PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Peugeot USB box για 207 και όχι μόνο
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4 ... 14, 15, 16  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Stevon ("Κουμπάρος" John Φυστίκη...)
Τμήμα Δημοσίων Σχέσεων
Επίσημο Μέλος

VF7 + VF3 = P.S.A.

Ένταξη: 22 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 2584

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Φεβ 2008, 20:09:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το τόπικ "θύρα USB για 207" μεταφέρθηκε στο παρών


Εκ της Mod-Team
Stevon


Ευχαριστώ Όθωνα Wink



Δέν προλάβαμε να το "τουρμπίσουμε" και μας άφησε ο 3ος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
natic21 (Nikos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207

Ένταξη: 22 Φεβ 2006
Δημοσιεύσεις: 31

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 09 Φεβ 2008, 11:43:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δηλαδη το δικο μου που θα ερθει με εργοσιακο mp3 υπαρχει περιπτωση να εχει ηδη θυρα usb στο ντουλαπακι?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
WHISPER (ΟΘΩΝΑΣ)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


207 RC

Ένταξη: 17 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 283
Τόπος: Α.ΠΑΤΗΣΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 09 Φεβ 2008, 11:54:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

natic21 έγραψε:
Δηλαδη το δικο μου που θα ερθει με εργοσιακο mp3 υπαρχει περιπτωση να εχει ηδη θυρα usb στο ντουλαπακι?


το συγκεκριμενο θα το βρεις στο επισημο δικτυο peugeot.δεν θα το εχει φιλε μου οχι.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
natic21 (Nikos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207

Ένταξη: 22 Φεβ 2006
Δημοσιεύσεις: 31

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 13 Φεβ 2008, 16:30:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

android έγραψε:
ασχετο εως σχετικο.....στο gt τα rca κοκκινο ασπρο που βγαζει στο ντουλαπακι τι εξοδος η εισοδος ειναι?


Και στο δικό μου υπαρχουν στο ντουλαπακι αυτα το κοκκινο κ ασπρο RCA τι μπορω να συνδεσω εκει και πως? αφου τα memories sticks ειναι usb..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
natic21 (Nikos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207

Ένταξη: 22 Φεβ 2006
Δημοσιεύσεις: 31

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 13 Φεβ 2008, 18:28:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
[b]Στα κοκκινο ασπρο RCA..συνεδεεται το USB Box?


Ξερει κανεις να μου πει τι γινεται με τις 2 εξοδους πως μπορω να συνδεσω εκει usb flashaki?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
mez (Isidοros)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 207 ήταν-κάποτε-Rallye

Ένταξη: 15 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 306
Τόπος: Αθήνα Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Μάρ 2008, 18:09:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μάλλον υπάρχει πρόβλημα.....

Έχω τοποθετημένο το music box της Peugeot, συνδεδεμένο σε ένα RD4 με την απλή οθόνη (έκδοση Rallye γαρ).

Το πρόβλημά μου είναι ότι δεν βγάζει καθόλου tags και τίτλους στην οθόνη, έχει ή δεν έχει mp3-tag το αρχείο που αναπαράγει.

Μήπως έχουμε καμιά ιδέα τι παίζει? Παρεπιπτόντως έχω δοκιμάσει ότι λέει στο manual του music box αλλά... τίποτα


"It's all about balance"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Μάρ 2008, 12:12:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με αυτη την οθονη δεν προκειται ποτε... Μονο αμα ενεργοποιησεις το ΡΤΥ πατησεις το 1 για να μπεις στο menu και μετα το δεξι πληκτρο για να φτασεις μεχρι το τραγουδι. Οσο εισαι εκει και το αφηνεις να παιζει βλεπεις κανονικα. Μολις πατησεις ΟΚ σε βγαζει εξω και τερμα το tag


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Μάρ 2008, 12:41:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μ αρέσεις γιατί εισαι γκατζετακιας... Laughing Laughing Laughing

μεγειά το λευκό...

επιτέλους πήρες το σωστό χρώμα Laughing Laughing Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Μάρ 2008, 12:53:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Thanx.

Το ειχα απωθημενο το λευκο...


