PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Εκοιμήθη ο Αρχιεπίσκοπος Χριστόδουλος
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
underage (Σοφία)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (2003)

Ένταξη: 09 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 319
Τόπος: Σαλαμίνα - Καναδά

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Ιαν 2008, 21:05:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εμένα μπορείτε να μου πείτε ΠΩΣ θα πάω την Πέμπτη το πρωί στο Παίδων (Γουδί) για ένα ραντεβού που έχω κλείσει από τον Αύγουστο Twisted evil και αν το μεταφερθεί πάει για Ιούλιο Shocked,γιατί κάνουν τη ζωή μας δύσκολη?????


Αξίζει φίλε να υπάρχεις
για ένα όνειρο κι ας είναι
η φωτιά του να σε κάψει!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alekoukos106 (Αλεξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 106 rallye 1.3

Ένταξη: 26 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 731

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Ιαν 2008, 01:35:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παροτι δεν μου γεμιζε και πολυ το ματι ως ανθρωπος του θεου(γενικα παπαδες με αξιωματα δεν τους παω)...ας αναπαυσει ο θεος την ψυχη του...

υ.γ με βλεπω να φευγω σιγα-σιγα απο το πrt αμα δουν τη δημοσιευση μου οι συναθλητες μου... Razz (παιζει να ειμαι ο μονος πρτιοτης που πιστευει! Laughing )


www.apr.gr

Bacci,γαϊδουρια,εκκεντροφόροι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 31 Ιαν 2008, 19:31:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σημερα παρακολουθησα την Κηδεια του Χριστοδουλου απο την τηλεοραση.
Δεν βαζω το κυριος γιατι σε ανθρωπο ο οποιος πεθαινει το κυριος παυει να τον συνοδευει.
Μπορω να πω οτι ποτε δεν τα ειχα καλα με την εκκλησια,αυτο βεβαια δεν με κανει απολυτο.
Υπαρχουν αξιοι ανθρωποι εκει μεσα.
Ο Χριστοδουλος εκανε πολλα καλα που εδωσαν αλλη πνοη στην μορφη της εκκλησιας.
Βεβαια ως ανθρωπος εκανε και λαθη με τα οποια και διαφωνισα.
Οφειλω να παραδεχτω οτι ηταν ενας ηγετης(οχι για το αξιωμα που ειχε αλλα γιατι οτι ελεγε το υποστηριζε μεχρι τελους)και ετσι τον κηδεψαν.
Γι'αυτα που δεν συμφωνω ειναι γι'αυτα που υποθηκαν πριν καν τον σκεπασουν τον ανθρωπο περι διαδοχης και τα σχετικα.
Ημαρτον.
Τοσο διψα για την καρεκλα πια?
Ακομα και εγω που παντα πιστευα και πιστευω οτι η θρησκεια ειναι το οπιο του λαου ειχα περισσοτερο σεβασμο απο οτι του εδειχνα καποιοι που τολμουν και βγαζουν λογους καθε κυριακη και καθοδηγουν μεγαλο πληθος κοσμου.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
sod (BASILHS)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων


PUG 206 1.4 (8v) Βελτιωμενο στα σημεια

Ένταξη: 10 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2079
Τόπος: athina - peristeri

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Φεβ 2008, 00:45:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιατι ολοι οι ανθρωποι πεθαινουν και ο Χριστοδουλοs εκοιμηθη???


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Φεβ 2008, 00:57:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sod έγραψε:
Γιατι ολοι οι ανθρωποι πεθαινουν και ο Χριστοδουλοs εκοιμηθη???

Γιατι Βασιλη κατα την εκκλησια ο σωστος ορος ειναι "εκοιμηθει" οχι μονο για τον χριστοδουλο αλλα για ολους τους ανθρωπους δεδομενου οτι η ψυχη συνεχιζει να υπαρχει στον παραδεισο κλπ κλπ κλπ


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
sod (BASILHS)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων


PUG 206 1.4 (8v) Βελτιωμενο στα σημεια

Ένταξη: 10 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2079
Τόπος: athina - peristeri

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Φεβ 2008, 01:08:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παντωs μονο για τον Χριστοδουλο το χω ακουσει...... Wink Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Φεβ 2008, 09:35:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sod έγραψε:
Παντωs μονο για τον Χριστοδουλο το χω ακουσει...... Wink Wink

τα νεκροταφεια κανονικα λεγονται "κοιμητηρια".
"κοιμηση της Θεοτοκου".


