PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - Αισθητήρας πίεσης 207
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
fynos (John)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

Peugeot GT Q2

Ένταξη: 18 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2574
Τόπος: Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 19 Ιαν 2008, 22:01:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Touristas έγραψε:

Η μπαταρία δεν βγαίνει είναι μαζί με των αισθητήρα.
Επίσης δεν χρειάζεται νούμερα μιας και το σύστημα μπορεί και βρίσκει τις βαλβίδες από μόνο του.


Πολύ ωραίο αυτό !!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 20 Ιαν 2008, 06:09:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όταν λέει για μπαταρία ο ψηλός... να τον ακούτε Laughing



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
INFERNO (Γιάννης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 01 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 26

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Ιούλ 2008, 06:56:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδιά έχω βαρεθεί να βλέπω να ανάβουν λαμπάκια... αφου καταφεραμε να μην αναβει check engine λόγω προγράμματος, πήρα την μεγάλη απόφαση να αλλάξω λάστιχα. Μετά την αλλαγή ελαστικών μου ανάβει και στα 4 ελαστικά οτι έχουν χαμηλή πίεση, ενώ εγώ έχω βάλει 36 που στα προηγούμενα λάστιχα που είχα δεν άναβε τπτ. κανείς καμιά γνώμη? πάλι με βλέπω στην πεζό... αφου τώρα πιά φοβάμαι και να κλ@σω μεσα στο αμάξι μην ανάψει κανα check παλι!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Ιούλ 2008, 11:04:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όταν σου αλλάξανε λάστιχα, σου ξαναβάλανε τους αισθητήρες στις ζάντες ή στους κλέψανε με αποτέλεσμα να μην στέλνουν σήμα και να σου βγάζει αυτό το μήνυμα?



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Ιούλ 2008, 17:33:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εμενα μετα απο μερικα χειροφρενα οταν κρυωσε βαρεσε λαμπακι...ο λογος ειχε παει 32 το ενα λαστιχο Laughing
το χει δοκιμασει αλλος?κ μπρωστα που βαλα 32 βαραει παλι...
βεβεα ειχα ενα προβλημα μετα στα 36 παλι βαραγε...του βαλα 40 εσβησε του βαλα παλι 36 κ οκ Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimkeras (Δημοσθένης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

e-tuned

Ένταξη: 18 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 1515
Τόπος: Λευκάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 09 Ιούλ 2008, 00:08:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χθες άλλαξα λαστιχάκια και ενώ με τα παλιά είχα 35 πίεση και δε χτυπούσε, τώρα με 35 χτύπησε και στα 4. Δε ξέρω γιατί αλλά ανέβασα στα 37 και όλα καλά.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
INFERNO (Γιάννης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 01 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 26

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 10 Ιούλ 2008, 06:00:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ευχαριστώ παιδιά κ εγώ ανέβασα 38 πίεση και όλα καλά Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 10 Ιούλ 2008, 14:46:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παντως στην πορτα λεει οτι θελει 2.9bar αν ειναι φορτωμενο το αμαξι...
πολυ πιεση ρε γμτ σε πιστα θα μπουμε?η προσπαθουν να μικρηνουν την αντισταση κυλισεις που χουν τα pirelli? Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Jim207GT (Δημήτρης)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 23 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1174
Τόπος: Βύρωνας Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 10 Ιούλ 2008, 15:09:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όλα τα λάστιχα με τόσο μικρούς αεροθαλάμους και ειδικά σε αμάξι που φορτωμένο ξεπερνά τον 1,5τόνο δουλεύουν με τέτοιες πιέσεις. Τι περίμενες να βάζεις 28-30-32......με τις ζάντες θα πηγαίνει μετά Razz Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 11 Ιούλ 2008, 16:17:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τα συγκεκριμενα λαστιχα ειναι πολυ "ιδιοτροπα" κ αμα δε προσεξουμε τον αερα,σκιζονται ευκολα.



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 11 Ιούλ 2008, 16:43:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το 36 για μενα ειναι μαξ παντως
το 38-40 μου παραπαει...βεβεα δεν κουβαλαω βαρος...
στην αρχη εβαζα τοσο κ απ οτι ειδα τσιμπαγε το πελμα στην μεση παραπανω...
βεβεα αλλο να βαλεις 38 τωρα με 40 βαθμους εξω αλλο να βαλεις 38 με 15 βαθμους εξω Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 11 Ιούλ 2008, 18:48:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ασχημα τα νεα...μου βαρεσε παλι αλλα μπρωστα...ειχε 35psi εβαλα 36 κ παλι τα ιδια...τελος εβαλα 38 σε ολα...μαλλον θα τους βγαλω να ησυχασω γιατι με 38 δεν μ αρεσει το αμαξι....κ ουτε να χω λαμπακι στο ταμπλο για μλκς
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 11 Ιούλ 2008, 19:00:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μηπως υπάρχει τρόπος μέσα από bsi να ρυθμίσετε την πίεση κάτω από την οποία θα θέλετε να σας ειδοποιεί?


