PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Αντλία βενζίνης...
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Ιούν 2003, 09:37:56    Θέμα δημοσίευσης: 206 - Αντλία βενζίνης... Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όπως είχε πει και ο Sidobre σε ένα topic του, η ατυχία συνεχίζεται....
Σάββατο βράδυ λοιπόν, καλοκαιρινή νύχτα Ιουνίου, τι κάνει ο Έλληνας;
Βγαίνει για να ξεσκάσει...
έλα όμως που η τύχη καμιά φορά παίζει δυσάρεστα παιχνίδια...
Ενώ λοιπόν είχα πάρει το δρόμο από Β.Π. πρός παραλία, χωρίς καμία προειδοποίηση, χωρίς καμία ένδειξη, γίνεται κάτι αναπάντεχο...
Εκεί που πάω να πατήσω λίγο γκάζι και ενώ ήμουν εν κινήση, παρατηρώ οτι το στροφόμετρο αντί να ανεβαίνει, κατεβαίνει και φτάνει στο μηδέν και ταυτόχρονα όλα τα λαμπάκια ανάβουν...
Ο κινητήρας έσβησε εν κινήση... Shocked Shocked Shocked
Πρόσφατα μου είχε συμβεί το ίδιο ακριβώς, αλλά προηγουμένως είχα πέσει με δύναμη σε λακούβα και όπως ανέφερα στο σχετικό topic, είχε σηκωθεί ο διακόπτης διακοπής παροχής καυσίμου...
Κάνω στην άκρη, ανοίγω το καπώ, πατάω το διακόπτη, δεν κάνει κλίκ και με ζώνουν τα φίδια....
Δοκιμάζω να βάλω μπροστά..... τζίφος...
Στην 3η - 4η προσπάθεια εγκαταλείπω την μάχη και ακολουθεί το γνωστό... calling ......service...!!!
Έρχεται το παλικάρι με την μηχανή, ανοίγει φίλτρα, χτυπάει ντεπόζιτο μήπως υπάρχει κανένα σκουπίδι, αλλά ο ...Γάλλος ασθενής αρνείται να δώσει σημάδια ζωής...
- Φίλε μου -μου λέει- ελπίζω να είναι σκουπιδάκι, γιατί αλλιώς φταίει η τρόμπα βενζίνης και είναι ακριβή...
Shocked Shocked Shocked
- Μην μου λες τέτοια και οι καιροί είναι χαλεποί....
Απόγοητευμένος, περιμένω τον γερανό....
Ακολουθεί επίδειξη του ....γυαλιστερού εκθέματος, μέσα στους δρόμους της Αθήνας, με εμένα στη θέση του συνοδηγού του γερανου με τα μούτρα στο πάτωμα να παρατηρώ τους περαστικούς που κάρφωναν τον Γάλλο...
Ο ...ασθενής εισήχθει σήμερα το πρωϊ στην ....μονάδα θεραπείας.
Οι εξετάσεις έδειξαν τρόμπα βενζίνης με κόστος στα 147 ευρώπουλα με τοποθέτηση....
Νεότερα, όταν το παραλάβω...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Ιούν 2003, 09:51:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Περαστικά βρε! Σε καταλαβαίνω απόλυτα για το οικονομικό! Συμπάσχω!!!



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Ady (Αδριανός)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2001)

Ένταξη: 03 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 1468
Τόπος: Αθήνα - Ν. Ερυθραία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Ιούν 2003, 10:46:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βαγγελάρα, κρίμα και περαστικά.......
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
TONY PAP (Aντώνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1,6 16V 5θ

Ένταξη: 22 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 556
Τόπος: Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Ιούν 2003, 11:45:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγώ το έπαθα αυτό με ένα ibiza 1,6 101hp που είχα πριν κανένα χρόνο
τέτοια εποχή και είχε στοιχίσει σχεδόν 200ευρώ !!!

