PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207: Τριγμός στο Πορτ-μπαγκαζ & Οδηγίες Επίλυσης
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
WHISPER (ΟΘΩΝΑΣ)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


207 RC

Ένταξη: 17 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 283
Τόπος: Α.ΠΑΤΗΣΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Δεκ 2007, 10:51:00    Θέμα δημοσίευσης: 207: Τριγμός στο Πορτ-μπαγκαζ & Οδηγίες Επίλυσης Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

***Edited by Sidobre***

Αρκετοί έχουν παρατηρήσει ένα τριγμό από το πορτ μπαγκαζ του 207. Ο θόρυβος εντοπίστηκε στην κλειδαριά της πόρτας και ακολουθούν οι οδηγίες επίλυσης:

"Τυλίξαμε στην κλειδαριά στο κομμάτι που είναι όχι στην πίσω πόρτα αλλά στο πλαίσιο, στο σίδερο που πάει και κλειδώνει η γλώσσα της κλειδαριάς, ένα κομμάτι ταινίας διπλής όψης με τρίχα στην εξωτερικής της μεριά, σαν μόνωση.
Το τρίξιμο που έκανε σε ανωμαλίες του δρόμου σταμάτησε αμέσως."

Μπορείτε με οποιοδήποτε μονωτικό υλικό να δοκιμάσετε για να σταματήσει ο θόρυβος.

****************************

Ακολουθεί το θέμα όπως είχε ξεκινήσει από τον χρήστη "WHISPER"
-------------------------------------------------------------------------------------




καλημερα σε ολους.Θα ηθελα να αναφερω ενα προβλημα που εχω διαπιστωση σε ενα 207 που εχω.εδω και αρκετο καιρο ακουω ενα πολυ ενοχλητικο τριξημο απο τον χωρο του πορτ παγκαζ ο οποιος ακουγεται μονο στις ανωμαλιες των δρομων οι οποιες ειναι και ατελειωτες.η εταζερα δεν ειναι την εχω αφαιρεσει και συνεχιζει να το κανει.εχω φτασει σε σημειο να βγαλω και την ρεζερβα μην τυχον χτυπαγε αυτη αλλα και παλι τπτ.ενισχυτες και ηχεια δεν υπαρχουν να πεις οτι ειναι απο αυτο θα ηξερα και θα τα εβγαζα.το μοναδικο πραγμα που εχει τοποθετιθει ειναι αισθητηρες παρκαρισματος οι οποιοι ομως μπηκαν οταν παρελαβα το αμαξι στην ιδια αντιπροσωπεια.τα αναφερω ολα αυτα προσπαθωντας να βρω που μπορει να οφειλεται ενας τετοιος τριγμος ο οποιος πραγματικα ειναι υπερβολικα ενοχλητικος και αδικαιολογητος για ενα αμαξι καινουριο και χωρις μετατροπες.παρακαλω οποιος εχει διαπιστωσει κατι παρομοιο θα ηθελα να μου το αναφερει η να μου πει τι μπορω να κανω.

Συγγνωμη για το τεραστιο post παιδια.Ελπιζω να μην ειναι κατασκευαστικο το προβλημα διοτι εχω παραγγειλει και το RC και καταλαβαινετε με μεγαλυτερες ζαντες και ποιο σφιχτες αναρτισεις τι θα γινεται εκει μεσα........
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
papasmurf735 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


PEUGEOT 207 RALLYE

Ένταξη: 25 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 17

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Δεκ 2007, 11:31:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και εγω φιλε μου εχω το ιδιο προβλημα στο 207 ραλλυ που εχει και μεγαλυτερες ζαντες!!!και εχω τρελαθει να ψαχνω τι ειναι!!!
αν καποιος ξερει κατι ας ριξει τα φωτα του!!!!!
ευχαριστω


EVERY MAN HAS TO BUILD HIS OWN DESTINY
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
WHISPER (ΟΘΩΝΑΣ)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


207 RC

Ένταξη: 17 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 283
Τόπος: Α.ΠΑΤΗΣΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Δεκ 2007, 11:48:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ωχ φιλε μου φοβαμαι οτι θα ακυρωσω το rc.αμα μου λες οτι στο κανει και σε εσενα πολυ φοβαμαι οτι θα ειναι γενικο το κακο!!κανενας με υπαρχει παιδια που να αντιμετωπιζει κατι τετοιο?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
papasmurf735 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