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Φεβ 2008, 18:25:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω παντως παιδια δεν καταλαβα γιατι εψαλαν και το Χριστος Ανεστη.
Ειναι μια απορια που εχω και αν μπορει καποιος να μου δωσει μια βοηθεια θα το εκτιμουσα.
Παντως αυτο με την ψυχη που λενε για μενα δεν στεκει.
Ειναι θεμα αναλυσης και αποψης που εχει ο καθενας.
Μην αρχισουμε σαν τα Linux με τα Win γιατι εδω ειναι που δεν θα τελειωσουμε με τιποτα.
Οι ανθρωποι νομιζω οτι ζουνε οσο εμεις τους σκεφτομαστε.
Ετσι και ο Χριστοδουλος θα ζει για οσους τον σκεφτονται και μετα τον θανατο του.
Εμενα δεν μου προκαλεσε κανενα συναισθημα συγκινησης πλην του τροπου που αντιμετωπιζε την αρρωστια του.
Αυτο ειναι πραγματικη πιστη.
Και ετσι οπως θελω να με σεβονται γι'αυτα που εγω πιστευω(στην μη υπαρξη Θεου και ολων των αλλων κλπ κλπ)ετσι σεβομαι και εκτιμω τους ανθρωπους που πραγματικα πιστευουν σε ενα συστημα αξιων που ειναι αντιθετο απο το δικο μου.
Αλλα να το πιστευουν οχι τριχες.
Και οπως λεει και ο στοιχος του Νιβο "Με τους χριστιανους σου που κανουν νηστια και οτι περισευει το στελνουν στην Ελβετια"
Αυτο το κατακρινω.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Φεβ 2008, 22:44:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

brz20 έγραψε:
Εγω παντως παιδια δεν καταλαβα γιατι εψαλαν και το Χριστος Ανεστη.
Ειναι μια απορια που εχω και αν μπορει καποιος να μου δωσει μια βοηθεια θα το εκτιμουσα.
Παντως αυτο με την ψυχη που λενε για μενα δεν στεκει.
Ειναι θεμα αναλυσης και αποψης που εχει ο καθενας.
Μην αρχισουμε σαν τα Linux με τα Win γιατι εδω ειναι που δεν θα τελειωσουμε με τιποτα.
Οι ανθρωποι νομιζω οτι ζουνε οσο εμεις τους σκεφτομαστε.
Ετσι και ο Χριστοδουλος θα ζει για οσους τον σκεφτονται και μετα τον θανατο του.
Εμενα δεν μου προκαλεσε κανενα συναισθημα συγκινησης πλην του τροπου που αντιμετωπιζε την αρρωστια του.
Αυτο ειναι πραγματικη πιστη.
Και ετσι οπως θελω να με σεβονται γι'αυτα που εγω πιστευω(στην μη υπαρξη Θεου και ολων των αλλων κλπ κλπ)ετσι σεβομαι και εκτιμω τους ανθρωπους που πραγματικα πιστευουν σε ενα συστημα αξιων που ειναι αντιθετο απο το δικο μου.
Αλλα να το πιστευουν οχι τριχες.
Και οπως λεει και ο στοιχος του Νιβο "Με τους χριστιανους σου που κανουν νηστια και οτι περισευει το στελνουν στην Ελβετια"
Αυτο το κατακρινω.



το Χριστος Ανεστη το εψαλαν αναφερομενοι στο Χριστο που αναστηθηκε και οχι στο Χριστοδουλο , Αυτο και αλλα 2 παρομοια τροπαρια ψαλλονται σε τετοιες περιπτωσεις - ειναι το τυπικο, απλα καπου εχει ατονισει και στις καθημερινες τελετες δεν ακουγονται.
ας πουμε οτι ειναι καπως σαν την τελετη του γαμου που πολλοι βαριουνται και τελειωνουν το γα** τους σε 15 λεπτα ενω κανονικα πρεπει να διαρκεσει 1 ωρα και ψαλλουν πολλοι περισσοτερα απο τα γνωστα