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
mez (Isidοros)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 207 ήταν-κάποτε-Rallye

Ένταξη: 15 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 306
Τόπος: Αθήνα Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Μάρ 2008, 18:36:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pugsang έγραψε:
Με αυτη την οθονη δεν προκειται ποτε... Μονο αμα ενεργοποιησεις το ΡΤΥ πατησεις το 1 για να μπεις στο menu και μετα το δεξι πληκτρο για να φτασεις μεχρι το τραγουδι. Οσο εισαι εκει και το αφηνεις να παιζει βλεπεις κανονικα. Μολις πατησεις ΟΚ σε βγαζει εξω και τερμα το tag


Το πρόβλημα είναι ότι δεν δείχνει καθόλου γραφικά όσο έχω επιλεγμένο το source του music box, δηλαδή, το PTY δεν μπορώ να το ενεργοποιήσω στο line-4 παρά μόνο στο ράδιο και στο aux.

Αν μπορείς πες μου αναλυτικά τα βήματα γιατί ή κάνω κάτι λάθος ή (πάλι) έγινε λάθος στην Peugeot.


"It's all about balance"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Μάρ 2008, 16:26:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα βηματα περιγραφονται ενα ενα μεσα στο manual του box.

Θα σου πω οτι θυμαμαι τωρα απ εξω γιατι δεν εχω το manual μποροστα μου.

Κρατας πατημένο το ΡΤΥ μεχρι να σε βαλει μεσα στο μενου του.
Κατεβαινεις τερμα κατω και επιλεγεις τυπο document.
Πατας το source για να μπεις μεσα στο box.
Πατας το 1 οπως ειπα και στο αλλο post και φτανεις με το πληκτρο δεξια μεχρι το επιπεδο του τραγουδιου.
Αν αφησεις το ΡΤΥ να αναβοσβηνει στην οθονη δεν χρειαζεται να επαναλαβεις την διαδικασια. Απλα οταν συνδεεσαι στο box πατας το 1 και βρισκεις φακελλο/τραγουδι. Αυτος αλλωστε είναι και ο μονος τροπος για να παιξεις με subfolders στο usb box. Φτιαχνεις ενα δεντρο απο 5 φακελλους (οσα και τα cd του changer, το 6 δεν το μετραει, το εχει και access σε ολους τους φακελλους η μλκια) και μεσα σε καθενα απο τους 5 φακελλους μπορεις να εχεις οσους υποφακελλους θελεις ή τελος παντων χωραει το stick σου. Εγω ας πουμε εχω παρει ενα 4GB και ειμαι jet.


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
mez (Isidοros)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 207 ήταν-κάποτε-Rallye

Ένταξη: 15 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 306
Τόπος: Αθήνα Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 08 Μάρ 2008, 17:23:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΟΚ, όλα αυτά τα έχω κάνει ήδη, και σαν αποτέλεσμα είχαν να μην γίνεται τίποτα απολύτως. Δηλαδή, όσο είμαι σε source ράδιο πατάω το PTY, μετά ενώ μου βγάζει wait στην οθόνη με κάτι τετραγωνάκια(το οποίο αν το αφήσω μου βγάζει fail) πηγαίνω στο source 4 (music box) και είναι το απόλυτο κενό, το κουμπί 1 δεν πιάνει το μόνο που ανταποκρίνεται είναι η αλλαγή κομματιών, το οποίο παρεπιπτόντως αν έχω folders μέσα στο usb παίζει μόνο το πρώτο..... Το πρόβλημα είναι ότι όσο είμαι στο source 4 (music box) δεν παίζει κανένα menu!!!!


"It's all about balance"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 08 Μάρ 2008, 17:40:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pugsang έγραψε:
Φτιαχνεις ενα δεντρο απο 5 φακελλους (οσα και τα cd του changer, το 6 δεν το μετραει, το εχει και access σε ολους τους φακελλους η μλκια) και μεσα σε καθενα απο τους 5 φακελλους μπορεις να εχεις οσους υποφακελλους θελεις


Κανε αυτο. Φτιαξε 5 φακελλους και μεσα στον καθενα βαλε οσους υποφακελλους θελεις. Δουλευει κανονικα. Ετσι το εχω και εγω. Βασικα γιατι επιλεγεις source4? Στο rallye αν δεν εχεις cd μεσα και εισαι στο radio με το που πατησεις source σε πεταει κατευθειαν στο box αν εχεις ηδη καρφωμενο stick επανω. Μηπως δεν εχει στεαριστει σωστα? Κανε αυτο που σου ειπα με τους φακελλους και να δεν παιξει εισαι για Peugeot


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
mez (Isidοros)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 207 ήταν-κάποτε-Rallye

Ένταξη: 15 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 306
Τόπος: Αθήνα Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 08 Μάρ 2008, 19:16:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όπως και να έχει ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια αλλά.....με βλέπω δυστυχώς για Peugeot!!!

