PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

106/206 - Bάσεις Μηχανής
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, ... 50, 51, 52  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
pezomania (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.6 16V

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1231
Τόπος: Mandra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Μάρ 2003, 08:27:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βάσεις μηχανής & σασμάν, πουλάνε σε μαγαζί με ανταλακτικά αυτοκινήτου ή θέλει να πάς σε πιο "ειδικευμένα" μαγαζιά;


Η ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ ΕΛΚΕΙ ΤΗΝ ΑΤΕΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NICK (ΝΙΚΟΣ)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 XT Premium 1.4 (2000)

Ένταξη: 05 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 232
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Μάρ 2003, 17:24:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν και πέρασαν πολλές μέρες από τότε που ρώτησες,θα σου απαντήσω,ελπίζοντας να προλάβω.Εγώ άλλαξα δύο βάσεις,την πάνω- αριστερά και ένα μέρος από την κάτω δεξιά και το κόστος τους αγορασμένες από την αντιπροσωπία ήταν περίπου 32 ευρώ η μία (ως ανταλλακτικό μόνο).Για εργατικά,εξαρτάται που θα τις αλλάξεις.Πάντως δεν θέλει πολλά λεφτά.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Μάρ 2003, 14:09:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προς PUGSANG Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation

Mακη εγω φοραω το σετ απο την 1119 που δειχνει ο Τασος στην αρχη.

Στην κοντρα της μηχανης ειναι το μεταλικο σαν μπαλακι με το λαστιχακι που μπαινει στο κεντρο.

Αν σου ειναι ευκολο λιγο τους κωδικους απο την 1114 απο το αξονακι της βασης του μοτερ και την μεταλικη πλακα πανω αριστερα.Και αν γραψεις και τιμες ακομα καλητερα φιλε μου Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Μάρ 2003, 16:45:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΝΙΚΟΣ έγραψε:
Προς PUGSANG Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation

Mακη εγω φοραω το σετ απο την 1119 που δειχνει ο Τασος στην αρχη.

Στην κοντρα της μηχανης ειναι το μεταλικο σαν μπαλακι με το λαστιχακι που μπαινει στο κεντρο.

Αν σου ειναι ευκολο λιγο τους κωδικους απο την 1114 απο το αξονακι της βασης του μοτερ και την μεταλικη πλακα πανω αριστερα.Και αν γραψεις και τιμες ακομα καλητερα φιλε μου Wink


Νίκο μου έστειλε ο Pugsang τους κωδικούς αλλά δεν είχα το mail σου - πέρα από ένα που μάλλον δεν έπρεπε να τα στείλω Wink -γι'αυτό στους ανεβάζω εδώ:





If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Μάρ 2003, 17:46:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τασο Thanks...Πες και τον Μακη.......

Παντως απο οτι καταλαβα μονο η κοντρα του σασμαν αλλαζει και πιστευω κανει δουλεια γιατι οι αλλες 2 εχουν παλυ λαστιχα...βεβαια ποιο σκληρα.Αυτα τα εχω αλλαξει και ειναι τα ιδια.Δεν πιστευω οτι θα παιζει ρολο να παρω και τις πλακες γιατι ετσι και αλλιως και τα NORMAL εχουν τις ιδιες.Θελω να πω οτι μονο τα λαστιχα αλλαζωντε.Ποιος ο λογος να παρει και καποιος τις πλακες απο την στιγμη που τις βαζει η ΄΄μαμα΄΄.
Τωρα οσον αναφορα για την κοντρα το ΄΄αξονακι΄΄λετε να εχει μεγαλη διαφορα απο την 1119 Question Δεδομενου παντα οτι και αυτην που φοραω απο το σετ της 1119 ειναι UNIBALL.Ισα ισα που το αξονακι μου φαινετε ποιο επιφοβο να σπασει σε καποια μπουκα ή ΄΄μουρες μεσα΄΄ και να βρει στην ακρη της ασφαλτου απο οτι το μεταλικο της 1119.Το 1119 της κοντρα πρεσαρετε στο υπαρχων μπρατσο της κοντρας που φοραει απο την ΄΄μαμα΄΄.Τον Ντινο που τον ειχα πει πριν μου τις στειλει μου ειπε οτι ειναι απο το MINI GROUP A.Οταν τις ειδα τον ρωτησα για την κοντρα και μου ειπε οτι αυτες δινουν εδω στην Ελλαδα.Δεδομενου οτι στο σχεδιαγραμμα που μου στειλατε δινει και σαν κωδικο τις πλακες..τον ρωτησα και γιαυτες και μου λεει οτι δεν υπαρχει λογος να αλλαχτουν αφου ειναι ιδιες με αυτες που φοραει επανω.Το μονο λεει που αλλαζει ειναι το λαστιχο.
Ειδα βεβαια στο SITE της PEUGEOTSPORT και τις βασεις απο το 106 KITCAR το 1600 το 8 βαλβιδο ειναι αυτο (σαν το δικο μου μοντελο δηλαδη που τρεχει Γαλλια) με τεραπεταλουδο και 170+ ps αλλα εκεινες οι βασεις ειναι σε απαγορευτικη τιμη.Καπου στο 1 μυριο βγαινουν.Εκεινες δεν εχουν καμια σχεση με αυτες αλλα και σαν τιμη πικαντικη.Τι λετε εσεις για ολλα αυτα Question Question


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Μάρ 2003, 08:09:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω νομίζω οτι έχεις απόλυτο δίκιο για την κόντρα της μηχανής και για τα ζορια που τρωει απο τις μούρες.Γι αυτο πιστεύω οτι είσαι μια χαρα με αυτην που έχεις και να μην πειράξεις τίποτε αλλο.