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
206kwn (kwstas o butcher)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 206 1.4 (16v) (2006)

Ένταξη: 14 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 1466
Τόπος: balearic islands

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 04 Φεβ 2008, 03:00:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σεβομαι αυτο που λετε ρε παιδια οτι δηλαδη εφυγε ενας ανθρωπος απο τη ζωη που ηταν ηγετης,πατερας κτλ κτλ.........εμενα ομως η προσωπικη μ αποψη ξερετε ποια ειναι????? πραγματικα δεν μου καιγεται καρφι για τον συγκεκριμενο γιατι το επαιζε πνευματικος πατερας κ γυριζε ολο με μπραβους, κ με καμια εικοσαρια χιλιαδες ευρω πανω του σε χρυσαφικα κ πετραχηλια.......... η μηπως ειχε παει μια(1) φορα σε κανενα αστεγο παιδακι η σε καμια αστεγη οικογενεια να δωσει εστω μια(1) βοηθεια???????? ολο μερσεντες λιμουζινες κ τετοιες ιστοριες ηταν αντε κ κανενα ανεκδοτο μπας κ τον πει η νεολαια μαγκα... κ εγω λοιπον σαν 20 χρονων πιτσιρικας ρωταω...... ετσι ειναι οι πνευματικοι ηγετες????????????????? τι να λεμε τωρα ρε παιδια ολα αυτα για τα ματια του κοσμου γινονται..... ολοι αυτοι κοιτανε την παρτη τους και τιποτα αλλο........ κ τον εχουν τωρα κ τον προσκυνανε???????? (ελεος).......... δεν ξερω μπορει να κανω λαθος αλλα εγω λεω οτι βλεπω..........
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
pygolabida (Γιάννα)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Fiat 500άκι C 1.4 100hp 16V Lounge

Ένταξη: 05 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 824
Τόπος: London

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 04 Φεβ 2008, 08:50:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

206kwn έγραψε:
σεβομαι αυτο που λετε ρε παιδια οτι δηλαδη εφυγε ενας ανθρωπος απο τη ζωη που ηταν ηγετης,πατερας κτλ κτλ.........εμενα ομως η προσωπικη μ αποψη ξερετε ποια ειναι????? πραγματικα δεν μου καιγεται καρφι για τον συγκεκριμενο γιατι το επαιζε πνευματικος πατερας κ γυριζε ολο με μπραβους, κ με καμια εικοσαρια χιλιαδες ευρω πανω του σε χρυσαφικα κ πετραχηλια.......... η μηπως ειχε παει μια(1) φορα σε κανενα αστεγο παιδακι η σε καμια αστεγη οικογενεια να δωσει εστω μια(1) βοηθεια???????? ολο μερσεντες λιμουζινες κ τετοιες ιστοριες ηταν αντε κ κανενα ανεκδοτο μπας κ τον πει η νεολαια μαγκα... κ εγω λοιπον σαν 20 χρονων πιτσιρικας ρωταω...... ετσι ειναι οι πνευματικοι ηγετες????????????????? τι να λεμε τωρα ρε παιδια ολα αυτα για τα ματια του κοσμου γινονται..... ολοι αυτοι κοιτανε την παρτη τους και τιποτα αλλο........ κ τον εχουν τωρα κ τον προσκυνανε???????? (ελεος).......... δεν ξερω μπορει να κανω λαθος αλλα εγω λεω οτι βλεπω..........


Τον πνευματικό πατέρα δεν τον κάνει η περιουσία που έχει (και του Χριστόδουλου ειδικά αυτά που φορούσε δεν ήταν δικά του), ούτε αυτό σημαίνει ότι δεν βοηθούσε κόσμο επειδή δεν το ξέρουμε. Τα αρχιεπισκοπικά στολίδια είναι περισσότερο παράδοση πολλών χρόνων, όπως και η ορθοδοξία στην Ελλάδα. Και στο κάτω κάτω όλες οι λοιπές παροχές της εκκλησίας προέρχονται από τους πιστούς, που γράφουν και δωρίζουν περιουσίες και περιουσίες για να πάνε στον παράδεισο.
Πάντως αν σε χαλάει αυτό, γίνε βουδιστής να έχεις πνευματικό ηγέτη το Δαλάι Λάμα που είναι πιο "λιτός".... Laughing Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 04 Φεβ 2008, 12:42:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ο Βούδας χάλαγε τα λεφτά του στο φαγητό, όπως προφανέστατα φαίνεται... Razz Razz Razz


