PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Peugeot Laser & Public Service Box
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φτιάξε το μόνος σου Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
fotis-84 (fotis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


peugeot 106 EN/2

Ένταξη: 01 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 260

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 04 Ιαν 2010, 11:46:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

z@ck! έγραψε:
Φωτη εχω και haynes manual για το 205... μηπως το θεσ και αυτο?


εννοειται ρε ζαχο...ευχαριστω... Very happy


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
z@ck! (Ζαχαριας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

Citroen AX... soon eurofighter !

Ένταξη: 21 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 674
Τόπος: Οπου λαχει ....

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 04 Ιαν 2010, 11:51:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδια εχετε μαιλ...

*Φωτη και εσυ !!! Smile


**Καποιος Moderator που να ερθει σε επαφη μαζι μου, θελω να ρωτησω κατι σχτικα με το τι μπορω να ανεβασω στο site...

Ευχαριστω Smile))


As I lay rubber down the street, I pray for traction I can keep, but if I spin and start to slide, please dear lord protect my ride.!!!
DRIVE IT LIKE YOU STOLE IT!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 04 Ιαν 2010, 13:48:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

z@ck! έγραψε:
παιδια εχετε μαιλ...

*Φωτη και εσυ !!! Smile


**Καποιος Moderator που να ερθει σε επαφη μαζι μου, θελω να ρωτησω κατι σχτικα με το τι μπορω να ανεβασω στο site...

Ευχαριστω Smile))


links απο rapidshare κλπ δεν επιτρέπονται. ότι θέλετε μέσω ΠΜ!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
B.M-SPORT (ΒΑΣΙΛΗΣ)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Citroen Xsara 1.4 (8v) coupe 1999

Ένταξη: 11 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 337
Τόπος: Πειραιας-Κερατσινι-Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 05 Ιαν 2010, 08:29:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

z@ck! έγραψε:
παιδια εχετε μαιλ...

*Φωτη και εσυ !!! Smile


**Καποιος Moderator που να ερθει σε επαφη μαζι μου, θελω να ρωτησω κατι σχτικα με το τι μπορω να ανεβασω στο site...

Ευχαριστω Smile))


καλημερα σου εστειλα το mail, ευχαριστω...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
z@ck! (Ζαχαριας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

Citroen AX... soon eurofighter !

Ένταξη: 21 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 674
Τόπος: Οπου λαχει ....

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 05 Ιαν 2010, 10:45:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

B.M-SPORT έγραψε:
καλημερα σου εστειλα το mail, ευχαριστω...


φιλε μου σου ειπα το εχεις μαιλ Very happy (οτι σου εστειλα μαιλ)

δεν χρειαζομαι το μαιλ σου ... το βρηκα απο το προφιλ σου.. Wink


As I lay rubber down the street, I pray for traction I can keep, but if I spin and start to slide, please dear lord protect my ride.!!!
DRIVE IT LIKE YOU STOLE IT!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
alexandros 207 Rallye (alexandros.K)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Rallye

Ένταξη: 23 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 1353
Τόπος: Ιωαννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 18 Ιαν 2010, 13:23:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

να ρωτήσω κάτι....
μπορώ να κάνω εγγραφή στο Service Box σαν ιδιώτης ή μόνο οι επαγγελματίες μπορούν πλέον??
γιατί βλέπω ότι μόνο οι επαγγελματίες μπορούν τώρα....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
tasos_vl (Tasos)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


207 rallye facelift

Ένταξη: 23 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 62
Τόπος: Out of space!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Μάρ 2010, 13:08:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βρήκα το http://www.peugeotsport-racingshop.com που είναι για αναβάθμιση 106 - 206 - 207 - 306 - 205/309 σε s16m - s2000 - 207LW - s1600 - GTI et rallye και πολλά άλλα!! Έχει πλήρες κ αναλυτική περιγραφή λύσιμο-δέσιμο και τιμές!!!!