PEUGEOT 207 RALLYE

Ένταξη: 25 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 17

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Δεκ 2007, 11:50:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

νομιζω πως οντως ειναι γενικο το κακο γιατι παρακολουθω και ενα αγγλικο φορουμ και .....τα ιδια λενε και εκει,ριξε και μια ματια αν θες
http://www.207oc.com/index.php/topic,1125.0.html


EVERY MAN HAS TO BUILD HIS OWN DESTINY
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
WHISPER (ΟΘΩΝΑΣ)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


207 RC

Ένταξη: 17 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 283
Τόπος: Α.ΠΑΤΗΣΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Δεκ 2007, 12:15:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φιλε πολυτιμο αυτο που μου εστειλες.για να αντιμετωπιζουν και οι αγγλοι το ιδιο προβλημα τοτε την εχουμε πατησει.προσεξτε λιγο αυτο τον θορυβο παιδια και οι υπολοιποι.καλο ειναι να ξερουμε καποια γενικα προβληματα που υπαρχουν περισσοτερο για τους υποψηφιους αγοραστες.μπορει να μην ειναι κατι τοσο σημαντικο αλλα επειδη βρισκομαστε στα αμαξια μας αρκετες ωρες την ημερα κατανταει υπερβολικα εκνευριστικο!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
papasmurf735 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


PEUGEOT 207 RALLYE

Ένταξη: 25 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 17

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Δεκ 2007, 12:50:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν βρει καποιος την λυση ας μας πει και εμας !!!!


EVERY MAN HAS TO BUILD HIS OWN DESTINY
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
WHISPER (ΟΘΩΝΑΣ)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


207 RC

Ένταξη: 17 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 283
Τόπος: Α.ΠΑΤΗΣΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Δεκ 2007, 12:54:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φιλε papasmurf735 μολις γυρισα απο μια peugeot στο γαλατσι.μιλησα και το ειδαν 3 διαφορετικα ατομα.ολοι μου ειπαν οτι δεν το εχουν ξανασυναντησει αυτο!με λιγα λογια δεν μπορουν να δωσουν καποια λυση ουσιαστικη!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
marios206 (Κώστας)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207GT rouge ADEN

Ένταξη: 13 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 142

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Δεκ 2007, 13:11:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κλειδαριά πόρτ μπαγκάζ.
Μου έχει τύχει σε 207 και το έχουμε βρεί.
Τυλίξαμε στην κλειδαριά στο κομμάτι που είναι όχι στην πίσω πόρτα αλλά στο πλαίσιο, στο σίδερο που πάει και κλειδώνει η γλώσσα της κλειδαριάς, ένα κομμάτι ταινίας διπλής όψης με τρίχα στην εξωτερικής της μεριά, σαν μόνωση.
Το τρίξιμο που έκανε σε ανωμαλίες του δρόμου σταμάτησε αμέσως.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
papasmurf735 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


PEUGEOT 207 RALLYE

Ένταξη: 25 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 17

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Δεκ 2007, 13:27:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω δεν εχω καταφερει να παω ακομα στην peugeot λογω δουλειας και αποστασης γιατι ειμαι στο αιγιο και η peugeot στην πατρα οποτε ας δοκιμασουμε αυτο που λεει ο φιλος marios206 και βλεπουμε.
μολις εχω νεοτερα σας ενημερωνω!!!


EVERY MAN HAS TO BUILD HIS OWN DESTINY
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
WHISPER (ΟΘΩΝΑΣ)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


207 RC

Ένταξη: 17 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 283
Τόπος: Α.ΠΑΤΗΣΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Δεκ 2007, 16:41:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

marios206 θα το δοκιμασω και μακαρι να ειναι αυτο γιατι πραγματικα δεν την παλευω.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
WHISPER (ΟΘΩΝΑΣ)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


