PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - 4πίστονα για 207 1600 THP
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4 ... 29, 30, 31  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
ΜΑΡΤΣΕΛΟ 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 RC (2007)

Ένταξη: 24 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 11
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 24 Νοέ 2007, 13:04:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

να καλημερισω και εγω με την σειρα μου παιδια. δουλευω στην πεζο και οταν ειδα το 207 rc τον μαιο αποφασισα να αλλαξω το μπεμβε μου και να αγορασω αυτο..... απο τον αυγουστο που το εχω εχω κανει 8000 χιλιομετρα μεσα και εξω απο την αθηνα και μπορω να πω οτι μου αρεσει πολυ το στησιμο του και το φρεναρισμα του....ειδικοτερα αραχωβα και καλαβρυτα στο βουνο καταλαβα οτι το αυτοκινητο ειναι για στροφιλικια.....αψογο φρεναρισμα ακομα και μεσα στη στροφη....περιμενω προγραμμα απο πεζο σπορτ αντιστοιχο με του gt αλλα με υποδυναμη που θα φτασει 225 αλογα.... μην πειραξετε τιποτα αλλο...ουτε φρενα ουτε αναρτηση.....πιστεψε με


TURBO POWER
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 24 Νοέ 2007, 13:29:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν και οφτοπικ
συμφωνω

εγω το πρώτο που θα εκανα για "βελτίωση" (όχι αισθητική) είναι ενα ωραιότατο μπλοκέ...
σχετικά μπορείτε να ριξετε μια ματια εδώ



η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
WHISPER (ΟΘΩΝΑΣ)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


207 RC

Ένταξη: 17 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 283
Τόπος: Α.ΠΑΤΗΣΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 24 Νοέ 2007, 13:50:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φιλε μαρτσελο καλημερα.εχεισ μαθει ποτε θα ειναι ετοιμο το προγραμμα και που μπορουμε να το βαλουμε?λογικα στον κονδορα?τωρα για τα φρενα η peugeot εβαλε αυτα τα φρενα για μια συγκεκριμενη ιπποδυναμη.τωρα απο την στιγμη που το αμαξι θα ανεβασει τοσα αλογα δεν ξερω κατα ποσο τα φρενα θα την παλεψουν να ειναι εξησου αποδοτικα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 24 Νοέ 2007, 14:34:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μεταξύ μας η 1η λύση όταν ανεβαίνουν τα άλογα (δεν μιλάμε να πάς από τα 180 στα 400 αλλά από 180 στα 220) δεν είναι το 4πίστονο κιτ αλλά 1 σετ πιο σκληρά τακάκια...

αν και κρίνοντας από το 206... η πεζω βάζει εδώ και χρόνια υπεραρκετά (για σβέλτη όχι αγωνιστική οδήγηση) φρένα ιδίως στις γρήγορες εκδόσεις της...


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 24 Νοέ 2007, 16:42:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συμφωνώ με τον μάνθο... Στο 307 μου (που υπόψιν φοράω ακόμα τα μικρά φρένα των 266 χλστ.) στις Σέρρες, ακόμα και με 10 γρήγορους σερί γύρους δεν είχα κανένα πρόβλημα αντοχής ή δύναμης. Φυσικά εχθρός του καλού είναι το καλύτερο, αλλά μην τρελαθούμε κιόλας...


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 24 Νοέ 2007, 17:58:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

για τα 302 επειδη το ψαχναμε και με αργυρη πυ φοραει τετοια φρενα στο δικο του 307 μεχρι πριν κανα εξαμηνο αξιολογο τακακι δεν υπηρχε.
λογικα τωρα με την ελευση του 207 θα ασχοληθουν μαζι του.

ενα καλο σετ τακακια και καλα υγρα φρενων λυνουν συνηθως το προβλημα φρενων στους 7/10 οδηγους
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
U142093 ((Γιώργος)210ps+32kg)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207RC 1.6 (2007)

Ένταξη: 25 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 43

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Νοέ 2007, 00:04:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ από τα φρένα είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος και από δύναμη και από απόδοση, Δεν ξέρω γιατί ψάχνεσαι αλλά μια καλή λύση αν πιέζεις παρά πολύ ίσως θα ήταν να βάλεις τακάκι racing για αρχή το οποίο έχει πάρα πολύ καλή απόδοση στις υψηλές θερμοκρασίες και πολύ χαμηλότερο κόστος μεταξύ 100 έως 150 ευρώ.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Νοέ 2007, 09:16:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αμα βρεις καλο τακακι με 150 χαιρετα μου.
εδω τα ferodo 2500 για τα 283 εχουν 180...
ε για τα 300αρια θα εχουν πανω απο 200....