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nickzotos (Νίκος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1400 (8V) ΧΤ 2001

Ένταξη: 07 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 824
Τόπος: ΝΙΚΑΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 04 Φεβ 2008, 13:26:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω ξερετε τι λεω;;;

Arrow Αν ξεκινησουμε τετοια συζητηση εδω, δεν προκειται να τελειωσει ποτε και το ξερετε καλα...+ οτι θα "σκωτωθουμε" κιολλας..και μην πειτε οχι!!

Arrow Γενικα ειχα την απορια γιατι να ανοιξει ενα τετοιο τοπικ σε ενα τετοιο
φορυμ...ξερω θα μου πειτε ειναι Γενικες συζητησεις αλλα οταν καποιος ειπε κατι αντιθετο πηγατε να τον φατε ολοι..

Ετσι προτεινω επειδη ειναι ενα λεπτο θεμα η Θρησκεια να κλειδωσει το τοπικ..
τι λετε;








http://www.quad-atv.gr

Ο,ΤΙ ΔΕΝ ΣΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ, ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 04 Φεβ 2008, 14:53:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν θεωρείς σημαντικότερες τις άλλες ειδήσεις των Γενικών Συζητήσεων, όπως Αινίγματα, Counterstrike και Monopoly, από τον θάνατο του Αρχιεπισκόπου, τότε πάω πάσο! Και όσοι είχαν πρόβλημα με την εκκλησία, θα μπορούσαν πολύ απλά να ΜΗΝ απαντήσουν σε αυτό το thread. Ας ανοίξουν ένα άλλο με κανα γραφικό τίτλο "ζήτω η σαϊεντολογία" Razz


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nickzotos (Νίκος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1400 (8V) ΧΤ 2001

Ένταξη: 07 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 824
Τόπος: ΝΙΚΑΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 04 Φεβ 2008, 19:04:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κατσε ρε Ζηση γιατι θα μας τρελανεις εσυ..δηλαδη αν εγω εχω προβλημα σε ενα οποιοδηποτε θεμα δεν πρεπει να γραφω;; τοτε δεν εχουμε συζητηση...

Αν εγω ανοιγα ενα τοπικ με θεμα τον δωδεκαθε'ι'σμο να εισαι σιγουρος οτι θα απανταγανε και ατομα που εχουν προβλημα με αυτο... Wink ετσι εγινε και με εσενα..γιατι δεν το δεχεσαι...;;;

αν θες οι γενικες συζητησεις να παρουν ¨σοβαρο¨υφος γιατι δεν ανοιγεις πολιτικη συζητηση;; μηπως θυμασαι τι εγινε στις εκλογες;;


φιλικα παντα και το ξερεις Very happy Cool








http://www.quad-atv.gr

Ο,ΤΙ ΔΕΝ ΣΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ, ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
206kwn (kwstas o butcher)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 206 1.4 (16v) (2006)

Ένταξη: 14 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 1466
Τόπος: balearic islands

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 04 Φεβ 2008, 20:03:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

