PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Ράβδοι στρέψης & Αντιστρεπτικές Μέρος 2ο -Διαμετρήματα
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, ... 32, 33, 34  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Μάρ 2003, 16:27:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βγαζει και MINI GROUP A για 206 Question Question Question

Τασο μηπως μπερδευτικες Question Question Question Shocked Shocked Shocked


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Μάρ 2003, 16:31:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΝΙΚΟΣ έγραψε:
Βγαζει και MINI GROUP A για 206 Question Question Question

Τασο μηπως μπερδευτικες Question Question Question Shocked Shocked Shocked


Ναι είναι για τα Ελληνικα δεδομένα γιατί το Super 1600 έχει διαφορετικό άξονα πίσω. (o oποίος έχει και τρελά λεφτα!)

Δεν είμαι 100% σίγουρος ότι το ονομάζουν ακριβώς έτσι αλλά στην ουσία κάπως έτσι είναι. Για τα τοπικά Cup και όχι για JWRC



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Μάρ 2003, 16:43:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sidobre έγραψε:
ΝΙΚΟΣ έγραψε:
Βγαζει και MINI GROUP A για 206 Question Question Question

Τασο μηπως μπερδευτικες Question Question Question Shocked Shocked Shocked


Ναι είναι για τα Ελληνικα δεδομένα γιατί το Super 1600 έχει διαφορετικό άξονα πίσω. (o oποίος έχει και τρελά λεφτα!)

Δεν είμαι 100% σίγουρος ότι το ονομάζουν ακριβώς έτσι αλλά στην ουσία κάπως έτσι είναι. Για τα τοπικά Cup και όχι για JWRC


Ααα μαλιστα πες ετσι.Παντως οσο για πισω αξονα απο SUPER 1600 ουτε συζητηση.Πολλα λεφτα Wink

Τασο ενδιαφερων ακουγετε.Μηπως θα επρεπε να ξεκινησεις σιγα σιγα Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Μάρ 2003, 16:46:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μακη περιμενω να μου πεις εντυπωσεις.Λογικα θα την περασες


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Μάρ 2003, 16:53:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΝΙΚΟΣ έγραψε:
Τασο ενδιαφερων ακουγετε.Μηπως θα επρεπε να ξεκινησεις σιγα σιγα Wink


Εγώ; Ετοιμος είμαι! Τα λεφτά περιμένω! Shocked
Τα οποία όμως τα βρίσκω σιγά σιγά... Μέχρι το επόμενο τουρ θα τα έχω φορέσει!

Εχουμε και λέμε:

Μπροστά:

-Κιτ ανάρτησης Spax RSX με στενά ελλατήρια 250 lb και αμορτισέρ ρυθμιζόμενα σε σκληρότητα και καλάμι ρυθμιζόμενο σε ύψος (από 3 έως 7 πόντους)
- Αντιστρεπτική MiniGroupA 20.6 mm

Πίσω:
- Αμορτισέρ Spax RSX
- Ραβδους στρέψης 23mm ΜiniGroupA
- Aντιστρεπτική (νομίζω 21mm) MiniGroupA

Σύνολο; μόνο 1044 ευρώ



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Tomcat (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1400 QS (V8) 55,927 kW+

Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 1188
Τόπος: Αθήνα-Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Μάρ 2003, 19:03:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τάσο ξεχνάς την τοποθέτηση...! Αμορτισερ ,αντιστρεπτικές ράβδους στρέψης και κούρδισμα .... πόσο το βλέπεις να πηγαίνει?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
GIANNIS206 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 RC

Ένταξη: 07 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1168
Τόπος: Σέρρες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Μάρ 2003, 03:39:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το πρώτο βήμα έγινε!Αλλάχθηκε η πίσω μεσαία αντιστρεπτική των 19 mm με παχύτερη της PEUGEOTSPORT των 21mm.
Στο δρόμο το αυτοκίνητο έχει μειώσει λίγο τις κλίσεις κατα τον πίσω άξονα κυρίως και το τιμόνι είναι λίγο πιο ακριβές ακόμα.Σε στροφές από μόνη δεν κάνει και ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ αλλά υπάρχει μια αλλαγή της συμπεριφοράς.Έπεται συνέχεια λοιπόν και με άλλα "αξεσουάρ".
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Μάρ 2003, 08:01:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυριο θα την περάσω Νίκο.Δεν έχω βρει καθόλου χρόνο.

