PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Προγράμματα - εργαλεία - εφαρμογές
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανακοινώσεις - Ερωτήσεις - Παρατηρήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
pezomania (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.6 16V

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1231
Τόπος: Mandra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 23 Ιούλ 2002, 07:26:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Miltellas έγραψε:
Στο manual αναφέρει ότι το 206 1.6 16V είναι 1100 κιλά! Κάνω λάθος;

Νέα μέτρηση: Εθνική οδό για Χαλκιδική, πρίν τη στροφή Θέρμης-Αεροδρομίου 205χαω που ανεβαίνουν κι άλλο στις 5800-5900σαλ, δύο άτομα και αναμμένο air-condition!!! Να τ' αφήσω;

Pezomania, το 206 μου είναι νορμάλ (εκτός από ανάρτηση), και τα αυτοκινητάκια που κοντράρω δεν είναι, εάν κρίνω από τα μπουριά και τον θόρυβο που κάνουν. Στο δικό σου τί έχεις βελτιώσει; Ρωτώ επειδή είπες ότι δεν σου φεύγουν τα Rallye και τα VTS...
Έχεις επιβεβαιώσει την ένδειξη του στροφομέτρου στα 205χαω; Είχες πει για 6100-6200σαλ.


Δέν το έχω επιβεβαιώσει (όπως σου είπα την τελευταία φορά που γύρναγα από χαλκίδα, επειδή είχα αναμένω το air condition δεν το πρόσεξα Crying or Very sad επειφιλάσομαι για την επόμενη φορά Wink ).

Το 206 είναι σχεδόν μαμά! Όταν τα είχα πάει με το Rallye το είχα χαμηλωμένο και φόραγα και μια φιλτροχοάνη green. Με το saxo (επειδή το έχει κολλητός μου τα έχω πάει και με την φιλτροχοάνη (τότε που την φόραγα) αλλά και με το τελικό που έχω τώρα. Το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο, το Saxo δεν μπορούσε να με μαζέψει ούτε σε πολύ μεγάλες ευθείες!

Αλλά το ερώτημά μου είναι άλλο, το saxo με το Rallye φοράνε τον ίδιο κινητήρα και το ίδιο κιβ. ταχυτήτων;; Και αυτό το ρωτάω, γιατί και εγώ που έχασα από το Rallye (ενό από το saxo ΠΟΤΕ) αλλά και αρκετοι γνωστοί μου, όλοι λένε ότι τα Rallye είναι πολύ πιο γρήγορα από τα saxo!;Όσοι έχουν saxo τους έχω ακούσει να λένε ότι χάσανε από κόντρα από Rallye, ενό αυτούς που έχουν Rallye το αντίθετο! Ίσως ξέρει να μας πεί ο pugsang.


Η ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ ΕΛΚΕΙ ΤΗΝ ΑΤΕΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 23 Ιούλ 2002, 08:15:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτο ειναι γεγονος για τα saxo.Η μονη λογική εξήγηση είναι οτι ειναι πιο βαρια γιατι κατα τ αλλα ειμαι 99% σίγουρος οτι εχουν τα ιδια μηχανικά μερη (κινητήρας,κιβώτιο) με τα 106

Μήπως ο φίλος σου είχε ανοιχτό το a/c κατα την κόντρα?


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
pezomania (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.6 16V

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1231
Τόπος: Mandra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 23 Ιούλ 2002, 08:41:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pugsang έγραψε:
Αυτο ειναι γεγονος για τα saxo.Η μονη λογική εξήγηση είναι οτι ειναι πιο βαρια γιατι κατα τ αλλα ειμαι 99% σίγουρος οτι εχουν τα ιδια μηχανικά μερη (κινητήρας,κιβώτιο) με τα 106

Μήπως ο φίλος σου είχε ανοιχτό το a/c κατα την κόντρα?


Πιό a/c εδώ είχε κλείσει και τα φώτα :D


Η ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ ΕΛΚΕΙ ΤΗΝ ΑΤΕΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 23 Ιούλ 2002, 08:45:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι το εχω δει & εγω αυτο.Μηπως τα Rallye εχουν τελικά καποιο σύστημα που κοβει το ρεύμα σε οτιδήποτε περιττό γι αυτο πάνε καλύτερα????

