PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Aux και usb θύρες σε εργοστασιακό ηχοσύστημα

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
peugeokatsiou (Γιώργος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 308 1.4 (16v) vti

Ένταξη: 12 Απρ 2013
Δημοσιεύσεις: 16
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 12 Απρ 2013, 18:50:24    Θέμα δημοσίευσης: Aux και usb θύρες σε εργοστασιακό ηχοσύστημα Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα είμαι καινούριος στο forum και θα ήθελα την βοήθεια σας. Έχω στην κατοχή μου ένα Peugeot 308 1.4 vti 95ps του 2008 το οποίο διαθέτει την έκδοση premium. Το ηχοσύστημα του συγκεκριμένου μοντέλου είναι το rd4 το τυπικό εργοστασιακό που έβαζε η μαμά Peugeot (μονό Cd, radio).
Θέλω να μπορώ να συνδέω στο ηχοσύστημα φλασακια,aux και λοιπές γκατζετιές Razz . Το πρόβλημα είναι ότι το εργοστασιακό που φοράω είναι λακωνικότατο και δεν μου δίνει τέτοιες πολυτέλειες, αλλά δεν μπορώ να το σουτάρω κιόλας γιατί χειρίζομαι τον υπολογιστή ταξιδίου μέσω αυτού και έχει και χειριστήρια στο τιμόνι και είναι μεγάλη μανούρα.
Τι μπορώ να κάνω και στα πόσα λεφτά η κάθε λύση κυμαίνεται; Έχω διαβάσει διάσπαρτα στο internet για φίσες που μπαίνουν επί του εργοστασιακού, για διπλά ηχοσυστήματα, αλλά δεν μπόρεσα ούτε άκρη να βγάλω και το πιο σημαντικό τιμές πουθενά ..εστω στο πάνω κάτω. Άμα είναι να κινούμαστε ανεξαρτήτως τιμής οκ αλλάζω και αυτοκίνητο ... Ευχαριστώ πολύ και συγχωρέστε για οποιαδήποτε παρατυπία στο θέμα μου αλλά ο λογαριασμός μου είναι μόλις 30 λεπτών


Η ιστορία θα μας κρίνει όλους
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
zafirius (Zaf)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 Le Mans

Ένταξη: 31 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 34
Τόπος: Χαλάνδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 16 Απρ 2013, 14:36:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αγόρασε το usb box της peugeot.

Ψάξε στο ebay και πήγαινέ το σε μία αντιπροσωπεία να στο τοποθετήσουν.

Μπαίνει στο ντουλαπάκι και έχει usb, iphone θύρες καθώς και μ'ια άλλη που δεν θυμάμαι.

Την κάνει τη δουλειά του. 5 χρόνια το έχω.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
zafirius (Zaf)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 Le Mans

Ένταξη: 31 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 34
Τόπος: Χαλάνδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 16 Απρ 2013, 14:37:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Α! Γύρω στα 220 ευρώ μου πήγε.

Δεν θυμάμαι και πολύ καλά...5 χρόνια είναι αυτά!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 16 Απρ 2013, 14:57:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μήπως έχει κανά LINE IN στο πίσω μέρος και τραβήξεις κανά καλώδιο μπροστά από RCA σε 3.5mm jack female. Έτσι θα έχεις AUX-IN με σχεδόν μηδαμινό κόστος.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 16 Απρ 2013, 16:55:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=11881
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 16 Απρ 2013, 18:22:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

η αυτο που ανεβασε ο μανθος η κοιτας για αφτερ μαρκετ

http://www.kalogeropoulos.gr/displayITM2.asp?ITMID=6492
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
billakos3d (vasilis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 30 Δεκ 2010
Δημοσιεύσεις: 30

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Μάϊ 2013, 13:23:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δες και αυτο που εκανα εγω στο 207 μου με rd4 παλι

http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=25856&postdays=0&postorder=asc&start=0