χριστιανος ορθοδοξος ειμαι απλα δεν μπορω να βλεπω καποια πραγματα που γινονται............. εβλεπα τον χριστοδουλο με μια τεραστια περιουσια (οπως ολοι ξερουμε) κ εβλεπα να μην δινει τιποτα κ πουθενα........ ξερουμε τις φιλανθρωπιες αλλων κ αλλων κ δεν θα γινοντουσαν γνωστες οι φιλανθρωπιες του χριστοδουλου (αν εκανε) ????? κ πανε ολοι (οι πιστοι) κ δωριζουν περιουσιες για να πανε στον παραδεισο???????? ετσι δηλωνουν την πιστη τους??????? να γιατι ολοι οι ανθρωποι της εκκλησιας γυρνανε με mercedes κ ο πιο λεπτος ειναι 150 κιλα......για να πανε στον παραδεισο οι πιστοι........ ετσι ειναι οι (πατερες) κ οι αγιοι ??????? ειχα διαβασει καπου ποσα λεφτα χρειαστηκε ο χριστοδουλος για να κανει ανακαινιση στο σπιτι του........ δεν θυμαμαι ποσα ηταν ακριβως για να μην λεω ψεμματα αλλα θυμαμαι απλα οτι το ποσο ηταν Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Ο .......... με τα ιδια λεφτα θα μπορουσε να σωσει πολλες μα πολλες οικογενειες που το εχουν πραγματικα αναγκη........ τελοςπαντων ο καθενας εχει την αποψη του σε καποια θεματα δεν θα χαλασουμε τις καρδιες μας γι αυτα.......... εγω παντως ειμαι χριστιανος απλα δεν πιστευω στην εκκλησια με αυτα που γινονται............
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 04 Φεβ 2008, 20:04:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το να ειναι το 97% του πληθυσμου χριστιανοι δεν σημαινει οτι στο 3% δεν υπαρχουν και βουδιστες.
Οποτε εχεις κανει ενα πολυ σοβαρο λαθος να πεις κατι κακο για τα ιερα καποιου αλλου.
Ρε Ζηση να σε ρωτησω κατι?
Σου αρεσει παντα να ακους αυτο που θες?
Αυτο στην χειροτερη εφαρμοζετε σε ολοκληρωτικα καθεστωτα.
Που ευτυχως δεν εχουμε και τετοια παιδια στην Ελλαδα πλην μερικες εξερεσεις.
Εγω σεβομαι τις μιωψηφιες και γενικα ολες τις αποψεις.
Γιατι δεν το κανετε και εσεις?
Ο Χριστοδουλος ειχε πει κατι καποτε πολυ κακο για τις μιωψηφιες να σου θυμησω.
Ακρως φασιστικο.
Επεισης ειχε πει και το θεικο οτι τα χρονια της Χουντας δεν τα καταλαβε γιατι διαβαζε.Λες και εβρεχε για ενα 30λεπτο και μετα ανοιξε την κουρτινα και σαν να ειπε "ωχ εβρεξε,δεν το πηρα χαμπαρι".
Γιατι λες ΜΗΝ σε εναν χωρο που ειναι δημοσιος.
Δεν κανουμε την συζητηση σπιτι σου.Εκει διατηρεις το δικαιωμα να μας διωξεις αν δεν σου αρεσει κατι απο αυτα που ακους.
Οταν λοιπον εκθετεις μια αποψη σου σε δημοσιο χωρο να εισαι ετοιμος να μαζεψεις και αντιθετες αποψεις.
Ειπαμε ηταν ενας ηγετης οπως υπηρξαν και αλλοι που μερικοι απο εσας μπορει να μην συμφωνητε με τις ιδεες που ειχαν αλλα η ιστορια δεν τους αφαιρει την ηγετικη τους προσωπικοτητα.
Περασε στην ιστορια ο ανθρωπος και αυτο ειναι.Αυτη θα κρινει τα καλα και τα κακα σε βαθος χρονου.
Μεχρι τοτε ειμαστε ελευθερη να κρινουμε πραγματα που ζησαμε και ακουσαμε.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 04 Φεβ 2008, 22:06:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Την παλεύετε καθόλου; Πρότεινα να μην απαντήσει κάποιος με αρνητικά σχόλια, δείχνοντας τον κατάλληλο σεβασμό στο πρόσωπο που πέθανε. Αλλά απ'ότι φαίνεται δεν έχουμε ίδιες αντιλήψεις, οπότε μην περιμένετε να απαντήσω σε οτιδήποτε. Ούτε το αποτέλεσμα των εκλογών είναι το θέμα, ούτε το πόσο χοντροί είναι οι παπάδες. Εγώ είμαι Χριστιανός Ορθόδοξος, αλλά και ενάντια της εκκλησίας και γενικά των παπάδων. Αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να τα κατεδαφίζουμε όλα.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 04 Φεβ 2008, 22:08:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

