PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - Αισθητήρας πίεσης 207
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
king207cc (vangelis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207cc 1.6T (2009)

Ένταξη: 10 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 1997
Τόπος: gotham city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 26 Απρ 2009, 19:13:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδια ο κατασκευαστής λέει 36 psi μόνο για τα pirelli? δηλαδή για το cc που φοράει continental τοσο πρέπει να φοράει?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 26 Απρ 2009, 22:13:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

king207cc έγραψε:
παιδια ο κατασκευαστής λέει 36 psi μόνο για τα pirelli? δηλαδή για το cc που φοράει continental τοσο πρέπει να φοράει?

Δεν σου γράφει στην πόρτα Question Question Rolling eyes



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
xelonas 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 rc 2009

Ένταξη: 24 Απρ 2009
Δημοσιεύσεις: 12

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 25 Ιούλ 2009, 02:14:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τι γινεται απο χτεσ μου βαραει συνεχεια ιη ενδειξη οτι εχω χαμηλη πιεση ποτε δεξια ποτε αριστερα ποτε κ στα 4 κ η πιεση ειναι η σωστη την εχω καρατσεκαρει.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
tasos207RC (Tasos)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 24 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 158
Τόπος: Σαλαμίνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 25 Ιούλ 2009, 08:44:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οταν λες σωστη,δηλαδη ποση ειναι?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 25 Ιούλ 2009, 10:19:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

xelonas έγραψε:
τι γινεται απο χτεσ μου βαραει συνεχεια ιη ενδειξη οτι εχω χαμηλη πιεση ποτε δεξια ποτε αριστερα ποτε κ στα 4 κ η πιεση ειναι η σωστη την εχω καρατσεκαρει.....


τιγκαρετο 45 psi να σβησουν ολα κ μετα βαλε 36 τουλαχιστον για μενα 38
καλυτερα καντο σε ενα λαστιχαδικο γτ τα βενζιναδικα 36 μπορει να λεει κ να χει 33 Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nik@s (Νικος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 1.6 GT

Ένταξη: 04 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 13

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 09 Νοέ 2009, 22:10:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εχω ενα 207 Gt κ οι αισθητηρες πιεσης για τα ελαστικα δεν μου βγαζουν ενδειξη παρολο που καποια λαστιχα για παραδειγμα εχουν 32 πιεση σε κανενα απο τα 4 λαστιχα δεν βαρανε ενω πριν δουλευαν....εχει κανεις καποια ιδεα?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
fynos (John)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

Peugeot GT Q2

Ένταξη: 18 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2574
Τόπος: Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 09 Νοέ 2009, 23:10:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπορεί να είναι οριακά στο να βγάλει την ένδειξη . . .
Εσύ πάντα στο ίδιο μηχάνημα μετράς ?

Να ξέρεις ότι μετά τα 20 μετράει ο αισθητήρας . . . . όποτε αν στατικά κάνεις το τεστ είναι λάθος !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 10 Νοέ 2009, 12:59:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

fynos έγραψε:
Μπορεί να είναι οριακά στο να βγάλει την ένδειξη . . .
Εσύ πάντα στο ίδιο μηχάνημα μετράς ?

Να ξέρεις ότι μετά τα 20 μετράει ο αισθητήρας . . . . όποτε αν στατικά κάνεις το τεστ είναι λάθος !



καλα αστο οποτε θυμουντε χαιροντε κ αυτοι οι αισθητιρες
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nik@s (Νικος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 1.6 GT

Ένταξη: 04 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 13

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Νοέ 2009, 21:26:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οχι δεν μετραω στο ιδιο μηχανημα την πιεση,αλλα θυμαμαι οτι πριν κατω απο τα 32 πιεση μου αναβε ο αισθητηρας και εσβηνε στα 36 πιεση...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostas207rc (kostakis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 RC 1.6T

Ένταξη: 02 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα-Καρδίτσα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Νοέ 2009, 21:36:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εμένα μου ανάβει και στα 33 με 34 καμιά φορά.Να πω ότι αν έχει κάποιος βάλει άζωτο στα ελαστικά του ο αισθητήρας μπερδεύεται και μπορεί να έχεις χάσει και να μην στο βγάζει....



Sex,πούδρα,πτυσσόμενο κρεβάτι και χρησιμοποιημένες πετσέτες για λίγες μέρες μόνο 15e
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
grpts (Γιωργος)
Μέλος
Μέλος


207gt '08

Ένταξη: 05 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 171
Τόπος: Μαρουσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Νοέ 2009, 00:38:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω εχω βαλει αζωτο . το καλο στην υποθεση ειναι οτι δεν χανει το ιδιο ευκολα οπως με τον αερα και μου χτυπαει καθε 4-5 μηνες περιπου οπου και συμπληρωνω. ενω πριν με τον αερα χτυπουσε πιο συχνα και μου εσπαγε τα νευρα .. απο 34-35 παντως και κατω αναβει ενδειξη , τουλαχιστον στο δικο μου
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Νοέ 2009, 08:15:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

grpts έγραψε:
εγω εχω βαλει αζωτο.
Να το βγάλεις όπως το έβαλες Very happy



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
driver7 (thanassis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 RC f/l

Ένταξη: 12 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 262

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Οκτ 2014, 13:46:16    Θέμα δημοσίευσης: Αισθητήρας πίεσης ελαστικών ή κάτι άλλο? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα.

