PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Peugeot Laser & Public Service Box
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φτιάξε το μόνος σου Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Μάρ 2009, 13:21:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε θα με τρελλάνετε? Very happy

Σιγά μη θέλει και τριπλό ολοκλήρωμα με μερική παραγώγιση και μετασχηματισμό laplace στο Δ του kronecker! Shocked

Δοκίμασα και το δικό μου ΑΦΜ, αρνείται! Evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Μάρ 2009, 14:33:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Την λέξη "Ενδοκοινωτικός" την πρόσεξε κανείς σας?



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
El_Griego (Δημήτρης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


207 1.6Τ Rallye (Aug '08)

Ένταξη: 18 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 99
Τόπος: Θεσ/νίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Μάρ 2009, 13:17:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

"Ενδοκοινοτικός κωδικός ΑΦΜ" με βάση αυτά που βλέπω στην εταιρία (σε/από τιμολόγια εξωτερικού) και τις οδηγίες που βρήκα στο νετ, είναι το ΑΦΜ με το πρόθεμα EL για την Ελλάδα.
πχ EL123456789.
Για Ολλανδία άλλο παράδειγμα που είδα, NL123456789B01
Για Ισπανία στο service box θέλει πχ ESA12345678

εγώ μόλις δοκίμασα διάφορα "τυχαία" και το δικό μου (φυσικό πρόσωπο), αλλά απέτυχε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Μάρ 2009, 16:54:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει αυτό που λες γιατί πχ στο δικό μου "παλιό" registration, μου είχε δώσει AP10770*** παρόλο που σαν χώρα του είχα συμπληρώσει Grece. Rolling eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Μάρ 2009, 18:47:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

AP είναι στο servicebox της Peugeot

AC είναι στο servicebox της Citroen Razz



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
El_Griego (Δημήτρης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


207 1.6Τ Rallye (Aug '08)

Ένταξη: 18 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 99
Τόπος: Θεσ/νίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Μάρ 2009, 15:36:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τελικά το δωρεάν registration αξίζει για τον απλό χρήστη;
θέλω να πω, μπορείς και βλέπεις λίστα ανταλλακτικών ανάλογα με το "κομμάτι" που θέλεις να επισκευάσεις/αλλάξεις και δείχνει και ένα γενικό διάγραμμα, αλλά κάτι παραπάνω όμως;
πχ εγώ ήλπιζα να μπορεί να σου πει και τη διαδικασία αλλαγής πχ ενός φίλτρου (που βρίσκεται τι και με ποια σειρά τα βγάζεις). Βέβαια δεν αποκλείω και το γεγονός να τα λέει στο σχεδιάγραμμα που δίνει, αλλά να μην τα καταλαβαίνω εγώ! Wink αλλά μπορεί και να είναι τα κλειδωμένα (τεχνική βιβλιογραφία κλπ) και να πρέπει να τα σκάσεις!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Μάρ 2009, 17:57:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

To Service.Box δεν είναι service manual, αλλά ένας "multimedia" κατάλογος ανταλλακτικών.

Service Manual μπορεί να χαρακτηριστεί το Laser αλλά η καλύτερη κατ'εμέ λύση είναι να πάρεις το βιβλίο του Haynes και να βρεις την υγειά σου Wink


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
power (Κώστας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT

Ένταξη: 03 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 455
Τόπος: Δράμα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Μάρ 2009, 20:18:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Υπαρχει καποιο βιβλιο του για 207?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
El_Griego (Δημήτρης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


207 1.6Τ Rallye (Aug '08)

Ένταξη: 18 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 99
Τόπος: Θεσ/νίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Μάρ 2009, 13:49:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ πάντως δεν μπόρεσα να βρώ κάτι άλλο για 207...
Ο Haynes δεν έχει βγάλει ακόμα για 207, έψαξα και Amazon αν υπάρχει κάτι από άλλο οίκο για 207 και δεν βρήκα κάτι. Οπότε περιμένουμε μέχρι να γραφτεί από Haynes! Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bakclima (ΓΕΩΡΓΙΟΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 2.0 (16V) RC (2004) Α7

Ένταξη: 30 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 1084
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 17 Μάϊ 2009, 17:12:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

υπαρχει κατι αντιστοιχο για ρενο;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
iceage (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Τον τελευταίο καιρό με 309

Ένταξη: 05 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 1165
Τόπος: Serres mode

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Οκτ 2009, 16:30:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ποιός θυμάται που είναι ο κατάλογος με τις βίδες και όλα τα μπλιμπλίκια(πλαστικά κουμπώματα, κολιεδάκια κ.α). Είμαι έτοιμος να το σπάσω. Evil Evil Evil Evil


3rioStooges-Motorsport Team

Ιδρυτής Συμφωνικής Ορχήστρας Βορείων Προαστίων...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Οκτ 2009, 19:53:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κολιεδάκια (για σωληνάκια φρένων):
http://public.servicebox.peugeot.com/docpr/affiche.do?ref=S10N448A75A&refaff=S10N%20%204%2048A75A

Τι ακριβώς ψάχνεις να στο βρω. Κάθε section έχει τα δικά του κολιεδάκια, βίδες κλπ...