Εγώ μια ενημέρωση θέλω μόνο να μου κάνετε αν τελικά υπάρχει δυνατότητα να βλέπω αναλυτικά και με τιμές τα γνήσια ανταλλακτικά για το 207, γιατί διάβασα όλα τα ποστ αλλά άκρη δεν έβγαλα.

Ευχαριστώ πολύ και πιστέυω να ήταν χρήσιμο το λινκ μου και να μην ήταν offtopic. Very happy


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
jim405t164x4 (JIM)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


PEUGEOT 306 2.0 T16 ΚΑΙ ΣΕ ΛΙΓΟ 4x4

Ένταξη: 27 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 13

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 28 Μάρ 2010, 14:39:41    Θέμα δημοσίευσης: LASER PEUGEOT Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εχει καποιος το laser peugeot το προγραμμα ψαχνω αρκετο καιρο στο νετ και εχω μπερδευτει!αν το εχει καποιος υπαρχει τροπος να το αποκτισω?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Stevon ("Κουμπάρος" John Φυστίκη...)
Τμήμα Δημοσίων Σχέσεων
Επίσημο Μέλος

VF7 + VF3 = P.S.A.

Ένταξη: 22 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 2584

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 31 Μάρ 2010, 20:42:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Jim , το τόπικ σου "LASER PEUGEOT" ενώθηκε με το υπάρχον http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=11657

Mod Team
Stevon




Δέν προλάβαμε να το "τουρμπίσουμε" και μας άφησε ο 3ος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
grey_fox (Giwrgos)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206cc 1.6

Ένταξη: 27 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 52
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Απρ 2010, 21:01:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά αν ξέρει κανείς να με βοηθήσει μέσω pm να βρω το προγραμμα για να βλέπω τιμές ανταλλακτικών offline για το 206 θα ήμουν ευγνώμων!!
Eυχαριστώ προκαταβολικά.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bakclima (ΓΕΩΡΓΙΟΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 2.0 (16V) RC (2004) Α7

Ένταξη: 30 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 1084
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Ιούλ 2010, 16:51:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εχει κανενας κανενα κωδικο; με ενδειαφερει μονο στα ανταλλακτικα οι κωδικοι, ουτε τιμες ουτε διαγραμματα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Ιούλ 2010, 20:47:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχω!



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Nik_psa (Νικόλας)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


ZX 16v-ΑΧ GTi-XANTIA TURBO ACTIVA-PONY

Ένταξη: 09 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 344
Τόπος: Άνω Μοχανάσιανα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Ιούλ 2010, 21:39:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτά είναι..!Μπορείς να μου πεις κόστος συνδρομής και αν είναι κλειδωμένα πχ τεχνική βιβλιογραφία euro5 κλπ?[/list]


www.drakonakis.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
iceage (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Τον τελευταίο καιρό με 309

Ένταξη: 05 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 1165
Τόπος: Serres mode

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Αύγ 2010, 19:12:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

@Pughell. Στέλιο μήπως έχεις το pdf της PS για την προετοιμασία του 106miniGrA ή από την CS για το Saxo? Το ολόκληρο θέλω αυτό που έχουν στο site το έχω.


3rioStooges-Motorsport Team

Ιδρυτής Συμφωνικής Ορχήστρας Βορείων Προαστίων...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
grand106 (Γιώργος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 19 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 11

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Νοέ 2010, 00:13:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπόν στο http://public.servicebox.peugeot.com/ έχω κάνει εγγραφή και πράγματι δίνοντας το VIN του αμαξιού μου το αναγνώρισε και είχα μια καλή βιβλιοθήκη ανταλλακτικών για το αμάξι μου (rallye 106 1.6 16v του 98).
Από μεράκι περισσότερο, και αφού έχω ήδη αγοράσει το εγχειρίδιο της HAYNES για το peugeot 106 είπα να πειραματιστώ και με το Peugeot laser . Αφού έφαγα 5 καπέλα από τα νεύρα μου, τελικά δεν κατάφερα να το λειτουργήσω . (το λειτουργικό μου είναι Win7 64-bit ). Τελικά βρήκα στο ίντερνετ το Peugeot Service Box Documentation Backup 2007 το όποιο και λειτούργησε επιτέλους με win7 . Από ότι προκύπτει είναι παρόμοιο με το http://public.servicebox.peugeot.com αλλά προφανώς η διαφορά είναι ότι έχεις όλη τη βάση δεδομένων Offline αφού το πρόγραμμα είναι κοντά στα 5gb . Απλά ενημερώνω μάγκες .
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
iceage (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Τον τελευταίο καιρό με 309

