PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - 4πίστονα για 207 1600 THP
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 28, 29, 30, 31  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
sfirakis1 (Νεκτάριος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 106

Ένταξη: 19 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 37
Τόπος: ΚΑΛΑΜΑΤΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 24 Αύγ 2012, 22:46:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

saikoe_39 έγραψε:
bagosgt έγραψε:
μεγειες κωστη!αντε να τα δουμε κ απο κοντα καποια στιγμη Wink


Θενκς Βαγγο....θα γίνει και αυτο....
θελω εδώ και καιρό να δω πως συμπεριφέρεται το αυτοκίνητο με την td05..! Confused



Μπαίνουν και σε γκρουπ βαγκ..τα φορούσαν τα κουπρα..!!!

μτχ ξεκινούν απο 250-300 ευρώ...


Kαλοριζικα φιλε μου.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 26 Αύγ 2012, 11:21:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ωραιος μεγειες!!
και αχρειαστα να ναι....


welcome to endo-land
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
tasos_C (TASOS)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 208hdi,Saxo vts16V

Ένταξη: 01 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 122
Τόπος: Ορεστιάδα..Λάρισα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 26 Αύγ 2012, 12:54:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλορίζικα και καλά φρεναρίσματα..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mathanas 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 rallye 2009

Ένταξη: 08 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 343

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 02 Σεπ 2012, 16:10:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να ρωτησω καποιον που τα χει καθαρα στο μυαλο του γιατι εχω μπερδευτει

Τελικα για να μπουνε τα brembo 4-pot 406 στο 207 rallye χρειαζομαι μονο τις δαγκανες και αποστατες τουλαχιστο 10mm για τις μαμα ζαντα, που σημαινει και 10mm μακρυτερα μπουλονια που να ναι ομως flat ? (δε βρισκω πουθενα μονο κατι μετατροπεις για standard tapered bolt σε peugeot flat...)

τα φρενα του 207rc μπαινουν στο rallye ? Αν ναι θελουν αλλα ακρα η απλα μονο τις δαγκανες και τους δισκους ? καπου διαβαζα σε ενα αλλο topic για κατι παρεμβυσματα που εχουν οσο η δαγκανα Confused

Ετυχε να οδηγησω ενα abarth evo και καταλαβα οτι απλα το ραλακυ δεν εχει φρενα..... αλλα τι πρεπει να μπει για οσο το δυνατον λιγοτερες πατεντες ?

thanks Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ParisMcridis (paris)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4(16v) & 207rc II

Ένταξη: 26 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 979

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 02 Σεπ 2012, 16:22:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βαλε τα brembo που φοραει ο saikos(305χ28 δισκο) η αυτα που εχω εγω με τις δαγκανες του saikoυ αλλα με 302χ26 δισκο.Και τα δυο θελουν φτιαχτα πλακακια.

Τα apracing(ειναι και πανακριβα και αχρειαστα στο μεσο οδηγο) ολα τα αλλα απλα δε λενε.Του rc παλι θα σου φανουν οτι δεν εχεις φρενα και του 406 θα σου παρουν τα αυτια απο το σφυριγμα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mathanas 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 rallye 2009

Ένταξη: 08 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 343

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 02 Σεπ 2012, 16:58:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ok ωραια, αυτες τις δαγκανες αν καταλαβα (brembo junior kit) πως τις ζηταω ή πως τις ψαχνω για να δω σε τι τιμες παιζουν ?
θα προτιμουσα μεταχειρισμενες εκτος και αν εχουν λογικη τιμη καινουργιες. το πλακακι θα το φτιαξει μηχανουργος σωστα? πως θα ξερω ομως διαστασεις κλπ για το πλακακι για να του πω ? και ενα τελευταιο αυτες μπαινουν χωρις αποστατες στις μαμα ζαντες ?

ευχαριστω και παλι.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ParisMcridis (paris)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4(16v) & 207rc II

Ένταξη: 26 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 979

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 02 Σεπ 2012, 17:05:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπον αν τις βρεις γιατι ειναι και λιγο δυσκολο πανε απο 300-500 καινουργιες κανουν σα κιτ 1200 οποτε το ξεχνας.Τα πλακακια αν πας σε καποιον που φτιαχνει ξερει αυτος μη σε απασχολει.Αναζητηση μονο οπτικα γιατι κανεις δε λεει junior kit αλλα brembo 4πιστονα.Τωρα για τις ζαντες.Αυτα με του 305 θελουν απστατη σιγουρα και αλλη ζαντα μαλλον.Τωρα τα δικα μου με τους 302 με αποστατη μπαινουν ανετα.Δε εχω δοκιμασει να βαλω τη ρεζερβα πανω να δω αλλα νομιζω θα μπαινει.Αν αξιοθω να βαλω κατι ds3000 που εχω και βγαλω τις ζαντες μου θα σου πω τι και πως.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mathanas 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 rallye 2009

Ένταξη: 08 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 343

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 02 Σεπ 2012, 18:05:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οκ, αν και τα φρενα του rc τα καλοκοιταω, μηπως ξερεις αν μπαινουν πανω στο rallye? θελω μονο δαγκανες και δισκους ? οι βασεις ακρα ειναι ιδια ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ParisMcridis (paris)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4(16v) & 207rc II

Ένταξη: 26 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 979

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 02 Σεπ 2012, 18:32:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι μπαίνουν ακριβώς.δε χρειάζονται τίποτα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gorilas 2O7 (stavros)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 rallye

Ένταξη: 03 Φεβ 2012
Δημοσιεύσεις: 129
Τόπος: χαλκιδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 21 Οκτ 2012, 13:00:46    Θέμα δημοσίευσης: εε Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