207 RC

Ένταξη: 17 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 283
Τόπος: Α.ΠΑΤΗΣΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Δεκ 2007, 17:41:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μολις εκανα αυτο που ειπε ο marios206.οποιος εχει τετοιο ενοχλητικο ηχο που να προερχεται απο την γλωσσα τησ κλειδαριας της πισω πορτας ας ακολουθησει τις οδηγιες του marios206 που ειναι ποιο πανω.φιλε papasmurf735 κανε το ιδιο!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
marios206 (Κώστας)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207GT rouge ADEN

Ένταξη: 13 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 142

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Δεκ 2007, 19:10:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ελπίζω να βοήθησα Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
abaleo (stathis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Pug 206 1.6 (16V) GTi (2005)

Ένταξη: 04 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 890
Τόπος: Καλλιθέα - Πάτρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Δεκ 2007, 03:25:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μια από τα ίδια και στο 206, παρόμοιο πρόβλημα - παρόμοια λύση!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
WHISPER (ΟΘΩΝΑΣ)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


207 RC

Ένταξη: 17 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 283
Τόπος: Α.ΠΑΤΗΣΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Δεκ 2007, 12:38:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

marios206 βοηθησες πολυ φιλε μου ευχαριστω Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
papasmurf735 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


PEUGEOT 207 RALLYE

Ένταξη: 25 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 17

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Δεκ 2007, 17:40:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα σε ολους και χιλια ευχαριστω στον marios206 που βοηθησε να λυσουμε ενα ενοχλητικο προβλημα στο 207!!!!
επισης ηθελα να πω οτι το προβλημα διορθωνετε και με μονοτικη ταινια
δηλαδη τυλιγοντας ενα κοματι ταινιας γυρω απο το σιδερο της κλειδωνιας στο πλαισιο σταματαει ο ηχος!!!!το εκανα σημερα και τελος ο ενοχλητικος ηχος!!!


EVERY MAN HAS TO BUILD HIS OWN DESTINY
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
marios206 (Κώστας)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207GT rouge ADEN

Ένταξη: 13 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 142

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Δεκ 2007, 19:50:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σωστό αλλά επειδή με το άνοιξε-κλέισε της πόρτας θα κοπεί η μονωτική, βρείτε κάτι σαν αυτό που σαν λέω...υπάρχουν ειδικές ταινίες..λίχο χοντρή και με πυκνή τρίχα στην εξωτερική μεριά που δεν κολλάει..δεν κόβετε με τίποτα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
kovac (Χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 masturbisio!!!

Ένταξη: 13 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 1201
Τόπος: Νίκαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Δεκ 2007, 02:38:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

abaleo έγραψε:
μια από τα ίδια και στο 206, παρόμοιο πρόβλημα - παρόμοια λύση!


Μου το είχες πει και στη λέσχη και απλά περιμένω να βρω τον ελάχιστο αυτό χρόνο που απαιτείται για να το κάνω. Very happy
Εικόνισμα λέμε!!!!! Cool Cool Cool Cool Cool


Και τα παπούτσια μέσα...
ΒΤΤ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
isim (Ιωαννης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


208 Allure

Ένταξη: 10 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 334

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Δεκ 2007, 08:30:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Eπιτέλους ησυχία, ευχαριστώ πολύ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Δεκ 2007, 10:57:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

marios206 έγραψε:
σωστό αλλά επειδή με το άνοιξε-κλέισε της πόρτας θα κοπεί η μονωτική, βρείτε κάτι σαν αυτό που σαν λέω...υπάρχουν ειδικές ταινίες..λίχο χοντρή και με πυκνή τρίχα στην εξωτερική μεριά που δεν κολλάει..δεν κόβετε με τίποτα.


Για να μην ψάχνουν με... τρίχες, εννοεί ο Μάριος το θυληκό κομμάτι από το σύστημα Velcro (πολλοί το ξέρουν ως... σχρατς στα παπούτσια).

Προτιμήστε σε μαύρο για μην φαίνεται.
http://www.nfauto.co.uk/images/august2004/velcro01.jpg


Επίσης υπάρχουν ταινίες από λάστιχο ή χοντρές μόνωσης που επίσης κάνουν καλή δουλειά.



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Δεκ 2007, 11:27:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Aν είναι να βάλετε velcro, βάλτε το original. Δεν ξεκολλάει με τίποτα. Cool


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Επόμενη
Σελίδα 1 από 11

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2793s (PHP: 85% - SQL: 15%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on