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
iceage (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Τον τελευταίο καιρό με 309

Ένταξη: 05 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 1165
Τόπος: Serres mode

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Οκτ 2009, 21:59:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

RoadRunner122 έγραψε:
Κολιεδάκια (για σωληνάκια φρένων):
http://public.servicebox.peugeot.com/docpr/affiche.do?ref=S10N448A75A&refaff=S10N%20%204%2048A75A

Τι ακριβώς ψάχνεις να στο βρω. Κάθε section έχει τα δικά του κολιεδάκια, βίδες κλπ...

Όχι ρε ψάχνο κάτι τέτοιο. Βάχνω τις ασφάλειες από το κιτ επισκευής του σασμάν. Τα είχε κάπου μαζεμένα σε ένα section. Από παξιμάδια μεταλικά, πλαστικά, βίδες, ασφάλειες κ.α. . Αλλά τα άνοιγε σε ξεχωριστή σελίδα.


3rioStooges-Motorsport Team

Ιδρυτής Συμφωνικής Ορχήστρας Βορείων Προαστίων...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
fotis-84 (fotis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


peugeot 106 EN/2

Ένταξη: 01 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 260

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 31 Δεκ 2009, 09:46:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδια οποιος εχει τα αρχεια της δισκετας του peugeot laser ας με ενημερωσει για να μου τα στειλει γιατι τα δικα μου δεν δουλευουν..


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
B.M-SPORT (ΒΑΣΙΛΗΣ)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Citroen Xsara 1.4 (8v) coupe 1999

Ένταξη: 11 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 337
Τόπος: Πειραιας-Κερατσινι-Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 02 Ιαν 2010, 01:03:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

fotis-84 έγραψε:
παιδια οποιος εχει τα αρχεια της δισκετας του peugeot laser ας με ενημερωσει για να μου τα στειλει γιατι τα δικα μου δεν δουλευουν..



+1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
z@ck! (Ζαχαριας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

Citroen AX... soon eurofighter !

Ένταξη: 21 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 674
Τόπος: Οπου λαχει ....

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 03 Ιαν 2010, 10:17:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τα θελετε στο Rapidshare , μαιλ η και τα 2 ? πμ me Very happy


As I lay rubber down the street, I pray for traction I can keep, but if I spin and start to slide, please dear lord protect my ride.!!!
DRIVE IT LIKE YOU STOLE IT!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
B.M-SPORT (ΒΑΣΙΛΗΣ)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Citroen Xsara 1.4 (8v) coupe 1999

Ένταξη: 11 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 337
Τόπος: Πειραιας-Κερατσινι-Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 03 Ιαν 2010, 18:26:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

z@ck! έγραψε:
τα θελετε στο Rapidshare , μαιλ η και τα 2 ? πμ me Very happy


Με pm ή mail, οτι θελεις, ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
fotis-84 (fotis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


peugeot 106 EN/2

Ένταξη: 01 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 260

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 03 Ιαν 2010, 21:38:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

rapidshare ζαχο μου... Very happy


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
z@ck! (Ζαχαριας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

Citroen AX... soon eurofighter !

Ένταξη: 21 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 674
Τόπος: Οπου λαχει ....

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 04 Ιαν 2010, 10:58:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδες θα χρειαστειτε ενα προργαμματακι που λεγεται FLOPPY IMAGE .. ειναι freeware και download απο εδω η οπου το βρειτε .... Wink

http://download.cnet.com/Floppy-Image/3000-2242_4-10053170.html

Κώδικας:
http://download.cnet.com/Floppy-Image/3000-2242_4-10053170.html


το αρχειο του Laser σε Rapidshare εδω ...

*****************************************

Κώδικας:
ΤΟ LINK ΤΟ ΕΣΒΗΣΑ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΜΟΔ..  ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΚΑΤΙ .. ΠΜ


Τα μαιλ σε λιγακι ... να πιω και καφεδακι .... Very happy
Οτι θελετε ... λετε! Very happy


I"M BACK!!!!! Cool Very happy


As I lay rubber down the street, I pray for traction I can keep, but if I spin and start to slide, please dear lord protect my ride.!!!
DRIVE IT LIKE YOU STOLE IT!!!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την z@ck! στις Δευ 04 Ιαν 2010, 15:37:19, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
z@ck! (Ζαχαριας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

Citroen AX... soon eurofighter !

Ένταξη: 21 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 674
Τόπος: Οπου λαχει ....

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 04 Ιαν 2010, 11:04:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φωτη εχω και haynes manual για το 205... μηπως το θεσ και αυτο?


As I lay rubber down the street, I pray for traction I can keep, but if I spin and start to slide, please dear lord protect my ride.!!!
DRIVE IT LIKE YOU STOLE IT!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φτιάξε το μόνος σου Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη
Σελίδα 5 από 8

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1639s (PHP: 78% - SQL: 22%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on