Αν μπορείς στείλε μου σε π.μ. σε πιο συνεργείο έβαλαν το music box στο δικό σου αμάξι, γιατί αν κρίνω από αυτούς που το πήγα εγώ θα είναι η τρίτη φορά που πηγαίνω με πρόβλημα στο music box Cussing out Cussing out Cussing out


"It's all about balance"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 09 Απρ 2008, 13:51:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μόλις χθες παρέλαβα το καινούργιο μου ραλλάκι! Στο οποίο ανακάλυψα, οτι ενώ δεν είχα βάλει στον εξοπλισμό mp3, και ενώ πίστευα οτι δεν έχει, τελικά το rd4 ήταν με mp3! Και μιας κ δεν γίνεται να βγάλω το εργοστασιακό ραδιο-cd, όπως υπολόγιζα, για να βάλω κάποιο aftermarket με usb (λόγω των ρυθμίσεων που κάνεις στο αμάξι μέσα απο αυτό), θελω να ρωτήσω αν απο τις εισόδους που έχει μεσα στο ντουλαπάκι μπορώ να προσαρμόσω usb και να το χειρίζομαι απ' το τιμόνι, ή θα πρέπει να καταφύγω στη λύση του usb box...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 09 Απρ 2008, 18:31:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν έχει μόνο RCA βύσματα στο ντουλαπάκι δεν μπορείς να κάνει κάτι από το χειριστήριο είναι απλές γραμμές εισόδου.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
to207 (ΝΙΚΟΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 Rallye?

Ένταξη: 26 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 48

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Ιούν 2008, 19:32:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά σε μία εβδομάδα παραλαμβάνω το Rallye και θα ήθελα να ξέρω αν το ΡαδιοCD που φοράει έχει line out για ενισχυτή (αν έχει να παραγγείλω το usb box)
Έχω ενισχυτή χωρίς ρυθμιστή εισόδου και δεν μπορώ να τον συνδέσω στα καλώδια των ηχείων…
Συγγνώμη για την λίγο άσχετη ερώτηση …
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
giannis27 (Σερραίος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rc !!

Ένταξη: 18 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Ιούν 2008, 21:31:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αλήθεια ξέρει κανείς αν έχει εξόδους (ερσαία)η μαμά πηγή?έξοδο για σαμπ γούφερ?

πάντως αν θές να συνδέσεις τον ενισχυτή μπορείς να πάρεις έναν αντάπτορα που μετατρέπει τις εξόδους από τα ηχεία σε ερσαία!

εγώ εχώ βρεί έναν τέτοιο αντάπτορα τις audison !νομίζω δεν είμαι σίγουρος αλλά μάλλον βγάζει τα ερσαία με 4volt !


στο ηχοσύστημα(jbl) που βάζουν από το εργοστάσιο από που παίρνουν έξοδο για το σαμπ γούφερ?


those who can Do
those who can't teach or that they think..............
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
to207 (ΝΙΚΟΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 Rallye?

Ένταξη: 26 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 48

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 08 Ιούν 2008, 01:15:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Νομίζω οτι τα 4V είναι πολλλλλά για μένα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
to207 (ΝΙΚΟΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 Rallye?

Ένταξη: 26 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 48

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Ιούν 2008, 16:50:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

to207 έγραψε:
Νομίζω οτι τα 4V είναι πολλλλλά για μένα.

Λάθος μου. Embarassed
Τα 4V είναι μιά χαρά Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4 ... 14, 15, 16  Επόμενη
Σελίδα 3 από 16

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1346s (PHP: 75% - SQL: 25%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on