να ρωτησω και γω κατι ρε παιδια επειδη ψαχνω για φρενα.υπαρχουν φρενα με πανω απο 300μμ δισκο που να κουμπωνουν χωρις αποστατες φρενων;ζαντες φοραω 18αρες.του 406 μεχρι 288 παιρνουν σωστα.και αν ναι απο τιμες τι παιζουν;



**GTX??? PROJECT PATSEAS PERFORMANCE**
______________OVERLOAD_____________
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 22 Οκτ 2012, 07:26:17    Θέμα δημοσίευσης: Re: εε Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gorilas 2O7 έγραψε:
να ρωτησω και γω κατι ρε παιδια επειδη ψαχνω για φρενα.υπαρχουν φρενα με πανω απο 300μμ δισκο που να κουμπωνουν χωρις αποστατες φρενων;ζαντες φοραω 18αρες.του 406 μεχρι 288 παιρνουν σωστα.και αν ναι απο τιμες τι παιζουν;
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=25627



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 22 Οκτ 2012, 07:31:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σταύρο η καλύτερη λύση για αυτό που θέλεις είναι τα APRacing.
Μπορείς να τα βρεις μέσω της ελληνικής Peugeot, μιας και χρησιμοποιούνται από την γαλλική εταιρεία σε αγώνες.

Τα φρένα αυτά μπαίνουν χωρίς αποστάτες και δεν σφυρίζουν. Είναι ίσως το δυνατότερο κιτ φρένων που έχουμε δει μέχρι στιγμής και το έχουν φορέσει αρκετά αυτοκίνητα στο PSClub με εξαιρετικά αποτελέσματα.

Κάπου πήρε το μάτι μου επίσης ότι υπάρχει κιτ της K-sport αλλά δεν παίρνω όρκο ότι μπαίνουν οι δαγκάνες χωρίς πλακάκια, μιας και η εταιρεία έχει συγκεκριμένους τυποποιημένους τύπους δαγκάνας και πλευστούς δίσκους και τα βάζει παντού.


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΚΑΤΑΦΡΑΚΤΟΣ (Δημήτρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


S2K χρονολάγνο

Ένταξη: 16 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 544
Τόπος: Αθήναι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Οκτ 2012, 21:16:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φιλική kontroσυμβουλή..

Μειώστε τη ροπή αδράνειας μέσω Rotors...

Επιδόσεις εις τον κύβο!! ... Wink


Γνώση είναι η γνώση οτι δέν είσαι γνώστης.

ΑγιοςVTECιος o....Turboκτόνος....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gorilas 2O7 (stavros)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 rallye

Ένταξη: 03 Φεβ 2012
Δημοσιεύσεις: 129
Τόπος: χαλκιδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 27 Οκτ 2012, 14:26:32    Θέμα δημοσίευσης: 3 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σας ευχαριστω πολυ



**GTX??? PROJECT PATSEAS PERFORMANCE**
______________OVERLOAD_____________
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ParisMcridis (paris)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4(16v) & 207rc II

Ένταξη: 26 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 979

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Νοέ 2012, 20:19:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ξερει καποιος αν στο Junior kit της brembo για το 206/106 που εβγαινε με διαιρουμενο 282 δισκο μπορουμε να βαλουμε μεγαλυτερο ροτορα στα μπελ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gorilas 2O7 (stavros)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 rallye

Ένταξη: 03 Φεβ 2012
Δημοσιεύσεις: 129
Τόπος: χαλκιδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 24 Νοέ 2012, 19:44:20    Θέμα δημοσίευσης: 11 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ξερει κανενας τα ap racing 4pot του mg tf μεχρι τι δισκο παιρνουν;304 σιγουρα μεγαλυτερα;



**GTX??? PROJECT PATSEAS PERFORMANCE**
______________OVERLOAD_____________
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ParisMcridis (paris)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4(16v) & 207rc II

Ένταξη: 26 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 979

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Νοέ 2012, 11:55:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μη μπλεκεις με τέτοια.βρες με ακτινικη στήριξη και όχι με αυτακια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostas207rc (kostakis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 RC 1.6T

Ένταξη: 02 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα-Καρδίτσα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 16 Νοέ 2013, 16:22:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://i790.photobucket.com/albums/yy188/kostas2860/brembo323_zpsbdbab515.jpg

Εδώ ειναι και τα δικά μου λοιπόν
323*28
Να ευχαριστήσω τον Πάρη για την ιδέα και την βοήθεια φυσικά!



Sex,πούδρα,πτυσσόμενο κρεβάτι και χρησιμοποιημένες πετσέτες για λίγες μέρες μόνο 15e
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nick sapanidis 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


207 rc

Ένταξη: 20 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 93
Τόπος: ΚΟΖΑΝΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 08 Αύγ 2014, 10:09:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημέρα παιδιά! Έχω ένα σετ δαγγανες brembo 4 pot από Evo 9.Να τα βάλω σε δίσκο 302mm x 26mm που φοράει ήδη το rc η σε δίσκο 305mm x 28mm από το 406?


tuned by DynoExelixis
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 08 Αύγ 2014, 19:18:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nick sapanidis έγραψε:
Καλημέρα παιδιά! Έχω ένα σετ δαγγανες brembo 4 pot από Evo 9.Να τα βάλω σε δίσκο 302mm x 26mm που φοράει ήδη το rc η σε δίσκο 305mm x 28mm από το 406?


Αν θυμαμαι καλα το evo φοραει 32 παχος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 28, 29, 30, 31  Επόμενη
Σελίδα 29 από 31

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2984s (PHP: 82% - SQL: 18%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on