PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Πρόβλημα σε αισθητήρες παρκ/τος 207CC

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
antoni207cc 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 20 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 8

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 22 Νοέ 2007, 13:40:10    Θέμα δημοσίευσης: Πρόβλημα σε αισθητήρες παρκ/τος 207CC Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Paidia kanontas opisten me to amaksi se katheto emodio kai exontas thn mousikh sto vol. 6 blepontas ton toixo pisw mou apo aristero kathefth ekana siga siga pisw kai anti gia mpit akousa ntouk ! me apotelesma na xalasw tmhma tou pisw profylakthra sto 207 mou. oi aisthitires apo peugeot .

SORRY gia ta greeklish alla den exw xrono.

1) Prepei h mousikh na pezei otan energopoiountai oi aisthitires h ekanan lathos syndesh kai thn plirwnw egw?>

re paidia dhladh kathe fora pou kanw opisten tha prepei na kleinw thn mousikh ?>
ayto einai spastiko an einai etsi....ta fwta sas kai eyxaristw..
epishs tha ithela na akousw gnwmh apo atoma me ergostasiakous aisthitires. thanks
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
power (Κώστας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT

Ένταξη: 03 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 455
Τόπος: Δράμα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 22 Νοέ 2007, 13:50:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε μένα μόλις πλησιάσω ένα εμπόδια όσο δυνατά και να έχω την μουσική πέφτει μονή της και ακούγεται ποιο δυνατά το μπιπ μπιπ .
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
antoni207cc 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 20 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 8

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 22 Νοέ 2007, 13:55:21    Θέμα δημοσίευσης: pros power Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φιλε Κώστα τι αιστθητήρες εχείς ? από γαλλία η από peugeot edw????
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
power (Κώστας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT

Ένταξη: 03 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 455
Τόπος: Δράμα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 22 Νοέ 2007, 14:21:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απο Γαλλια. Τους ειχε πανω.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 22 Νοέ 2007, 14:40:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω δεν καταλαβαινω -και συγγνωμη για το off topic -ποσο χρονο χρειαζεται κανεις για να γυρισει το πληκτρολογιο στα Ελληνικα (ειναι το πατημα 2 κουμπιων συνηθως alt+shift ή ctrl+shift) .
να θελει πανω απο μισο δευτερολεπτο ;
αντε βαλε 1 δευτερολεπτο !!!!

ΗΜΑΡΤΟΝ !

δεν θελει χρονο , θελει τροπο ! (θα ελεγα τροπους αλλα ας μην το χοντρυνω) Wink

ενας φανατικος αντι-greeklishman Cool


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimkeras (Δημοσθένης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

e-tuned

Ένταξη: 18 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 1515
Τόπος: Λευκάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 22 Νοέ 2007, 23:47:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κι εμένα χαμηλώνει τη μουσική από μόνο του. Είσαι σίγουρος ότι δεν είχες απενεργοποιήσει τους σένσορες από λάθος?


Vroum-vroum!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NPIL (NIK)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 307 1.6 XT (2007)

Ένταξη: 24 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 53

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Νοέ 2007, 02:00:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ, ΟΙ ΑΙΣ8ΗΤΗΡΕΣ ΠΩΣ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΟΥΝΤΑΙ ,ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΚΟΠΤΗ ΟΠΩΣ ΑΚΟΜΑ ΣΤΟ ΜΕΝΟΥ ΤΟΥ DISPLAY ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΙΣΘΗΤΗΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΛΕΙΝΩ........

ΤΟ ΠΗΡΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΙΣΘΗΤΗΡΕΣ...................
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Νοέ 2007, 02:06:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το αμάξι σου είναι mk2; Πόσους αισθητήρες έχεις; 2 ή 4;


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NPIL (NIK)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 307 1.6 XT (2007)

Ένταξη: 24 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 53

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Νοέ 2007, 02:10:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

4 ΠΙΣΩ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΤΟ ΜΚ2 ΤΙ ΕΙΝΑΙ?

ΣΟΡΡΥ ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΟΡΟΛΟΓΙΕΣ¨ Confused ))
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Νοέ 2007, 07:06:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εάν είναι δεύτερης τοποθέτησης , δηλαδή έχουν μπει μετά σαν αξεσουάρ , δεν απενεργοποιούνται.

Θα σε παρακαλούσα να γράφεις με μικρά.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
antoni207cc 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 20 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 8

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Νοέ 2007, 14:20:54    Θέμα δημοσίευσης: ΠΡΟΣΟΧΗ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδία ανακάλυψα τι ακριβώς συνέβη. Κάνοντας δοκιμές παρατήρησα ότι οι αισθητήρες δεν είναι κάν τοποθετημένοι στο ηχοσύστημα αλλά με ένα μικρό ηχειάκι στα δεξιά του πίσω καθίσματος. Έλεος δηλαδη. Ακουστε τι έγινε !
Έβαλα μια κοπέλα πίσω απο το κάθισμα του συνοδηγού και για να καθίσει πέταξα το μπουφάν μου και ένα ντοσιέ στα αριστερά. Αυτά πλάκωσαν το ηχειάκι και έχοντας εγώ πολύ χαμηλά την μουσική και κάνοντας πίσω στρίβοντας όλο το τιμόνι δεξιά και βλέποντας το τοιχείο απο αριστερό καθρέπτη να μήν ακούσω το μπίτ μπίτ αλλά το ντούκ !!

