PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Saxo - αμορτισερ για 1,4 8ν με HR

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
cousin (Givrgos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 13 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 5

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Δεκ 2007, 01:30:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν και με "λαθος" αμαξι πιστευω οτι ειμαι στο πιο σωστο τοπικ Rolling eyes
το αμαξι ειναι ενα saxo 1.4 vts.
φοραει τα 3ποντα h&R και 185/55/14.
η χρηση του ειναι φουλ επιθεση ολη την ωρα στις στροφες (κυριως σε στενο στροφιλικι μεχρι και 4ες αλλα να εμπνεει και στα πολλα,στα μεγαρα εχω γραψει μονο 300 χλμ και δεν προβλεπεται αμεσα επισκεψη)αλλα και καφρικες επιταχυνσεις και επιβραδυνσεις καθε μερα.
τα αμορτισερ που φοραω (kyb excel μαυρα) τελειωσαν και ψαχνω αλλα.

αυτο που θα ηθελα ειναι οι αντιδρασεις να ειναι προοδευτικες πριν και μετα το οριο.επισης, στο μετρο του δυνατου,να μην κοπαναει και να βγαλουν 40000 χλμ.τα μουτρα απαγορευονται!μονο πισω αλλα ελεγχομενα.
το μπατζετ δεν ειναι μεγαλο και θα ηθελα να κινηθω σε μια αξιοπρεπη οικονομικη λυση.
οποαδηποτε αποψη δεκτη! Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
cousin (Givrgos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 13 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 5

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Δεκ 2007, 11:20:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καμια ιδεα και για μενα? Embarassed
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Δεκ 2007, 11:27:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

cousin έγραψε:
καμια ιδεα και για μενα? Embarassed


peugeot sport road use με το φαρδυ πιατελο για τα ελατηρια σου, αλλιως στενα ελατηρια peugeot sport και bilstein grN για 106/σαξο, αλλα εκει θα θες και παχυτερες ραβδους για καλυτερο αποτελεσμα.


Messinian Houses
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Δεκ 2007, 11:30:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το παιδι απο οσο καταλαβα θελει τα Hr για χαμηλωμα και ενα πιο καλο αμορτισερ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Δεκ 2007, 11:41:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
το παιδι απο οσο καταλαβα θελει τα Hr για χαμηλωμα και ενα πιο καλο αμορτισερ...

Για προτεινε κι εσυ κατι!
Τσαμπα κατεχεις τον τιτλο? Laughing


Messinian Houses
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
cousin (Givrgos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 13 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 5

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Δεκ 2007, 12:06:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τα h&R υπαρχουν ηδη.για αμορτισερ ψαχνω μονο.
βασικα θα ηθελα να μαθω περισσοτερα για τα αλκο και τα ρεκορντ και αλλα σε αυτη την κατηγορια χρηματων.bilstein+koni δεν τα παω...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
grpap (Γρηγορης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.6 (16v) xs (2004)

Ένταξη: 02 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 529
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Δεκ 2007, 12:14:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τι εννοεις «δεν τα παω».Εχεις οδηγησει αυτοκινητο που φοραει bilstein;
Και αν ναι τι ηταν αυτό που δεν σου αρεσε;
Εγω παντως εχω ακουσει χωρις να τα εχω χρησιμοποιησει ότι είναι πολύ καλα.
Απλα είναι ακριβα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
cousin (Givrgos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 13 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 5

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Δεκ 2007, 12:33:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εχω οδηγησει ιδιο αυτοκινητο με το δικο μου και με σπριντ και με γκρουπ ν και δεν μου αρεσαν.πολυ κοπανημα και νευρικες αντιδρασεις.αλλα ας μην το αναλυσουμε.γουστα ειναι αυτα.απλα δεν τα βαζω.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Δεκ 2007, 12:47:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

με HR στα 106 τα μπιλσταιν κλπ (ασετάριστα) ειναι μεν ενδιαφέρονται στο στρίψιμο (με την ένοια της αμεσότητας και όχι απαραίτητα της αποτελεσματίκοτητας) αλλά κοπανάνε (και ταρακουνάνε και ενίοτε τερματίζουν) βλακωδώς...
το χω δει το εργο και σε 106 και σε saxo...
πραγματικά δεν ξέρω τι μπορεί να κάνεις (από αμορτισερ) για να μην έχεις τέτοια φαινόμενα με τα ελατήρια που έχεις


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 08 Δεκ 2007, 21:33:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

α. ρωτα και στο 106κλαμπ...ειναι λογικο να εχουν μια εμπειρια παραπανω


β. στα 1.6 ειναι ελαχιστες εως καμια οι νορμαλ λυσεις (δηλαδη οχι στενοπιατελα) που ειναι καλυτερες απο το μαμα σεταπ.αρα μηπως θα επρεπε να βαλεις τα αμορτισερ του ραλλυ? δε ξερω αν συνεργαζονται με τα hr.αυτο θα το ρωτησεις στο 106κλαμπ.

γ. μια καλη λυση που εχω μπει μεσα σε 106 και μου αρεσε ηταν η απλη σειρα της kw με φαρδια ελατηρια και αμορτισερ χωρις ρυθμιση υψους ή κατι αλλο. αν και γενικα δε τα παω καλα με τις Kw αυτη μου αρεσε.
σκετα αμορτισερ ελατηρια. ωραιος συνδιασμος χωρις να κοπαναει. στο 1.4 δε ξερω ομως ποσο και αν θα δουλεψει
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
cousin (Givrgos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 13 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 5

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 11 Φεβ 2008, 20:18:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λοιπον, εβαλα τα alko ms.
το προβλημα ειναι οτι τα μπροστινα (κυριως) εχουν ψηλωσει πολυ το αμαξι.τα εχω πανω 9 μερες και δεν εχουν κατεσει.ειναι φυσιολογικο?θελουν πιο πολυ χρονο?
κατα την τοποθετηση δεν δουλευτηκαν τα αμορτισερ στο χερι καθολου.ηταν απαραιτητο?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1432s (PHP: 56% - SQL: 44%) - SQL queries: 12 - GZIP enabled - Debug on