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Μάρ 2003, 09:20:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και εγω Μακη πιστευω οτι δεν θα εχει διαφορα οποτε τις αφηνω ετσι


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
fpug 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος




Ένταξη: 05 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 392

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Μάρ 2003, 13:15:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μια και ο λογος για βαση μηχανης .... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad το αμαξακι μου ειναι αυτη την στιγμη 'μεσα' και του αλλαζουν δεξια βαση μηχανης η οποια ηταν 'κομματια'...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
glf (Νίκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106 16v rallye

Ένταξη: 01 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 1323
Τόπος: Κοζάνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Απρ 2003, 00:40:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

oh .... έβαλα βάση σαζμαν και την δεξιά.... όταν πήγα να το βάλω μπρος τρόμαξα !!!
καλα, μιας και γράφω και πολλα χλμ, σε ταξίδια, ή θα βγάλω τη βάση του σαζμαν ή θα πάρω ακουστικά για την ενδοσυνενόηση !!!! χεχεχεχεχε
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Απρ 2003, 16:54:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σιγα ρε Νικο πως κανετε ετσι Question Μονο στο ρελαντι συντονιζει στο ταξιδι ειναι οπως πρωτα.Εμενα που το αμαξι μου δεν εχει καμια σχεση με το δικο σου και δεν γκρινιαζω...........Ποια εβαλες Question Την χειροποιητη του Συνοδηγου μου Very happy


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
glf (Νίκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106 16v rallye

Ένταξη: 01 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 1323
Τόπος: Κοζάνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Απρ 2003, 08:58:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

.... πηγαίνοντας για Πτολεμαϊδα με το συνοδηγό μου Very happy φώναζα για να με ακούει....

Μη ξεχνας ότι έβγαλα και τη μοκέτα!

Θα περάσω καμια βόλτα για να το δεις.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Απρ 2003, 10:45:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το δικο σου οτι και να μου λες σε θεματα θορυβου και σκληροτητας ειναι ΄΄βολτισιο΄΄.Α...ο συνοδηγος σου τι εκανε με το EVO τελικα Question


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
pezomania (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.6 16V

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1231
Τόπος: Mandra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Μάϊ 2003, 11:59:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά ο Πέζουλάς μου είναι μέσα στην αντιπροσωπεία & αλλάζουν τις βάσεις!!!

Μήπως ξέρετε να μου πείτε πόσο θα μου πάει, για να είμαι προετοιμασμένος Laughing


Η ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ ΕΛΚΕΙ ΤΗΝ ΑΤΕΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Μάϊ 2003, 12:11:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν βγαινει ακριβα.Το ποσο δεν το θυμαμαι γιατι εγω ειχα αλλαξει και αλλα πραγματα.Παντως ειμαι της γνωμης την κοντρα να την βαλεις απο την PEUGEOTSPORT.Δεν ειναι ετσι οπως τα λενε τοσο τραγικα τα πραγματα.Εκτος και αν εγω ειμαι απο αλλο πλανητη.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Μάϊ 2003, 12:17:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος





Γιατί το λες αυτό????? Laughing Laughing


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
pezomania (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.6 16V

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1231
Τόπος: Mandra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Μάϊ 2003, 13:38:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά, ήθελε αλαγή η δεξιά βάση μηχανής & το κόστος αλαγής & εργατικών είναι 27,40€.

Μια χαρά τιμή την βρίσκω Razz


Η ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ ΕΛΚΕΙ ΤΗΝ ΑΤΕΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Μάϊ 2003, 13:46:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pugsang έγραψε:




Γιατί το λες αυτό????? Laughing Laughing


Γιατι σε ολους ακουγετε και δεν μπορουν τον φοβερο οπως λενε θορυβο ενω εμενα δεν μου φαινετε και τοσο φοβερο.Ισα ισα που μου αρεσει


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Μάϊ 2003, 13:56:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εντάξει ρε Νίκο μην είμαστε τωρα και ουτοπιστές.


Το αμάξι συντονίζει είτε το θέλεις είτε οχι.Οι κραδασμοί είναι πολλοί οπως και να το δεις.Ενας αντικειμενικός παρατηρητής θα το έβλεπε αμέσως.Εσένα σου αρέσει και δεν μασας που να σου φύγουν ολα τα σφραγίσματα.Οδήγησε ενα νορμαλ rallye για μια εβδομάδα και μετα μπες στο δικό σου.Εκει σίγουρα θα την ακούσεις γιατι τωρα σε εχει χτυπήσει ανοσία και ελατήρια Φ1200 απο τρενο να βάλεις κορυφαία και άνετα θα σου φανούν.

