PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Προβλημα με κολαρο εισαγωγης σε 207 rallye
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
rallakias22 (Κωστας)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 rallye

Ένταξη: 26 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 113
Τόπος: Λάρισα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 13 Μάρ 2011, 23:49:59    Θέμα δημοσίευσης: Προβλημα με κολαρο εισαγωγης σε 207 rallye Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γεια σας παιδια. Χθες που εβγαλα να καθαρισω το φιλτρο μου, διαπιστωσα οτι το κολαρο που παει απο την εισαγωγη στην τουρμπινα εχει κοπει ακριβως εκει που ενωνεται με την τουρμπινα. παιζει σοβαρο προβλημα; γνωριζει κανεις ποσο κοστιζει το κολαρο; εχω δει οτι υπαρχουν και καποια αλλα π.χ samco.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Μάρ 2011, 03:20:35    Θέμα δημοσίευσης: Re: Προβλημα με κολαρο εισαγωγης σε 207 rallye Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

rallakias22 έγραψε:
Γεια σας παιδια. Χθες που εβγαλα να καθαρισω το φιλτρο μου, διαπιστωσα οτι το κολαρο που παει απο την εισαγωγη στην τουρμπινα εχει κοπει ακριβως εκει που ενωνεται με την τουρμπινα. παιζει σοβαρο προβλημα; γνωριζει κανεις ποσο κοστιζει το κολαρο; εχω δει οτι υπαρχουν και καποια αλλα π.χ samco.


'Σοβαρο' πρόβλημα δέν παίζει, αλλά καλό θα είναι το συντομότερο που θα μπορέσεις να το αντικαταστήσεις για να μήν περάσουν πολλές σκόνες μιας και από εκεί που έχει κοπεί περνάει αφιλτράριστος αέρας.
Τιμή ανταλλακτικού δέν γνωρίζω αλλά νομίζω πώς είναι ευκαιρία για άλλη εισαγωγούλα. Wink

Με το samco θα κερδίσεις καλύτερη και πιο ελέυθερη ροή και ακόμη πιό ωραία θα ήταν εάν το συνδίαζες με ένα panel φιλτράκι ελευθέρας!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Μάρ 2011, 03:51:46    Θέμα δημοσίευσης: Re: Προβλημα με κολαρο εισαγωγης σε 207 rallye Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SαλιγκαρAKIS έγραψε:

Με το samco θα κερδίσεις καλύτερη και πιο ελέυθερη ροή



Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Μάρ 2011, 12:12:00    Θέμα δημοσίευσης: Re: Προβλημα με κολαρο εισαγωγης σε 207 rallye Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

android έγραψε:
SαλιγκαρAKIS έγραψε:

Με το samco θα κερδίσεις καλύτερη και πιο ελέυθερη ροή



Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked


Παράξενο; Συγκριτικά με το μαμά κολάρο εννοώ.. Rolling eyes
Το samco έχει πιό 'στρωτή ροή'!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
rallakias22 (Κωστας)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 rallye

Ένταξη: 26 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 113
Τόπος: Λάρισα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Μάρ 2011, 13:55:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Eχω ηδη ελευθερο φιλτρο της Κ&Ν μεσα στο φιλτροκουτι. Ρωτησα σημερα στην αντιπροσωπια για το μανισιο το κολαρο και μου ειπαν 110ευρω. μας δουλευουν; Και σκεφτομαι με την ευκαιρια να βαλω σιλικονης τωρα πλεον. Ξερει κανεις απο που μπορω να βρω σε καλη τιμουλα;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostas207rc (kostakis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 RC 1.6T

Ένταξη: 02 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα-Καρδίτσα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Μάρ 2011, 13:57:56    Θέμα δημοσίευσης: Re: Προβλημα με κολαρο εισαγωγης σε 207 rallye Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SαλιγκαρAKIS έγραψε:
android έγραψε:
SαλιγκαρAKIS έγραψε:

Με το samco θα κερδίσεις καλύτερη και πιο ελέυθερη ροή



Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked


Παράξενο; Συγκριτικά με το μαμά κολάρο εννοώ.. Rolling eyes
Το samco έχει πιό 'στρωτή ροή'!

Δεν νομίζω ότι θα κερδίσεις κάτι ακόμα και σωλήνωση που λέει ο λόγος να φτιάξεις ανοξείδωτη πάλι μίκρη η διαφορά που δεν την καταλαβαίνεις καν..



Sex,πούδρα,πτυσσόμενο κρεβάτι και χρησιμοποιημένες πετσέτες για λίγες μέρες μόνο 15e
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Μάρ 2011, 14:00:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το καλη ειναι σχετικο...
150Ε κοστιζει περιπου το Samco κατα γενικο κανονα. Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
rallakias22 (Κωστας)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 rallye

Ένταξη: 26 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 113
Τόπος: Λάρισα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Μάρ 2011, 14:04:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω παντως δεν το κανω για να δω διαφορα. Το κανω γιατι οπως εγραψα παραπανω το μανισιο μου κοπηκε. και με την ευκαιρια θα βαλω κατι τετοιο 1ον γιατι το μανισιο ειναι πανακριβο και 2ον για να μην ξαναεχω παρομοιο προβλημα αργοτερα παλι.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Μάρ 2011, 14:22:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το μανισιο που το ειδα παντως εχει αρκετα καλη ποιοτητα οποτε μηπως κατι δεν ειχε στερεωθει καλα και κοπηκε; Sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
rallakias22 (Κωστας)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 rallye

