύ. Αν και είναι και ευνόητο, όταν εσύ πήγες από 18 σε 19 (+1) κι εγώ από 19 σε 21 (+2). Wink

Κι επειδή το 2λιτρο έχει μπροστινή 20+χιλ έναντι 19χιλ του 1.6 εξηγείται και γιατί είναι υπερστροφικότερο (το 2.0 πίσω είναι ελαφρώς σκληρότερο σε αναλογία με το 1.6). Άρα η λύση σου Πανοδουκένιε είναι να βάλεις σκληρότερη αντιστρεπτική εμπρός (δεν θα βρεις) ή για να τελειώνεις ένα ζευγαράκι H&R για επιπλέον σκλήρυνση εμπρός και αντίστοιχο χαμήλωμα πίσω. Wink


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Μάρ 2003, 07:58:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΝΙΚΟΣ έγραψε:

Μακη................Πως που και γιατι Question Question Question Question


Νίκο θα σε μαλώσω!!!!

Δεν διάβασες ολόκληρο το topic.Τελικά η δουλειά στράβωσε με τις ράβδους στρέψης και αφού εγω δεν έχω πλέον την mini group A ανάρτηση δεν τις χρειάζομαι.Αυτο που παρήγγειλα απο τον Ντίνο και μου έρχεται σήμερα είναι μια πίσω αντιστρεπτική στα 25mm


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Μάρ 2003, 11:31:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μακη δεν χρειαζετε να εχεις την αναρτηση απο το MINI GROUP A για να βαλεις τις ραβδους στρεψης.Καλο ειναι να τοποθετηθουν για να μην τρωγοντε τα πισω αμορτισερ γρηγοροτερα.

Παντως προσοχη με την αντιστρεπτικη γιατι στην αρχη μπορει να μην σου φανει οτι αξιζε για 1 χιλιοστο να την παρεις αλλα καποια στιγμη στα πολλα μπορει να σε αιφνιδιασει Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Μάρ 2003, 11:48:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λες ρε Νίκο να έχει τόση διαφορά το 1mm?

Σύμφωνα με υπολογιμσούς πρεπει να έχει γύρω στα 17% διαφορά.Θα είναι τοσο αισθητο?


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Μάρ 2003, 14:00:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pugsang έγραψε:
Λες ρε Νίκο να έχει τόση διαφορά το 1mm?

Σύμφωνα με υπολογιμσούς πρεπει να έχει γύρω στα 17% διαφορά.Θα είναι τοσο αισθητο?


Κοιτα εμενα μου φανηκε μερα με νυχτα.Ποιο αντιδραστικο πλεον το πισω μερος και ποιο παιχνιδιαρικο.Πιστευω θα την καταλαβεις την διαφορα.Απλα προσοχη μεχρι να το μαθεις.Δεν ειναι τυχαιο οτι τη χρησιμοποιουν τα KITCAR και γενικα τα αυτοκινητα της ομαδας A.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Μάρ 2003, 14:51:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι αλλα εσενα φόραγε 21mm απο μαμα.Πράγμα που σημαίνει 100% διαφορά.Εμένα που φοράει 24mm απο μαμα δεν νομίζω να ειναι τοσο τραγικά τα πράγματα


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Μάρ 2003, 15:36:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ωχ τώρα το είδα αυτό.

Πάντως well done mate!!!!!!


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Μάρ 2003, 17:44:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pugsang έγραψε:
Ναι αλλα εσενα φόραγε 21mm απο μαμα.Πράγμα που σημαίνει 100% διαφορά.Εμένα που φοράει 24mm απο μαμα δεν νομίζω να ειναι τοσο τραγικά τα πράγματα


Mακη εχεις κολλησει οτι εμενα φοραγε 21 χιλιοστα.

21 χιλιοστα φορανε τα SAXO.