ΠΡΟΣΟΧΗ ! Παράγγειλα το αμάξι μαζί με αισθητήρες παρκαρίσματος αλλά μου είπα ότι τοποθετολύνται εδώ . @#!$@#$%@#% !!! Το κακό είναι ότι δεν συνδέονται με το ηχοσύστημα, δεν έχουν κουμπί απενεργοποίησης και κυρίως δεν έχουν ένδειξη στην οθόνη όποιου τύπου και άν είναι αυτή αλλά ούτε και ρυθμίσεις. Προσοχή να μήν την πατήσετε όπως εγώ.


Αν είσασταν στην θέση μου και έχοντας πληρώσει 300 Ευρώ για τους αισθητήρες τι θα κάνατε ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
fynos (John)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

Peugeot GT Q2

Ένταξη: 18 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2574
Τόπος: Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Νοέ 2007, 14:55:14    Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΣΟΧΗ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

antoni207cc έγραψε:
Παιδία ανακάλυψα τι ακριβώς συνέβη. Κάνοντας δοκιμές παρατήρησα ότι οι αισθητήρες δεν είναι κάν τοποθετημένοι στο ηχοσύστημα αλλά με ένα μικρό ηχειάκι στα δεξιά του πίσω καθίσματος. Έλεος δηλαδη. Ακουστε τι έγινε !
Έβαλα μια κοπέλα πίσω απο το κάθισμα του συνοδηγού και για να καθίσει πέταξα το μπουφάν μου και ένα ντοσιέ στα αριστερά. Αυτά πλάκωσαν το ηχειάκι και έχοντας εγώ πολύ χαμηλά την μουσική και κάνοντας πίσω στρίβοντας όλο το τιμόνι δεξιά και βλέποντας το τοιχείο απο αριστερό καθρέπτη να μήν ακούσω το μπίτ μπίτ αλλά το ντούκ !!

ΠΡΟΣΟΧΗ ! Παράγγειλα το αμάξι μαζί με αισθητήρες παρκαρίσματος αλλά μου είπα ότι τοποθετολύνται εδώ . @#!$@#$%@#% !!! Το κακό είναι ότι δεν συνδέονται με το ηχοσύστημα, δεν έχουν κουμπί απενεργοποίησης και κυρίως δεν έχουν ένδειξη στην οθόνη όποιου τύπου και άν είναι αυτή αλλά ούτε και ρυθμίσεις. Προσοχή να μήν την πατήσετε όπως εγώ.


Αν είσασταν στην θέση μου και έχοντας πληρώσει 300 Ευρώ για τους αισθητήρες τι θα κάνατε ?


Α έχεις την ναργιλοτενία . . . . . και εμένα έτσι ήταν και μετέφερα το biper μπροστά !


Έχει επεξεργασθεί από τον/την fynos στις Τετ 28 Νοέ 2007, 15:03:04, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
kostask (KΩΣΤΑΣ)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


JEEP WRANGLER

Ένταξη: 26 Μάρ 2005
Δημοσιεύσεις: 338
Τόπος: .......................................

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Νοέ 2007, 14:58:06    Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΣΟΧΗ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φίλε μου και εμένα εδω μου τους έβαλαν αλλα ¨

1) Δεν τους πλήρωσα
2) Μου είχαν πει απο την αρχή τις λειτουργίες τους.
3) Αν μου έβαζαν αυτούς τους αισθητήρες και με χρέωναν 300 euro δεν
ξέρω τι θα γινόταν.... Evil
Αλλα να πάς να τους κράξεις λίγο μην μας περνάνε και για μαλ**ες....

antoni207cc έγραψε:
Παιδία ανακάλυψα τι ακριβώς συνέβη. Κάνοντας δοκιμές παρατήρησα ότι οι αισθητήρες δεν είναι κάν τοποθετημένοι στο ηχοσύστημα αλλά με ένα μικρό ηχειάκι στα δεξιά του πίσω καθίσματος. Έλεος δηλαδη. Ακουστε τι έγινε !
Έβαλα μια κοπέλα πίσω απο το κάθισμα του συνοδηγού και για να καθίσει πέταξα το μπουφάν μου και ένα ντοσιέ στα αριστερά. Αυτά πλάκωσαν το ηχειάκι και έχοντας εγώ πολύ χαμηλά την μουσική και κάνοντας πίσω στρίβοντας όλο το τιμόνι δεξιά και βλέποντας το τοιχείο απο αριστερό καθρέπτη να μήν ακούσω το μπίτ μπίτ αλλά το ντούκ !!

ΠΡΟΣΟΧΗ ! Παράγγειλα το αμάξι μαζί με αισθητήρες παρκαρίσματος αλλά μου είπα ότι τοποθετολύνται εδώ . @#!$@#$%@#% !!! Το κακό είναι ότι δεν συνδέονται με το ηχοσύστημα, δεν έχουν κουμπί απενεργοποίησης και κυρίως δεν έχουν ένδειξη στην οθόνη όποιου τύπου και άν είναι αυτή αλλά ούτε και ρυθμίσεις. Προσοχή να μήν την πατήσετε όπως εγώ.


Αν είσασταν στην θέση μου και έχοντας πληρώσει 300 Ευρώ για τους αισθητήρες τι θα κάνατε ?



If i could,I would.......But i can't, so i won't........

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Jim207GT (Δημήτρης)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 23 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1174
Τόπος: Βύρωνας Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Νοέ 2007, 15:02:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απλα δεν ειναι οι αισθητηρες που ερχονται απο γαλλια. Αυτοι που εχει κ το δικο μου εχουν και οπτικο και ηχιτικο σημα και χαμιλωνει αυτοματα η μουσικη καθως και στην οθονη σου βγαζει μουτζα "οπα μλκ ελα να δεις τι εκανες" αυτο δεν σημαινει οτι οι δικοι σου δεν ειναι καλοι απλα δεν ειναι οι μαμα Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1063s (PHP: 75% - SQL: 25%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on