PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207: Τριγμός στο Πορτ-μπαγκαζ & Οδηγίες Επίλυσης
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
silencer_000 (Ad)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 15 Ιούλ 2009
Δημοσιεύσεις: 40

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Αύγ 2009, 01:18:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κάποιος να απαντησει;;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimkeras (Δημοσθένης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

e-tuned

Ένταξη: 18 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 1515
Τόπος: Λευκάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Αύγ 2009, 01:30:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

silencer_000 έγραψε:
Κάποιος να απαντησει;;


Εκεί που δείχνεις μπαίνει η ταινία.

Απόφυγε να βάλεις σελοτέιπ ή ταινία που θα χαλάσει με τη ζέστη και τη χρήση. Το velcro είναι ιδανικό.


Vroum-vroum!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
silencer_000 (Ad)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 15 Ιούλ 2009
Δημοσιεύσεις: 40

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Αύγ 2009, 01:42:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

To κακό είναι ότι δεν είδα διαφορά σχεδόν καθόλου! Ακουω σαν να κοπανάει το πορτ-μπαγκάζ σε λακούβες κυρίως.
τι άλλο μπορεί να είναι;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimkeras (Δημοσθένης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

e-tuned

Ένταξη: 18 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 1515
Τόπος: Λευκάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Αύγ 2009, 01:48:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα πάντα μπορεί να κοπανάνε σε λακούβες. Από το πόρτ μπαγκάζ μέχρι τη ρεζέρβα...

Προσπάθησε να ρυθμίσεις την κλειδαριά ώστε να κλείνει με ένα ελαφρύ σπρώξιμο η πόρτα. Τσέκαρε κι αν υπάρχει τίποτα χαλαρά πιασμένο εκεί γύρω.


Vroum-vroum!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Byakuya (Ηaris)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 LeMans 0012

Ένταξη: 10 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 205
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Αύγ 2009, 08:44:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Koιτα ρεζερβα και τα εργαλεια που ειναι απο πανω απο την ρεζερβα....εμενα αυτα κοπαναγαν.


I enjoy every moment cause it's just a moment and then is gone......
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
silencer_000 (Ad)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 15 Ιούλ 2009
Δημοσιεύσεις: 40

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Αύγ 2009, 13:55:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν έχω ρεζέρβα φίλε....

Έχει επεξεργασθεί από τον/την silencer_000 στις Τετ 05 Αύγ 2009, 14:25:42, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Byakuya (Ηaris)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 LeMans 0012

Ένταξη: 10 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 205
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Αύγ 2009, 14:13:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sorry νομιζα πως εχεις 207(οπως λεει και το τοπικ).


I enjoy every moment cause it's just a moment and then is gone......
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
silencer_000 (Ad)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 15 Ιούλ 2009
Δημοσιεύσεις: 40

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Αύγ 2009, 14:58:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έβαλα και μονωτική τριγύρω αλλά τίποτα. Προφανώς τελικά είναι γενικό πρόβλημα με την κλειδαριά. Δεν βιδώνει καλά στη βάση της...
Για να βάλω καινούριες βίδες πώς θα πρέπει να τις ζητήσω ώστε να είναι ίδιες με αυτές που έχει τώρα;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mathanas 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 rallye 2009

Ένταξη: 08 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 343

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Αύγ 2009, 15:42:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Περιεργο να μη βιδωνει στερεα η κλειδαρια σε μενα τουλαχιστο ειναι solid,
μπορει να ακους τα καθισματα τα οποια μπορει να κοπανανε ιδιαιτερα πανω στο αγκιστρι (βαλε και κει velcro) αλλα αν τα κοπανησεις δυνατα θα δεις οτι παραγουν ενα γκουπ και κατω στη βαση τους που δενουν στο σασι στους θολους και εκει δεν εχει βιδα μονο ενα πυρο και ειναι θεμα να μειωσεις το τζογο που υπαρχει....
Θορυβο κανει γενικα και αυτη η μλκ που εχει στο πορτ μπαγκαζ το ξυλο με το υφασμα ... Τελος μπορει να ναι και αμορτισερ απ οτι εχω καταλαβει δεν ειναι και για πολλα πολλα τα πισω ....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
silencer_000 (Ad)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 15 Ιούλ 2009
Δημοσιεύσεις: 40

