PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207: Τριγμός στο Πορτ-μπαγκαζ & Οδηγίες Επίλυσης
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
xalkiadakhs 207gt (xristoforos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 26 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 645

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Νοέ 2010, 14:43:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

totoris έγραψε:
κατω απο το πορτ μπαγκαζ εχει καποια πλαστικα (σαν ταπες-βαλβιδες μοιαζουν) μαυρου χρωματος..αυτα ρυθμιζουν τα μποσικα..μπορει να θελουν λιγο σφιξιμο η χαλαρωμα για να εφαπτεται σωστα οταν κλεινει το μπαγκαζ σου..για πειραξε τισ λιγο αυτες και ξαναδοκιμασε να δεις....και γω το ψαχνα 1 μηνα μεχρι να βρω τι γινεται..τελικα ηταν απο κει το προβλημα..


ναι ρε φιλε...πηγα και τα τσεκαρα μολις ειδα το ποστ σου!!!
αυτα δεν ξερω αλλα δεν μου φαινονται να ρυθμιζουνε Evil επιασα και τα εντυδα και αυτα με ταινια διπλης..ισα ισα κανα δυο κυκλους για να παρουνε λιγο ""υψος"" αλλα και παλι τιποτα!!!τι να πω... απλα αφωνος!!! Evil Evil Evil


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
mathanas 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 rallye 2009

Ένταξη: 08 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 343

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Νοέ 2010, 20:44:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αφου το κανει και με ανοικτο πορτ μπαγκαζ δεν ειναι απο κει τι το ψαχνεις....
ξυλωσε τα πλαινα πλαστικα πισω εχεις πολλα να δεσεις σφυξεις και κει.........
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Νοέ 2010, 23:02:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

xalkiadakhs 207gt έγραψε:
totoris έγραψε:
κατω απο το πορτ μπαγκαζ εχει καποια πλαστικα (σαν ταπες-βαλβιδες μοιαζουν) μαυρου χρωματος..αυτα ρυθμιζουν τα μποσικα..μπορει να θελουν λιγο σφιξιμο η χαλαρωμα για να εφαπτεται σωστα οταν κλεινει το μπαγκαζ σου..για πειραξε τισ λιγο αυτες και ξαναδοκιμασε να δεις....και γω το ψαχνα 1 μηνα μεχρι να βρω τι γινεται..τελικα ηταν απο κει το προβλημα..


ναι ρε φιλε...πηγα και τα τσεκαρα μολις ειδα το ποστ σου!!!
αυτα δεν ξερω αλλα δεν μου φαινονται να ρυθμιζουνε Evil επιασα και τα εντυδα και αυτα με ταινια διπλης..ισα ισα κανα δυο κυκλους για να παρουνε λιγο ""υψος"" αλλα και παλι τιποτα!!!τι να πω... απλα αφωνος!!! Evil Evil Evil


Χριστοφορε εκεινα που σου λεει ο φιλος δεν τα τυλιγεις με ταινια..ειναι βιδωτα..κανε πως τα ξεβιδωνεις να πεταχτουν λιγο εξω Wink


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Driver ///M (Άρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 90hp sport

Ένταξη: 16 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 829

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Νοέ 2010, 23:03:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mathanas έγραψε:
Αφου το κανει και με ανοικτο πορτ μπαγκαζ δεν ειναι απο κει τι το ψαχνεις....
ξυλωσε τα πλαινα πλαστικα πισω εχεις πολλα να δεσεις σφυξεις και κει.........


Κανά diy για το ξήλωμα υπάρχει ρε παιδιά? Έχω κι εγώ τριγμούς στο εσωτερικό και τους εντοπίζω απ'την πλευρά του συνοδηγού (στο πλαστικό που καλύπτει τη ζώνη ασφαλείας), αλλά δεν ξέρω πως να το αφαιρέσω χωρίς να σπάσει κάτι!

Οποιαδήποτε πληροφορία (ακόμα καλύτερα με φωτογραφίες) ξηλώματος ευπρόσδεκτη!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
SocratiS RCoura (Σωκράτης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 RC (2010)

Ένταξη: 06 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 47
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 09 Νοέ 2010, 02:18:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδια και στο facelift το ιδιο προβλημα εχω απο την κλειδαρια πισω!!θα το δοκιμασω και ειμαι σιγουροσ οτι θα σταματησει γιατι τ ειχα ψηλοσκεφτει οτι μπορει να προερχεται απο κατι τετοιο!!!!! εχουμε τπτ για τουσ τριγμουσ απο τ ντουλαπακι του συνοδηγου??? αναφερθηκε ενα παιδι προηγοθμενοσ αλλα δεν καταλαβα ακριβσ σε πιο σημειο υπαρχει θεμα!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
atpapadi (Thanasis207)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 04 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 2