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 11 Ιούλ 2008, 23:24:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
Μηπως υπάρχει τρόπος μέσα από bsi να ρυθμίσετε την πίεση κάτω από την οποία θα θέλετε να σας ειδοποιεί?


μα το θεμα ειναι οτι δεν πειραξα τπτ κ κανει τα δικα του....μεσα απο το bsi εμαθα οτι το βγαζεις off παντως.... Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
fynos (John)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

Peugeot GT Q2

Ένταξη: 18 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2574
Τόπος: Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 24 Ιαν 2009, 21:55:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αργύρη,
1.Αν έχεις 2 σετ ζάντες και θες και στο 2ο σετ να βάλεις αισθητήρες γίνετε ?
Δηλαδή, να προγραμματίσεις για κάθε τροχό 2 κωδικούς αισθητήρων (δεν ξέρω πώς το ορίζετε μέσα στο πρόγραμμα) ώστε όταν βγάζεις το ένα να βρίσκει το άλλο ?
2.Αν όχι (το πιθανότερο) αφού βάλεις το 2ο σετ με αισθητήρες κομπλέ, μπορείς να το προγραμματίσεις εκ νέου και να καταργηθεί το πρώτο σετ ? και αυτή την διαδικασία να την κάνεις κάθε φορά που αλλάζεις σετ ?
3.Αν ξε ταιριάξεις μια ζάντα από το σετ μπορείς να την εντάξεις στην 3αδα που φοράει το αυτοκίνητο ?

Για να κάνεις το 2,3 χρειάζεται να έχεις κάποιο κωδικό πάνω από τον αισθητήρα ώστε να τον δίνεις στο service για τον προγραμματισμό (πώς αναγνωρίζει/ ορίζει το διαγνωστικό των αισθητήρα)?
Νομίζω ότι κατάλαβες τι θέλω να κάνω Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Ιαν 2009, 08:47:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπορείς να έχεις 2 τετράδες και να της αλλάζεις χωρίς πρόβλημα αρκεί να είναι διαβασμένες όλες οι βαλβίδες.
Για περισσότερες λεπτομέρειες θα δω αύριο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Ιαν 2009, 10:04:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

fynos τις ζαντες τις εχω παει βολτα γυρο γυρο μπρος πισω...σε οποια μερια κ να την βαλεις την βρισκει...δοκιμασε να βαλεις μια ζαντα απο αλλο gt στο αμαξι σου να δεις αν θα την δει Wink
το κοστος γι αυτους τους αισθητιρες ποσο ειναι ρε παιδια?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Manavis207Gt (Giannis)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος




Ένταξη: 14 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 370

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Ιαν 2009, 00:31:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια εγω που εβαλα 18αρες,αγορασα καινουργιους αισθητηρες και τα 17αρια δεν τα πειραξα καθολου..Με τα 18αρια και τους καινουργιους αισθητηρες δεν εχω το παραμικρο προβλημα,και δουλευω 36 μπροστα και 34 πισω.Μια φορα μου αναψε οταν χτυπησα σε σαμαρακι με πολλα.....



Powered By POWER BOOST SERVICE
http://www.youtube.com/watch?v=IeW0EOscXMA
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Ιαν 2009, 00:56:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Manavis207Gt έγραψε:
Παιδια εγω που εβαλα 18αρες,αγορασα καινουργιους αισθητηρες και τα 17αρια δεν τα πειραξα καθολου..Με τα 18αρια και τους καινουργιους αισθητηρες δεν εχω το παραμικρο προβλημα,και δουλευω 36 μπροστα και 34 πισω.Μια φορα μου αναψε οταν χτυπησα σε σαμαρακι με πολλα.....


psi?σαν πολλα δεν ειναι? Rolling eyes


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Ιαν 2009, 01:56:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

recife_rallye έγραψε:
psi?σαν πολλα δεν ειναι? Rolling eyes
Για τα κιλά του και για τα 18" του, καλά είναι.



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
Σελίδα 3 από 6

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1335s (PHP: 76% - SQL: 24%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on