PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Αγορά φίλτρου αέρα K&N
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
teoman (Τεό)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


C230 Sport Coupe Kompressor

Ένταξη: 19 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 2143
Τόπος: Jurassic Park

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 31 Μάρ 2003, 12:36:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχει εγγύηση για 100000km και θέλει καθαρισμό κάθε-περίπου- 10000km.
Πολύ καλή τιμή για όποιον το βρήκε με 50Ε.


Ότι αξίζει πονάει... Και είναι δύσκολο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
NICK (ΝΙΚΟΣ)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 XT Premium 1.4 (2000)

Ένταξη: 05 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 232
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 31 Μάρ 2003, 20:02:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Skull έγραψε:


Απο Θεσσαλονικη υπαρχει καμια τετοια τιμη ή θα το χρυσοπληρωσουμε!Χθες πηγα να το παραγκειλω απο Εδεσσα γυρο στα 70ευρο αλλα κατι με σταματησε Shocked !Μπορω να το βρω στην Θεσσαλονικη με 50ευρο??
Και μια ακομα ερωτηση:Αυτα τα φορας στο αμαξι εφ'ορου ζωης??Τα πλενεις μετα??Τι παιζει??


Τιμή γύρω στα 50 ευρώ στην περιοχή Βούλγαρη,αλλά χωρίς τα υγρά καθαρισμού..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Skull (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 28 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 655
Τόπος: Έδεσσα-Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 31 Μάρ 2003, 23:28:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

NICK έγραψε:
Τιμή γύρω στα 50 ευρώ στην περιοχή Βούλγαρη,αλλά χωρίς τα υγρά καθαρισμού..


Δεν μπορεις να με βοηθησεις λιγο Very happy !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
ivan 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 1.6 XS2 16V (2002)

Ένταξη: 08 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 22
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Απρ 2003, 14:01:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά επειδή και εγώ σκέφτομαι να τοποθετήσω το φίλτρο αυτό ως ελάχιστη βελτίωση θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

- Διαφορά στο θόρυβο υπάρχει τελικά; (έστω και ελάχιστα)
- Πρέπει να γίνει reset στον εγκέφαλο για να διαβάσει τις νέες τιμές ποσότητας αέρα;
- Διαφορές στην κατανάλωση υπάρχουν (φαντάζομαι ναι αλλα είναι αισθητές);
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ady (Αδριανός)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2001)

Ένταξη: 03 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 1468
Τόπος: Αθήνα - Ν. Ερυθραία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Απρ 2003, 14:59:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ivan έγραψε:
Παιδιά επειδή και εγώ σκέφτομαι να τοποθετήσω το φίλτρο αυτό ως ελάχιστη βελτίωση θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

- Διαφορά στο θόρυβο υπάρχει τελικά; (έστω και ελάχιστα)
- Πρέπει να γίνει reset στον εγκέφαλο για να διαβάσει τις νέες τιμές ποσότητας αέρα;
- Διαφορές στην κατανάλωση υπάρχουν (φαντάζομαι ναι αλλα είναι αισθητές);

Δεν έχω παρατηρήσει καμιά διαφορά στον ήχο....
Reset δεν έχω κάνει....
Παρατήρησα μια μικρή διαφορά στην κατανάλωση...


Τσαφ...τσουφ...τσαφ...τσουφ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
teoman (Τεό)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


C230 Sport Coupe Kompressor

Ένταξη: 19 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 2143
Τόπος: Jurassic Park

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Απρ 2003, 15:40:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ady έγραψε:
ivan έγραψε:
Παιδιά επειδή και εγώ σκέφτομαι να τοποθετήσω το φίλτρο αυτό ως ελάχιστη βελτίωση θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

- Διαφορά στο θόρυβο υπάρχει τελικά; (έστω και ελάχιστα)
- Πρέπει να γίνει reset στον εγκέφαλο για να διαβάσει τις νέες τιμές ποσότητας αέρα;
- Διαφορές στην κατανάλωση υπάρχουν (φαντάζομαι ναι αλλα είναι αισθητές);

Δεν έχω παρατηρήσει καμιά διαφορά στον ήχο....
Reset δεν έχω κάνει....
Παρατήρησα μια μικρή διαφορά στην κατανάλωση...