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 09 Νοέ 2010, 21:52:09    Θέμα δημοσίευσης: Ρύθμιση ρεγουλαδόρων Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά καλησπέρα,
Στο δικό μου 207 παρατήρησα τον ίδιο ήχο. Ο ήχος σταμάτησε χωρίς πατέντες. Στο αριστερό και δεξί μέρος της πόρτας του πορτ παγκαζ υπάρχουν ρεγουλαδόροι. Βιδώνοντας - ξεβιδώνοντας ανοίγουν ή κλείνουν με αποτέλεσμα να κρατάει σταθερά την πόρτα στην κλειδαριά. Το ελάττωμα δεν βρίσκεται στην κλειδαριά αλλά στους ρεγουλαδόρους που με την πίεση επανέρχονται. Απλά κάθε 2-3 μήνες θα χρειάζονται πάλι ξεβίδωμα για να ανοίξουν προς τα έξω. Δοκιμάστε το. Είναι 2 κυλινδρικά εξαρτήματα μαύρα λαστιχένια αριστερά και δεξιά. Για να ξεβιδώσετε/βιδώσετε πρέπει να κρατήσετε σταθερή τη βάση.

Ελπίζω να βοήθησα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vansak (ANTONIS)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


peugeot 207 1.6 GT 2009

Ένταξη: 28 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 91

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Νοέ 2010, 17:45:57    Θέμα δημοσίευσης: Re: Ρύθμιση ρεγουλαδόρων Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

atpapadi έγραψε:
Παιδιά καλησπέρα,
Στο δικό μου 207 παρατήρησα τον ίδιο ήχο. Ο ήχος σταμάτησε χωρίς πατέντες. Στο αριστερό και δεξί μέρος της πόρτας του πορτ παγκαζ υπάρχουν ρεγουλαδόροι. Βιδώνοντας - ξεβιδώνοντας ανοίγουν ή κλείνουν με αποτέλεσμα να κρατάει σταθερά την πόρτα στην κλειδαριά. Το ελάττωμα δεν βρίσκεται στην κλειδαριά αλλά στους ρεγουλαδόρους που με την πίεση επανέρχονται. Απλά κάθε 2-3 μήνες θα χρειάζονται πάλι ξεβίδωμα για να ανοίξουν προς τα έξω. Δοκιμάστε το. Είναι 2 κυλινδρικά εξαρτήματα μαύρα λαστιχένια αριστερά και δεξιά. Για να ξεβιδώσετε/βιδώσετε πρέπει να κρατήσετε σταθερή τη βάση.

Ελπίζω να βοήθησα.


Πολύ καλό ακούγεται αυτό αλλά αν συνέχεια τους ξεβιδώνουμε καθε 2-3 μήνες δε θα βγουν?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
atpapadi (Thanasis207)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 04 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 2

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Νοέ 2010, 22:53:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φίλε vansak απλά με τις λακούβες και τον καιρό βιδώνουν ξανά προς τα μέσα. Εσύ απλά τις ξεβιδώνεις προς τα έξω όταν παρατηρείς να χαλαρώνει η πόρτα. Εγώ προσωπικά το έχω ήδη απο το καλοκαίρι ρυθμισμένο και δεν είχα πρόβλημα ακόμη. Απο αρχές του έτους 2 φορές χρειάστηκε να το ξεβιδώσω πάλι.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
xalkiadakhs 207gt (xristoforos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 26 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 645

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Νοέ 2010, 23:04:57    Θέμα δημοσίευσης: Re: Ρύθμιση ρεγουλαδόρων Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

atpapadi έγραψε:
Είναι 2 κυλινδρικά εξαρτήματα μαύρα λαστιχένια αριστερά και δεξιά. Για να ξεβιδώσετε/βιδώσετε πρέπει να κρατήσετε σταθερή τη βάση.





Re file...sas ksanalew emena ayta kounane olo mazi...den bidwnoune h ksebidwnoune Evil Evil Evil
Ayrio tha paw se fanopoio giati den paei allo....kai "ama". Brw kai kleidaria thn allazw den exw problhma!!!!!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
kostasvti (kost@s)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 207 rallye

Ένταξη: 25 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 316
Τόπος: Περιστερι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 04 Δεκ 2010, 14:26:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικα γινετα δουλεια με τους ρεγουλαδορους η να μπλεξω με αλλαγες κλειδαριας τωρα 1 μηνα πριν ληξη η εγγυηση?? Αλλα αμα ειναι να μου ξανακανει τα ιδια αστο.. εχθες στο γυρνα απο γκαζι στο απιστευτα τελειο οδοστρωμα της ιερα οδου να νευρα μου γιναν τσαταλια


