PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - Eυθυγράμμιση
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
kousma (Nikos)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 51
Τόπος: ATHENS GOUDI

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Οκτ 2009, 10:53:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλιμερα παιδια,εχω και εγω το ιδιο προβλημα,εχω ενα 207 ραλλυ,αλλα το θεμα ξερετε ποιο ειναι,εμενα τραβαγε αριστερα παρα πολυ,το πηγα για ευθυγραμμιση,μου εκανε και ζυγοσταθμιση στα λαστιχα,και εφερε τα λαστιχα τα μπροστινα πισω,παω το παιρνω,και μου κανει τα ιδιο πραγμα απο δεξια.τι μπορει να ειναι?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gr13 (Chris)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 3008 Allure

Ένταξη: 07 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 729
Τόπος: Ναύπακτος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Οκτ 2009, 14:05:48    Θέμα δημοσίευσης: Re: 207 - Eυθυγράμμιση Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

android έγραψε:
λοιπον παιδια το αμαξι εχει 600χιλ ειναι το gt και τραβαει δεξια...
τι χαλια ειναι αυτα δλδ ...?η πιεση στα λαστιχα ειναι οκ


Μου το έκανε και σε 'μενα φίλε μου οταν το είχα πάρη ,δεν είχα δώσει σημασία με αποτέλεσμα να μου φάει τα λάστιχα.Και μενα γεξιά τράβαγε.Κάνε ευθυγραμμιση.


Family Racing Team :D
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Οκτ 2009, 14:52:32    Θέμα δημοσίευσης: Re: 207 - Eυθυγράμμιση Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Gr13 έγραψε:
android έγραψε:
λοιπον παιδια το αμαξι εχει 600χιλ ειναι το gt και τραβαει δεξια...
τι χαλια ειναι αυτα δλδ ...?η πιεση στα λαστιχα ειναι οκ


Μου το έκανε και σε 'μενα φίλε μου οταν το είχα πάρη ,δεν είχα δώσει σημασία με αποτέλεσμα να μου φάει τα λάστιχα.Και μενα γεξιά τράβαγε.Κάνε ευθυγραμμιση.


απο τοτε εχω κανει 34000 χλμ κ εχω αλλαξει μια 4αδα κ μια 2αδα λαστιχα
και 3 φορες ευθυγραμμιση αν θυμαμαι καλα Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Οκτ 2009, 14:54:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kousma έγραψε:
καλιμερα παιδια,εχω και εγω το ιδιο προβλημα,εχω ενα 207 ραλλυ,αλλα το θεμα ξερετε ποιο ειναι,εμενα τραβαγε αριστερα παρα πολυ,το πηγα για ευθυγραμμιση,μου εκανε και ζυγοσταθμιση στα λαστιχα,και εφερε τα λαστιχα τα μπροστινα πισω,παω το παιρνω,και μου κανει τα ιδιο πραγμα απο δεξια.τι μπορει να ειναι?


αν τα λαστιχα που χεις δεν εχουν φορα κανε τραμπα τα μπρωστα κ δες αν θα τραβαει αριστερα η θα φτιαξει
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
psilos133 (Giannis)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207GT (2007)

Ένταξη: 05 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 164

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Νοέ 2013, 09:29:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημέρα και καλή εβδομάδα. Παιδιά θέλω να κάνω ευθυγράμμιση το αμάξι γιατι το τιμόνι κάθεται αριστερά εδώ και καιρό.. Τραβάει κ λιγο δεξιά.. Υπάρχει κανένας καλός μάστορας θεσσαλονική?? Σε δύο εχω κάνει μέχρι στιγμής και τιποτα κανενα αποτέλεσμα.
ευχαριστώ..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Νοέ 2013, 11:24:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μηπως δεν ειναι θεμα ευθυγραμμισης και κατι εχει στραβωσει?