Οποτε εντυπωσεις απο Τρίτη αφου το 3ήμερο θα είμαι Χαλκίδα και θα μπορέσω να την δοκιμάσω στο γνωστό βουνό.


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Μάρ 2003, 10:02:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιαννη προσοχη τωρα ομως μεχρι να το μαθεις για να μην σε αιφνιδιασει Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
max 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206 1.1 XT

Ένταξη: 16 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 94

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Μάρ 2003, 15:01:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ξερετε απο ποια χρονολογια και μετα βαζει η peugeot αντιστρεπτικες στα 1100?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Μάρ 2003, 02:57:16    Θέμα δημοσίευσης: Re: Διαμετρήματα Αντιστρεπτικών για το 206 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sidobre έγραψε:
Nikel έγραψε:
Αν μαθουμε και τιμες θα κανω τουμπες Laughing
Θελω την αντριστρεπτικη και ΡΣ απο το 2.0 GTι...Ποσο μπορει να μας τα δωσει ο Ντινος??? Ταιριαζουν στο CC????


Θα πάρεις κάτι καλύτερο! Από το ΜiniGroupA

Αντιστρεπτικές 20.6 mm =από 22 ευρώ η μία
Ράβδους στρέψης 23mm = 300 ευρώ και οι δύο


Η τιμή για 20χιλ εμπρός (20,6χιλ) είναι 22Ε. Για την πίσω 21χιλ (20,8χιλ) είναι επίσης 22Ε. Οι τιμές είναι για τα μέλη του 206Club από τον Ντίνο. Από την Lion οι τιμές είναι 59Ε η εμπρός και 45Ε η πίσω. Μίλησα με τον Ντίνο και καταλήξαμε ότι η πίσω είναι στην ουσία του 2.0 Gti. Για την μπροστά δεν εξακρίβωσα, αλλά πιθανότατα ισχύει το ίδιο και να είναι επίσης από του 2.0 και της σειράς CC. Ο Ντίνος μου είπε ότι πολλές φορές η PS προωθεί ως προτεινόμενες λύσεις τα καλά κομμάτια της γραμμής παραγωγής. Εξάλλου οι χαμηλές τιμές των συγκεκριμένων επιβεβαιώνουν αυτό ακριβώς.

Οι ράβδοι στρέψης των 23χιλ είναι καθαρά αγωνιστική λύση και φοριούνται από το 206 XS Rallye. Υπάρχουν και 25χιλ που φοριούνται από το αντίστοιχο CC αλλά είναι αυστηρά για πίστα.
Οι 23χιλ κοστίζουν 310Ε περίπου (το ζευγάρι εννοείται). Για τις 25χιλ δεν έκανα τον κόπο να ρωτήσω.

Υπάρχει και η μαμά λύση του 2.0 με τα 19,5χιλ που κοστίζουν 84Ε από την Lion καί οι δύο. Ο Ντίνος δεν τις έχει, αλλά μπορούμε να ρωτήσουμε μήπως μπορεί να φέρει και αν είναι ακόμη φθηνότερες όπως είναι και οι αντιστρεπτικές. Είναι η καλύτερη σίγουρη λύση και αποδοτικότατη, εκτός και αν έχετε λεφτά, αισθάνεστε χεράδες και οδηγάτε με τις πόρτες.


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
pezomania (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.6 16V

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1231
Τόπος: Mandra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Μάρ 2003, 08:21:26    Θέμα δημοσίευσης: Re: Διαμετρήματα Αντιστρεπτικών για το 206 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Miltellas έγραψε:
Sidobre έγραψε:
Nikel έγραψε:
Αν μαθουμε και τιμες θα κανω τουμπες Laughing
Θελω την αντριστρεπτικη και ΡΣ απο το 2.0 GTι...Ποσο μπορει να μας τα δωσει ο Ντινος??? Ταιριαζουν στο CC????