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Αύγ 2009, 11:48:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mε τα πολλά πήγα σήμερα στο μάστορα και μου ρύθμισε τη κλειδαριά πίσω. Τώρα όλα οκ. Μία ώρα την πάλευε ο άνθρωπος, εγώ απλά τη βίδωνα χωρίς να με ενδιαφέρει το αριστερά δεξιά.
Τέλος το κοπάνημα επιτέλους.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SAKIS-LEMANS (Κώστας)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Lemans

Ένταξη: 16 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 1887
Τόπος: Φραπεδονίκη!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Αύγ 2009, 15:09:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

silencer_000 έγραψε:
Mε τα πολλά πήγα σήμερα στο μάστορα και μου ρύθμισε τη κλειδαριά πίσω. Τώρα όλα οκ. Μία ώρα την πάλευε ο άνθρωπος, εγώ απλά τη βίδωνα χωρίς να με ενδιαφέρει το αριστερά δεξιά.
Τέλος το κοπάνημα επιτέλους.

χεχε και εγώ το είχα κάνει αυτό πριν 2 μήνες, μετά πάλι τα ίδια.... θέλει velcro να ησυχάσεις.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
silencer_000 (Ad)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 15 Ιούλ 2009
Δημοσιεύσεις: 40

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Αύγ 2009, 23:03:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

silencer_000 έγραψε:
Mε τα πολλά πήγα σήμερα στο μάστορα και μου ρύθμισε τη κλειδαριά πίσω. Τώρα όλα οκ. Μία ώρα την πάλευε ο άνθρωπος, εγώ απλά τη βίδωνα χωρίς να με ενδιαφέρει το αριστερά δεξιά.
Τέλος το κοπάνημα επιτέλους.


Λοιπόν με τα πολλά αγόρασα και έβαλα ταινία velcro. Tέλος τώρα 100% όλοι οι θόρυβοι από πίσω,γιατί είχα αρχίσει πάλι να έχω μικρο-θορύβους. Πραγματικά πολύ καλή λύση και μπράβο στον εμπνευστή.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
moudakas (kostas)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 13 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 28

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Αύγ 2010, 12:31:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είχα και γώ την παρόμοια "βλάβη" γιατί έτριζαν όλα τα πλαστικά πισω απο το μπάσο και η λύση ήταν το πισσόχαρτο Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ParisMcridis (paris)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4(16v) & 207rc II

Ένταξη: 26 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 979

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Αύγ 2010, 19:09:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ενα μεγαλο ως τεραστιο ευχαρηστω σε οποιον βρηκε την πατεντα με το velcro...σταματησε επιτελους να κανει σαν κουδουνηστρα..Μηπως να το πουμε στην πεζο να σταματησει να αλλαζει τις κλειδαριες με βελτιομενες?με 3ε ολα ειναι κομπλε...μη δινουν τσαμπα λεφτα... Wink Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ironman02 (Giorgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 1.6T Rallye (2009)

Ένταξη: 29 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 1284
Τόπος: Λονδίνο, Αγγλία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Αύγ 2010, 23:13:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ούτε στο facelift την φτιάξανε την κλειδαριά? Έλεος..Δε μπορεί να μην το έχουν πάρει χαμπάρι ακόμα..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ParisMcridis (paris)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4(16v) & 207rc II

Ένταξη: 26 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 979

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 07 Αύγ 2010, 23:20:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όχι δεν έφτιαξαν τίποτα.μου έβαλαν μια βελτιωμένη κ καλά θα τα έλυνε όλα.στην εγγύηση φυσικά.αλλά σα το velkro τίποτα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 08 Αύγ 2010, 11:48:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ironman02 έγραψε:
Ούτε στο facelift την φτιάξανε την κλειδαριά? Έλεος..Δε μπορεί να μην το έχουν πάρει χαμπάρι ακόμα..