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
pezomania (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.6 16V

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1231
Τόπος: Mandra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 23 Ιούλ 2002, 09:01:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάντως pug νομίζω, ότι εκτός από πιο ελαφρύ, το Rallye έχει και καλύτερο (ίσως και πιο κοντό) σασμάν.

Του φίλου μου το sαχο έχει τις ίδιες σχέσεις με το δικό μου, το Rallye τελικά έχει πιο κοντές;

Σημείωση το saxo του φίλου μου φοράει 195/45 R15 και όχι την 14αρα!


Η ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ ΕΛΚΕΙ ΤΗΝ ΑΤΕΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 23 Ιούλ 2002, 12:38:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν ξερω αγαπητέ φιλε παντως το δικό μου εχει αυτά:

final drive: 3,939
gear ratios:
1st:3,417
2nd:1,950
3rd:1,357
4th:1,054
5th:0,854

Οσο για τα λαστιχα δεν εχει τοση σημασία αν και με τα 195/45/15 ειναι οντως πιο κοντο.Η αλλαγη διαστασεων εχει μια επιδραση στο διαφορικό απο 3,94 σε 3,96 που δεν νομιζω να δικαιολογεί τετοια διαφορά


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 23 Ιούλ 2002, 13:32:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pugsang, μην του δίνεις και πολύ σημασία, ο pezomania έχει μετατρέψει το 206 του σε Saxo....

Aν ποτέ το δείς από κοντά θα καταλάβεις.....

:D :D :D



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
christhehealer (Celebrity)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Jazzmobile

Ένταξη: 19 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 3066
Τόπος: Αθήνα - Γκύζη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 23 Ιούλ 2002, 13:39:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Eπαναλαμβάνω του pezomania είναι το υβριδικό 206 Concorde. Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
pezomania (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.6 16V

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1231
Τόπος: Mandra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 23 Ιούλ 2002, 13:58:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sidobre έγραψε:
Pugsang, μην του δίνεις και πολύ σημασία, ο pezomania έχει μετατρέψει το 206 του σε Saxo....

Aν ποτέ το δείς από κοντά θα καταλάβεις.....

:D :D :D


Ακόμα θυμάμαι το σχόλιο: "πάρτε αυτό το saxo από κει μπαίνει στην φωτογραφία!"

:D :D Twisted evil


Η ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ ΕΛΚΕΙ ΤΗΝ ΑΤΕΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 23 Ιούλ 2002, 14:34:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να υποθέσω οτι το car του αγαπητού φίλου εχει σωμα λιονταριού & καρδια λοχία?


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 23 Ιούλ 2002, 14:38:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

... περίπου!

Εχει βάλει τα διακριτικά "16v" από τον λοχία στο ίδιο σημείο στο 206.



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
chatasos (Τάσος)
Developer - Administrator
Developer - Administrator
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 1.6 (17V!) GT (2009)

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 2612
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 23 Ιούλ 2002, 14:43:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Miltellas έγραψε:

Για να ολοκληρώσουμε το πρόγραμμα θα κάνουμε την διόρθωση στην τελική σχέση (και τις μικροδιορθώσεις στις άλλες που πρακτικά παραμένουν ίδιες) και να επισημάνω κάτι ακόμη. Για να καλύψω το χάσιμο της διαμέτρου της ρόδας από το πάτημα του πέλματος και το μάγουλο στο ελαστικό, υπολογίζω την περιφέρεια όχι με την σταθερά 3.14 αλλά με 3.014 που αντιστοιχεί σε μείωση διαμέτρου κατά 2.4 πόντους. Αυτό βέβαια μπορεί να παίζει από ελαστικό σε ελαστικό, ανάλογα με το προφίλ αλλά και την σκληρότητά του, και τις πιέσεις. Επειδή θεωρώ ότι σε κάποιες περιπτώσεις οι 2.4 πόντοι ίσως είναι πολλοί, μπορούμε εναλλακτικά να βάλουμε 3.06 που αντιστοιχεί σε 1.5 πόντους. Ίσως βέβαια η καλύτερη λύση θα ήταν να βάλουμε μια μέση τιμή δηλ. 3.035 που αντιστοιχεί σε 2 πόντους. Βρήκα και έναν παρόμοιο υπολογιστή ταχύτητας στο site της volkswagen που χρησιμοποιεί τη σταθερά 3.14 χωρίς να υπολογίζει το χάσιμο.