Ο μηχανικός μου είχε πει ότι οι αντλίες καίγονται από σκουπιδάκια
κλπ γι αυτό ποτέ λαμπάκι βενζίνης (δυστυχώς το είχα κάνει)

γι αυτό τωρα με το 206 ποτέ λαμπάκι βενζίνας - ασε που και οι ενδείξεις
βενζίνας είναι στο περίπου ειδικά τωρα με τις ζέστες.

το άφηνες συχνά λαμπάκι ?


TONY PAP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Ιούν 2003, 12:00:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σύμφωνα με τον μηχανικό, το πρόβλημα προέρχεται από βενζίνες με σκουπιδάκια και κατάλοιπα.....
Τον πρώτο ένα - ενάμισι χρόνο, άναβε το λαμπάκι συχνά, μέχρι που γέμισε το φίλτρο σκουπιδάκια και έγινε καθαρισμός....
Από τότε, δεν το άφησα να μπεί στη ρεζέρβα και μόνο ι - 2 φορές αναγκαστικά.... αλλιώς όποτε πάω βενζινάδικο ο δείκτης είναι στην προτελευταία γραμμή....
Τι να κάνουμε, έπρεπε να τα δώσω (τα χρώσταγα ρε γ@μώτο;;;!!!)...
Από εδώ και στο εξής, προσοχή στην επιλογή πρατηρίου βενζίνης...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Ιούν 2003, 12:08:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

A, θα ήθελα να κάνω δωρεά την παλιά τρόμπα στο ...υπό ίδρυση μουσείο του 206 Club Hellas, για μελέτη και αναλυτική έρευνα, για την αποφυγή παρόμοιων σφαλμάτων...!!! Laughing Laughing Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
TONY PAP (Aντώνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1,6 16V 5θ

Ένταξη: 22 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 556
Τόπος: Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Ιούν 2003, 12:38:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τι να πω και εγω που δεν έχει καθόλου φίλτρο βενζίνης...

μεσα στο ντεπόζιτο πρέπει να γίνεται πάρτυ από διάφορα ζιζάνια !!!


TONY PAP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Ιούν 2003, 21:19:40    Θέμα δημοσίευσης: Re: Αντλία βενζίνης... Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vaggelis έγραψε:
Όπως είχε πει και ο Sidobre σε ένα topic του, η ατυχία συνεχίζεται....
Σάββατο βράδυ λοιπόν, καλοκαιρινή νύχτα Ιουνίου, τι κάνει ο Έλληνας;
Βγαίνει για να ξεσκάσει...
έλα όμως που η τύχη καμιά φορά παίζει δυσάρεστα παιχνίδια...
Ενώ λοιπόν είχα πάρει το δρόμο από Β.Π. πρός παραλία, χωρίς καμία προειδοποίηση, χωρίς καμία ένδειξη, γίνεται κάτι αναπάντεχο...
Εκεί που πάω να πατήσω λίγο γκάζι και ενώ ήμουν εν κινήση, παρατηρώ οτι το στροφόμετρο αντί να ανεβαίνει, κατεβαίνει και φτάνει στο μηδέν και ταυτόχρονα όλα τα λαμπάκια ανάβουν...
Ο κινητήρας έσβησε εν κινήση... Shocked Shocked Shocked
Πρόσφατα μου είχε συμβεί το ίδιο ακριβώς, αλλά προηγουμένως είχα πέσει με δύναμη σε λακούβα και όπως ανέφερα στο σχετικό topic, είχε σηκωθεί ο διακόπτης διακοπής παροχής καυσίμου...
Κάνω στην άκρη, ανοίγω το καπώ, πατάω το διακόπτη, δεν κάνει κλίκ και με ζώνουν τα φίδια....
Δοκιμάζω να βάλω μπροστά..... τζίφος...
Στην 3η - 4η προσπάθεια εγκαταλείπω την μάχη και ακολουθεί το γνωστό... calling ......service...!!!
Έρχεται το παλικάρι με την μηχανή, ανοίγει φίλτρα, χτυπάει ντεπόζιτο μήπως υπάρχει κανένα σκουπίδι, αλλά ο ...Γάλλος ασθενής αρνείται να δώσει σημάδια ζωής...
- Φίλε μου -μου λέει- ελπίζω να είναι σκουπιδάκι, γιατί αλλιώς φταίει η τρόμπα βενζίνης και είναι ακριβή...
Shocked Shocked Shocked
- Μην μου λες τέτοια και οι καιροί είναι χαλεποί....
Απόγοητευμένος, περιμένω τον γερανό....
Ακολουθεί επίδειξη του ....γυαλιστερού εκθέματος, μέσα στους δρόμους της Αθήνας, με εμένα στη θέση του συνοδηγού του γερανου με τα μούτρα στο πάτωμα να παρατηρώ τους περαστικούς που κάρφωναν τον Γάλλο...
Ο ...ασθενής εισήχθει σήμερα το πρωϊ στην ....μονάδα θεραπείας.
Οι εξετάσεις έδειξαν τρόμπα βενζίνης με κόστος στα 147 ευρώπουλα με τοποθέτηση....
Νεότερα, όταν το παραλάβω...