Εννοείται ότι το ξέρουν. Όπως ξέρουν και για άλλα προβλήματα τα οποία τα αφήνουν να υπάρχουν.
Αν τα επιλύσουν τότε η Peugeot θα γίνει ιδιαίτερα αξιόπιστη και αυτό δεν το θέλουν...

Προτιμούν να κυκλοφορεί η φημολογία ότι σε ποιότητα είναι κάτω από τους Γερμανούς. (μάλλον πολιτική είναι και αυτή η συμπεριφορά).

Και λέω για φημολογία, γιατί μπορεί προσωπικά να έχω διαπιστώσει ότι τα Γερμανικά είναι πολύ ποιο ποιοτικά από τα Γαλλικά, αλλά αυτό δεν αποτελεί και γενίκευση ή γενικό συμπέρασμα. Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
west side 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207RC

Ένταξη: 08 Αύγ 2010
Δημοσιεύσεις: 34

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 09 Αύγ 2010, 15:21:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

to triksimo to antimetopizo apo to 2004.to 1o mou pug.206gti.opos loipon tote etsi kai simera sto rc mou,bazw ena panaki sti kleidaria kai trtrtrtr telos.kali idea akougete to velcro.tha to dokimasw.


👁🗨💨💨💨💨
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
xalkiadakhs 207gt (xristoforos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 26 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 645

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Νοέ 2010, 01:35:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

με το που αρχισε παλι ο χειμωνας και οι δρομοι εδω στην κρητη-ηρακλειο ειναι αχρηστοι...ξαφνικα 3 μερες τωρα παλι.κατι,μα κατι ετσι.κανει βολτες πανω κατω στο πισω μερος (πορτ -μπαγκαζ)...
αρχισα τις δοκιμες..
α)εβαλα καινουργιο velcro...τιποτα
2)ξυλωσα την ρεζερβα με τα εργαλεια πακετο...τιποτα
3)μετα ξυλωσα και την εταζερα...τιποτα
4)εκανα βολτες και με ανοιχτη την πισω πορτα σε συγκεκριμενο δρομο-ατσαλο-καθημερινο...αλλα τιποτα!!!
5)κλειστη και μετα ανοιχτη η οροφη ...τιποτα
6ξυλωνω τα παντα απο μεσα απο το αμαξι και εννοω ντουλαπακι+subwoofer μαι με το πατωμα-μονωση του πορτ μπαγκαζ......τιποτα


εεεε δεν συγκινιεται με τιποτα ρε παιδια!!!ελεος πια!!!κανεις καμια ιδεα....
βρε γιατροδημοσθενη πες κατι...
εχω αρχισει και ξενερωνω αφανταστα...ενω θορυβο μικρο μεν αλλα ενοχλητικο σαν κατι να πηγαινει πανω κατω αλλα με μικρη διαδρομη!!!
ντουκ ντουκ πολλα ντουκ αλλα στιγμιαιια ρε γα**το ελεος!!
η επομενη κινηση ειναι να παω να το σηκωσω να δω απο κατω εαν συμβαινει κατι τι ναπω πια,απογοητευση!!!



μια κλειδαρια καινουργια ποσο κανει?ξερουμε?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
totoris (thodoris)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 rallye 2009

Ένταξη: 19 Φεβ 2010
Δημοσιεύσεις: 15
Τόπος: χανια-κρητη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Νοέ 2010, 02:48:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κατω απο το πορτ μπαγκαζ εχει καποια πλαστικα (σαν ταπες-βαλβιδες μοιαζουν) μαυρου χρωματος..αυτα ρυθμιζουν τα μποσικα..μπορει να θελουν λιγο σφιξιμο η χαλαρωμα για να εφαπτεται σωστα οταν κλεινει το μπαγκαζ σου..για πειραξε τισ λιγο αυτες και ξαναδοκιμασε να δεις....και γω το ψαχνα 1 μηνα μεχρι να βρω τι γινεται..τελικα ηταν απο κει το προβλημα..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Επόμενη
Σελίδα 8 από 11

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0953s (PHP: 43% - SQL: 57%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on