φωτογραφία (1)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 04 Δεκ 2010, 15:58:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δε θα σου αλλαξουν τξν κλειδαρια.πολυ πολυ αν δε στο ρυθμισουν με τους ρεγουλατορους,να σου βαλουν μονωτικη ταινια στην κλειδαρια Embarassed



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostasvti (kost@s)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 207 rallye

Ένταξη: 25 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 316
Τόπος: Περιστερι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 04 Δεκ 2010, 17:49:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εχω βαλει βελκτρο απο μονος μου εδω και 2 χρονια σχεδον αλλα φθαρθηκε και το εβγαλα. μου ειχε πει να μου την αλλαξει πριν ληξει η εγγυηση. οποτε αναρωτιεμαι βελτρο? αλλαγη? ρεγουλαδοροι? βαριεμαι να μπλεξω με αλλαγες τωρα ειδικα αν δεν λυνετε το προβλημα με την αλλαγη


φωτογραφία (1)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dfg75 (dimitris)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 207 rallye 2009

Ένταξη: 29 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 2

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Φεβ 2011, 19:56:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στο δόκιμου 207 σταμάτησαν οι τριγμέ στο πορτ παγκαζ με λίγο γράσο αλυσίδας μότο
Στο γάντζο τις κλειδαριάς και στις γλίστρες του .αν δεν σταματήσει βγαλε το προστατευτικό του.Και θα δις τι βάση του γάντζου που έχει Δίο βίδες ,βγάλε το γάντζο κάτω από τι βάση του έχει Δίο μαύρους οδηγούς που κρατιούνται από ασφαλές βγαλτους τελιος και ξανάβαλε το γάντζο όσο πιο κάτω γίνετε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gmastoras (Giorgos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 06 Απρ 2009
Δημοσιεύσεις: 2
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Φεβ 2011, 13:55:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΧΑ ΚΙ ΕΓΩ ΣΕ 207 RALLYE.ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΛΕΞΕΤΕ ΜΕ ΤΑΙΝΙΕΣ ΒΑΛΤΕ ΑΠΛΑ ΛΙΓΟ ΓΡΑΣΟ ΣΤΗ ΣΙΔΕΡΕΝΙΑ ΓΛΩΣΣΑ ΠΟΥ ΜΑΓΓΩΝΕΙ ΤΟ ΣΙΔΕΡΟ ΤΗΣ ΚΛΕΙΔΑΡΙΑΣ ΠΙΣΩ ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΤΟΥ ΚΑΠΟ.


Peugeot 207 Rallye
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gmastoras (Giorgos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 06 Απρ 2009
Δημοσιεύσεις: 2
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Φεβ 2011, 13:56:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΧΑ ΚΙ ΕΓΩ ΣΕ 207 RALLYE.ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΛΕΞΕΤΕ ΜΕ ΤΑΙΝΙΕΣ ΒΑΛΤΕ ΑΠΛΑ ΛΙΓΟ ΓΡΑΣΟ ΣΤΗ ΣΙΔΕΡΕΝΙΑ ΓΛΩΣΣΑ ΠΟΥ ΜΑΓΓΩΝΕΙ ΤΟ ΣΙΔΕΡΟ ΤΗΣ ΚΛΕΙΔΑΡΙΑΣ ΠΙΣΩ ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΤΟΥ ΚΑΠΟ.


Peugeot 207 Rallye
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
xalkiadakhs 207gt (xristoforos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 26 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 645

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Φεβ 2011, 15:48:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε ηρεμηστε,,,αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι πρεπει να σφυξει εκει περα κλειδαρια με βαση για να μην εχει τζογο,,με αποτελεσμα να μην κανει βολτες η κλειδαρια για να μην ακους θορυβους!!!!
Μονο με velcro...
Εχω βάλει και γρασσο αλλα και σπρευ και νομιζω οτι εγινε χειροτερο!!!!
Και σας ξανάεω για να μην μπερδευετε καταστασεις...καντε το βολτα με ανοιχτη πορτα και μετα βγαζετε συμπερασματα για το τι κανει βολτες εκει πισω!! Embarassed Embarassed
Μετα απο δοκιμη αυτη που σας λεω εγω προσωπικα ενω ειναι λιγακι και η κλειδαρια ο μεγαλος θορυβος ερχετε απο αλλου... Wink Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
west side 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207RC

Ένταξη: 08 Αύγ 2010
Δημοσιεύσεις: 34

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 24 Φεβ 2011, 13:53:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

γρασσο στι κλειδαρεια και τελοσ οι τριγμοι . - επιτυχια 101%


👁🗨💨💨💨💨
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Μαριάνα (Mariana)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 GT ('08)