Είδομεν...
Smile


Έχουν γίνει οι διορθώσεις στα προγράμματα ενώ επίσης προστέθηκε και η
δυνατότητα να ορίζεται από τον χρήστη το π, με default τιμή το 3.14159....


Ο φορουμάρχης επέστρεψε παντρεμένος & ανανεωμένος!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
pezomania (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.6 16V

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1231
Τόπος: Mandra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 23 Ιούλ 2002, 14:51:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pugsang έγραψε:
Να υποθέσω οτι το car του αγαπητού φίλου εχει σωμα λιονταριού & καρδια λοχία?


Όχι πρός Θεού!

Δύο σηματάκια έβαλα, ξέρεις αυτά τα 16v που έχουν τα saxo στα πλάγια (πίσω στο φτερό)!

Και τι για μένα το έκανα; Όχι βέβαια για τους άλλους, για να μην καίνε τσάμπα βενζίνη προσπαθώντας να με φτάσουν :D Smile :D 8)


Η ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ ΕΛΚΕΙ ΤΗΝ ΑΤΕΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 23 Ιούλ 2002, 15:08:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Νομίζω ότι τώρα πρέπει να είναι σχετικά σωστό.

Ολο το Σ/Κ παρακολουθούσα σταθερές στροφές και χιλιόμετρα.

Για παράδειγμα με το 16v στις 4000 στροφές είχα 140 με 142. Το πρόγραμμα λέει 139,64. Αρα για εμένα είναι σωστό!



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
christhehealer (Celebrity)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Jazzmobile

Ένταξη: 19 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 3066
Τόπος: Αθήνα - Γκύζη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 23 Ιούλ 2002, 15:14:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φεύγοντας από τα διόδια της Eλευσίνας μέ ένα saxo παρατήρησα ότι στις τρεις πρώτες ταχύτητες μου έφυγε, για να τον φτάσω με 4η και να τον πατήσω με 5η πριν πέσω στα φρένα γιατί θα καρφωνώμουνα σε ένα Fundai.

Moυ έκανε εντύπωση γιατί σε εκείνη την ανηφορίτσα που φέυγουν όλοι με τέρμα το γκάζι δεν με έχει περάσει κανένας. Eξαιρείται ένα scooby και ένα S3, αλλά να είμαστε και λογικοί. Σκεφτομαι μήπως του βάλω κι εγώ το σηματάκι 16V από saxo και κερδίσω λίγο σε επιταχύνσεις μέχρι την 3η!!!! 8O 8O 8O


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
konstantinos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XΤ (1999)

Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 918
Τόπος: Μελίσσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 23 Ιούλ 2002, 15:28:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα συμφωνήσω και εγώ με τον Sid, στις 3000 rpm με 5η εχω 107 στο στροφόμετρο και το πρόγραμμα λέει 104. Τώρα μάλιστα... βλέπουμε που πάμε 8) 8) 8)

Μπράβο Chat good work Exclamation Exclamation Exclamation Wink Wink Wink


Τελικά... θα πάει κανείς απο τον Μπάκα???!!!???
http://www.bakas.gr/

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
pezomania (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.6 16V

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1231
Τόπος: Mandra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 23 Ιούλ 2002, 16:03:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

christhehealer έγραψε:
Φεύγοντας από τα διόδια της Eλευσίνας μέ ένα saxo παρατήρησα ότι στις τρεις πρώτες ταχύτητες μου έφυγε, για να τον φτάσω με 4η και να τον πατήσω με 5η πριν πέσω στα φρένα γιατί θα καρφωνώμουνα σε ένα Fundai.