Εχω και πιο προσφατη φωτο αν θες , στοιχισε 200 ευρω περιπου(ισως λιγο παραπανω ) με τον ανταπτορα ολα απο αγγλια !Και ειναι ολα λειτουργικα , και ρυθμιζω ωρες κλπ !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
peugeokatsiou (Γιώργος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 308 1.4 (16v) vti

Ένταξη: 12 Απρ 2013
Δημοσιεύσεις: 16
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Δεκ 2013, 14:24:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κάπου έπεσε το μάτι μου για ένα gadgetaki το οποίο λειτουργεί μέσω εκπομπής στη κεραία του ραδιοφώνου. Αν το έχει κάποιος μπορεί να μου αν δουλεύει αυτό το μαραφέτι. Γιατί είναι εξευτελιστικά φθηνό σε σύγκριση με κάθε άλλη λύση


Η ιστορία θα μας κρίνει όλους
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Δεκ 2013, 14:27:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν δουλεύει, ειδικά εντός αστικών περιοχών.


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bagos (bagosgt-Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207....

Ένταξη: 17 Σεπ 2012
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Halkida

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Δεκ 2013, 18:25:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εμενα το εχουν 3 φιλοι μου κ δουλευει κανονικα...μιλαμε για το usb,που μπαινει στον αναπτηρα,διαλεγεις ενα "καναλι" στο ραδιο που ειναι αδειο,βαζεις το ιδιο νουμερο στο usb κ ακους κανονικα τα τραγουδια!


μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Δεκ 2013, 19:31:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ακούν κανονικά χωρίς παράσιτα/παρεμβολές; Πού μένουν;


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bagos (bagosgt-Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207....

Ένταξη: 17 Σεπ 2012
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Halkida

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Δεκ 2013, 20:03:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

χαλκιδα,αθηνα,β.ευβοια...κανονικα αποτι εχω ακουσει κ εγω...τωρα αν καποιος ειναι πολυ της μουσικης κ της ποιοτητας κ καταλαβαινει κατι,δε μπορω να ξερω,εγω δεν ακουω κ πολλα απο την εξατμηση οποτε... Laughing Laughing


μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Blue Cub (Δημοσθενης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206CC 1.6 (16V) 2002

Ένταξη: 27 Νοέ 2015
Δημοσιεύσεις: 460
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Νοέ 2017, 19:28:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πριν απο λίγο, ενώ οδηγούσα, σταμάτησε να λειτουργεί ο αντάπτορας που έχω αντί σιντιερας. Πατάω να αλλάξει πηγή και δεν παει, μόνο εναλλαγή μεταξύ ραδιο και cd. Έχω το μαμα clarion rd3 και 2 χρόνια τωρα το διάβαζε κανονικά μετά απο ξεκλείδωμα της θυρας σε συνεργείο Peugeot. Τον αντάπτορα στο ντουλαπάκι τον βλέπω να έχει ρεύμα μιας και ανάβει το φως του, αλλά βάζοντας usb δεν αναβοσβήνει το λεντακι στο φλασακι οτι διαβάζεται. Στο σπίτι το φλασακι λειτουργεί. Αν είχε κουνηθεί πίσω απο την πηγή η θυρα και είχε χάσει επαφή θα άναβε το φωτακι του; Ενα κλειδί που είχα για να βγαζω το πανελ το χω δανείσει αλλού. Γνωμες;


4 οι μεγάλες αγάπες μου. 2 κοπέλες. 2 αμάξια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Mono AEK (χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


rcz thp 156 ...και κατι παραπανω!

Ένταξη: 09 Ιούν 2014
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Νοέ 2017, 21:43:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ξεκίνα με ένα reset

Αν δε κάνει η πηγή παραδοσιακά βγάλε πόλο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
taskom (ΤΑΣΟΣ)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 208 GTI 200H black (2015)

