PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - 206 1,6 16v Peugeot Sport Engine computer
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Ntinos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Saxo Vts-206 QUIKSILVER

Ένταξη: 14 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 417

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 22 Φεβ 2003, 10:30:30    Θέμα δημοσίευσης: 206 - 206 1,6 16v Peugeot Sport Engine computer Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λοιπον πανω σε μια αναζητηση που ειχα στο site της peugeot sport την αγγλια επεσα πανω σε αυτο:
206XS 1.6 16v -2000 Grp- A - Engine computer - remapped with 7600 rev limit
με τιμη στα 400 ευρω ο εγγεφαλος κομπλε για το 16v μοτερ του 206 που δεν μπορει νακουμπησει κανεις (ετσι λενε) με τον κοφτη στις 7600 και λογικα με καλυτερες ρυθμισεις σε καυσιμο.επισης ενας φιλος μου αγγλος που πηρε τηλεφωνο και ρωτησε μας ειπαν οτι διορθωνει και καποιες ατελειες του μαμισιου (υστερηση φωτα-κορνα,καλυτερη αποκριση στο γκαζι κτλ). προσωπικα θα τον αγορασω κατα 90% για φιλο μου στην ελλαδα με 206 cc και θεωρω οτι ειναι η ποιο καταλληλη λυση για τα παιδια που ψαχνουν λιγο κατι παραπανω στο μοτερ αυτο (αντι να το τσιπαρετε με αμφιβολα αποτελεσματα και προβληματα).και στην τελικη ενα τσιπαρισμα κοστιζει 300 ευρω και αυτο 400,δεν αξιζει η διαφορα??
το site ειναι:
http://www.rallycar.com/
και πατε στο 206 parts στο αριστερο πλαισιο και scroll down μεχρι να το βρειτε.
η αντιπροσοπεια στη ελλαδα αραγε ξερει τιποτα?
ο μαμα εγγεφαλος στο cc ειναι marelli η sagem?αυτος ειναι marelli παντως


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
overgr (Σταύρος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.6 (16V) CC (2002)

Ένταξη: 21 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 248
Τόπος: Παπάγου, Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 22 Φεβ 2003, 11:59:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ο εγκέφαλος στα multiplexed 206 CC είναι sagem. Υποθέτω και στα απλά 206.

Έστειλα ήδη mail στους τύπους, και ρωτάω αν μπορεί να μπει σε CC (μοντέλο 2002), και αν ναι, τι άλλα πράγματα χρειάζεται.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Ntinos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Saxo Vts-206 QUIKSILVER

Ένταξη: 14 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 417

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 22 Φεβ 2003, 12:08:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

eixa steilei kai egw akrivws to idio email Very happy xtes gia na ma8w gia to cc.8a ta doun kai 8a psaxnwnte.pantws an den mas apantisoun apo email 8a ksanaparoume tilefwno


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Ntinos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Saxo Vts-206 QUIKSILVER

Ένταξη: 14 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 417

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 22 Φεβ 2003, 12:12:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

me tin eukairia na lysw kai mia aporia
multiplex einai ta montela pou exoun trifiso eggefalo etsi?
an einai auto ta prwta 206 cc den einai trifisa?(2000-2002)


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
overgr (Σταύρος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.6 (16V) CC (2002)

Ένταξη: 21 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 248
Τόπος: Παπάγου, Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 22 Φεβ 2003, 14:14:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Υποθέτω πως ναι.

Δεν ξέρω αν ο τρίφυσος εγκέφαλος σημαίνει αναγκαστικά και multiplex, πάντως τα πρώτα CC σίγουρα ΔΕΝ είχαν multiplex.

Σχετικά με τον εγκέφαλο της PS...

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι θα απαιτεί και τα υπόλοιπα περιφερειακά βελτίωσης κινητήρα της PS. Θα απαιτεί και τους δύο εκκεντροφόρους κ.ο.κ.

Για να δούμε τι θα μας πουν στα email.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Nikel 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!




Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 1054
Τόπος: Πειραιάς-Κερατσίνι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 23 Φεβ 2003, 04:06:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

overgr έγραψε:
Ο εγκέφαλος στα multiplexed 206 CC είναι sagem. Υποθέτω και στα απλά 206.

Έστειλα ήδη mail στους τύπους, και ρωτάω αν μπορεί να μπει σε CC (μοντέλο 2002), και αν ναι, τι άλλα πράγματα χρειάζεται.


Παντως στο δικο μου cc που δεν ειναι Multiplex o εγκεφαλος ειναι Bosch...



A CC & a Strong Hair-Gel Are 2 Things That Go Together
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Nikel 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!




Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 1054
Τόπος: Πειραιάς-Κερατσίνι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 23 Φεβ 2003, 04:09:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ntinos έγραψε:
me tin eukairia na lysw kai mia aporia
multiplex einai ta montela pou exoun trifiso eggefalo etsi?
an einai auto ta prwta 206 cc den einai trifisa?(2000-2002)


Ta πρωτα μοντελα (2001) και ολα τα υπολοιπα cc εχουν τριφυσο εγκεφαλο...η διαφορα ειναι πως τα μοντελα του 2002 ειναι και multiplex!



A CC & a Strong Hair-Gel Are 2 Things That Go Together
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Nikel 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!




Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 1054
Τόπος: Πειραιάς-Κερατσίνι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 23 Φεβ 2003, 04:25:07    Θέμα δημοσίευσης: Re: 206XS 1.6 16v -2000 Grp- A - Engine computer Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ntinos έγραψε:
λοιπον πανω σε μια αναζητηση που ειχα στο site της peugeot sport την αγγλια επεσα πανω σε αυτο:
206XS 1.6 16v -2000 Grp- A - Engine computer - remapped with 7600 rev limit
με τιμη στα 400 ευρω ο εγγεφαλος κομπλε για το 16v μοτερ του 206 που δεν μπορει νακουμπησει κανεις (ετσι λενε) με τον κοφτη στις 7600 και λογικα με καλυτερες ρυθμισεις σε καυσιμο.επισης ενας φιλος μου αγγλος που πηρε τηλεφωνο και ρωτησε μας ειπαν οτι διορθωνει και καποιες ατελειες του μαμισιου (υστερηση φωτα-κορνα,καλυτερη αποκριση στο γκαζι κτλ). προσωπικα θα τον αγορασω κατα 90% για φιλο μου στην ελλαδα με 206 cc και θεωρω οτι ειναι η ποιο καταλληλη λυση για τα παιδια που ψαχνουν λιγο κατι παραπανω στο μοτερ αυτο (αντι να το τσιπαρετε με αμφιβολα αποτελεσματα και προβληματα).και στην τελικη ενα τσιπαρισμα κοστιζει 300 ευρω και αυτο 400,δεν αξιζει η διαφορα??
το site ειναι:
http://www.rallycar.com/
και πατε στο 206 parts στο αριστερο πλαισιο και scroll down μεχρι να το βρειτε.
η αντιπροσοπεια στη ελλαδα αραγε ξερει τιποτα?
ο μαμα εγγεφαλος στο cc ειναι marelli η sagem?αυτος ειναι marelli παντως


Πες στον φιλο σου να το ψαξει λιγο ακομα πριν τον αγορασει...
Πως θα δουλεψει η λειτουργια της οροφης του CC με τον εγκεφαλο του 206 του απλου που βρηκατε???
Επισης πεστου να μπει στο παρακατω site http://www.boutiquepeugeotsport.com/ και να κοιταξει συγκεκριμενα τα πραγματα που προσφερουν για το CC...Aν ψαξει λιγο τους εκκεντροφορους (camshaft) για το CC θα δει πως το κιτ ολοκληρωνεται με ECU που υποθετω πως θα δουλευει παραλληλα με τον εγκεφαλο του CC... Αν λοιπον σκεφτεται μια τετοια μετατροπη τοτε οκ...Αν ομως απλα θελει ενα προγραμμα τοτε την μονη λυση που εχω να προτεινω εγω ειναι 5ο μπεκ και παραλληλο εγκεφαλακι...



A CC & a Strong Hair-Gel Are 2 Things That Go Together
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Φεβ 2003, 00:04:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συγουρα ειναι πολυ καλυτερη λυση η αγορα αυτου της PEUGEOTSPORT παρα με τα ιδια χρηματα να το τσιπαρεις.Οντως δεν πειραζετε αυτος ο εγκεφαλος λογο του οτι ειναι ομολογκαρισμενος και στους τεχνικους ελενχους τα κοιταν αυτα για να μην ξεφευγεις εκτος συναγωνισμου.Υπαρχει περιπτωση να εχει και σφραγηδα απο την Διεθνη ομοσπονδια αγωνων (F.I.A).Aπο εκει και περα χρειαζετε και τους εκκεντροφορους για να δουλεψει σωστα αφου ειναι για Group A.Για οτυδηποτε πληροφοριες ρωτηστε στην PEUGEOTSPORT Θεσσαλονικης που θα σας βοηθησει σιγουρα.Ζητηστε τον Ντινο και πειτε οτι ειστε μελοι του Club206. Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Φεβ 2003, 00:06:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Aααααα.....Το τηλ.της PEUGEOTSPORT ειναι 2310323000.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Φεβ 2003, 11:38:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κάντε μια βόλτα από το Γαλλικό site της PTS γιατί η αγγλία και ακριβότερη είναι και λιγότερα έχει.