Θα πάρεις κάτι καλύτερο! Από το ΜiniGroupA

Αντιστρεπτικές 20.6 mm =από 22 ευρώ η μία
Ράβδους στρέψης 23mm = 300 ευρώ και οι δύο


Η τιμή για 20χιλ εμπρός (20,6χιλ) είναι 22Ε. Για την πίσω 21χιλ (20,8χιλ) είναι επίσης 22Ε. Οι τιμές είναι για τα μέλη του 206Club από τον Ντίνο. Από την Lion οι τιμές είναι 59Ε η εμπρός και 45Ε η πίσω. Μίλησα με τον Ντίνο και καταλήξαμε ότι η πίσω είναι στην ουσία του 2.0 Gti. Για την μπροστά δεν εξακρίβωσα, αλλά πιθανότατα ισχύει το ίδιο και να είναι επίσης από του 2.0 και της σειράς CC. Ο Ντίνος μου είπε ότι πολλές φορές η PS προωθεί ως προτεινόμενες λύσεις τα καλά κομμάτια της γραμμής παραγωγής. Εξάλλου οι χαμηλές τιμές των συγκεκριμένων επιβεβαιώνουν αυτό ακριβώς.

Οι ράβδοι στρέψης των 23χιλ είναι καθαρά αγωνιστική λύση και φοριούνται από το 206 XS Rallye. Υπάρχουν και 25χιλ που φοριούνται από το αντίστοιχο CC αλλά είναι αυστηρά για πίστα.
Οι 23χιλ κοστίζουν 310Ε περίπου (το ζευγάρι εννοείται). Για τις 25χιλ δεν έκανα τον κόπο να ρωτήσω.

Υπάρχει και η μαμά λύση του 2.0 με τα 19,5χιλ που κοστίζουν 84Ε από την Lion καί οι δύο. Ο Ντίνος δεν τις έχει, αλλά μπορούμε να ρωτήσουμε μήπως μπορεί να φέρει και αν είναι ακόμη φθηνότερες όπως είναι και οι αντιστρεπτικές. Είναι η καλύτερη σίγουρη λύση και αποδοτικότατη, εκτός και αν έχετε λεφτά, αισθάνεστε χεράδες και οδηγάτε με τις πόρτες.


Δηλαδή Μίλτο αν κατάλαβα καλά, αλλάζουμε μπρος πίσω ΡΣ με συνολικό κόστος 44€;; Αν ναί με βλέπω να τις αλλάζω μαζί με τα αμορτισέρ και αυτές μαζί Twisted evil


Η ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ ΕΛΚΕΙ ΤΗΝ ΑΤΕΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Μάρ 2003, 10:03:04    Θέμα δημοσίευσης: Re: Διαμετρήματα Αντιστρεπτικών για το 206 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Miltellas έγραψε:
Είναι η καλύτερη σίγουρη λύση και αποδοτικότατη, εκτός και αν έχετε λεφτά, αισθάνεστε χεράδες και οδηγάτε με τις πόρτες.


Mίλτο με τόσο σκληρά αμορτισέρ/ελλατήρια που έχω επιλέξει (αν βγουν τόσο σκληρά όσο λένε...) θα ήταν έγκλημα να μην βάλω αντίστοιχους ράβδους πίσω!
Το αυτοκίνητο θα έχανε τελείως την συμπεριφορά του και σε κάθε στροφή τρώω μούτρα από μαλακή ρύθμιση πίσω!