Ένταξη: 26 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 113
Τόπος: Λάρισα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Μάρ 2011, 14:32:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φιλε Στελιο οχι απλα κοπηκε αλλα στο σημειο που πιανει πανω στην τουρμπινα, προφανως απο την θερμοκρασια ειχε κολησει πανω και ειχε σκληρινει παρα πολυ. Κοπηκε ακριβως δεξια απο το σφηχτηρακι. Και ακριβως αριστερα ηταν σληρο και ειχε κολησει πανω στην τουρμπινα. Εγω βρηκα κατι samco κολαρα 135ευρω και κατι forge 150.

http://www.streetandcircuit.gr/peugeot-207-gti-turbo-2007-oninduction-hose-silicone-hose-kit-p-89342.html

http://www.streetandcircuit.gr/peugeot-207-turbo-silicone-intake-and-breather-hose-for-peugeot-207-turbo-p-109049.html
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Μάρ 2011, 14:38:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επειδη καθε 4-5 μηνες λυνω την εισαγωγη ενος φιλου Laughing ,απο το εργοστασιο εχει ενα εσωτερικο "δαχτυλιδι" διαφορετικου υλικο που παταει πανω στην τουρμπινα και το κολαρο αγκαλλιαζει εκεινο.
Οποτε μηπως εκαναν καμια μλκια και δεν εβαλαν το εσωτερικο δαχτυλιδι; Scratch


Περι κολαρων,αυτο στα 135 ειναι μια χαρα.
Το breather pipe δεν σου χρειαζεται... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
rallakias22 (Κωστας)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 rallye

Ένταξη: 26 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 113
Τόπος: Λάρισα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Μάρ 2011, 14:57:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το ειχε αυτο. Πανω σε εκεινο το δαχτυλιδι ειχε κολησει το κολαρο για να καταλαβεις. Φανταζομαι εννοεις αυτο που ειναι σαν λαστιχενιο.

Το breather pipe τι ειναι; το σωληνακι που μπαινει για τις αναθυμιασεις;
Mεταξι samco & forge τι προτεινεις;

Γιατι τα samco εχουν δωρεαν μεταφορικα και τα forge εχουν 10% εκπτωση με 8 ευρω μεταφορικα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Μάρ 2011, 15:00:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι,αυτο το λαστιχενιο δαχτυλιδι εννοω. Wink
Οταν λες ειχε κολλησει,εννοεις οτι εγιναν ενα σωμα;
Γιατι ετσι και αλλιως αυτα πανε πολυ "σφιχτα" μεταξυ τους...

Το breather pipe ειναι το σωληνακι αναθυμιασεων που ενωνεται με το κολαρο του αερα.
Αφου εχεις το δικο σου,τι να το πληρωσεις τζαμπα; Sad

Περι Samco και Forge,μια απο τα ιδια.
Δεν εχουν διαφορα,ειτε το ενα,ειτε το αλλο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
rallakias22 (Κωστας)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 rallye

Ένταξη: 26 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 113
Τόπος: Λάρισα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Μάρ 2011, 15:04:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Nαι ειχαν γινει ενα σωμα. Να φανταστεις εβγαζα κοματι κοματι το κολαρο απο το δαχτυλιδι.

Το breather pipe πρεπει να παει σετ δεν ειμαι σιγουρος. Θα το δω αμα μπορω να μην το παρω δεν θα το παρω.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Μάρ 2011, 15:06:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Περιεργο... Confused
Του φιλου μου εχει 35000 χλμ και ειναι σε αψογη κατασταση.
Εκτος και αν εχεις κατι που στελνει τα θερμικα φορτια στον Θεο(προγραμμα ή κατι αλλο). Scratch
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
rallakias22 (Κωστας)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 rallye

Ένταξη: 26 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 113
Τόπος: Λάρισα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Μάρ 2011, 15:12:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οχι δεν εχω προγραμμα. Μονο ενα φιλτρο ελευθερο και ενα τελικο(εξετμιση) Αλλα εχω 96000 χλμ εγω. Οποτε καταλαβαινεις υπαρχει διαφορα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Μάρ 2011, 15:15:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι,οντως... Sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Μάρ 2011, 16:55:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kαλα οκ το μαμά δαχτυλίδι υπαρχή για να φέρνει εσωτερική διάμετρο ίδια με την τουρμπίνα...πες μου ότι το κάνει κ το samco αυτό να σου πω ότι ειναι το ιδιο σε ροη....αλλιώς είναι χειρότερο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
psilos133 (Giannis)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207GT (2007)

Ένταξη: 05 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 164

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Μάρ 2011, 17:51:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κ εγώ tο ίδιο προβλημα έχω εχει σκιστει ακριβώς εκει που δένει με τν τουρμπίνα..Έχει κ ενα δαχτυλιδι απο μέσα παντως..Αντιπροσωπεία ρώτησα πριν μία εβδομαδα δεν είχαν, μόνο παραγγελία κ μου είπαν πάνω απο 100 ευρώ οπότε παω κ εγω για aftermarket...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
rallakias22 (Κωστας)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 rallye

Ένταξη: 26 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 113
Τόπος: Λάρισα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Μάρ 2011, 20:36:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μολις τοποθετησα το καινουριο μου κολαρο εισαγωγης της samco. και κατα ενα περιεργο λογο μου φανηκε οτι το αμαξι καιει λιγοτερο βενζινη.

Οσο αφορα το εσωτερικο δαχτυλιδι δεν μου χρειαστηκε γιατι αυτο μπαινει κατευθιαν πανω στην τουρμπινα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2247s (PHP: 62% - SQL: 38%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on