περαστικα!
αν (λέω αν!) σε παρηγορεί αυτο εγω θα πληρώσω 250Ευρώ για επισκευη ηλεκτρικών συσκευων μετα τους κεραυνους της προηγ.εβδομάδας στον Πειραια!!!! Crying or Very sad Crying or Very sad


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Δημήτριος (Δημήτρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 XS 1.6 16v (2001)

Ένταξη: 24 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 751
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Ιούν 2003, 22:19:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TONY PAP έγραψε:
Ο μηχανικός μου είχε πει ότι οι αντλίες καίγονται από σκουπιδάκια κλπ, γι αυτό ποτέ λαμπάκι βενζίνης (δυστυχώς το είχα κάνει)

το άφηνες συχνά λαμπάκι ?


Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Εγώ μόνο αν ανάψει για τα καλά το λαμπάκι το ξαναγεμίζω (τρόπος του λέγειν)...Το ξέρω πως δεν πρέπει αλλά...

Τις προάλλες μάλιστα (γυρνώντας από Χαλκιδική) πέρασε και την τελευταία γραμμή (και πήγαινα σαν την κότα, με πέμπτη και ...ρελαντί) και με κοψοχόλιασε μέχρι να το πάω στο βενζινάδικό (τελίκά το πήγα την επομένη το πρωί - πρωί)


Ένα 206 την ημέρα τον γιατρό τον κάνει πέρα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
glf (Νίκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106 16v rallye

Ένταξη: 01 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 1323
Τόπος: Κοζάνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 25 Ιούν 2003, 00:05:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ τις περισσότερες φορές γεμίζω μετά που θα δώ λαμπάκι.

Μάλιστα στο ράλι Κένταυρος ξεκίνησα την πρώτη ειδική με αναμένο λαμπάκι και έκανα και τη δεύτερη.. Smile


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 25 Ιούν 2003, 08:08:44    Θέμα δημοσίευσης: Re: Αντλία βενζίνης... Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DimiP έγραψε:

περαστικα!
αν (λέω αν!) σε παρηγορεί αυτο εγω θα πληρώσω 250Ευρώ για επισκευη ηλεκτρικών συσκευων μετα τους κεραυνους της προηγ.εβδομάδας στον Πειραια!!!! Crying or Very sad Crying or Very sad


Καλά Μήτσο, μας έχουν μουτζώσει και τους δυο κανονικά....
Αλλά και εσύ.... πω πω....
Η πιθανότητα να πάθεις κάτι τέτοιο είναι 1 στο εκατομμύριο ...και την έπιασες...!!!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
TakisB (Τάκης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


307 XSI 3d 2002

Ένταξη: 27 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 31
Τόπος: Ίλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Αύγ 2007, 11:57:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προχθές πήγα με την οικογένεια σουπερμάρκετ κι αφού φορτώσαμε προμήθειες, το 307 δεν ήθελε να πάρει μπρος με τίποτα! Η μίζα λειτουργούσε κανονικά. Βρε τι γλυκόλογα, τι μπινελίκια, τι έψαξα όλες τις ασφάλειες μπας και... τίποτα!