Ένταξη: 05 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 1165
Τόπος: Serres mode

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Νοέ 2010, 15:25:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

grand106 έγραψε:
Τελικά βρήκα στο ίντερνετ το Peugeot Service Box Documentation Backup 2007

Μπορείς να μου στείλεις με pm το link γιατί ψάχνω και εγώ ένα backup? Έχει ηλεκτρολογικά σχέδια η έκδοση που έχεις?


3rioStooges-Motorsport Team

Ιδρυτής Συμφωνικής Ορχήστρας Βορείων Προαστίων...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Νοέ 2010, 15:28:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και εγώ ένα link με ΠΜ



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Νοέ 2010, 15:40:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

KAI EGOOOOOO Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
grand106 (Γιώργος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 19 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 11

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Νοέ 2010, 16:49:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπόν για να βάλω τα πράγματα στη θέση τους έχουμε και λέμε : το Peugeot Service Box Documentation Backup 2007 υπάρχει σε μεγάλες μηχανές αναζήτησης τορεντ όποτε το βρίσκεις εύκολα. (όποιος δε το βρει ας μου στείλει pm να τον κατευθύνω)
Τελικά όμως, αυτό που λειτούργησε στο δικό μου «μαμημένο» μηχάνημα δεν ήταν το «Peugeot Service Box Documentation Backup 2007 » αλλά το (προφανώς ακόμα πιο καινούργιο) Peugeot Service Documentation Backup v.SB2U 05.2010 + SEDRE το οποίο όμως δε βρήκα σε τορεντ με τίποτα, παρά μόνο σε εταιρεία τύπου fileserve (έσκασα 5 – 10 ευρώ για συνδρομή από το να σκάσω εγώ ).
Τώρα αυτό που ρωτάς iceage κάνοντας κλικ στα διαγράμματα στο τομέα ηλεκτρικά η απάντηση ήταν : δεν βρέθηκαν έγραφα . (το εγχειρίδιο Haynes το έχεις δει ποτέ ? μήπως αυτό σε βοηθήσει σε αυτό που ψάχνεις )
Ό λόγος που ανέφερα αυτά τα πιο νέα software είναι προκείμενου άτομα με περισσότερες γνώσεις από εμένα να μπορέσουν να τα τσεκάρουν και να διαπιστώσουν αν αξίζουν ή όχι (ή αν είναι τα ίδια με το Peugeot service box που είμαστε γραμμένοι ).
Υ.Γ συν ότι τα μέχρι τώρα software που είχαν αναφερθεί , παρόλα τα κόλπα , αλλαγή MAC address , serials κτλ στο τέλος το ένα πάγωνε κατά την διάρκεια της εγκατάστασης και το άλλο δεν ξεκίναγε μετά το επιτυχημένο installation ακόμα και σε compatibility mode)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Νοέ 2010, 18:03:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σίγουρα μπορεί να σας διαφωτήσει ο Z@ck που έχει ασχοληθεί μέχρι αηδίας Laughing με ότι αφορά peugeot/citroen.

Γιώργο, απ'οσο θυμάμαι, για τα ηλεκτρολογικά, είχε κατεβάσει ένα πρόγραμμα (?) ονόματι "Peugeot Wires" που είχε μέσα παπάδες από άνθιμο μέχρι μπαρμπαΚήτσο. Οπότε στάνταρ θα έχει και το δικό σου Wink


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φτιάξε το μόνος σου Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη
Σελίδα 6 από 8

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1411s (PHP: 76% - SQL: 24%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on