Αρα για εμένα (και τον τρόπο οδήγησής μου) είναι MUST να βάλω μεγάλους ράβδους πίσω



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Μάρ 2003, 14:15:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Tασο αντε τι καθεσε Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Μάρ 2003, 14:25:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

...Δώωωωωστε κάτι καλέ κύριεεεεεεεε Crying or Very sad Crying or Very sad



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Tomcat (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1400 QS (V8) 55,927 kW+

Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 1188
Τόπος: Αθήνα-Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Μάρ 2003, 16:21:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ωραία , μάλλον πάμε για μαζική παραγγελία αντιστρεπτικών.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 08 Μάρ 2003, 07:28:24    Θέμα δημοσίευσης: Re: Διαμετρήματα Αντιστρεπτικών για το 206 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sidobre έγραψε:
Miltellas έγραψε:
Είναι η καλύτερη σίγουρη λύση και αποδοτικότατη, εκτός και αν έχετε λεφτά, αισθάνεστε χεράδες και οδηγάτε με τις πόρτες.


Mίλτο με τόσο σκληρά αμορτισέρ/ελλατήρια που έχω επιλέξει (αν βγουν τόσο σκληρά όσο λένε...) θα ήταν έγκλημα να μην βάλω αντίστοιχους ράβδους πίσω!
Το αυτοκίνητο θα έχανε τελείως την συμπεριφορά του και σε κάθε στροφή τρώω μούτρα από μαλακή ρύθμιση πίσω!

Αρα για εμένα (και τον τρόπο οδήγησής μου) είναι MUST να βάλω μεγάλους ράβδους πίσω


Άρα: Έχεις λεφτά, αισθάνεσαι Χεράς, και πάς με τις Πόρτες! Wink Laughing


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 08 Μάρ 2003, 08:08:20    Θέμα δημοσίευσης: Re: Διαμετρήματα Αντιστρεπτικών για το 206 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pezomania έγραψε:
Δηλαδή Μίλτο αν κατάλαβα καλά, αλλάζουμε μπρος πίσω ΡΣ με συνολικό κόστος 44€;; Αν ναί με βλέπω να τις αλλάζω μαζί με τα αμορτισέρ και αυτές μαζί Twisted evil


Πεζομανιακέ, εσύ δεν μπορείς να κάνεις τίποτα λιγότερο από ό,τι έκανα εγώ. Ελατήρια-Αμορτισέρ ξέρεις τί έχω (H&R-DeCarbon) και η επιλογή σου είναι προαιρετική. Είναι όμως υποχρεωτικό για σένα, να βάλεις την ανάρτηση του 2.0 Gti και δεν είναι τίποτα άλλο από το να προσθέσεις στην ανάρτηση του 1.6 16V, τις εμπρός και πίσω αντιστρεπτικές, και τις ράβδους στρέψης του. Δες ξανά στο αρχικό ποστ.
Μετά έλα να μου πεις, πώς στρίβει ο Γάλλος. Wink


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 09 Μάρ 2003, 05:48:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σωωωωστοοοοοοοοςςςςςςςςςςςςςςςς Wink Wink Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 11 Μάρ 2003, 11:28:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπον η αντιστρεπτικη περάστηκε την Παρασκευή.

Οι εντυπώσεις είναι μεν θετικές αλλα......

Κατ αρχην να πω οτι το αμαξι πλεον δεν γέρνει σχεδόν καθόλου και το 18% βελτίωση που έδινε ο τύπος υπολογισμού φαίνεται αρκετα περισσότερο στην πράξη είναι παρα πολυ σταθερό και στιβαρό πίσω και τα ψυχολογικά όρια έχουν ανέβει πάρα πολύ.Μου αρέσει παρα πολυ ετσι οπως είναι.

Αλλα....

Αμα κανεις την μαλ***α τρέχα να καθαρίσεις.Είναι ξυράφι. Ή ξέρεις και το πας ή δεν ξέρεις και σε παει οπου γουστάρει.Πλεον δεν πλασσάρει πριν ξεκολλήσει.Κραταει τρελλα πολυ περισσότερο απο πριν και μετα απλα ξεκολλάει.Οπως είπε και ο Νίκος θέλει συνήθεια και προσοχή.Μαλλον σε γλιστερό οδόστρωμα πρέπει να είναι ακομα πιο απότομο.

Με τον νου και η γνωση Wink


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, ... 32, 33, 34  Επόμενη
Σελίδα 2 από 34

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2017s (PHP: 82% - SQL: 18%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on