Ένταξη: 18 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 299

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Νοέ 2017, 22:19:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Blue Cub έγραψε:
Πριν απο λίγο, ενώ οδηγούσα, σταμάτησε να λειτουργεί ο αντάπτορας που έχω αντί σιντιερας. Πατάω να αλλάξει πηγή και δεν παει, μόνο εναλλαγή μεταξύ ραδιο και cd. Έχω το μαμα clarion rd3 και 2 χρόνια τωρα το διάβαζε κανονικά μετά απο ξεκλείδωμα της θυρας σε συνεργείο Peugeot. Τον αντάπτορα στο ντουλαπάκι τον βλέπω να έχει ρεύμα μιας και ανάβει το φως του, αλλά βάζοντας usb δεν αναβοσβήνει το λεντακι στο φλασακι οτι διαβάζεται. Στο σπίτι το φλασακι λειτουργεί. Αν είχε κουνηθεί πίσω απο την πηγή η θυρα και είχε χάσει επαφή θα άναβε το φωτακι του; Ενα κλειδί που είχα για να βγαζω το πανελ το χω δανείσει αλλού. Γνωμες;


Η καλύτερη λύση είναι να το πετάξεις και να πάρεις άλλο αμάξι !!!!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Blue Cub (Δημοσθενης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206CC 1.6 (16V) 2002

Ένταξη: 27 Νοέ 2015
Δημοσιεύσεις: 460
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Νοέ 2017, 00:16:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

taskom έγραψε:
Η καλύτερη λύση είναι να το πετάξεις και να πάρεις άλλο αμάξι !!!!


Και τι να πάρω; EVO; Τα χουμε για πλάκα. Silly Laughing

Σοβαρά τώρα, έχω ξενερώσει πολύ. Χωρίς τη μουσική μου δεν παω πουθενά. Και σήμερα πέρασα πολλή ώρα να κατεβάζω και να φτιάχνω φακέλους. Θα προτιμούσα να είχε χαλάσει το φλασακι και να έπαιρνα καινούριο από το να μη δουλεύει ο αντάπτορας.


4 οι μεγάλες αγάπες μου. 2 κοπέλες. 2 αμάξια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Blue Cub (Δημοσθενης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206CC 1.6 (16V) 2002

Ένταξη: 27 Νοέ 2015
Δημοσιεύσεις: 460
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Νοέ 2017, 11:20:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mono AEK έγραψε:
Ξεκίνα με ένα reset

Αν δε κάνει η πηγή παραδοσιακά βγάλε πόλο


Reset τίνος; Του clarion; Πως κανει; Άμα κάνω reset δε θα επιστρέψει στην πρώτη του μορφή που είχε κλειδωμένη τη θύρα του disc changer;


4 οι μεγάλες αγάπες μου. 2 κοπέλες. 2 αμάξια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Νοέ 2017, 12:18:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

βγαλε πολο κανα 10 λεπτο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Blue Cub (Δημοσθενης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206CC 1.6 (16V) 2002

Ένταξη: 27 Νοέ 2015
Δημοσιεύσεις: 460
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Νοέ 2017, 14:42:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απο το Σαββατο σημερα το ξαναοδηγησα γιατι δεν ηθελα να καθομαι στο κρυο να περιμενω τη μπαταρια κλπ. Μπηκα λοιπον μεσα, εβαλα το usb και δουλευε κανονικα... ΡΕ ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ; Ποσο γκομενα μπορει να ειναι το αμαξι; Ειναι η εννοια του "-Τι εχεις αγαπη μου; -Τιποτα". Τι να πω; Μετα λεμε οτι τα Ιαπωνικα δε χαλανε μεχρι να χαλασουν για τα καλα. Ναι αλλα εκει ξερεις οτι χαλασε, ή λειτουργουν ή δε λειτουργουν. Εδω τα πραγματα δυσλειτουργουν!
Οκ πολυ το αποπηρα, δεν ηταν δα και κανα γνησιο αξεσουαρ peugeot. Ας πουμε οτι ηταν θεμα υγρασιας απο τον κατακλυσμο που περασε (γιατι διαβασα κατι τετοιο και σε ξενα φορουμ). Ελπιζω να συνεχισει απροβληματιστα.


4 οι μεγάλες αγάπες μου. 2 κοπέλες. 2 αμάξια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2276s (PHP: 71% - SQL: 29%) - SQL queries: 19 - GZIP enabled - Debug on