Για cc υπάρχει άλλος εγκέφαλος και όχι ο συγκεκριμένος. Επίσης αν το αυτοκίνητο δεν έχει multiplex το πιο πιθανό δεν θα παίξει.

Η Peugeot Sport ετοιμάζει (δεν ξέρω αν τα έχει ανεβάσει ήδη) ανταλλακτικά για μοντέλα 2001 που δεν έχουν multiplex.

Πάντος σε όλες τις περιπτώσεις είναι σίγουρο ότι θέλει αλλαγή και η πλεξούδα (άλλα τόσα) ενώ για να παίξει σωστά χρειάζονται και οι εκκεντροφόροι (300 ευρώ έκαστος)



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
GIANNIS206 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 RC

Ένταξη: 07 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1168
Τόπος: Σέρρες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Φεβ 2003, 12:39:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Από ότι μας είπε ο Ντίνος εδώ στη Θεσ-νίκη με άλλα λόγια η PEUGEOTSPORT λέει ότι χρειάζονται άλλαγμα όλα τα περιφερειακά και η πλεξούδα!Αυτό βέβαια ισχύει για το 206 ραλλυε που ετοιμάζουν κάποιοι γνωστοί!Μέσα στην εβδομάδα θα μιλήσω με αυτούς και θα σας πώ τι και τι άλλαξαν!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Φεβ 2003, 14:29:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ωραια περιμενουμε νεα Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
Tony (Αντώνης)
Μέλος
Μέλος


ibiza FR 1800cc 20v Turbo

Ένταξη: 31 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 100
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Φεβ 2003, 22:55:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα παίδες για άλλη μια φορά!!! Εγώ που φοράω SAGEM εγκέφαλο μπορώ να βάλλω Group- A εγκέφαλο από την Peugeot Sport με την πλεξούδα στο 1,4 8v???


Tony - Seat Ibiza Formula Racing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Φεβ 2003, 09:33:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Tony έγραψε:
Καλησπέρα παίδες για άλλη μια φορά!!! Εγώ που φοράω SAGEM εγκέφαλο μπορώ να βάλλω Group- A εγκέφαλο από την Peugeot Sport με την πλεξούδα στο 1,4 8v???


Απο οσο ξερω δεν υπαρχει εγκεφαλος για 1400 8v της PEUGEOTSPORT.

Τα ξαναειπαμε αυτα Τονυ......Αλλαξε μοτερ και βαλε απο RALLYE.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Φεβ 2003, 15:47:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sidobre έγραψε:
Κάντε μια βόλτα από το Γαλλικό site της PTS γιατί η αγγλία και ακριβότερη είναι και λιγότερα έχει.

Για cc υπάρχει άλλος εγκέφαλος και όχι ο συγκεκριμένος. Επίσης αν το αυτοκίνητο δεν έχει multiplex το πιο πιθανό δεν θα παίξει.

Η Peugeot Sport ετοιμάζει (δεν ξέρω αν τα έχει ανεβάσει ήδη) ανταλλακτικά για μοντέλα 2001 που δεν έχουν multiplex.

Πάντος σε όλες τις περιπτώσεις είναι σίγουρο ότι θέλει αλλαγή και η πλεξούδα (άλλα τόσα) ενώ για να παίξει σωστά χρειάζονται και οι εκκεντροφόροι (300 ευρώ έκαστος)


Για τα multiplex θα κανει τιποτα η PS?
Παντως εγω δεν βιαζομαι,σε κανα 2 χρονακια σκεφτομαι να προχωρησω σε εγκεφαλο PS με εκκεντροφορους.
Να παρουμε πτυχιο πρωτα να παμε και στρατο και μετα με το καλο προγραμματακι,εκκεντροφορια και ισως και roll cage! Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Φεβ 2003, 15:51:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sps έγραψε:
Sidobre έγραψε:
Κάντε μια βόλτα από το Γαλλικό site της PTS γιατί η αγγλία και ακριβότερη είναι και λιγότερα έχει.

Για cc υπάρχει άλλος εγκέφαλος και όχι ο συγκεκριμένος. Επίσης αν το αυτοκίνητο δεν έχει multiplex το πιο πιθανό δεν θα παίξει.

Η Peugeot Sport ετοιμάζει (δεν ξέρω αν τα έχει ανεβάσει ήδη) ανταλλακτικά για μοντέλα 2001 που δεν έχουν multiplex.