Μου ανάβει συχνά (πλέον κάθε εβδομάδα) ο αισθητήρας πίεσης ελαστικών.
Ανάβει συνήθως ειτε για το αριστερό πίσω (80%) είτε για το δεξί πίσω (20%). Για να σβήσει η βλάβη πρέπει να βάλω 50psi αέρα και όχι απλά να το φτάσω 36 ή 38.

Το πήγα σε αντιπροσωπία peugeot για να δούμε τι γίνεται σε συνδυασμό με μία ρύθμιση στα φώτα μου και εκεί βάζοντας το στο διαγνωστικό δεν είδαμε βλαβη στους αισθητήρες πίεσης ελαστικων, αλλά 4 βλάβες στην bsi και 2 βλάβες στη ρύθμιση καμύπλης δέσμης φώτων, όπως έδειξε. Ο τεχνικός ανέφερε πως είναι από τα χενον, τα οποία είχα ήδη βγάλει για να ρυθμίσω σωστά τα φώτα.

Μάλιστα εδειχνε πως πρέπει να γίνει αρχικοποίηση της bsi.

Ο τεχνικός μου είπε πως το λαμπάκι που ανάβει στο αμάξι και δείχνει πίεση ελαστικων μπορεί να είναι από οτιδήποτε ηλεκτρικό και ας δείχνει η οθόνη πίεση ελαστικών, πράγμα που άλλος τεχνικός δεν επιβεβαίωσε.

Έχει κανείς αντίστοιχη εμπειρία?
Επίσης γνωρίζει κανείς αν βάζοντας αέρα 50 psi κάνουν reset όλοι οι αισθητήρες, όπως μου ανέφεραν?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Morfeas (Κωνσταντίνος)
Μέλος
Μέλος


207 gt

Ένταξη: 11 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 134

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Οκτ 2014, 16:12:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βάζουν την πίεση που λέει ο κατασκευαστής, βάζει ένα μηχάνημα το οποίο επικοινωνεί με Bluetooth με το διαγνωστικό και για κάθε ελαστικό βάζει και βγάζει αέρα συνέχεια μέχρι να κάνει έναν ήχο το διαγνωστικό, μόλις συμβεί αυτό τότε είναι οκ. Είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα και μου το έφτιαξαν με αυτό τον τρόπο ήμουν μπροστά.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
driver7 (thanassis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 RC f/l

Ένταξη: 12 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 262

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Οκτ 2014, 16:42:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε ποιά πεζο είχες πάει?

Γιατί έχω πέσει σε όλους τους άσχετους απ ότι φαίνεται...αν και στην τελευταια που είχα πάει (στη δεύτερη αντιπροσωπέια μου είπαν για τις βλάβεις στη bsi) δεν είχαν άδικο, όντως υπήρχαν οι βλάβες στο διαγνωστικό τα είδα και μόνος μου.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Morfeas (Κωνσταντίνος)
Μέλος
Μέλος


207 gt

Ένταξη: 11 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 134

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Οκτ 2014, 16:49:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κόρινθο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
driver7 (thanassis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 RC f/l

Ένταξη: 12 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 262

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Οκτ 2014, 16:59:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μάλλον δε με βολεύει...Razz ευχαριστώ πάντως!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
leris5 (lefteris)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 04 Αύγ 2011
Δημοσιεύσεις: 8

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Ιαν 2015, 22:19:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τι ζαντα μπαινει στο peugeot 207 1.4 2010 15΄΄ χαρακτηριστικα?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
xaris310702 (Χαράλαμπος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 31 Οκτ 2014
Δημοσιεύσεις: 6
Τόπος: Κέρκυρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Απρ 2015, 19:55:33    Θέμα δημοσίευσης: Σπασμένος αισθητήρς Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια καλησπερα προχτες καταλαθος εσπασα την βαλβιδα στον αισθητηρα ελαστικων στο peugeot 207rc,εψαξα λιγο στο ιντερνετ για αγορα 4αδας επειδη και οι υπολοιποι 3 ειναι λιγο σκουριασμενοι να τους αλλάχω ολους, χρειαζομαι τιν βοηθεια σας κατα ποσο κανουν στο αμαχι μου, http://www.aliexpress.com/item/Auto-Parts-Original-Tpms-Sensor-For-Peugeot-Cltroen-OEM-66741-67-Tire-Pressure-Monitor-System/32218844762.html?s=p
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Απρ 2015, 20:11:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτοι παντως ειναι μαιμου αλλα γιατι να παρεις ολο τον αισθητηρα και να τρεχεις να στον ρυθμισουν?Το αμαξι βλεπει μονο τους δικους σου καθε νεος θελει καλιμπραρισμα στην πεζο.Μια γνησια βαλβιδα κανει καπου 90 ευρω

Ψαξε για αντικατασταση του τμηματος που σπαει,αν και εγω επειδη το ειδα σε φιλο πως σπαει και μενεις με τ στομα ανοιχτο τα βγαλα και εβαλα μια κλασικη βαλβιδα

http://www.ebay.com/itm/4-pcs-lot-TPMS-Tyre-Pressure-Sensor-Valve-Repair-Kit-Peugeot-Citroen-PSA-/271611897720?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item3f3d54a778&vxp=mtr

http://www.ebay.com/itm/Tyre-Pressure-Sensor-Valve-Repair-Kit-4-Four-X-Peugeot-407-/251732184661?hash=item3a9c684e55&vxp=mtr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
Σελίδα 5 από 6

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2328s (PHP: 80% - SQL: 20%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on