Έδιωξα την οικογένεια με ταξί μαζί με τα αλλοιώσιμα, πήρα τηλέφωνο την οδική βοήθεια η οποία μου είπε ότι δεν μπαίνει σε υπόγειους χώρους στάθμευσης, και αν ήθελα μεταφορά θα έπρεπε να... κάνω ανάδυση με ίδια μέσα...

Μέχρι να έρθει, κατέβηκα πάλι στο γκαράζ, ξεφόρτωσα τα ψώνια, έβγαλα τον κρίκο ρυμούλκησης να τον έχω πρόχειρο, ξαναφόρτωσα, και αφού έκανα ένα πρόχειρο σχέδιο ( του κwλου ) για το πως θα μπορούσα να βγάλω το αυτοκίνητο από το γκαράζ του σουπερμάρκετ με την ευγενική χορηγία των υπαλλήλων που μαζεύουν τα καροτσάκια, ξαναπροσπάθησα δυο μιζιές και παρατήρησα πως δεν ακουγόταν η αντλία βενζίνης.
Σήκωσα το πίσω κάθισμα, έβγαλα το καπάκι της αντλίας βενζίνης και καθόμουν και την κοιτούσα... Έβγαλα τα φισάκια, τα καθάρισα, τα έβαλα πάλι, κικικικι η μίζα, τίποτα.
Στο δεκάλεπτο ήρθε η Interpartner assistance, και μόλις διηγήθηκα του μάστορα τα καθέκαστα, έβγαλε ένα 14-15 πολύγωνο από την κωλότσεπη, έριξε μερικές γερές στην αντλία βενζίνης, γύρισε το κλειδί και... πήρε τσακμάκι!
"Κόλλησε η αντλία! Πήγαινε τώρα σπίτι, και το συντομότερο στο γιατρό για διάγνωση! "

Φοβάμαι πως θα χρειαστώ αντλία βενζίνης γιατί τώρα το αυτοκίνητο ξεκινά κανονικά αλλά η αντλία κάνει πιο τραχύ ήχο όταν γυρίζω το κλειδί.

Έχω μόνιμα μέσα στο αυτοκίνητο μια ματσόλα και αν δεν πάρει με την πρώτη, σηκώνω το δεξί πίσω κάθισμα, βγάζω το λαστιχένιο πώμα και ρίχνω δυο σφυριές στην αντλία βενζίνης, οπότε το 307 εκκινεί άμεσα με βαρύ ήχο από την αντλία! Πότε θα με αφήσει τελείως δεν ξέρω, και το συνεργείο μου ανοίγει στις 27 Αυγούστου. Μάλλον θα πρέπει να το πάω αλλού, με βαριά καρδιά.

Η αντλία βενζίνης που φοράει το 307 μου 1.6/2002 δεν έχει ενσωματωμένο φίλτρο όπως μου είπαν στα ανταλλακτικά της Lion που πήρα τηλέφωνο και το έψαξαν με αριθμό πλαισίου. Υπάρχει περίπτωση να χρειάζεται μόνο καθάρισμα και να γλιτώσω την αλλαγή; Αν και για να χρειάζεται σφυριά για να δουλέψει, σημαίνει ότι κολλάει το μοτέρ...

Το συνεργείο της Peugeot στον Άγιο Στέφανο είναι καλό; Προτάσεις;

Ευχαριστώ που διαβάσατε τον πόνο μου!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kovac (Χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 masturbisio!!!