Εμενα φοραγε απο μαμα 24 χιλιοστα οπως και το δικο σου. Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Μάρ 2003, 18:06:57    Θέμα δημοσίευσης: Διαμετρήματα Αντιστρεπτικών για το 206 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ε: Εμπρός - Π: Πίσω - ΡΣ: Ράβδοι Στρέψης

206 1.4
Ε: 18χιλ - Π: 18χιλ - ΡΣ: 19χιλ

206 1.6 16V Normal
Ε: 19χιλ - Π: 19χιλ - ΡΣ: 19χιλ

206 2.0 GTι
E: 20χιλ - Π: 21χιλ - ΡΣ: 19,5χιλ και 20χιλ

206 2.0 RC
E: 20χιλ - Π: 21χιλ και 22χιλ - ΡΣ: 20χιλ

206 CC 1.6 & 2.0
Ε: 20,6χιλ - Π: 19χιλ - ΡΣ: 19χιλ

Το 1.6 16V βγαίνει και σε έκδοση Heavy Duty με ίδια αμορτισέρ και διαφορετική ανάρτηση.

Σημαντικό: Όλες οι εκδόσεις έχουν διαφορετικά ελατήρια και αμορτισέρ. Τα πιο ενισχυμένα ελατήρια-αμορτισέρ τα έχει το GTi. Άρα όσοι δεν θέλουν να χαμηλώσουν βάζουν τα ελατήρια-αμορτισέρ-αντιστρεπτικές-ράβδους του Gti.

Νικέλιε, ευχαριστημένος;

Όλες οι πληροφορίες είναι από τον καταπληκτικό Ντίνο. Απίστευτα υπομονετικός και εξυπηρετικός είναι στη διάθεσή μας και μας ενημερώνει για τα πάντα και μας προμηθεύει στις καλύτερες τιμές με ό,τι καλύτερο έχει βγάλει η Peugeot Sport για μας. Νίκο, νάσαι καλά φίλε. Wink


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Miltellas στις Παρ 21 Οκτ 2005, 20:59:27, 3 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Μάρ 2003, 19:23:40    Θέμα δημοσίευσης: Re: Διαμετρήματα Αντιστρεπτικών για το 206 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Miltellas έγραψε:
Ε: Εμπρός - Π: Πίσω - ΡΣ: Ράβδοι Στρέψης

206 1.4
Ε: 18χιλ - Π: 18χιλ - ΡΣ: 19χιλ

206 1.6 16V Normal
Ε: 19χιλ - Π: 19χιλ - ΡΣ: 19χιλ

206 2.0 GTι
E: 20χιλ - Π: 21χιλ - ΡΣ: 19,5χιλ

206 CC 1.6 & 2.0
Ε: 20χιλ - Π: 19χιλ - ΡΣ: 19χιλ

Το 1.6 16V βγαίνει και σε έκδοση Heavy Duty με ίδια αμορτισέρ και διαφορετική ανάρτηση.

Σημαντικό: Όλες οι εκδόσεις έχουν διαφορετικά ελατήρια και αμορτισέρ. Τα πιο ενισχυμένα ελατήρια-αμορτισέρ τα έχει το GTi. Άρα όσοι δεν θέλουν να χαμηλώσουν βάζουν τα ελατήρια-αμορτισέρ-αντιστρεπτικές-ράβδους του Gti.

Νικέλιε, ευχαριστημένος;

Όλες οι πληροφορίες είναι από τον καταπληκτικό Ντίνο. Απίστευτα υπομονετικός και εξυπηρετικός είναι στη διάθεσή μας και μας ενημερώνει για τα πάντα και μας προμηθεύει στις καλύτερες τιμές με ό,τι καλύτερο έχει βγάλει η Peugeot Sport για μας. Νίκο, νάσαι καλά φίλε. Wink


Νικος η Ντινος ;;;


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Μάρ 2003, 19:28:26    Θέμα δημοσίευσης: Re: Διαμετρήματα Αντιστρεπτικών για το 206 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DimiP έγραψε:

Νικος η Ντινος ;;;


Ντίνος Γκαγκαστάθης, PeugeotSport εκ Θεσσαλονίκης.
Νίκος the Raceman εκ Κοζάνης.