Τα ίδια και σε εμένα.Μόνο που δεν παρατήρησα διαφορά στην κατανάλωση-μπορεί και να υπάρχει αλλά δεν έχω παρατηρήσει...


Ότι αξίζει πονάει... Και είναι δύσκολο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Skull (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 28 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 655
Τόπος: Έδεσσα-Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Απρ 2003, 21:00:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σημερα αλαξα το υπαρχον φιλτρο του 206 μου με αυτο της Κ&Ν!Ακομα δεν το ετρεξα καλα αλλα νομιζω οτι ενα ανεβασματακι το κανει και αυτο!Ειναι ενδοιαφερον ομως οι συνγκρισεις των φιλτρων αυτων με τα συνηθησμενα φιλτρα!Για την ακριβεια ενα καινουργιο χαρτινο φιλτρο=508CFM ενω ενα φιλτρο ΚΝ=887CFM!Τεραστια διαφορα!(Αν μπορουσα να δειξω και scannaρισμενες εικονες απο το περιεχομενο του κουτιου)!Παντως περισσοτερες πληροφοριες http://www.knpowersports.com !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
fpug 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος




Ένταξη: 05 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 392

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 20 Απρ 2003, 12:08:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για πιξτε μια ματια κι εδω¨


http://www.knfilters.com/57i/57i-6505.pdf

κι εδω¨

http://www.knfilters.com/57i/57i-6505.pdf
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
koulis 
Επισκέπτης







ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 07 Μάϊ 2003, 21:43:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ENA link GIA K&N
http://www.knfilter.dk/
Επιστροφή στην κορυφή
kavaliotis (Μάκης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 307 cc 1.6

Ένταξη: 01 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 487
Τόπος: Καβάλα - Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Ιούν 2003, 02:53:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Dhladh den katalava re paidia, proteinete na mhn valoume filtroxoanh K&N alla mono filtro K&N kai na to baloume mesa sthn mama pou exei to 206? Den katalava.. Epeidh suntoma 8a valw ekkentroforo-filtroxoanh kai programma, gia peite gia na kserw mhn kanw kammia blakeia..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ntinos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Saxo Vts-206 QUIKSILVER

Ένταξη: 14 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 417

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Ιούν 2003, 04:20:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kavaliotis έγραψε:
Dhladh den katalava re paidia, proteinete na mhn valoume filtroxoanh K&N alla mono filtro K&N kai na to baloume mesa sthn mama pou exei to 206? Den katalava.. Epeidh suntoma 8a valw ekkentroforo-filtroxoanh kai programma, gia peite gia na kserw mhn kanw kammia blakeia..


η φιλτροχοανη για να δουλεψει πρεπει να εξασφαλισεις οτι παει αρκετος κρυος αερας πανω της.απλα επειδη ειναι εκτεθημενη μπορει να τραβαει ευκολοτερα ζεστο αερα.η καλυτερη λυση ειναι το ελευθερο φιλτρο μεσα στο κουτι ΑΛΛΑ εσυ αν εχεις αναγκη απο περισσοτερο αερα πειραζωντας τον εκκεντροφορο βαλε μια μελετημενη φιλτροχοανη (σε καλη θεση) και οχι απλα μια φιλτροχοανη βιδωμενη πανω στην εισαγωγη του injection.χρειαζεσαι σωληνα ωστε να παει κοντα στην μετοπη.
κακα τα ψεματα παντως.
η καλυτερη λυση για αρκετα καλυτερη ροη αερα ειναι το carbon kit τις bmc
τιμη στα 230 ευρω αλλα ειναι κομπλε και στην τελικη αμα αλλαξεις και αμαξι το κουμπωνεις στο αλλο και δουλευει μια χαρα.οχι να πετας τις σκουπες και τα φιλτρα που αγοραζες τοσα χρονια.
και απο οσο εχω δει σε αποδοση δυναμομετρημενα σε 1,4 focus επιασε τοπο.
και ειναι και παναλαφρο, μπορει να κουμπωσει στην πλαστικη σωληνα που ειδη υπαρχει χωρις ζορι


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
PHSYBORG (HULK)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pug 8v ''maximum attack''

Ένταξη: 24 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 1109
Τόπος: In the VORTEX of HEAVEN!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Ιούν 2003, 08:48:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ego pedes evala filtroxoani K&N k ida diafora sto travigma stis 3000+ k oreo thorivo.Oso gia ton aera .skeftome skupitsa i carbon varelaki ala mexri tote exo vali solina eukampto pu ferni aerkai apo brosta ! Evil



FULL THROTLE....