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
mathanas 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 rallye 2009

Ένταξη: 08 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 343

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Νοέ 2013, 13:39:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στους περισσοτερους απο αυτους που ισχυριζονται οτι κανουν ευθυγραμμιση οταν περνεις το αμαξι συνηθως το τιμονι ποτε δε καθεται κεντρο για πολλους και διαφορους λογους... πρεπει να βρεις καποιον που να ξερει τι κανει , να το οδηγησει πριν και μετα και να το φερει στα "ισια". Δεν ειναι ευκολο οσο και αν νομιζουν οι πεισρισσοτεροι οτι ειναι ! Rolling eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
psilos133 (Giannis)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207GT (2007)

Ένταξη: 05 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 164

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Νοέ 2013, 14:22:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
μηπως δεν ειναι θεμα ευθυγραμμισης και κατι εχει στραβωσει?


Δεν νομίζω γιατι πρόσφατα αλλαξα τα μπαλάκια (η οπως αλλιώς τα λενε) στα ψαλίδια και τα έλεγξα ολα μια χαρά ήταν..Σε λακκούβα μεγάλη τελευταία δεν έχω πέσει ..οποτε μαλλον ευθυγράμμιση ειναι.. Μάλιστα αυτός που έβαλα τα μπαλάκια μου έκανε και ευθυγράμμιση και το έκανε χειρότερο..Επίσης, έχω παρατηρήσει ότι όλοι έχουν τα στοιχεία για το 207 το απλό και όχι Gt, Rallye κτλ που πιστεύω οτι πρέπει να έχουν αλλες ρυθμισεις ευθυγραμμισης...Δεν ξέρω ετσι πιστεύω..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Νοέ 2013, 16:33:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τα λαστιχα σου ειναι ισια? (εκτός από το να ειναι σε καλη κατασταση)


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
psilos133 (Giannis)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207GT (2007)

Ένταξη: 05 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 164

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Νοέ 2013, 17:07:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
τα λαστιχα σου ειναι ισια? (εκτός από το να ειναι σε καλη κατασταση)


Ισια τι εννοεις??Αν ειναι το ιδιο φαγωμενα αν εννοεις αυτο δεν το ξερω..Θα πάω απο Δευτερα να βάλω τα χειμερινα και θα μου πει ο λαστιχάς μου.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Νοέ 2013, 23:35:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
τα λαστιχα σου ειναι ισια? (εκτός από το να ειναι σε καλη κατασταση)


Δεν παιζει ρολο το ισιο λαστιχο-ζαντα σε θεμα ευθυγραμισης, εγω προσφατα αλλαξα αμορτισερ και ευθυγραμισα πανω σε στραβη ζαντα, το αμαξι στα πολλα χιλιομετρα κοσκινιζει τιμονι απο τις στραβες ζαντες αλλα παει ευθεια


Απο εκει και περα εγω σε εναν απλο ευθυγραμισα κανω εδω στην Αθηνα και τωρα με τα αμορτισερ και πριν 2 χρονια με τα λαστιχα και δεν ειχα ποτε κανα θεμα ουτε περνει δεξια ουτε μενει το τιμονι αριστερα.


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
action_peugeot (Τηλεμαχος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


406 V6 24VALVE / 207 thp / 207 hdi

Ένταξη: 06 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 696
Τόπος: Νικαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Νοέ 2013, 00:20:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όταν κάνετε ευθυγράμμιση ελέγχετε των πίσω άξονα?
Τα αυτοκίνητα δεν τραβούν μόνο από εμπρός ,αν για κάποιο λόγο ο πίσω άξονας είναι στραβός τότε το αυτοκίνητο για να πάει ευθεία θα πρέπει να το κλέψεις από εμπρός η να φτιάξεις με ροδέλες ρύθμισης από πίσω.
Δυστυχώς τι περισσότερες φορές που κάνουν ευθυγράμμιση κανίς δεν τα βλέπει αυτά .
Δεν βλέπουν ούτε γωνία πορείας ούτε βασιλικούς πείρους κλπ.
Φτιάχνουν την σύγκλιση εμπρός και σου λένε ότι είναι οκ
Αν έχει πρόβλημα από πίσω άξονα το αυτοκίνητο και την σύγκλιση στου εμπρός τροχούς να φτιάξεις το τιμόνι θα είναι και πάλι στραβό.
Θέλει λίγο ψάξιμο η ευθυγράμμιση δεν είναι δουλειά που τελειώνει σε δέκα λεπτά της ώρας.


