PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - 207 GT-RALLYE -RC ΑΝΑΡΤΗΣΗ
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
106 T16 (BΑΓΓΕΛΗΣ)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


106 4x4 Τ16...

Ένταξη: 25 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 245
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Νοέ 2007, 00:43:22    Θέμα δημοσίευσης: 207 - 207 GT-RALLYE -RC ΑΝΑΡΤΗΣΗ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έκατσα και κατέβασα τα χαρακτηριστικά του ελλατηρίου-αμορτισέρ στο 207 RC
Καταρχήν το RC φοράει και άλλο αμορτισέρ και ελλατήριο.Παρακάτω χαρακτηριστικά και νούμερα-τιμές:
207 RC

EΜΠΡΟΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗ

ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ :5202YX-5202YY ΤΙΜΗ:69.32 x2

ΕΛΛΑΤΗΡΙΟ: 5002SJ (ΣΗΜ:1μπλέ-2 πορτοκαλί )TIMH:57.15 x2



ΠΙΣΩ ΑΝΑΡΤΗΣΗ:

ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ: 5206LF ΤΙΜΗ:64.10 x2

EΛΛΑΤΗΡΙΟ: 5102S7 (ΣΗΜ:1πορτοκαλί-2 άσπρο) TIMH:48.57 x2



ΤΟ (ΣΗΜ)σημαίνει το σημαδεμα με χρώμα που έχει επάνω το ελλατήριο.


Πιστεύω να βοήθησα λιγάκι τους φίλους με τα 207 Laughing


www.kanteres.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
U142093 ((Γιώργος)210ps+32kg)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207RC 1.6 (2007)

Ένταξη: 25 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 43

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Νοέ 2007, 21:43:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το 207RC φοραει μπροστα πιο στενο ελατηριο απο τα υπολοιπα, ειναι κατι μεταξυ των πολυ στενων και των κανονικων, απο οτι παρατηρησα ειναι τοποθετημενο πανω σε φαρδυ πιατελο και πιανει περιπου τα 2/3 απο αυτο, δεν ξερω αν μπορει να τοποθετηθει στα αλλα πιατελα, αλλα αξιζει μιας πιο προσεκτικης ερευνας.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
106 T16 (BΑΓΓΕΛΗΣ)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


106 4x4 Τ16...

Ένταξη: 25 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 245
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Νοέ 2007, 00:44:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ το κοίταξα μόνο στο κομπιούτερ και εκεί το δείχνει ίδιο.Ισως να εχεις δίκιο,θα το ξαναδω και ενημερωνω για τυχον διαφορές


www.kanteres.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
106 T16 (BΑΓΓΕΛΗΣ)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


106 4x4 Τ16...

Ένταξη: 25 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 245
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Νοέ 2007, 01:23:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

To κοίταξα μόλις τώρα και δεν μου δειχνει αν ειναι πιο στενο η οχι το ελλατήριο,σιγουρα όμως το RC φοράει τα νουμερα που έδωσα παραπάνω.Επίσης να τονίσω ότι χρειάζεται μόνο αμορτισέρ και ελλατηριο.Τα υπόλοιπα είναι ίδια.


www.kanteres.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
106 T16 (BΑΓΓΕΛΗΣ)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


106 4x4 Τ16...

Ένταξη: 25 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 245
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Νοέ 2007, 01:37:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επίσης το RC φοράει αλλη δαγκανα-τακάκι και μεγαλύτερο δίσκο.


www.kanteres.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
kane (Σταύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


SL 55 AMG

Ένταξη: 01 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3238
Τόπος: στο συνεργείο...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Νοέ 2007, 08:27:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Eπίσης βαγγέλη το RC φοράει και σκληρότερο πίσω κατα 30% ημιάκαμπτο...Τουλάχιστο ετσι εγραφε το "εσωτερικο" εντυπο πληροφόρησης στην τοπικη αντιπροσωπεία.
Δυατηχως για ελατηρια αμορτισερ ελεγε απλά οτι ειναι πιο σκληρα.

(καπου τα χω ξαναγράψει,ελπίζω να μη τα μεταφέρω σε 2 ποστ λανθασμένα.)


Kane + Steve VS 2kg αρνίσιο παϊδάκι, σημειώσατε 1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
106 T16 (BΑΓΓΕΛΗΣ)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


106 4x4 Τ16...

Ένταξη: 25 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 245
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Νοέ 2007, 09:51:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι έχεις δίκιο τωρα το κοίταξα έχει άλλο νούμερο.


www.kanteres.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Νοέ 2007, 10:21:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

KAI se ενα 14αρι που ειχε ο roadrunner σου εδινε την ασιθηση οτι το ελατηριο κολυμπαει στο πιατελο(πιο στενο)

εμπρος αντιστρεπτικη εχουν ιδια rc-gt?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Νοέ 2007, 10:27:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα φρένα του 307CC με τα 180HP φοράει μπροστά.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Νοέ 2007, 10:29:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ωπ.
τελειωσε το ταισμα? Laughing

αργυρη εκτος απο 300αρια φρενα
μηπως εχει και αλλη τρομπα? Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Νοέ 2007, 10:34:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πριν 10 λεπτά Very happy

Όχι 23,8 είναι και για το GT και το RC
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Νοέ 2007, 10:36:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
KAI se ενα 14αρι που ειχε ο roadrunner σου εδινε την ασιθηση οτι το ελατηριο κολυμπαει στο πιατελο(πιο στενο)

εμπρος αντιστρεπτικη εχουν ιδια rc-gt?