επισης σε μεγαλυτερα φρενα θα πρεπει να εξετασετε αν θα δημιουργηθει κανενα θεμα με το ssp....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΜΑΡΤΣΕΛΟ 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 RC (2007)

Ένταξη: 24 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 11
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Νοέ 2007, 11:42:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φιλε whisper καλημερα.....το προγραμμα μπορεις να το βαλεις σε ολες τις επισιμες αντιπροσωπειες πεζο....το ποτε θα ειναι ετοιμο ειναι λιγο φλου ακομη αλλα υπολογιζω μεχρι το τελος ιανουαριου θα ερθει η ποθητη βιταμινη!!!! Very happy


TURBO POWER
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
tsikis (Νικος)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


peugeot 307 1.6

Ένταξη: 03 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 366
Τόπος: ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Νοέ 2007, 14:58:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ρε παιδιά πολλά λεφτά λέτε για τα τακάκια φίλος μου σε 300mm σήμερα πήρε ferrodo premium νομίζω 50 euro και ένα παιδί απο εδώ μέσα μου έχει πει ότι είναι δοκιμασμένα .


http://img.photobucket.com/albums/v648/tsikis/100_5601n.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v648/tsikis/100_5608n.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v648/tsikis/100_5763.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v648/tsikis/DSC03391.jpg
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Νοέ 2007, 15:22:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τα πρεμιερ ειναι πολυ καλα αλλα αν περιμενεις να σε ικανοποιησουν με το τουρμπακι σου Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
WHISPER (ΟΘΩΝΑΣ)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


207 RC

Ένταξη: 17 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 283
Τόπος: Α.ΠΑΤΗΣΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Νοέ 2007, 16:41:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν μενει παρα να περιμενουμε φιλε Μαρτσελο.νομιζω οτι αξιζει τον κοπο ετσι δεν ειναι?αληθεια το κιτ της peugeot sport μπαινει με τις εργοστασιακες ζαντες η οχι??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Νοέ 2007, 17:55:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πάρα πάρα πάρα πολύ πιθανό μιας και το δίνει και για 15άρες (για χώμα)


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
ΜΑΡΤΣΕΛΟ 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 RC (2007)

Ένταξη: 24 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 11
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Νοέ 2007, 18:23:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν αλλαζεις τιποτα.....μονο το επαναπρογραματισμο στο μυαλο του να ανεβασει πιεση ο κινητηρας και τα 220 αλογακια ειναι γεγονοσ και το πλαισιο αντεχει........


TURBO POWER
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
WHISPER (ΟΘΩΝΑΣ)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


207 RC

Ένταξη: 17 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 283
Τόπος: Α.ΠΑΤΗΣΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Νοέ 2007, 20:09:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οταν θα εχεις κανενα νεο περι προγραμματος ριξε μια ενημερωση σε παρακαλω Μαρτσελο.μιας και το εχεις το αμαξακι και το χερεσαι (εγω μεσα φεβρουαριου το παραλαμβανω) Crying or Very sad Crying or Very sad η τουρμπινα σφυραει καθολου η δεν ακουγεται τπτ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
U142093 ((Γιώργος)210ps+32kg)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207RC 1.6 (2007)

Ένταξη: 25 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 43

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Νοέ 2007, 23:28:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

WHISPER έγραψε:
οταν θα εχεις κανενα νεο περι προγραμματος ριξε μια ενημερωση σε παρακαλω Μαρτσελο.μιας και το εχεις το αμαξακι και το χερεσαι (εγω μεσα φεβρουαριου το παραλαμβανω) Crying or Very sad Crying or Very sad η τουρμπινα σφυραει καθολου η δεν ακουγεται τπτ?


Ελαφριά και όμορφα σαν καλοκαιρινό αεράκι.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
ΜΑΡΤΣΕΛΟ 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 RC (2007)

Ένταξη: 24 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 11
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Νοέ 2007, 17:03:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα whisper! συμφωνο απολυτα με τον γιωργο φιλε μου.....ακουγεται οσο χρειαζεται να ψαρωνει οπου χρειαζεται......ειδικοτερα σε στενους δρομους ακουγεται μπασο απο εξατμιση και ελεφρυ σφυριγμα απο την τουρμπινα.....υπομονη και θα το δεισ απο κοντα......καλως να το δεκτεις Very happy


TURBO POWER
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
WHISPER (ΟΘΩΝΑΣ)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


207 RC

Ένταξη: 17 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 283
Τόπος: Α.ΠΑΤΗΣΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Νοέ 2007, 17:42:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σε ευχαριστω φιλε μαρτσελο!μπορω να κανω και διαφορετικα? Question
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
ΜΑΡΤΣΕΛΟ 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 RC (2007)

Ένταξη: 24 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 11
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Νοέ 2007, 19:44:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

whisper τι χρωμα το παρηγγειλες και το παιρνεισ τοσο αργα? σε ρωταω γιατι υπαρχουν πολλα ετοιμοπαραδωτα Question


TURBO POWER
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
WHISPER (ΟΘΩΝΑΣ)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


207 RC

Ένταξη: 17 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 283
Τόπος: Α.ΠΑΤΗΣΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Δεκ 2007, 18:58:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φιλε μαρτζελο σε μαυρο το πηρα.αλλα του εχω βαλει navi kai jbl.καταλαβαινεις οτι κατι τετοιο ετοιμοπαραδοτο δεν υπαρχει.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4 ... 29, 30, 31  Επόμενη
Σελίδα 3 από 31

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1087s (PHP: 65% - SQL: 35%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on