Moυ έκανε εντύπωση γιατί σε εκείνη την ανηφορίτσα που φέυγουν όλοι με τέρμα το γκάζι δεν με έχει περάσει κανένας. Eξαιρείται ένα scooby και ένα S3, αλλά να είμαστε και λογικοί. Σκεφτομαι μήπως του βάλω κι εγώ το σηματάκι 16V από saxo και κερδίσω λίγο σε επιταχύνσεις μέχρι την 3η!!!! 8O 8O 8O


Αποδυκνείεις τα λεγόμενά μου Wink

Αν ξεκινούσες καλύτερα θα τον είχες πατήσει από τις πρώτες ταχύτητες και απλά στις 4ες 5ες θα είχε λύξει το παιχνίδι 8)


Η ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ ΕΛΚΕΙ ΤΗΝ ΑΤΕΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 24 Ιούλ 2002, 00:36:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pezomania, μάλλον η φιλτροχοάνη που φοράς κάνει τη διαφορά. Τα Rallye δεν τα πιάνω με τίποτα. Με ένα Saxo κοντραρίστηκα πραγματικά και πάντα με περνούσε. Το Saxo ήταν χαμηλωμένο και φορούσε σίγουρα τουλάχιστον σκούπα και τελικό, γιατί σταματήσαμε παρακάτω και μου το είπε αφήνοντας υπονοούμενα και για άλλα, και με ρώτησε εάν το 206 μου ήταν 1.4 με turbo!

Επίσης, ο κινητήρας του 206 είναι ο υποβαθμισμένος 2λιτρος. Καμία σχέση με του Rallye.


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
pezomania (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.6 16V

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1231
Τόπος: Mandra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 24 Ιούλ 2002, 07:13:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Miltellas έγραψε:
Pezomania, μάλλον η φιλτροχοάνη που φοράς κάνει τη διαφορά. Τα Rallye δεν τα πιάνω με τίποτα. Με ένα Saxo κοντραρίστηκα πραγματικά και πάντα με περνούσε. Το Saxo ήταν χαμηλωμένο και φορούσε σίγουρα τουλάχιστον σκούπα και τελικό, γιατί σταματήσαμε παρακάτω και μου το είπε αφήνοντας υπονοούμενα και για άλλα, και με ρώτησε εάν το 206 μου ήταν 1.4 με turbo!

Επίσης, ο κινητήρας του 206 είναι ο υποβαθμισμένος 2λιτρος. Καμία σχέση με του Rallye.


Καλημέρα,
Ρε Γκαρντάση, με σκούπα και τελικό και εσύ τελείως "μαμα" και κοντραριστήκατε, φαντάσου, να ήταν και αυτός "μαμά" τι θα πάθενε Wink

Όχι προς Θεού δεν λέω ότι τα saxo τα έχουμε για την ...., κάθε άλλο, απλός είναι γεγονός (δεν ξέρω γιατί) είναι πιο αργά από τα Rallye και αν εμείς κάνουμε σωστές αλλαγές (ταχυτήτων εννοώ) και αξιοποιήσουμε την παραπάνω ροπή που διαθέτουμε, τότε θα τα βρούνε σκούρα τα πράγματα :D

Α! Με κόντρα με saxo στα επόμενα φανάρια με ρωτούσε αν είναι το 2.0 8O 8) :D


Η ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ ΕΛΚΕΙ ΤΗΝ ΑΤΕΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
christhehealer (Celebrity)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Jazzmobile

Ένταξη: 19 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 3066
Τόπος: Αθήνα - Γκύζη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 24 Ιούλ 2002, 10:47:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pezomania έγραψε:
και αν εμείς κάνουμε σωστές αλλαγές (ταχυτήτων εννοώ) και αξιοποιήσουμε την παραπάνω ροπή που διαθέτουμε, τότε θα τα βρούνε σκούρα τα πράγματα :D


Pε pezomania με διαβάζεις ή τζάπα γράφω; Tο ίδιο πράγμα λέμε. Mου πήρε το μπαμ και τον έπιασα στις ροπές. Όλο τον είχα από κοντά αλλά γέμιζε πιο γρήγορα άλλαζε και μου ξεύφευγε στις τρεις πρώτες σχέσεις.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανακοινώσεις - Ερωτήσεις - Παρατηρήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενη
Σελίδα 4 από 7

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1643s (PHP: 80% - SQL: 20%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on