NEW forum at www.btt.20m.com
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
kavaliotis (Μάκης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 307 cc 1.6

Ένταξη: 01 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 487
Τόπος: Καβάλα - Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Ιούν 2003, 02:29:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

PHSYBORG έγραψε:
Ego pedes evala filtroxoani K&N k ida diafora sto travigma stis 3000+ k oreo thorivo.Oso gia ton aera .skeftome skupitsa i carbon varelaki ala mexri tote exo vali solina eukampto pu ferni aerkai apo brosta ! Evil


Παιδια επειδη οπως ειπα δεν ξερω πολλα, ποια ειναι η διαφορα φιλτρου, φιλτροχοανης και φιλτροσκουπας? Αυτο το βαρελακι τι ειναι? Επειδη το καλοκαιρι θα κανω καποιες αλλαγες, τι ειναι καλυτερο απο αυτα να βαλω? Να σημειωσω οτι με ενδιαφερει πιο πολυ να "πεταγεται" το αμαξι στις χαμηλες στροφες αλλα να μην χασω απο τελικη (αν μπορει βεβαια να αυξηθει και αυτη ευχαριστως!).. Το βαρελακι που λετε ειναι απο οτι φαινεται η καλυτερη απο ολες τις λυσεις?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
pezomania (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.6 16V

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1231
Τόπος: Mandra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Ιούν 2003, 07:16:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kavaliotis έγραψε:
PHSYBORG έγραψε:
Ego pedes evala filtroxoani K&N k ida diafora sto travigma stis 3000+ k oreo thorivo.Oso gia ton aera .skeftome skupitsa i carbon varelaki ala mexri tote exo vali solina eukampto pu ferni aerkai apo brosta ! Evil


Παιδια επειδη οπως ειπα δεν ξερω πολλα, ποια ειναι η διαφορα φιλτρου, φιλτροχοανης και φιλτροσκουπας? Αυτο το βαρελακι τι ειναι? Επειδη το καλοκαιρι θα κανω καποιες αλλαγες, τι ειναι καλυτερο απο αυτα να βαλω? Να σημειωσω οτι με ενδιαφερει πιο πολυ να "πεταγεται" το αμαξι στις χαμηλες στροφες αλλα να μην χασω απο τελικη (αν μπορει βεβαια να αυξηθει και αυτη ευχαριστως!).. Το βαρελακι που λετε ειναι απο οτι φαινεται η καλυτερη απο ολες τις λυσεις?


Μάκη, αν πας σε παλιότερα topic, θα βρείς απαντήσεις στα ερωτήματά σου Wink


Η ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ ΕΛΚΕΙ ΤΗΝ ΑΤΕΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Ιούν 2003, 17:16:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kavaliotis έγραψε:
PHSYBORG έγραψε:
Ego pedes evala filtroxoani K&N k ida diafora sto travigma stis 3000+ k oreo thorivo.Oso gia ton aera .skeftome skupitsa i carbon varelaki ala mexri tote exo vali solina eukampto pu ferni aerkai apo brosta ! Evil


Παιδια επειδη οπως ειπα δεν ξερω πολλα, ποια ειναι η διαφορα φιλτρου, φιλτροχοανης και φιλτροσκουπας? Αυτο το βαρελακι τι ειναι? Επειδη το καλοκαιρι θα κανω καποιες αλλαγες, τι ειναι καλυτερο απο αυτα να βαλω? Να σημειωσω οτι με ενδιαφερει πιο πολυ να "πεταγεται" το αμαξι στις χαμηλες στροφες αλλα να μην χασω απο τελικη (αν μπορει βεβαια να αυξηθει και αυτη ευχαριστως!).. Το βαρελακι που λετε ειναι απο οτι φαινεται η καλυτερη απο ολες τις λυσεις?



και αν αποφασισεις να αγορασεις βαρελακι, υπαρχει ατομο στο club που πουλαει σχεδον καινουριο.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1349s (PHP: 79% - SQL: 21%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on