Αντιστρεπτική ξεκινάει από 21και έχει μέχρι 23 αλλά δεν λέει ποιο φοράει τι οπότε μόνο με μέτρημα θα δούμε.

Επίσης ο πίσω άξονας δεν είναι ίδιος όπως και τα silent block
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
WHISPER (ΟΘΩΝΑΣ)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


207 RC

Ένταξη: 17 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 283
Τόπος: Α.ΠΑΤΗΣΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Νοέ 2007, 13:31:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

να ρωτησω και εγω με την σειρα μου να μου πει καποιοσ καποιο καλο σετ ελατηρια κα αμορτισερ για 207rc?γνωριζει καποιοσ κατι?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 22 Ιαν 2008, 15:01:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τελικα θα το βαλω εδω
εχω ενα φαουλ απο το πισω μερος του gt μου στις ανωμαλιες επανω στην στροφη κ ιδιαιτερα στις στυλ λοφακια ανωμαλιες οπου σου δινει την αισθηση οτι το αμαξι χανεται τελιως κ ξαναπαταει κ κανει να φυγει εξω παει να το κανει καπως αποτωμα...βεβεα το esp δεν βγαινει κ το αμαξι καθεται εκει που ειναι αλλα μηπως πρεπει να βελτιωθει αυτο το πραγμα?γιατι οκ οι δρομοι δεν φτιαχνουν ειναι γνωστο
θα θελα την γνωμη απο αυτος που χουν βγαλει το esp κ μπορουν να δουν τι εξελιξη εχει αυτο που λεω γιατι μπορει να μην ειναι κ τπτ δεν μπορω να το δω κ μου σπαει τα νευρα αυτο Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
egefalos (ALEKOS)
Μέλος
Μέλος


106 rallye 207 rallye 207 rc ll 2010

Ένταξη: 04 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 176
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Μάρ 2009, 18:03:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα, μου εδωσαν σημερα μια τιμη για ελατηρια αμορτισερ ψαλιδια πισο αξονα χωρισ την αντιστρεπτικη 1550 ευρο με την εργασια. γνωριζει κανεισ αν ειναι ιδια η αντιστρεπτικη και αν θα αντιμετωπισω καποιο προβλημα στην αλλαγη? μηπωσ κατι δεν ταιριαζει και ανεβει πιο πολυ το ποσο? ξερει καποιοσ πεπισσοτερεσ λεπτομερειεσ για την αναρτηση του rc? Sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Μάρ 2009, 19:28:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

egefalos έγραψε:
καλησπερα, μου εδωσαν σημερα μια τιμη για ελατηρια αμορτισερ ψαλιδια πισο αξονα χωρισ την αντιστρεπτικη 1550 ευρο με την εργασια. γνωριζει κανεισ αν ειναι ιδια η αντιστρεπτικη και αν θα αντιμετωπισω καποιο προβλημα στην αλλαγη? μηπωσ κατι δεν ταιριαζει και ανεβει πιο πολυ το ποσο? ξερει καποιοσ πεπισσοτερεσ λεπτομερειεσ για την αναρτηση του rc? Sad


με 1550 βαζεις μια super coil over και στριβεις πολυ καλυτερα απο rc
απο το να μπλεξεις για να δεις κανα κλικ διαφορα με αξονες κτλ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Μάρ 2009, 19:48:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οχι ακριβως αλλα περίπου...

ή αλλιως... από την παραπάνω "σουμα" αφαιρείς τα ελατηρια και αμορτισερ του rc και μας λες κοστος...

προσθετεις μια coilover και ενα μπλοκε και εχεις ενα στριφτερο 207... Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Arvas (Dimitris)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 207RRRRRRRRRCccccc

Ένταξη: 15 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 320
Τόπος: Αθήνα-Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Μάρ 2009, 21:53:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επισης αντι για σινεμπλοκ το rc εχει μπροστα ball joint οπου κανει διαφορα στην αισθηση και στη σταθεροτητα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
egefalos (ALEKOS)
Μέλος
Μέλος


106 rallye 207 rallye 207 rc ll 2010

Ένταξη: 04 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 176
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Μάρ 2009, 18:20:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τα ball joint ειναι στα ψαλιδια? Rolling eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Μάρ 2009, 19:25:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εχε το νου σου χρυση ευκαιρια πριν μερικες μερες πηρε το ματι μου ενα 207 rc στα τροπετα ισως δεν επαθε τπτ πισω κ σου βγει μισα λεφτα κ πιο κατω παντως Wink


ε ποσο να κανουν τα αμορτισερ πισω με τα ελατηρια250-300 ευρω παλι ειναι πολλα λεφτα για αυτο που θα παρεις
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1256s (PHP: 76% - SQL: 24%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on