Πάντος σε όλες τις περιπτώσεις είναι σίγουρο ότι θέλει αλλαγή και η πλεξούδα (άλλα τόσα) ενώ για να παίξει σωστά χρειάζονται και οι εκκεντροφόροι (300 ευρώ έκαστος)


Για τα multiplex θα κανει τιποτα η PS?
Παντως εγω δεν βιαζομαι,σε κανα 2 χρονακια σκεφτομαι να προχωρησω σε εγκεφαλο PS με εκκεντροφορους.
Να παρουμε πτυχιο πρωτα να παμε και στρατο και μετα με το καλο προγραμματακι,εκκεντροφορια και ισως και roll cage! Wink


Eσύ είσαι ήδη έτοιμος... Very happy

Οτι θές το παραγγέλνεις! Για τα XS του 2001 περιμένουμε....
Αλλά και του 2002 (με πολυπλεξία) θα έχει περισσότερα σε λίγο καιρό!

(Αμην και πότε! Βαρέθηκα να το κοιτάω!!!!)



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
speedy100 
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 126

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Φεβ 2003, 18:41:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γεια σας

Οι παρακάτω διευθύνσεις μπορούν να βοηθήσουν πιστεύω στο θέμα των εγκεφάλων... πάντως αν υπάρχει εγκέφαλος με Flash ROM και μόνο 400 Ευρώ, να τον αγοράσετε.
Ο λόγος είναι ότι μετά από πολύ ψάξιμο για αυτό το θέμα, μήνες τώρα, αυτού του τύπου οι εγκέφαλοι (τρίφυσοι) για σωστό chip tuning και όχι δουλειές του ποδαριού του στιλ το μπριζώνουμε και σε 20 λεπτά είναι έτοιμο... η χρέωση είναι από 700 μέχρι 1200 Ευρώ και περίπου δύο ημέρες χρόνος εργασίας συν έξοδα courier και χρόνο μεταφοράς μερικές ακόμη ημέρες από και προς τους ελάχιστους που αναλαμβάνουν αυτούς τους εγκεφάλους ανά την Ευρώπη.
Στην Ελλάδα από ότι μου είπαν διάφορα μαγαζιά βελτιώσεων που ρώτησα μόνο η MEGATEC αναλαμβάνει και κάνει καλή δουλειά χωρίς προβλήματα του τύπου, μετά το chip tuning, να μη δουλεύει το air cοndition, να ανάβει το check engine, να έχει κακό ρελαντί κλπ.

http://www.clemens-motorsport.de/cm-home.htm
http://www.megatec.gr/products.html
http://www.rauscher-tuning.at/chip_index.htm

Φιλικά Speedy100 Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
GIANNIS206 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 RC

Ένταξη: 07 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1168
Τόπος: Σέρρες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Μάρ 2003, 09:54:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

GIANNIS206 έγραψε:
Από ότι μας είπε ο Ντίνος εδώ στη Θεσ-νίκη με άλλα λόγια η PEUGEOTSPORT λέει ότι χρειάζονται άλλαγμα όλα τα περιφερειακά και η πλεξούδα!Αυτό βέβαια ισχύει για το 206 ραλλυε που ετοιμάζουν κάποιοι γνωστοί!Μέσα στην εβδομάδα θα μιλήσω με αυτούς και θα σας πώ τι και τι άλλαξαν!!!


Λοιπόν αυτά που άλλαξαν δεν απαριθμούνται εύκολα!Έχουμε και λέμε!
Εγκέφαλος και πλεξούδα PEUGEOTSPORT,
σύστημα εισαγωγής και εξαγωγής απο το cup,χταπόδι,σωλήνας και τελικό,
πιστόνια,βαλβίδες και όλα τα συναφή από την PEUGEOTSPORT.Αυτά για τον κινητήρα!
Φρένα μπροστά δίσκοι μεγαλύτεροι και δαγκάνες της ALKO,πίσω το εργοστασικό σύστημα που έχει από την μαμα.
Ανάρτηση ρυθμιζόμενη Proflex για άσφαλτο και αν κλείσει η συμφωνία με την PEUGEOTSPORT ελλάδος Proflex και για χώμα!
Δεν νομίζω να ξέχασα κάτι!!

Μέχρι τώρα ετοιμάζονται 3 206,ένα της LIOΝ χρώματος μπλε,και 2 εδώ πάνω για το ένα δεν έχω καθόλου στοιχεία και για το άλλο όλα τα παραπάνω χρώματος ασημί!!
Αυτό θα είναι το "δικό" μας αγωνιστικό!!!
Αναμείνατε περισσότερα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Μάρ 2003, 11:26:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιαννη οταν λες δικο μας αγωνιστηκο τι εννοεις Question Question Question


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,4481s (PHP: 73% - SQL: 27%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on