ACTION SPORT PEUGEOT CITROEN RENAULT DACIA
ΔΕΛΛΑΠΟΡΤΑΣ ΤΗΛ.& ΝΙΚ.
ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ PEUGEOT CITROEN RENAULT DACIA
ΕΥΘΥΓΡΑΜΜΙΣΗ ΦΑΝΟΒΑΦΕΙΟ ΕΛΑΣΤΙΚΑ
ΚΑΥΚΑΣΟΥ 51 ΝΙΚΑΙΑ
2105617306 2105697890
6947123587 Τηλέμαχος
Υγραεριοκίνηση
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Νοέ 2013, 18:04:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το στραβο λαστιχο παντα τραβαει,χρονια τωρα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Νοέ 2013, 23:56:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

android έγραψε:
Το στραβο λαστιχο παντα τραβαει,χρονια τωρα.



Ελα να ξεμονταρουμε και τα 4 ζαντολαστιχα μου και με το χερι να τα τσουλησεις στο δρομο θα δεις οτι ειναι θεοστραβα, και παμε και μια βολτα εγω προσφατα με 190 εθνικη αφησα τιμονι γιατι κουραστηκαν τα χερια μου απο το κοσκινισμα αλλα ουτε δεξια εφυγε ουτε τιποτα. Εχει τυχει γνωστος μου να κανει ευθιγραμιση σε 207 και εν τελη το προβλημα να μην λυθει και ο ευθυγραμισας να λεει οτι φταιει η στραβη ζαντα φταιει το ηλεκτρικο κλπ κλπ. Ξαναλεω επειδη πολλοι μαστωρες ξεπετανε ενα αμαξι σε 5 λεπτα για να παρουν το 20αρι-30αρι να ερθει να δει το δικο μου.


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
action_peugeot (Τηλεμαχος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


406 V6 24VALVE / 207 thp / 207 hdi

Ένταξη: 06 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 696
Τόπος: Νικαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Νοέ 2013, 00:29:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το λάστιχο σίγουρα θα επηρεάσει την ευθυγράμμιση αλλά δεν είναι πάντα και ο φταίχτης


ACTION SPORT PEUGEOT CITROEN RENAULT DACIA
ΔΕΛΛΑΠΟΡΤΑΣ ΤΗΛ.& ΝΙΚ.
ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ PEUGEOT CITROEN RENAULT DACIA
ΕΥΘΥΓΡΑΜΜΙΣΗ ΦΑΝΟΒΑΦΕΙΟ ΕΛΑΣΤΙΚΑ
ΚΑΥΚΑΣΟΥ 51 ΝΙΚΑΙΑ
2105617306 2105697890
6947123587 Τηλέμαχος
Υγραεριοκίνηση
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
christos_99 (Christos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.6 16V GTi + PUG 206 RC

Ένταξη: 14 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 431
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Νοέ 2013, 15:13:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εννοειτε ρε παιδες οτι παιζει ρολο το στραβο λαστιχο. σε μενα κανουμε ευθυγραμμιση και μετα παλι τραβουσε, τραμπαρουμε τα 2 μπροστινα μεταξυ τους και χαζοισιοσε δεν ηρθε αλφαδι αλλα με το πως ηταν μετα την ευθυγραμμιση καμια σχεση. 2 λυσεις: ή τραμπα μπρος-πισω (αν ειναι σε καλη κατασταση τα πισω) ή καινουρια λαστιχα


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4
Σελίδα 4 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,4006s (PHP: 81% - SQL: 19%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on