Ένταξη: 13 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 1201
Τόπος: Νίκαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Αύγ 2007, 12:22:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TakisB έγραψε:
Το συνεργείο της Peugeot στον Άγιο Στέφανο είναι καλό; Προτάσεις;


Μόνο για το συνεργείο έχω άποψη. Ίσως και το καλύτερο. Wink


Και τα παπούτσια μέσα...
ΒΤΤ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
fynos (John)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

Peugeot GT Q2

Ένταξη: 18 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2574
Τόπος: Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Αύγ 2007, 12:56:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτή την περίοδο πνίγονται, αλλά κάνε ένα τηλέφωνο δεν χάνεις και τίποτα !
Το τηλ είναι: 2108144452
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
TakisB (Τάκης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


307 XSI 3d 2002

Ένταξη: 27 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 31
Τόπος: Ίλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Αύγ 2007, 14:12:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τηλεφώνησα, θα πάω αύριο το πρωί, και θα το δουν κάποια στιγμή μετά τα προγραμματισμένα ραντεβού. Ευχαριστώ!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TakisB (Τάκης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


307 XSI 3d 2002

Ένταξη: 27 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 31
Τόπος: Ίλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Αύγ 2007, 00:37:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η αντλία βενζίνης αλλάχτηκε σήμερα στο North Attica Center στον Άγιο Στέφανο.
Ευτυχώς είχαν αντλία, και μετά από μια ώρα και κάτι έφυγα με υγιέστατο όχημα και κατά 215 € ελαφρύτερο πορτοφόλι: αντλία 167,50 + εργασία 47 €.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
fynos (John)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

Peugeot GT Q2

Ένταξη: 18 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2574
Τόπος: Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Αύγ 2007, 08:58:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ωραία, άντε ξεμπέρδεψες και με αυτό !!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
TakisB (Τάκης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


307 XSI 3d 2002

Ένταξη: 27 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 31
Τόπος: Ίλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Αύγ 2007, 14:37:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

fynos έγραψε:
Ωραία, άντε ξεμπέρδεψες και με αυτό !!


Μ' αυτό ναι... Έρχεται το service των 90.000 χλμ και έχει καθυστερήσει κι όλας. Έχω 91.000 αλλά περιμένω να ανοίξει στις 27/8 το "δικό μου" συνεργείο! Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
outlaw (Βασίλης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 1.6 '02

Ένταξη: 04 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 28
Τόπος: Aθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 16 Μάρ 2010, 15:15:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ακριβως τα ιδια συμπτωματα ειχα κι εγω, μολις ειχα ξεκινησει απο το σπιτι,και στα 50 μετρα εκει που τσουλαγα σχεδον με ρελαντι,δεν ανταποκριθηκε το γκαζι,και εσβησε αμεσως. Μετα πηγαινε να ψιλοπαρει αλλα αμεσως εσβηνε.

Τελος παντων το πηγε η ελπα σε ενα συνεργειο κοντα στο σπιτι μου, που το εχουμε ξαναπαει για κανα σερβις κτλ..
και η λυπητερη που εμαθα σημερα ηταν 250ευρω!

Απο οτι ειδα απεχει πολυ η τιμη, εχω απορια να δω ποσο τη χρεωσε,και τα εργατικα. Για να ξερω πως να το χειριστω, ωστε να μην με κοροιδευει μπροστα στα μουτρα μου, η τιμη της αντλιας βενζινης ειναι (εκτος της γνησιας που ειναι και η ακριβη, και αποκλειεται να εβαλε αυτη,) ειναι της bosch, η οποια ειναι "φτηνοτερη? Βγαινει και αλλη?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 16 Μάρ 2010, 16:03:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

190 εχει απο την πεζο


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1694s (PHP: 70% - SQL: 30%) - SQL queries: 19 - GZIP enabled - Debug on