Ένταξη: 22 Αύγ 2010
Δημοσιεύσεις: 248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 24 Φεβ 2011, 14:13:29    Θέμα δημοσίευσης: Re: Ρύθμιση ρεγουλαδόρων Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

atpapadi έγραψε:
Παιδιά καλησπέρα,
Στο δικό μου 207 παρατήρησα τον ίδιο ήχο. Ο ήχος σταμάτησε χωρίς πατέντες. Στο αριστερό και δεξί μέρος της πόρτας του πορτ παγκαζ υπάρχουν ρεγουλαδόροι. Βιδώνοντας - ξεβιδώνοντας ανοίγουν ή κλείνουν με αποτέλεσμα να κρατάει σταθερά την πόρτα στην κλειδαριά. Το ελάττωμα δεν βρίσκεται στην κλειδαριά αλλά στους ρεγουλαδόρους που με την πίεση επανέρχονται. Απλά κάθε 2-3 μήνες θα χρειάζονται πάλι ξεβίδωμα για να ανοίξουν προς τα έξω. Δοκιμάστε το. Είναι 2 κυλινδρικά εξαρτήματα μαύρα λαστιχένια αριστερά και δεξιά. Για να ξεβιδώσετε/βιδώσετε πρέπει να κρατήσετε σταθερή τη βάση.

Ελπίζω να βοήθησα.


Θα το δοκιμάσω, όπως αυτά που λέει και ο Χαλκιαδάκης παραπάνω
και μακάρι να 'ναι έτσι τα πράγματα...
Εδώ και λίγες μέρες, μετά από 2+ χρόνια που δεν είχα τριγμούς από πίσω, παρουσιάστηκε και στο δικό μου 207 αυτό και είναι πολύύύ έντονο! NodNo

Γράσσο δεν ενδείκνυται, γιατί εκτός του ότι και αυτό είναι προσωρινή λύση, μετά από λίγο καιρό μαγνητίζει σκόνη και βρωμιές και γίνεται χειρότερο το πρόβλημα...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
xalkiadakhs 207gt (xristoforos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 26 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 645

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 24 Φεβ 2011, 16:13:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λοπον παριαννακι και οι υπολοιποι...τα πραγματα ειναι τελικα λιγο απλα με την κλειδαρια...ακοθστε να δειτε!
ανοιγεις το πορτ μπαγκαζ και βλεπεις κατω ενα πλαστικο απο την μια μερια ςσ την αλλη το οποιο εχει πανω του-πιανει δηλαδη με τρεις κοψες,τις βγαζεις και περνεις το πλαστικο στο χερι...μετα βλεπεις την κλειδαρια η οποια στηριζεται με 2 βιδες torx εαν δεν κανω λαθος,τις βγαζεις και περνεις την κλειδαρια στο χερι σου!!!
επειτα η κελιδαρια εχει επανω της δυο ασφαλειες μικρες,με ενα μικρο κατσαβιδακι τις βγαζεις-τις καταργεις τελειως,ετσι εχεις ως αποτελεσμα οταν πας και βαλεις πανω την κλειδαρια να μπορεις να την ρεγουλαρεις εσυ οπου θελεις..πας με την κλειδαρια πανω στο αμαξωμα και βλεπεις οτι χωρις τις βιδες αυτη παει μπρος πισω..υπολογιστε 2 ποντους πιο μεσα και βαλτε τις βιδες και σφιξτε καλα.......
αποτελεσμα ειναι να βγαλετε μετα οτι ειδους ταινεια η και γρασσο εαν εχετε βαλει διοτι η πορτα κλεινει και σφραγιζεται στην ουσια με το λαστιχο και δεν παει πουθενα,καθως ανοιγει και λιγο πιο ζωρικα-το ακους εξαλλου!!
το θεμα μου εμενα εχει φτασει στο απροχωρητο διοτι δεν ειναι τελικα ουτε αμοστισερ ουτε κλειδαρια ουτε τιποτα απο τα πιθανα αιτια...κατι κανει βολτες στο πανω κατω του αυτοκινητου ολου και εχει καταντησει πολυ σπαστικο σε σημειο να μην το κυκλοφορω!!!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Μαριάνα (Mariana)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 GT ('08)

Ένταξη: 22 Αύγ 2010
Δημοσιεύσεις: 248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 05 Μάρ 2011, 16:39:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χριστόφορε ευχαριστούμε για τις πληροφορίες.
Τώρα το τριήμερο θα καθήσω με έναν φίλο να ακολουθήσουμε τις οδηγίες για να το φτιάξουμε
και για ό,τι νεότερο θα ενημερώσω. Thumb right


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Επόμενη
Σελίδα 9 από 11

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3264s (PHP: 88% - SQL: 12%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on