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Μάρ 2003, 20:19:41    Θέμα δημοσίευσης: Re: Διαμετρήματα Αντιστρεπτικών για το 206 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Miltellas έγραψε:
Ε: Εμπρός - Π: Πίσω - ΡΣ: Ράβδοι Στρέψης

206 1.4
Ε: 18χιλ - Π: 18χιλ - ΡΣ: 19χιλ

206 1.6 16V Normal
Ε: 19χιλ - Π: 19χιλ - ΡΣ: 19χιλ

206 2.0 GTι
E: 20χιλ - Π: 21χιλ - ΡΣ: 19,5χιλ

206 CC 1.6 & 2.0
Ε: 20χιλ - Π: 19χιλ - ΡΣ: 19χιλ

Το 1.6 16V βγαίνει και σε έκδοση Heavy Duty με ίδια αμορτισέρ και διαφορετική ανάρτηση.

Σημαντικό: Όλες οι εκδόσεις έχουν διαφορετικά ελατήρια και αμορτισέρ. Τα πιο ενισχυμένα ελατήρια-αμορτισέρ τα έχει το GTi. Άρα όσοι δεν θέλουν να χαμηλώσουν βάζουν τα ελατήρια-αμορτισέρ-αντιστρεπτικές-ράβδους του Gti.

Νικέλιε, ευχαριστημένος;

Όλες οι πληροφορίες είναι από τον καταπληκτικό Ντίνο. Απίστευτα υπομονετικός και εξυπηρετικός είναι στη διάθεσή μας και μας ενημερώνει για τα πάντα και μας προμηθεύει στις καλύτερες τιμές με ό,τι καλύτερο έχει βγάλει η Peugeot Sport για μας. Νίκο, νάσαι καλά φίλε. Wink


Nασαι καλα και εσυ φιλε μου Μιλτο.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
Nikel 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!




Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 1054
Τόπος: Πειραιάς-Κερατσίνι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Μάρ 2003, 14:35:05    Θέμα δημοσίευσης: Re: Διαμετρήματα Αντιστρεπτικών για το 206 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Miltellas έγραψε:


206 2.0 GTι
E: 20χιλ - Π: 21χιλ - ΡΣ: 19,5χιλ

206 CC 1.6 & 2.0
Ε: 20χιλ - Π: 19χιλ - ΡΣ: 19χιλ

Νικέλιε, ευχαριστημένος;


Πολυ Wink Αν μαθουμε και τιμες θα κανω τουμπες Laughing
Θελω την αντριστρεπτικη και ΡΣ απο το 2.0 GTι...Ποσο μπορει να μας τα δωσει ο Ντινος??? Ταιριαζουν στο CC????



A CC & a Strong Hair-Gel Are 2 Things That Go Together
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Μάρ 2003, 16:10:54    Θέμα δημοσίευσης: Re: Διαμετρήματα Αντιστρεπτικών για το 206 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Nikel έγραψε:
Miltellas έγραψε:


206 2.0 GTι
E: 20χιλ - Π: 21χιλ - ΡΣ: 19,5χιλ

206 CC 1.6 & 2.0
Ε: 20χιλ - Π: 19χιλ - ΡΣ: 19χιλ

Νικέλιε, ευχαριστημένος;


Πολυ Wink Αν μαθουμε και τιμες θα κανω τουμπες Laughing
Θελω την αντριστρεπτικη και ΡΣ απο το 2.0 GTι...Ποσο μπορει να μας τα δωσει ο Ντινος??? Ταιριαζουν στο CC????


Θα πάρεις κάτι καλύτερο! Από το ΜiniGroupA

Αντιστρεπτικές 20.6 mm =από 22 ευρώ η μία
Ράβδους στρέψης 23mm = 300 ευρώ και οι δύο



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 32, 33, 34  Επόμενη
Σελίδα 1 από 34

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,407s (PHP: 80% - SQL: 20%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on