206kwn έγραψε:
χριστιανος ορθοδοξος ειμαι απλα δεν μπορω να βλεπω καποια πραγματα που γινονται............. εβλεπα τον χριστοδουλο με μια τεραστια περιουσια (οπως ολοι ξερουμε) κ εβλεπα να μην δινει τιποτα κ πουθενα........ ξερουμε τις φιλανθρωπιες αλλων κ αλλων κ δεν θα γινοντουσαν γνωστες οι φιλανθρωπιες του χριστοδουλου (αν εκανε) ????? κ πανε ολοι (οι πιστοι) κ δωριζουν περιουσιες για να πανε στον παραδεισο???????? ετσι δηλωνουν την πιστη τους??????? να γιατι ολοι οι ανθρωποι της εκκλησιας γυρνανε με mercedes κ ο πιο λεπτος ειναι 150 κιλα......για να πανε στον παραδεισο οι πιστοι........ ετσι ειναι οι (πατερες) κ οι αγιοι ??????? ειχα διαβασει καπου ποσα λεφτα χρειαστηκε ο χριστοδουλος για να κανει ανακαινιση στο σπιτι του........ δεν θυμαμαι ποσα ηταν ακριβως για να μην λεω ψεμματα αλλα θυμαμαι απλα οτι το ποσο ηταν Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Ο .......... με τα ιδια λεφτα θα μπορουσε να σωσει πολλες μα πολλες οικογενειες που το εχουν πραγματικα αναγκη........ τελοςπαντων ο καθενας εχει την αποψη του σε καποια θεματα δεν θα χαλασουμε τις καρδιες μας γι αυτα.......... εγω παντως ειμαι χριστιανος απλα δεν πιστευω στην εκκλησια με αυτα που γινονται............



χωρις να εχω κατι μαζι σου και ουτε σε ξερω αλλοστε θα σχολιασω απλα αυτα που γραφεις.
δεν ξερω αν τα πιστευεις η απλα τα γραφεις απο αντιδραση γιατι σε πειραξε κατι αλλα δειχνουν (στους αλλους) ποσο αγνοεις καποια θεματα.
οπως π.χ. αυτο που λες για τα χρυσα που φοραει ο ΚΑΘΕ αρχιεπισκοπος.
την απαντηση την εδωσαν πιο πανω.
φυσικα και δεν ηταν περιουσια του, οπως δεν ειναι περιουσια η προεδρικη λιμουζινα ή το προεδρικο/πρωθυπουργικο αεροπλανο για τον Προεδρο ή τον Πρωθυπουργο.
Επισης αυτο που ανεφερες για παιδακια ή οι οικογενειεςπου πεινανε και δεν τα βοηθησε ο Χριστοδουλος, ακομα κιαυτο δειχνει πως αγνοεις το θεμα α) γιατι δεν μπορεις να ξερεις αν εγινε κατι τετοιο και β) γιατι η σημασια του να βοηθας βρισκεται στο να το κανεις χωρις να το ΕΠΙΔΕΙΚΝΥΕΙΣ - οποτε αν βοηθησε η οχι μην περιμενεις να ειχε βγει στα καναλια να το διαλαλησει - αλλοστε αν το ειχε κανει παλι θα τον κατηγορουσαν οτι βοηθαει για να το δειχνει ή οχι ;

τα υπολοιπα περι του ποσα κιλα ειναι ο καθε παππας ειναι για γελια γιατι με τη λογικη αυτη και οι μοναχοι στα μοναστηρια κατηγορουνται πως εχουν (τα μοναστηρια) τεραστια περιουσια (και μπορει να εχουν) και ειναι "πετσι κ κοκκαλο" ! εκτος κιαν νομιζεις οτι οι παππαδες δεν ειναι ανθρωποι και δεν τρωνε ; Ισα ισα που εχουν ενα σταθερο μισθο και α μη τι αλλο εχουν να φανε οπως εχουμε πολλοι ανθρωποι συμπεριλαμβανομενου εμενα κι εσενα.

Μακρια κουβεντα ανοιξαμε....

προτεινω κιεγω να κλειδωσει γιατι θα "στεναχωρηθουμε" στο τελος


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 04 Φεβ 2008, 22:39:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DimiP έγραψε:
Μακρια κουβεντα ανοιξαμε....

προτεινω κιεγω να κλειδωσει γιατι θα "στεναχωρηθουμε" στο τελος

Λες και δεν έχουμε στεναχωρηθεί μέχρι τώρα Smile



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 2 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2337s (PHP: 79% - SQL: 21%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on