Δεν θέλω να με παρεξηγήσεις που σου μιλάω έτσι αλλα τα λέω χύμα και ανετα οπως θα μιλούσα και με εναν φίλο μου.3 αγωνιστικές βάσεις είναι too much φίλε.Εκτος και αν στο 8V δουλεύει τοσο καλα και στρωτά το μοτερ του ή δεν εχει τοσους κραδασμούς λόγω του ενος εκκεντροφόρου που πραγματικά δεν ενοχλεί τιποτα.Πάντως σε βεβαιώ οτι στο 16V τα πράγματα είναι αρκετα άσχημα ιδίως στο ρελαντί.Πάνω απο τις 4.500-5.000 rpm είναι σαν το μαμίσιο αλλα μεχρι εκει δεν υποφέρεται.


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Μάϊ 2003, 14:04:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πες τα μου Μακη οπως σου βγαινουν.Δεν ειμαστε ξενοι αλλωστε.Δεν παρεξηγω με τιποτα.Ακου τωρα εδω να δεις.Αν ενα μοτερ επρεπε να εχει κραδασμους αυτο ειναι το 8 βαλβιδο λογο οτι η μηχανη ειναι ποιο πουσαρισμενη.Εκανα βολτα και με του glf μετα τον αγωνα στην βεροια.Εκεινο ειναι 16 βαλβιδο και φοραμε ιδιες βασεις.Εκεινο συντονιζει λιγοτερο απο εμενα.Στο ρελαντι μπορω να πω οτι τρεμει λιγο το αμαξι,αλλα σε πορεια ειναι οπως μαμα.Αυτο που θελω να πω ειναι οτι σε σχεση με μαμα εχει ελαχιστα περισοτερο κραδασμο και παντα ρελαντι μιλαμε.Ολοι εσεις τα παραλετε λες και........πως να το πω........θα αρχισει να τρεμει ολο το αμαξι και να σε τριζει η μασελα.

ΣΙΓΑ ΡΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΤΡΑΓΙΚΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ.ΤΟ ΤΟΣΟ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟΣΟ.

Μακαρι να βρεθουμε απο κοντα και να στο δωσω να κανεις μια βολτα.Ρωτα και τον PDUKE που καναμε βολτα.Το μονο που θα σου πει ειναι για τον θορυβο απο την εξατμιση.Ενταξει....εκει παω πασσο.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
106S16 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 14 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 13

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 10 Μάϊ 2003, 11:14:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συγνώμη που επεμβαίνω παιδιά,αλλά υπάρχει και μια ενδιάμμεση λύση που την έχω εφαρμώσει εδώ και δύο χρόνια και λειτουργεί αρκετά καλά, είναι η ''μετατροπή'' της μανίσιας βάσης με μηδαμινό κόστος και με την δυνατότητα επαναφοράς της στην αρχική κατάστασή της αν κάτι δεν σας αρέσει.
Αφού αφαιρέσετε την βάση (ο πύρος και οι δυό βίδες του κιβωτίου στο 106) κόβετε από παλιά κολάρα σιλικόνης ή από άλλα τα οποία όμως απαραίτητα πρέπει να είναι με λινά και πάχους περίπου3-4 χιλιοστών δύο λωρίδες δύο εκατοστά πιό φαρδιές από την ''κουκουνάρα''και μήκος λίγο μικρότερο από τις δύο ''εσωτερικές σχισμές'' της και με την βοήθεια γράσσου και κατσαβιδιού τις περνάτε στίς δύο ''εσωτερικές σχισμές'' της ''κουκουνάρας'',πρέπει όμως να εφαρμώσουν πολύ σφικτά,στις δύο άκρες της κάθε λωρίδας κάνετε δύο μικρές ''τρύπες'' και περνάτε ένα τάιράπ για να τις ''ασφαλίσετε''τις δύο λωρίδες στην βάση, με αυτόν τον τρόπο μειώνετε δραματικά την ενδοτικότητα της ''κουκουνάρας'', βέβαια και υπάρχουν κραδασμοί στο ρελαντί αλλά το κέρδος σε αίσθηση και ταχύτητα στις αλλαγές των σχέσεων και κυρίως η ''σταθεροποίηση'' του κινητήρα (για όσους, όπως και εγώ,έχουν βάλει πιό άγριους εκκεντροφόρους)νομίζω ότι αξίζει,αν πάλι το βρείτε πολύ ''βάρβαρο'' δεν έχετε, χωρίς να βγάλετε την βάση, παρά να κόψετε τα τάιράπ και με μιά πένσα να τραβήξετε από την ''κουκουνάρα'' τις λωρίδς και να επαναφέρετε την βάση στην αρχική της κατάσταση.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, ... 50, 51, 52  Επόμενη
Σελίδα 2 από 52

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1963s (PHP: 60% - SQL: 40%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on